Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ritualistic είπε

αν ειναι να ψησω ολοκληρη σφυριδα στην σχαρα θα πρεπει να ερθετε για βοηθεια 😄

ελα ρε για σφυριδα τη βαζεις απλα σε μια μικρη σχαρα, ετσι ψηνω και φετα σολωμο...

νομισα ήθελες κανενα φιλετο λαβρακι κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1944

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

3 ώρες πριν, paylidis είπε

ελα ρε για σφυριδα τη βαζεις απλα σε μια μικρη σχαρα, ετσι ψηνω και φετα σολωμο...

νομισα ήθελες κανενα φιλετο λαβρακι κλπ

λαuρακι μονο ολοκληρο!

πανω στην κανονικη σχαρα θα τη βαλω αλλα πως καταλαβαινεις οτι ειναι ετοιμη η φετα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ritualistic είπε

λαuρακι μονο ολοκληρο!

πανω στην κανονικη σχαρα θα τη βαλω αλλα πως καταλαβαινεις οτι ειναι ετοιμη η φετα ?

Ο σολομός αλλάζει χρωμα και το ψαχνό και η πέτσα. Σφυρίδα δεν έχει τύχει να βρω για να πάρω να δοκιμάσω όποτε δε ξέρω 100% αλλα θεωρω θα το καταλάβεις 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panos_ace είπε

Αυτό πως το δουλεύουμε;

Μουλιάζεις τα ξύλα και ψήνεις το ψαρι έμμεσα;

Ακριβως.

Εχουν οδηγιες για το ξυλο , αλλα μιλαμε για φιλετο. 

Διφορετικα δεν υπαρχει λογος να δαπανησεις χρηματα για τα ξυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μ´ αυτά και μ´ αυτά, το ψήσαμε το ψαράκι μας σήμερα…

C6A19472-F54E-462C-803C-F7434C4220A2.jpeg.8182e5853650b2cffe86f84ea093b036.jpeg
 

 

Πέρα από την πλάκα (κέδρου), μια ωραία επιλογή θα ήταν και μια πλάκα άλατος

 

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gudinakos είπε

Ντουμπλ φας για παν ενδεχομενο!

εικόνα_Viber_2021-10-13_23-21-34-333 - Αντιγραφή.jpg

εικόνα_Viber_2021-10-13_23-21-34-689 - Αντιγραφή.jpg

Δε νομίζω ότι συντρέχει λόγος για μια τέτοια εγκατάσταση. Αν είχες επιλέξει μπουκάλες του ίδιου τύπου, θα μπορούσες να κάνεις την αλλαγή μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Πέρα από την πλάκα (κέδρου), μια ωραία επιλογή θα ήταν και μια πλάκα άλατος

 

Ειχε κανα 2 πλακες αλατος σε προσφορά το λερου μερλιν στο μαρουσι πριν καμια εβδομαδα, στα στοκ που εχει στην εξοδο γυρω στο δεκαρικο ή 12€... αν σκοπευει καποιος να παει ουτως ή αλλιως, ισως υπάρχουν ακομα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Mpiftekis είπε

Την πλάκα κέδρου μετά το ψήσιμο, την πετάς ή καθαρίζεται και επαναχρησιμοποιείται;

Καθαρίζεται με νερό μόνο και σφουγγάρι. Αν δεν έχει καεί/μαυρίσει εντελώς, μπορείς να την χρησιμοποιήσεις ξανά.
 

https://www.napoleon.com/en/au/barbecues/blog/how-plank-grill-three-rules-perfect-planking

 

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Δε νομίζω ότι συντρέχει λόγος για μια τέτοια εγκατάσταση. Αν είχες επιλέξει μπουκάλες του ίδιου τύπου, θα μπορούσες να κάνεις την αλλαγή μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

Συμφωνώ απλά αν ξεμείνεις Κυριακή όποια η ώρα γκρι δε βρίσκεις πουθενά κάπως έτσι προμηθεύτηκα την κόκκινη

8 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Δε νομίζω ότι συντρέχει λόγος για μια τέτοια εγκατάσταση. Αν είχες επιλέξει μπουκάλες του ίδιου τύπου, θα μπορούσες να κάνεις την αλλαγή μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

Επεξ/σία από gudinakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gudinakos είπε

Συμφωνώ απλά αν ξεμείνεις Κυριακή όποια η ώρα γκρι δε βρίσκεις πουθενά κάπως έτσι προμηθεύτηκα την κόκκινη

Δεν διαφωνώ με τις 2 μπουκάλες. Αυτό που λέω είναι ότι θα μπορούσες να πάρεις 2 γκρι ή 2 κόκκινες, ώστε να μην χρειαστεί να κάνεις την διακλάδωση αυτή και να πάρεις 2 διαφορετικούς ρυθμιστές. Έτσι κι αλλιώς μόλις σου τελειώσει η μια μπουκάλα και βάλεις την άλλη, αυτή που έχει αδειάσει θα πρέπει να την αντικαταστήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/10/2021 στις 6:07 ΜΜ, ilpapacha είπε

Δεν διαφωνώ με τις 2 μπουκάλες. Αυτό που λέω είναι ότι θα μπορούσες να πάρεις 2 γκρι ή 2 κόκκινες, ώστε να μην χρειαστεί να κάνεις την διακλάδωση αυτή και να πάρεις 2 διαφορετικούς ρυθμιστές. Έτσι κι αλλιώς μόλις σου τελειώσει η μια μπουκάλα και βάλεις την άλλη, αυτή που έχει αδειάσει θα πρέπει να την αντικαταστήσεις.

Έχεις δίκιο η πρώτη μου μπουκάλα ήταν η γκρι Απλά λόγω ότι δεν είχε γκρι ρυθμιστη μου έδωσε αναγκαστικά κόκκινο από την Κοράλ πριμε Την Παρήγγειλα ,Αλλά συζητώντας εδώ στο forum είδα ότι υπάρχουν διαφορετικές πιέσεις και έτσι από ένα site παρήγγειλα γκρι ρυθμιστη ομως για κακή μου τύχη ξέμεινα Κυριακή πάνω στο ψήσιμο έτσι αναγκάστηκα μιας και η παρέα πείναγε να παρω από το βενζινάδικο της γειτονιάς την κόκκινη εξού και η πατέντα!!!

Επεξ/σία από gudinakos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...