Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, polaki είπε

Συμφωνώ και επαυξάνω! Σε φιλικό σπίτι πριν 2 χρόνια είχαμε κάνει barbeque καλοκαίρι σε Broil King και το θυμάμαι ακόμα.. Βέβαια αρκετά ακριβές, οπότε για μία στο τόσο δεν ξέρω αν έχει νόημα, αν κάποιος είναι μερακλής ψήστης πάντως αξίζει η επένδυση 100%! 

Επίσης ο ίδιος τύπος μας έκανε πίτσες την επόμενη μέρα σε φούρνο Alfa, και αν για την Broil King λέω το θυμάμαι ακόμα το γεύμα μου, για την Alfa έχω να πω ότι δεν θα το την ξεχάσω ποτέ όσο ζω.. Ούτε έξω απ'το Κολοσσαίο δεν τρως τέτοια πίτσα πραγματικά... 

Συμφωνω και επαυξανω και για τα 2 που αναφερεις!!!

Μονο που ο φθηνοτερος Alfa εχει 4.000 ευρω!!!!!!!!

Δοκιμασε πιτσα σe bbq ...

Kαμια σχεση με της ηλεκτρικης κουζινας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1938

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

32 λεπτά πριν, al3xis είπε

Ο Μπακαλιάρος κολλάει σχεδόν παντού...

Εγώ τα ψάρια τα βάζω σε μια άλλη σχάρα (και την βάζω πάνω στη μαντεμένια) που κλείνει πάνω κάτω και γυρνάνε εύκολα (την λαδώνω και αυτήν πριν το ψήσιμο).. Επίσης, πριν τα βγάλω τα αλοίφω πάλι με λάδι ώστε να μη διαλυθούν..

Αν και δεν είμαι ιδιαίτερα "ψαράς", ο μοναδικός τρόπος που έχω βρει και εγώ είναι να τα κλείνω στη δεύτερη σχάρα (από αυτές των 20€ από praktiker ούτε θυμάμαι πόσο έχουν) και τα βάζω πάνω απ'την "κανονική" περνόντας τα με λάδι. Δεν έχω καταφέρει ποτέ να μην έχω έστω και λίγη απώλεια, αλλά ευτυχώς με αυτόν τον τρόπο είναι σχετικά μικρές. Αν τα πετάξω κατευθείαν στη μαντεμένια δεν τρώγεται, και τσάμπα το ξύσιμο μετά για να ξεκολλήσουν τα απομεινάρια... 

Μόλις τώρα, aenaos15 είπε

Συμφωνω και επαυξανω και για τα 2 που αναφερεις!!!

Μονο που ο φθηνοτερος Alfa εχει 4.000 ευρω!!!!!!!!

Σοκ.. δεν το είχα κάνει εικόνα, τώρα τσέκαρα τιμές και όντως τόσο έχουν οι αερίου!!! Βέβαια του φίλου ήταν ξυλόφουρνος (είναι μερακλής..) που είναι πιο φθηνοί αλλά και πάλι τους βλέπω πανάκριβους... Εντάξει και μια Dominos να παραγγείλεις καλά είσαι τελικά... hahah!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Astronautis είπε

Λοιπόν έψησα στην μαντεμενια σχάρα τα ολοφρεσκα ψαράκια μου. Το αποτέλεσμα στη φωτογραφία που ακολουθεί είναι αυστηρώς ακατάλληλο... 

Είχα αφήσει να πιάσει περίπου 300 βαθμούς πριν τα βάλω, τα είχα λαδωσει αλλά ήταν καθαρισμένα λίγο πριν οπότε μάλλον είχαν υγρασία. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ νόστιμο φαγητό αλλά έγινε τρελό γδαρσιμο ειδικά στους μπακαλιάρους που είναι και ευαίσθητοι. Υποψιάζομαι ότι ίσως να μην είχε κάψει καλά η σχάρα παρόλο τους 300 που μου έδειξε το θερμόμετρο στο καπάκι. Ο λόγος είναι ότι μετά το γύρισμα στα 5 λεπτά δεν κόλλησαν πολύ. Ενώ με το που τα έβαλα κατάλαβα ότι έγιναν ένα με τη σχάρα. Όποιος μπορεί να επισημάνει κάποιο λάθος ας σχολιάσει. 

Το χειρότερο είναι η καζουρα από την δική μου: αγάπη μου την επόμενη φορά άσε να διαλέξω εγώ τι θα αγοράσουμε...

