Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Το αποφάσισα, θα πάρω την Napoleon rogue 425. Ήδη την βρήκα στα 729, αλλά θα περιμένω και 2 βδομάδες μήπως παίξει καμία καλύτερη προσφορά. 

Με σούβλα τι πατέντα παίζει;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1940

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

9 ώρες πριν, tacolla είπε

Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Το αποφάσισα, θα πάρω την Napoleon rogue 425. Ήδη την βρήκα στα 729, αλλά θα περιμένω και 2 βδομάδες μήπως παίξει καμία καλύτερη προσφορά. 

Με σούβλα τι πατέντα παίζει;

 

Που την βρήκες αν επιτρέπεται? Ετοιμοπαραδοτη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα Naterial bbq του Leroy.
Πραγματικα του εχω πιει το αιμα, Ψαρια, μπριζολες, μπιφτεκια, σουβλακια, λαχανικα, τα ψηνω ολα εξω.
Χτες εψηνα δυο τσιπουρες. Το BBQ πηρε φωτια. Κυριολεκτικα. Εντωμεταξυ ηταν καθαρισμενο και προσφατα. Δεν νομιζω οτι ειχα ψησει 3-4 φορες και μαλιστα οχι τιποτα συγκλονιστικο. 2-3 μπριζολες και κατι μπιφτεκια την αλλη φορα θυμαμαι.
Το εσβησα με πυροσβεστηρα. Σημερα το επλυνα ολοκληρο με καθαριστικο για μαυριλες και πιεστικο νερου.

Αναψα και βλεπω οτι οι καυστηρες αντι να μενουν στην μπλε φλόγα, βγάζουν κοκκινη-κιτρινη φλογα.

Τα εχει παιξει λετε ο ρυθμιστης πιεσης και εγινε αυτο? Τι ρυθμιστη πιεσης να παρω?
Εναν Landman ειδα στο mEdia markt που ειναι διπλα μου.

https://www.mediamarkt.gr/product/eidi-spitiou-mikrosuskeues/barbeque/aksesouar-bbq/landmann-ruthmistis-piesis-ld1031/1478264

 

Αυτα τα mbar τι σχεση εχουν? Υπαρχει κανενας τροπος να την γκαζωσουμε λιγο παραπάνω? 

Γενικα τι ψάχνω? ρυθμιστη χαμηλής ροής?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω οτι φταίει ο ρυθμιστης εκτος εαν πηγε υλικο απο τον πυροσβεστηρα μεσα στο λαστιχο απο τους καυστηρες κ κατ επεκταση στο ρυθμιστη...

αστο να καψει κανενα μισαωρο να δεις αν θα στρωσει

ολοι ιδιοι ειναι παντως, μη τρελενεσαι...

 

μου εχει τυχει κ εμενα το ιδιο παντως 2 φορες, ξηγηθηκα λαστιχο βεβαια δε χρειαστηκε πυροσβεστηρα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, paylidis είπε

μου εχει τυχει κ εμενα το ιδιο παντως 2 φορες, ξηγηθηκα λαστιχο βεβαια δε χρειαστηκε πυροσβεστηρα :P 

Ηταν παραξενο. Οι φλογες περναγαν το ανοιχτο καπακι. Τον ειχα διπλα τον πυροσβεστηρα... ειχα και καημο απο παιδι να ριξω με πυροσβεστηρα, οποτε ειπα να το δοκιμασω. :)

Θα παω να παρω αυτον απο το Media Markt να δοκιμασω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Ηταν παραξενο. Οι φλογες περναγαν το ανοιχτο καπακι. Τον ειχα διπλα τον πυροσβεστηρα... ειχα και καημο απο παιδι να ριξω με πυροσβεστηρα, οποτε ειπα να το δοκιμασω. :)

Θα παω να παρω αυτον απο το Media Markt να δοκιμασω.

