Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

2 ώρες πριν, daPro είπε

Για back up να πάρω 2η φιάλη η κανα δείκτη πίεσης?

Ξεκαθαρα δευτερη φιαλη. Προχτες μου τελειωσε και σε πεντε λεπτα ειχα βαλει την αλλη και συνεχισα το σουβλισμα. Αν δεν ειχα, θα περιμενα καμια ωρα να μου φερουν καινουρια φιαλη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα στην παρεα, παω για πρωτη αγορα ψησταριας υγραεριου, πολλα χρονια στα καρβουνα, ηρθε η ωρα για κατι πιο γρηγορο και υγιεινο. 

ημουν ετοιμος να παραγγειλω την spirit ii 310 αλλα ειδα την outdoorchef 415 australia που με εντυπωσιασε με την εμφανιση της, αφου διαβασα πολλες σελιδες εδω μεσα ειδα οτι την θεωρειται  υποδεεστερη σαν εταρεια και με οδηγησατε στην napoleon rogue 425.

ποια λετε οτι ειναι η καλυτερη επιλογη απο τις τρεις για εναν που ερχεται απο καρβουνο?

Στην τελικη επιλογη παιζει σημαντικο ρολο και η εμφανιση, οχι τοσο τα χρηματα (αρκει να μην ξεφυγει το ποσο πανω απ την napoleon) και τα ανταλακτικα γιατι σιγουρα θα παρω και σουβλα.

 

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tacolla είπε

καλημερα στην παρεα, παω για πρωτη αγορα ψησταριας υγραεριου, πολλα χρονια στα καρβουνα, ηρθε η ωρα για κατι πιο γρηγορο και υγιεινο. 

ημουν ετοιμος να παραγγειλω την spirit ii 310 αλλα ειδα την outdoorchef 415 australia που με εντυπωσιασε με την εμφανιση της, αφου διαβασα πολλες σελιδες εδω μεσα ειδα οτι την θεωρειται  υποδεεστερη σαν εταρεια και με οδηγησατε στην napoleon rogue 425.

ποια λετε οτι ειναι η καλυτερη επιλογη απο τις τρεις για εναν που ερχεται απο καρβουνο?

Στην τελικη επιλογη παιζει σημαντικο ρολο και η εμφανιση, οχι τοσο τα χρηματα (αρκει να μην ξεφυγει το ποσο πανω απ την napoleon) και τα ανταλακτικα γιατι σιγουρα θα παρω και σουβλα.

 

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας.

Από τις 3 που αναφέρεις, η καλύτερη επιλογή είναι η Napoleon rogue 425. Κάνε υπομονή μέχρι την Black Friday (26/11), καθώς θα παίξουν προσφορές. Όσον αφορά τα αξεσουάρ, τις τιμές τους μπορείς να τις βρεις με μια απλή αναζήτηση στο σκρουτζ, για όλες τις εταιρείες. Αν θέλεις να πας στα «μαμά», σίγουρα θα πληρώσεις κάτι παραπάνω. 

Μπορείς όμως να πάρεις μια πχ σούβλα απλή και να την προσαρμόσεις με κάποια πατέντα/τροποποίηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην ψηστοπαρέα,

 

τελικα κατεληξα να περιμένω την BF και να παρω την Ε310. Εαν πεσει σε μια λογικη τιμή στην Ελλάδα θα αγοραστει απο εδώ, ειδαλλως Γερμανία (Idealo) + Eshopwedrop. Αυτη τη στιγμή εχει 499€ με δωρεαν αποστολη εντος Γερμανίας και εχω επισης δωρεαν την πρώτη αποστολή απο το Eshopwedrop (εως 2/12/21) με την επιβεβαιωση του λογαριασμούς μου.