IMG_20200421_125735136_HDR~2.jpg

Μπορείς να το βάλεις και να το κλείσεις σε ένα αλουμινόχαρτο. Το αποτέλεσμα θα είναι εξίσου καλό.

Δες εδώ.

IMG_16522.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Χρονια Πολλά και Χριστος Ανεστη..,

Να καταθεσω και εγω την εμπειρια μου

Kαταρχας να ευχαριστησω ολους εσας που βοηθησατε και βοηθατε εδω μέσα, το ψησιμο πηγε περιφημα, η ψησταρια εψησε μια χαρα και οι πετρες λαβας κανουν ανετα ακομα 10 ψησιματα, η δε μεμβρανη ολα τα λεφτά παιδιά, ουτε αναφλέξεις ούτε τίποτα και από γευση τυφλα να εχει το καρβουνο. Ολοι οσοι εφαγαν αποθεωσαν το τελικο αποτελεσμα και τωρα θελουν μπαλκονατα ψησιματα καθε ΣΚ :) .
Σας παραθετω σχετική φωτογραφια... και παλι σας ευχαριστω :)

 

Estr2020.jpg

Επεξ/σία από Minotavrs
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Astronautis είπε

Λοιπόν έψησα στην μαντεμενια σχάρα τα ολοφρεσκα ψαράκια μου. Το αποτέλεσμα στη φωτογραφία που ακολουθεί είναι αυστηρώς ακατάλληλο... 

Είχα αφήσει να πιάσει περίπου 300 βαθμούς πριν τα βάλω, τα είχα λαδωσει αλλά ήταν καθαρισμένα λίγο πριν οπότε μάλλον είχαν υγρασία. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ νόστιμο φαγητό αλλά έγινε τρελό γδαρσιμο ειδικά στους μπακαλιάρους που είναι και ευαίσθητοι. Υποψιάζομαι ότι ίσως να μην είχε κάψει καλά η σχάρα παρόλο τους 300 που μου έδειξε το θερμόμετρο στο καπάκι. Ο λόγος είναι ότι μετά το γύρισμα στα 5 λεπτά δεν κόλλησαν πολύ. Ενώ με το που τα έβαλα κατάλαβα ότι έγιναν ένα με τη σχάρα. Όποιος μπορεί να επισημάνει κάποιο λάθος ας σχολιάσει. 

Το χειρότερο είναι η καζουρα από την δική μου: αγάπη μου την επόμενη φορά άσε να διαλέξω εγώ τι θα αγοράσουμε...

IMG_20200421_125735136_HDR~2.jpg

Μην στεναχωριέσαι ολοι μας  στην αρχή αυτά παθαίνουμε , την επόμενη φορά φρόντισε να τα αφήσεις λίγο περισσότερο χρόνο για να πιάσει κρούστα το ψάρι , μην το φοβάσαι δεν καίγονται εύκολα προστατεύονται από το δέρμα τους θα ξεκολλήσουν πολύ εύκολα , εγώ παράλληλα με τη λαβίδα χρησιμοποιώ και μια σπάτουλα,  μ αυτή ανασηκωνω το ψάρι πάντα απ'την ουρά και προχωράω προς το κεφάλι με μικρές κινήσεις και βοηθάω με τη λαβίδα να μην πέσει το ψάρι , σε περίπτωση που δεν ξεκολλάει το αφήνω λίγο ακόμη..

 

IMG_20190831_205948.jpg

IMG_20190831_210305.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

 

Η τιμη που λες ενδεχεται να την δεις μονο Αμερικη...

 

 

Η Αμερική δεν έχει καμια σχέση με τιμες και γι αυτό κοιτάω να φέρω και γω την Napoleon γιατί βγαίνει σχεδόν 2 χιλιάρικα κάτω με την ισοτιμία και έχω δυνατότητα να τη φέρω δωρεάν και ας μου πάρει αρκετο καιρό, άλλωστε δεν τη βιάζομαι. 