 

ετσι ακριβως, τα καμμενα λιπη δε χαριζουν.... οταν το αντιληφθεις καλο ειναι να μην ανοιξεις το καπακι και να ριξεις απο όπου μπορεις νερο ή με το πυροσβεστηρα για να σβησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, andreaspA είπε

εχω ενα Naterial bbq του Leroy.
Πραγματικα του εχω πιει το αιμα, Ψαρια, μπριζολες, μπιφτεκια, σουβλακια, λαχανικα, τα ψηνω ολα εξω.
Χτες εψηνα δυο τσιπουρες. Το BBQ πηρε φωτια. Κυριολεκτικα. Εντωμεταξυ ηταν καθαρισμενο και προσφατα. Δεν νομιζω οτι ειχα ψησει 3-4 φορες και μαλιστα οχι τιποτα συγκλονιστικο. 2-3 μπριζολες και κατι μπιφτεκια την αλλη φορα θυμαμαι.
Το εσβησα με πυροσβεστηρα. Σημερα το επλυνα ολοκληρο με καθαριστικο για μαυριλες και πιεστικο νερου.

Αναψα και βλεπω οτι οι καυστηρες αντι να μενουν στην μπλε φλόγα, βγάζουν κοκκινη-κιτρινη φλογα.

Τα εχει παιξει λετε ο ρυθμιστης πιεσης και εγινε αυτο? Τι ρυθμιστη πιεσης να παρω?
Εναν Landman ειδα στο mEdia markt που ειναι διπλα μου.

https://www.mediamarkt.gr/product/eidi-spitiou-mikrosuskeues/barbeque/aksesouar-bbq/landmann-ruthmistis-piesis-ld1031/1478264

 

Αυτα τα mbar τι σχεση εχουν? Υπαρχει κανενας τροπος να την γκαζωσουμε λιγο παραπάνω? 

Γενικα τι ψάχνω? ρυθμιστη χαμηλής ροής?

 

 

Επειδη την επαθα κ εγω με μια unimac,θελει προσοχη γυρω γυρω απο τον καδο εκει μπορει να εχει κρατησει λιπος και να αναφλεχθει,κ εμενα καθαρισμενη ηταν,λαμπαδιασε αλλα κλεινοντας την φιαλη και χωρις να ανοιξω τον καδο εσβησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Amaretos είπε

Που την βρήκες αν επιτρέπεται? Ετοιμοπαραδοτη?

Θεσσαλονικη, πηγα απ το μαγαζι και μιλησα. Σε 1-2 μερες γινεται η αποστολη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, paylidis είπε

Δε νομιζω οτι φταίει ο ρυθμιστης εκτος εαν πηγε υλικο απο τον πυροσβεστηρα μεσα στο λαστιχο απο τους καυστηρες κ κατ επεκταση στο ρυθμιστη...

αστο να καψει κανενα μισαωρο να δεις αν θα στρωσει

ολοι ιδιοι ειναι παντως, μη τρελενεσαι...

 

μου εχει τυχει κ εμενα το ιδιο παντως 2 φορες, ξηγηθηκα λαστιχο βεβαια δε χρειαστηκε πυροσβεστηρα :P 

Ειχες δικιο. Δεν φταιει αυτο. Πηρα ρυθμιστη, πηρα και καινουργιο λαστιχο επ'ευκαριας , αλλα δεν έστρωσε. Ο αριστερος καυστηρας καιει καλυτερα. Τι μπορει να τα εχει παιξει στον καυστήρα? Ενα σιδερο ειναι με τρυπες.

Καμια αλλη ιδεα?

 

1636642644695.jpg

Επεξ/σία από andreaspA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Ειχες δικιο. Δεν φταιει αυτο. Πηρα ρυθμιστη, πηρα και καινουργιο λαστιχο επ'ευκαριας , αλλα δεν έστρωσε. Ο αριστερος καυστηρας καιει καλυτερα. Τι μπορει να τα εχει παιξει στον καυστήρα? Ενα σιδερο ειναι με τρυπες.