Και εδω εχω 2 ερωτησεις προς όσους το εχουν κανει στο παρελθόν:

1) Ειναι εμπιστα τα καταστηματα; Υπαρχει καποιο που θα πρεπει να αποφύγω;

2) Το eshopwedrop ειναι εμπιστο; εχει παει κατι στραβα σε καποιον (να χαθει δεμα κλπ); Τι πρεπει να προσεξω; 

 

Στις 30-31/8 επαιξε στα 399 στο idealo οποτε εκτιμω οτι εκει θα ξαναπεσει στο BF. Καθε άλλη προτεινόμενη παρατηρηση-πρόταση ευπροσδεκτη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, tacolla είπε

καλημερα στην παρεα, παω για πρωτη αγορα ψησταριας υγραεριου, πολλα χρονια στα καρβουνα, ηρθε η ωρα για κατι πιο γρηγορο και υγιεινο. 

ημουν ετοιμος να παραγγειλω την spirit ii 310 αλλα ειδα την outdoorchef 415 australia που με εντυπωσιασε με την εμφανιση της, αφου διαβασα πολλες σελιδες εδω μεσα ειδα οτι την θεωρειται  υποδεεστερη σαν εταρεια και με οδηγησατε στην napoleon rogue 425.

ποια λετε οτι ειναι η καλυτερη επιλογη απο τις τρεις για εναν που ερχεται απο καρβουνο?

Στην τελικη επιλογη παιζει σημαντικο ρολο και η εμφανιση, οχι τοσο τα χρηματα (αρκει να μην ξεφυγει το ποσο πανω απ την napoleon) και τα ανταλακτικα γιατι σιγουρα θα παρω και σουβλα.

 

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας.

Καλημέρα και εγω σαν εσενα ημουν 20+ χρονια ψηνω σε καρβουνο, κατεληξα στην rogue 425 την πηρα τον σεπτεμβρη. Οντως περιμενε BF αν πεσει εστω και λιγο κερδος θα εχεις  λιγες μερες εμειναν.

Επι της ευκαιριας πηρα χτες και μια κουκουλα απο leroy 20 ευρω μια χαρα την κανει την δουλεια της, αν και δεν μου βρεχετε ειναι στο μπαλκονι, πηρα να ειναι σκεπασμενη ετσι και αλλιως.

Το μονο που θελω ειναι τωρα μια σουβλα και εγω αλλα τα λυπαμαι η αληθεια ειναι τα 200 για την orginal, καπου ειχε παρει το ματι μου καποιος ειχε παρει μια Naterial και την προσαρμοσε , απλα δεν θυμαμαι αν ηταν σε napoleon η οχι, αν υπαρχει ευκαιρο το ποστ ας το βαλει καποιος

Επεξ/σία από Amaretos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Amaretos είπε

Καλημέρα και εγω σαν εσενα ημουν 20+ χρονια ψηνω σε καρβουνο, κατεληξα στην rogue 425 την πηρα τον σεπτεμβρη. Οντως περιμενε BF αν πεσει εστω και λιγο κερδος θα εχεις  λιγες μερες εμειναν.

Επι της ευκαιριας πηρα χτες και μια κουκουλα απο leroy 20 ευρω μια χαρα την κανει την δουλεια της, αν και δεν μου βρεχετε ειναι στο μπαλκονι, πηρα να ειναι σκεπασμενη ετσι και αλλιως.

Το μονο που θελω ειναι τωρα μια σουβλα και εγω αλλα τα λυπαμαι η αληθεια ειναι τα 200 για την orginal, καπου ειχε παρει το ματι μου καποιος ειχε παρει μια Naterial και την προσαρμοσε , απλα δεν θυμαμαι αν ηταν σε napoleon η οχι, αν υπαρχει ευκαιρο το ποστ ας το βαλει καποιος

Ίσως να μπορέσει να σε βοηθήσει ο @greenroadrunner

 

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Καλημέρα στην ψηστοπαρέα,

 

τελικα κατεληξα να περιμένω την BF και να παρω την Ε310. Εαν πεσει σε μια λογικη τιμή στην Ελλάδα θα αγοραστει απο εδώ, ειδαλλως Γερμανία (Idealo) + Eshopwedrop. Αυτη τη στιγμή εχει 499€ με δωρεαν αποστολη εντος Γερμανίας και εχω επισης δωρεαν την πρώτη αποστολή απο το Eshopwedrop (εως 2/12/21) με την επιβεβαιωση του λογαριασμούς μου.