Στο μόνο που δεν είμαι ακόμα σίγουρος είναι προπάνιο ή φυσικό αέριο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Minotavrs είπε

Χρονια Πολλά και Χριστος Ανεστη..,

Να καταθεσω και εγω την εμπειρια μου

Kαταρχας να ευχαριστησω ολους εσας που βοηθησατε και βοηθατε εδω μέσα, το ψησιμο πηγε περιφημα, η ψησταρια εψησε μια χαρα και οι πετρες λαβας κανουν ανετα ακομα 10 ψησιματα, η δε μεμβρανη ολα τα λεφτά παιδιά, ουτε αναφλέξεις ούτε τίποτα και από γευση τυφλα να εχει το καρβουνο. Ολοι οσοι εφαγαν αποθεωσαν το τελικο αποτελεσμα και τωρα θελουν μπαλκονατα ψησιματα καθε ΣΚ :) .
Σας παραθετω σχετική φωτογραφια... και παλι σας ευχαριστω :)

Estr2020.jpg

Γιατί όχι κάποια πλάκα, αντί για τις μεμβράνες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, al3xis είπε

Γιατί όχι κάποια πλάκα, αντί για τις μεμβράνες;

Έλα ντε, παιδιά μακριά από τις μεμβράνες, ευκολία μεν αλλά δεν ξέρετε τι τρώτε μαζί με το κρέας. Μια φτηνή μαντεμένια πλάκα ξεκινάει από 25 ευρώ και είναι για μια ζωή. 

Επεξ/σία από tsiro7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Astronautis είπε

Λοιπόν έψησα στην μαντεμενια σχάρα τα ολοφρεσκα ψαράκια μου. Το αποτέλεσμα στη φωτογραφία που ακολουθεί είναι αυστηρώς ακατάλληλο... 

Είχα αφήσει να πιάσει περίπου 300 βαθμούς πριν τα βάλω, τα είχα λαδωσει αλλά ήταν καθαρισμένα λίγο πριν οπότε μάλλον είχαν υγρασία. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ νόστιμο φαγητό αλλά έγινε τρελό γδαρσιμο ειδικά στους μπακαλιάρους που είναι και ευαίσθητοι. Υποψιάζομαι ότι ίσως να μην είχε κάψει καλά η σχάρα παρόλο τους 300 που μου έδειξε το θερμόμετρο στο καπάκι. Ο λόγος είναι ότι μετά το γύρισμα στα 5 λεπτά δεν κόλλησαν πολύ. Ενώ με το που τα έβαλα κατάλαβα ότι έγιναν ένα με τη σχάρα. Όποιος μπορεί να επισημάνει κάποιο λάθος ας σχολιάσει. 

Το χειρότερο είναι η καζουρα από την δική μου: αγάπη μου την επόμενη φορά άσε να διαλέξω εγώ τι θα αγοράσουμε...

IMG_20200421_125735136_HDR~2.jpg

Πρέπει να στεγνωσεις τα ψάρια, να τους βάλεις λίγο λαδακι και να τα αλατισεις καλά. Την σχάρα την καις και την λαδωνεις. Δεν κολλάνε ούτε γι' αστείο. εγώ τα γυρνάω με το χέρι τα μεγάλα, ούτε σπάτουλα δε λερώνω.

5 ώρες πριν, plasTOST είπε

Έχεις δίκιο σε αυτό. Από ότι βλέπω στα βίντεο όντως είναι πιο γερή η κατασκευή.

Όσοι ψάχνουν να δουν διαφορές επισυνάπτω τις διαφορές μεταξύ  GENESIS II E-310 GBS & SPIRIT II E-310 GBS :

  GENESIS II E-310 GBS SPIRIT II E-310 GBS
Κύριοι καυστήρες: kW/h 11.43 8.79
Κύρια περιοχή μαγειρέματος (εκατοστά) 68 X 48 60 x 46
Περιοχή σχάρας θέρμανσης Tuck-Away (εκατοστά) 66 X 15 55.7 x 11.4

Βέβαια θεωρώ την διαφορά στην τιμή υπερβολική.

Αν τις δεις και τις 2 από κοντά θα καταλάβεις την διαφορά. Δε ξέρω αν θα έπρεπε να έχουν 300€ ή 500€ διαφορά, πάντως είναι χειροπιαστή η διαφορά να ξέρεις.

5 ώρες πριν, Astronautis είπε

Λοιπόν έψησα στην μαντεμενια σχάρα τα ολοφρεσκα ψαράκια μου. Το αποτέλεσμα στη φωτογραφία που ακολουθεί είναι αυστηρώς ακατάλληλο... 

Είχα αφήσει να πιάσει περίπου 300 βαθμούς πριν τα βάλω, τα είχα λαδωσει αλλά ήταν καθαρισμένα λίγο πριν οπότε μάλλον είχαν υγρασία. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ νόστιμο φαγητό αλλά έγινε τρελό γδαρσιμο ειδικά στους μπακαλιάρους που είναι και ευαίσθητοι. Υποψιάζομαι ότι ίσως να μην είχε κάψει καλά η σχάρα παρόλο τους 300 που μου έδειξε το θερμόμετρο στο καπάκι. Ο λόγος είναι ότι μετά το γύρισμα στα 5 λεπτά δεν κόλλησαν πολύ. Ενώ με το που τα έβαλα κατάλαβα ότι έγιναν ένα με τη σχάρα. Όποιος μπορεί να επισημάνει κάποιο λάθος ας σχολιάσει. 