Καμια αλλη ιδεα?

 

1636642644695.jpg

δοκιμασες να τον βγάλεις και να τον φυσήξεις/καθαρισεις ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επλυνα ολο το bbq σημερα με πιεστικο και φαρμακο για καρβουνιλα.

θα ψαξω εγγυηση. Το leroy εχει καλη εγγυηση.

 

 

Επεξ/σία από andreaspA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Ειχες δικιο. Δεν φταιει αυτο. Πηρα ρυθμιστη, πηρα και καινουργιο λαστιχο επ'ευκαριας , αλλα δεν έστρωσε. Ο αριστερος καυστηρας καιει καλυτερα. Τι μπορει να τα εχει παιξει στον καυστήρα? Ενα σιδερο ειναι με τρυπες.

Καμια αλλη ιδεα?

 

1636642644695.jpg

Δοκίμασε να καθαρίσεις τον καυστήρα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Καλυτερα ειναι τωρα τα πραγματα. Οχι οτι ειχαν τιποτα βεβαια, αλλα τα σιτάκια που ειναι στην αρχη του καυστηρα , ακριβως στο μπεκ, ηταν λιγο βουλωμενα. Τα ετριψα με μια οδοντοβουρτσα  και γινανε λαμπικο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες την πατησα και εγω και τελειωσε η μπουκαλα, ευτυχως πριν βαλω ακομα πανω το κρεας. Θα μου πειτε γιατι δεν παιρνεις 2 να εισαι safe, γιατι ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ εχω βαλει τον ρυθμιστη της coral gas που δειχνει , και αυτος εδειχνε σχεδον τερμα γεματη, και λεω μπραβο απο Σεπτεμβρη που την εχω βαλει, τοσα ψησιματα και εχει κατεβει ελάχιστα....

 

Αρα μαλλον επεσα σε προβληματικο μετρητη εξαρχης, θα περασω απο το βενζιναδικο να δω τι θα κανουμε μπας και το δωσω πισω να μου φερει αλλον, η θα πρεπει να μιλησω με την shell. Δεν ειναι τα χρηματα, ειναι οτι ειναι καινουριος και δεν δουλευει εξαρχης οπως φαινεται. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον να μην του δουλευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Amaretos είπε

Χτες την πατησα και εγω και τελειωσε η μπουκαλα, ευτυχως πριν βαλω ακομα πανω το κρεας. Θα μου πειτε γιατι δεν παιρνεις 2 να εισαι safe, γιατι ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ εχω βαλει τον ρυθμιστη της coral gas που δειχνει , και αυτος εδειχνε σχεδον τερμα γεματη, και λεω μπραβο απο Σεπτεμβρη που την εχω βαλει, τοσα ψησιματα και εχει κατεβει ελάχιστα....

 

Αρα μαλλον επεσα σε προβληματικο μετρητη εξαρχης, θα περασω απο το βενζιναδικο να δω τι θα κανουμε μπας και το δωσω πισω να μου φερει αλλον, η θα πρεπει να μιλησω με την shell. Δεν ειναι τα χρηματα, ειναι οτι ειναι καινουριος και δεν δουλευει εξαρχης οπως φαινεται. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον να μην του δουλευει?

Το μανόμετρο που έχει πάνω δεν σου δείχνει πόσο αέριο έχει μέσα… Δείχνει την πίεση, οπότε είτε είναι γεμάτη είτε έχει φτάσει στο 1 κιλό, το ίδιο θα δείχνει.

Απλά μην το κοιτάς. Αν θες να δεις πόσο αέριο έχει μέσα, καλύτερα χρησιμοποίησε ζυγαριά και αφαίρεσε το βάρος της φιάλης (το γράφει πάνω της, πόσο είναι).

Η καλύτερη λύση είναι η 2η μπουκάλα.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...