Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Κοιτα και προς Γερμανια μερια μηπως βρεις καμια προσφορα τωρα που εχει μπει χειμωνας.

εριξα μια ματια δε βρηκα κατι για την ώρα, η αληθεια ειναι οτι για την 310 ψαχνω οποτε νομιζω δε θα παιξει ευκολα προσφορά..

 

Τα 700 δε τα δινω, ισως κανω αυτο που σκεφτηκα χτες, να αγορασω ενα πλατω υγραεριου για να κανω την δουλεια μου για λιγο καιρό (ισα ισα να μη μαγειρευω μεσα στο σπιτι κ μυριζει) κ θα περιμενω να πεσει...

κακα τα ψεματα, επαθα πλακα με τα μεταλλα της weber

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2124

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

κακα τα ψεματα, επαθα πλακα με τα μεταλλα της weber

Απο τα μεταλλα της spirit επαθες πλακα; Αν ναι, μην δεις την genesis γιατι θα σου μπουν ιδεες και θα ψαχνεις πως να ανεβεις μπατζετ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

Απο τα μεταλλα της spirit επαθες πλακα; Αν ναι, μην δεις την genesis γιατι θα σου μπουν ιδεες και θα ψαχνεις πως να ανεβεις μπατζετ :P

ω ναι...

 

μπα δε βγαινω, ηδη θα μου ειναι τεραστια υπερβαση τα 550 που εχω προδιαγραψει για κατι που θα το τρωει ο καιρος

🙂

genesis δεν εχω δει απο κοντα κάπου

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

ω ναι...

 

μπα δε βγαινω, ηδη θα μου ειναι τεραστια υπερβαση τα 550 που εχω προδιαγραψει για κατι που θα το τρωει ο καιρος

🙂

genesis δεν εχω δει απο κοντα κάπου

Στο μπατζετ της υπέρβασής σου παντως κυκλοφορεί αυτή 

https://www.plaisio.gr/i-kouzina-mou/proetoimasia-fagitou/bbq/broil-king-psistiera-barbeque-crown-410_3739325

Τοσο θα σου βγεί αν εχεις κάρτα eurobank (540€)

Με τις τιμές που παιζουν στα μέταλλα και την ενέργεια τελευταία μονο πάνω θα πανε οι τιμες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, paylidis είπε

ω ναι...

 

μπα δε βγαινω, ηδη θα μου ειναι τεραστια υπερβαση τα 550 που εχω προδιαγραψει για κατι που θα το τρωει ο καιρος

🙂

genesis δεν εχω δει απο κοντα κάπου

Nαι μωρε το ξερω οτι ειναι δυσκολο. Ετσι ξεκινησα και γω με ψησταριες το πολυ 300€. Ξεκινησα να ψαχνομαι και ειχα καταληξει απο τα reviews οτι η καλυτερη λυση ειναι η spirit. Λεω αντε να παω στη weber να τις δω απο κοντα. Τις ειχε λοιπον διπλα διπλα, spirit και genesis. Επαθα πλακα και αρχισα να ψαχνω πως μπορω να κανω την υπερβαση γιατι ειναι πολυ καλυτερη. Και ετσι επεσα πανω σε μια προσφορα απο Αγγλια προ μπρεξιτ και την τριμπησα σε τιμη λουκουμι. Αλλιως τα 1200-1300€ δεν τα εδινα για κανενα λογο.