Το χειρότερο είναι η καζουρα από την δική μου: αγάπη μου την επόμενη φορά άσε να διαλέξω εγώ τι θα αγοράσουμε...

IMG_20200421_125735136_HDR~2.jpg

Είναι πολύ εύκολο, θα δεις.

IMG_20200411_153725.jpg

IMG_20200411_160800.jpg

IMG_20200411_161319.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Συμφωνω και επαυξανω και για τα 2 που αναφερεις!!!

Μονο που ο φθηνοτερος Alfa εχει 4.000 ευρω!!!!!!!!

Δοκιμασε πιτσα σe bbq ...

Kαμια σχεση με της ηλεκτρικης κουζινας...

Εγώ για πίτσα έχω ooni koda που πιάνει 500+ βαθμούς κελσίου για να φτιάχνω Neapolitan style σε ένα λεπτό. Με 200-250€ που έχει είναι εξαιρετική αγορά αν σου αρέσει αυτή η πίτσα που δεν τη βρίσκεις Ελλάδα.

1 ώρα πριν, Morosana είπε

Η Αμερική δεν έχει καμια σχέση με τιμες και γι αυτό κοιτάω να φέρω και γω την Napoleon γιατί βγαίνει σχεδόν 2 χιλιάρικα κάτω με την ισοτιμία και έχω δυνατότητα να τη φέρω δωρεάν και ας μου πάρει αρκετο καιρό, άλλωστε δεν τη βιάζομαι. 

Στο μόνο που δεν είμαι ακόμα σίγουρος είναι προπάνιο ή φυσικό αέριο 

Νομίζω καλύτερα προπανιο. Μπορεί να θες να τη μετακινήσεις. Μπορεί να θες να αλλάξεις σπίτι και να μην έχει αέριο το άλλο. Χίλια δύο. Για τις napoleon λένε τρομερά λόγια. Βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που πάθει κάτι και δεν υπάρχει εδώ αντιπροσωπία. Λογικά στα στέλνουν από κει τα ανταλλακτικά.

4 ώρες πριν, dfwk είπε

Στην δικιά μου έχει διαφορά κανά 500€ weber 435. Στην summit κοντά στο 1000€! 

Και αν έχει κάτι ελαττωματικό τι γίνετε?? 

Αν πάθει κάτι θα μιλήσω με Weber και θα βγάλω άκρη πιστεύω. Στη χειρότερη θα μιλήσω με Weber UK μιας και την πήρα από κει και θα φέρω το ανταλλακτικό Ελλάδα. 

5 ώρες πριν, plasTOST είπε

Έχεις δίκιο σε αυτό. Από ότι βλέπω στα βίντεο όντως είναι πιο γερή η κατασκευή.

Όσοι ψάχνουν να δουν διαφορές επισυνάπτω τις διαφορές μεταξύ  GENESIS II E-310 GBS & SPIRIT II E-310 GBS :

  GENESIS II E-310 GBS SPIRIT II E-310 GBS
Κύριοι καυστήρες: kW/h 11.43 8.79
Κύρια περιοχή μαγειρέματος (εκατοστά) 68 X 48 60 x 46
Περιοχή σχάρας θέρμανσης Tuck-Away (εκατοστά) 66 X 15 55.7 x 11.4

Βέβαια θεωρώ την διαφορά στην τιμή υπερβολική.

Καμία σχέση η ποιότητα κατασκευής στη μια με την άλλη. Αν τις δεις δίπλα δίπλα θα καταλάβεις. Οι διαστάσεις δλδ είναι το λιγότερο...

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα,

 

Καμια προταση για καλυμα για την Weber spirit II E-310  εκτος της ιδιας της εταιριας που ειναι παραλογα ακριβη?

Επισης τι φιαλη προτεινετε?