Και εδω εχω 2 ερωτησεις προς όσους το εχουν κανει στο παρελθόν:

1) Ειναι εμπιστα τα καταστηματα; Υπαρχει καποιο που θα πρεπει να αποφύγω;

2) Το eshopwedrop ειναι εμπιστο; εχει παει κατι στραβα σε καποιον (να χαθει δεμα κλπ); Τι πρεπει να προσεξω; 

 

Στις 30-31/8 επαιξε στα 399 στο idealo οποτε εκτιμω οτι εκει θα ξαναπεσει στο BF. Καθε άλλη προτεινόμενη παρατηρηση-πρόταση ευπροσδεκτη!

Υπάρχουν και αναφορές ότι υπήρξε κάποιο θέμα, ουσιαστικά με το κατάστημα στην Γερμανία 

Κι άλλα παιδιά @Evgenios_V  @giannislazy συνάντησαν κάποιες δυσκολίες, όμως τα κατάφεραν 

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

εχω επισης δωρεαν την πρώτη αποστολή απο το Eshopwedrop (εως 2/12/21) με την επιβεβαιωση του λογαριασμούς μου.

Aν δεν κανω λαθος 10€ εκπτωση ειναι στην ουσια, οχι δωρεαν αποστολη, εκτος αν το εχουν αλλαξει.

Οσον αφορα αξιοπιστια μια χαρα ειναι. Αν δεν κανω λαθος υπηρξε μια δυσκολια με καποια καταστηματα που δεν εβρισκαν την αποθηκη του eshopwedrop να παραδοσουν το δεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Υπάρχουν και αναφορές ότι υπήρξε κάποιο θέμα, ουσιαστικά με το κατάστημα στην Γερμανία 

Κι άλλα παιδιά @Evgenios_V  @giannislazy συνάντησαν κάποιες δυσκολίες, όμως τα κατάφεραν 

Ευχαριστω πολυ!

 

Για ριξτε ρε παιδια ενα feedback μπας και βγαλω καμια ακρη...

3 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Aν δεν κανω λαθος 10€ εκπτωση ειναι στην ουσια, οχι δωρεαν αποστολη, εκτος αν το εχουν αλλαξει.

Οσον αφορα αξιοπιστια μια χαρα ειναι. Αν δεν κανω λαθος υπηρξε μια δυσκολια με καποια καταστηματα που δεν εβρισκαν την αποθηκη του eshopwedrop να παραδοσουν το δεμα.

Να σου πω την αληθεια γραφουν η πρωτη αποστολη δωρεαν, δεν ανεφερε καποιο οριο εκτος αν ηταν ΠΟΛΥ ΨΙΛΑ γραμματα

 

edit: Μπηκα στο λογαριασμο και τωρα οντως 10€ αναφερει...... ενω σε όλα τα στάδια νωριτερα δεν έλεγε οριο... τι να πω..

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω 2 Napoleon την 365 και την 425 με τις υπέρυθρες στο πλάι.

Πάρε την 425 αν μπορείς απο τιμή.Περίμενε για BF αν και δύσκολα θα πέσει η Napoleon.