@paylidis βαλε ενα price alarm γι αυτη εδω μηπως πεσει κι αλλο. Ειδα περσυ ειχε παει μεχρι και 699€ και με 50-60€ τη φερνεις Ελλαδα.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6414749_-genesis-ii-s-310-gbs-edelstahl-61001179-weber-grill.html

 

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/6/2020 στις 7:09 ΜΜ, alimentas είπε

Εγινε αγορα.Χαζευα στο leroy Αμαρουσιου κ ειχε σε προσφορα αυτη https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-xulokarvounou/psistaria-karvounou-phoenix-beta-naterial-62356994/

Την ειχε απο 120ε στα 80  διπλα απ την master touch της weber .Πραγματικα αν δεν εγραφε μαρκες δεν καταλαβαινες διαφορα.Το ιδιο βαρυ καπακι το ιδιο βαρυα σχαρα (λιγο πιο λεπτες οι ραβδοι σε σχεση με την weber) κ χωρις το συστημα gbs που εμενα που φαινεται παντελως αχρηστο κ χαλαει κ την δομη της σχαρας.Μου εκανε φοβερη εντυπωση σαν ποιοτητα κ την πηρα.80ε η μια ,360 η αλλη.Κ εναν χρονο να κρατησει που λεει ο λογος θα τα βγαλει τα λεφτα της.

Επισης επειδη λεγαμε για σχαρες απο ατσαλι.Στο λερου εχει αυτη https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/shara-me-podia-62315365/ 

Οποιος ενδιαφεραι για ατσαλινη σχαρα πρεπει να ριξει μια ματια οπωσδηποτε.Πολυ χοντρη σχαρα,πολυ μεγαλη επιγαβεια κ μονο στα 18 ε.Αν βρειτε κ πατεντα να την προσαρμοσεται στις ψησταριες του γκαζιου ειναι οτι πρεπει.

Ρε συνάδελφε, σορρυ που το επαναφέρω. Ένα χρόνο μετά πως είναι η εμπειρία σου με τη συγκεκριμένη καθώς με ενδιαφέρει ως εναλλακτική της ακριβης master touch weber 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Telumetar είπε

Ρε συνάδελφε, σορρυ που το επαναφέρω. Ένα χρόνο μετά πως είναι η εμπειρία σου με τη συγκεκριμένη καθώς με ενδιαφέρει ως εναλλακτική της ακριβης master touch weber 

Επειδή εδώ είμαστε εκτός θέματος, παραθέτω ένα παλαιότερο ποστ που είχε κάνει στο αντίστοιχο θέμα για ψησταριές με κάρβουνο

Με βάση το ποστ, είναι απόλυτα ικανοποιημένος.

9 ώρες πριν, paylidis είπε

ω ναι...

 

μπα δε βγαινω, ηδη θα μου ειναι τεραστια υπερβαση τα 550 που εχω προδιαγραψει για κατι που θα το τρωει ο καιρος

🙂

genesis δεν εχω δει απο κοντα κάπου

Γενικά οι ψησταριές αυτές, τουλάχιστον από τις πιο γνωστές εταιρείες του χώρου, είναι κατασκευασμένες να μένουν έξω. Ανάλογα του που θα την τοποθετήσεις, μπορείς να επιλέξεις να βάλεις ένα κάλυμμα.

Προφανώς και η απόφασή σου έχει να κάνει με το ποσό που θέλεις/μπορείς να διαθέσεις για μια ψησταριά υγραερίου. Μπορεις να επιλέξεις κάθε ~3 χρόνια να παίρνεις μια ψησταριά με 200€-250€ ή να κάνεις μια υπέρβαση και να πάρει μια ψησταριά με 550€-600€ και να έχεις καλύτερα ψησίματα και με ένα κάλυμμα να την διατηρήσεις αρκετά παραπάνω χρόνια.

Η σειρά freestyle θα έρθει, λογικά, μέχρι τέλος τους έτους 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις βλέπεις από κοντά και οποία σου αρέσει περισσότερο την αγοράζεις. 

Εμένα μου άρεσε πολύ η monarch και την προτίμησα έναντι της Genesis επειδή είναι καναδεζα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, stonec είπε

Επειδή αναφέρθηκε η genesis 310, θα την προτιμούσατε από την monarch 390;

Παίζουν στα ίδια χρήματα και η monarch έχει επιπλέον πίσω καυστήρα και σούβλα.

Aμα θες να παρεις genesis παρε απο Γερμανι ααυτη που εβαλα πιο πανω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...