Ευχαριστω

Επεξ/σία από snakething
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα και Χρόνια Πολλά. Πριν απο 4 μήνες με σέρβιραν ψητά απο μία weber genesis 2 310 και στην κυριολεξία έψαχνα να βρω απο που μου ήρθε. Να προσθέσω ότι αυτός που χειριζόταν την ψησταριά παίζει να έχει ανάψει κάρβουνα στη ζωή του 3 φορές και επίσης δεν πήρα χαμπάρι πότε άναψε, πότε τα έβαλε, πότε ψηθήκαν. Παιδάκια και κοτόπουλο στήθος. ΤΕΛΕΙΑ...οπότε έχω ψηθεί για αυτό το μοντέλο και μόνο. Έχω διαβάσει και τις 74 σελίδες...μπράβο σας για τις πληροφορίες μερικοί είστε μερακλήδες και φαίνεται απο τις πατέντες και τα αποτελέσματα. Λοιπόν η τιμή της weber gen 2 310 αυτή τη στιγμή στον Κωτσ είναι 1.150...ξέρω τι σκέφτεστε...πάμε παρακάτω...πόσο ασφαλές να παραγγείλουμε απο το εξωτερικό; η διαφορά πολύ μεγάλη. Εν τω μεταξύ δεν μένω Αθήνα αλλά σε νησί. Άρα ανεβαίνουν και άλλο τα μτφ...Αν υπάρχει άλλη τιμή εντός Ελλάδας και μου διαφεύγει θα ήθελα να το ποστάρετε...ευχαριστώ και sorry για το κατεβατό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

 

Νομίζω καλύτερα προπανιο. Μπορεί να θες να τη μετακινήσεις. Μπορεί να θες να αλλάξεις σπίτι και να μην έχει αέριο το άλλο. Χίλια δύο. Για τις napoleon λένε τρομερά λόγια. Βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που πάθει κάτι και δεν υπάρχει εδώ αντιπροσωπία. Λογικά στα στέλνουν από κει τα ανταλλακτικά.

Σκοπεύω να πάω σε built in, το σπίτι τώρα χτίζεται όποτε για τα επόμενα 20 χρόνια σίγουρα δεν σκοπεύω να μετακομίσω. Το φυσικό αέριο είναι ευκολία και επειδή ο κήπος δεν έχει τελειώσει θα είναι ευκολο να βγει παροχή αλλά δεν ξέρω αν έχουν ίδια απόδοση. Από την άλλη δεν ενθουσιάζομαι να έχω το άγχος πότε θα τελειώσει η μπουκάλα ή ποιος άγνωστος θα μπαίνει στο σπίτι να την αλλάζει. 

38 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε
6 λεπτά πριν, snakething είπε

καλησπερα,

Καμια προταση για καλυμα για την Weber spirit II E-310  εκτος της ιδιας της εταιριας που ειναι παραλογα ακριβη?

Ευχαριστω

 

Έχω μια οικονομική πρόταση 

Αν μένεις βούλα και πέριξ εχθές που έπλυνα την ψησταριά έπλυνα και το καλλυμα και σήμερα με τον αέρα εξαφανίστηκε. 

Αν τη βρεις δικιά σου 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ ενα τιπ για το καθαρισμό, αν και δεν εχω κάνει ακόμα. Όταν τη καθαρίζουμε και έχουμε μαζέψει τους ανακλαστήρες, τους τοποθετούμε με την ίδια σειρά μετατεθημενους κατα εναν, ώστε να μην είναι συνέχεια οι ιδιοι κάτω απο τον καυστήρα. Τον πρωτο δλδ τον βάζουμε στη δεύτερη θέση, τον δεύτερο στη τρίτη θέση κτλ.

Επίσης για τη κουκούλα εχω πάρει μια απο lidl και νομίζω κάνει τη δουλειά της μια χαρά. Και όταν ξανά βγάλει πάλι είδη για ψησταριές κάτι θα χτυπήσω κάτι, μάλλον μια σχάρα  για ψάρι (όχι αυτή στο σχήμα ψαριού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!

Παιδιά πριν την πρώτη χρήση (weber spirit ii e-310 gbs) καθαρίζουμε με λάδι τη σχάρα, ανάβουμε άδεια και αυξάνουμε θερμοκρασία σιγά-σιγά μεχρι το τερμα κάνα 10λεπτο με κλειστό καπάκι,χαμηλώνουμε, ανοίγουμε και αφού κρυώσει λίγο λαδώνουμε τη σχάρα και ρίχνουμε το κρέας

Πιστεύω οτι είναι πολύ σημαντικό η σταδιακή αύξηση της θερμοκρασίας ώστε να αποφύγουμε κάποια ζημιά από την απότομη συστολή-διαστολή

Σωστά???? (παρακαλώ διορθώστε με)

 

 

Επεξ/σία από voliotis_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...