Επίσης για σούβλα μόνο πατέντα. 200€ είναι πάρα πολλά!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Eshopwedrop έχω να πω ότι από όταν άλλαξε αποθήκη στη Γερμανία έχει σημαντικές καθυστερήσεις. Σε νορμάλ πλαίσιο να υπολογίζεις 20ήμερο. Σε Blackfriday πολύ περισσότερο υπολογίζω. Μου έχουν έρθει δέματα σε καλή κατάσταση και κάποια ταλαιπωρημένα. Ένα πάνελ που είχα πάρει πριν 7 μήνες μου ήρθε σπασμένο. Όχι αποζημίωση αλλά ούτε απάντηση δεν έλαβα. Υποστήριζαν ότι έτσι τους ήρθε (αφού ήταν σπασμένο γιατί το παρέλαβαν;). Δεν ξέρω, δέματα αξίας ίσως θα πρέπει να τα ασφαλίζεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stonec είπε

Για το Eshopwedrop έχω να πω ότι από όταν άλλαξε αποθήκη στη Γερμανία έχει σημαντικές καθυστερήσεις. Σε νορμάλ πλαίσιο να υπολογίζεις 20ήμερο. Σε Blackfriday πολύ περισσότερο υπολογίζω. Μου έχουν έρθει δέματα σε καλή κατάσταση και κάποια ταλαιπωρημένα. Ένα πάνελ που είχα πάρει πριν 7 μήνες μου ήρθε σπασμένο. Όχι αποζημίωση αλλά ούτε απάντηση δεν έλαβα. Υποστήριζαν ότι έτσι τους ήρθε (αφού ήταν σπασμένο γιατί το παρέλαβαν;). Δεν ξέρω, δέματα αξίας ίσως θα πρέπει να τα ασφαλίζεις.

Δεν εστειλαν φωτογραφια οταν εφτασε το πακετο στην αποθηκη τους; Εμενα παντως η ψησταρια απο Αγγλια παραδοθηκε σε παλετα στο eshopwedrop και ηρθε ετσι με την παλετα Ελλαδα. Πληρωσα κατι παραπανω αλλαηρθε αψογο.

Απο κει και περα υπαρχουν και αλλες αντιστοιχες υπηρεσιες περα απο το eshopwedrop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stonec είπε

Για το Eshopwedrop έχω να πω ότι από όταν άλλαξε αποθήκη στη Γερμανία έχει σημαντικές καθυστερήσεις. Σε νορμάλ πλαίσιο να υπολογίζεις 20ήμερο. Σε Blackfriday πολύ περισσότερο υπολογίζω. Μου έχουν έρθει δέματα σε καλή κατάσταση και κάποια ταλαιπωρημένα. Ένα πάνελ που είχα πάρει πριν 7 μήνες μου ήρθε σπασμένο. Όχι αποζημίωση αλλά ούτε απάντηση δεν έλαβα. Υποστήριζαν ότι έτσι τους ήρθε (αφού ήταν σπασμένο γιατί το παρέλαβαν;). Δεν ξέρω, δέματα αξίας ίσως θα πρέπει να τα ασφαλίζεις.

με προβληματισες τωρα.... 😕 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Δεν εστειλαν φωτογραφια οταν εφτασε το πακετο στην αποθηκη τους; Εμενα παντως η ψησταρια απο Αγγλια παραδοθηκε σε παλετα στο eshopwedrop και ηρθε ετσι με την παλετα Ελλαδα. Πληρωσα κατι παραπανω αλλαηρθε αψογο.

Απο κει και περα υπαρχουν και αλλες αντιστοιχες υπηρεσιες περα απο το eshopwedrop.

Είχε φωτογραφία αλλά δεν μπορούσες να καταλάβεις. Είχαν κάνει λάθος φόρτωμα. Αντί να βάλουν το πανελ όρθιο, το είχαν βάλει από κάτω και είχαν βάλει άλλα δέματα από πάνω με αποτέλεσμα να στραβωσει.

6 ώρες πριν, paylidis είπε

με προβληματισες τωρα.... 😕 

Σίγουρα παίρνεις κάποιο ρίσκο και δεν παίρνεις και εγγύηση Ελλάδος αλλά αν έχει σημαντική διαφορά στην τιμή ίσως αξίζει. Εξάλλου οι επώνυμες ψησταριές έχουν καλές συσκευασίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...