Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1955

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

4 ώρες πριν, Tasatva είπε

Είχα bbq οπότε ξέρω ότι δεν θα ξαναείναι ποτέ τόσο όμορφη, αλλά δεν με νοιάζει .

Καλύτερα πολυχρησιμοοποιημένη και μάυρη, παρά ασημί και να κάθεται.

Η επιλογή της επώνυμη με εγγύηση, είναι ότι ξέρω ότι θα υπάρχουν ανταλλακτικά για πολλά χρόνια, έστω και από Κίνα πλευρά.

Το εργαλείο σου τρομερό ! Πρέπει να ταίζεις λόχο !

Το συγκεκριμένο το έχουμε στο εξοχικό και ένας από τους λόγους που το επιλέξαμε είναι για να κάνουμε ψησίματα με παρέες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Amaretos είπε

Γυαλισμενες ξυρισμένες οι σχάρες :)

Ναι, μόλις είχανε φάει περιποίηση με χαρτί κ λαδάκι, γιατί χθες το βράδυ σκάσανε μέσα κάστανα😁😁 και τα κάνανε %@:@^$λο, οπότε καθάρισα και αυτές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tasatva είπε

Παρελαβα και έστησα σχεδόν αμέσως. Δεν μπορούσα να την βλέπω μέσα στο κουτί.

Από αύριο λογικά θα την τεστάρω .

 

IMG_0059_50.jpg

καλοριζικη κ καλα ψησίματα..

στο πλαι εχει θεση ειδικά για μπουκάλα ? τι μεγεθος χωράει είδες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/11/2021 στις 10:34 ΠΜ, skskre είπε

Και εγώ στη Napoleon κλείνω, αν μπορείς και σε παίρνει οικονομικά πάρε με υπέρυθρο πλαϊνό μάτι

Μετά από ιντερνετικό ψάξιμο (ΔΕΝ έχω δυνατότητα αναζήτησης καταστημάτων λόγω διαμονής στην επαρχία) κατέληξα και είμαι ανάμεσα στα

1) Napoleon Rogue XT 525 SIB

Φεύγω από τα 60 εκ. πλάκας που έχω και πάω στα 73, που είναι χρήσιμο. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και το ινφρα ψήσιμο που δίνει, παρέχει άλλες δυνατότητες, εάν έχω καταλάβει καλά. ΜΕΙΟΝ: δεν έχει οπίσθιο burner για σούβλα κτλ. ΔΕΝ ξέρω πρακτικά εάν βολεύει για σούβλα 

(Σημ μοντέλο της ναπολεον SE 425 RSIB που έχει και οπίσθιο και μάλιστα ινφρα καυστήρα, δεν έχει ούτ σούβλα, και είναι και μόλις  60 εκατοστά!! με κόστος 1350!!!

Τιμή 1200

2)  Rogue 525 SB, Black - Napoleon 

ΜΟΛΙΣ διαπίστωσα ότι η έκδοση που μου αρέσει σε μαύρο SB είναι με όμοιες (εάν κατάλαβα καλά) προδιαγραφές με την παραπάνω και το SB είναι και αυτό Infra. και μάλιστα 150 ευρώ κάτω!!! ΟΠΌΤΕ ΘΈΤΕι σοβαρή υποψηφιότητα!! Εκτός και εάν μου πείτε ότι καλύτερα να πάρω stainless steel..ΥΓ Παίζει η πληροφορία για ινφρα να είναι εσφαλμένη. Μόνο στο bbq.gr το είδα και ίσως είναι λάθος και να πρόκετια για κανονικό sb και όχι ινφρα... 

3) Broil King. Βαρον 490

Δυστυχώς δεν φεύγω πολύ πανω από τα 60 εκ. - φτάνει στα 65 εκ.- Δίνει σούβλα και έχει και οπίσθιο καυστήρα δυνατό για σούβλα. ΔΕΝ έχει infra ως ίσως μεγάλο μειον και δεν ξέρω εάν δίνουν δυνατότητα εγκατάστασης τέτοιου συστήματος. Είναι γεγονός ότι ως sb θα προτιμούσα είτε ινφρα είτε επαγωγική ρεύματος. Για προφανείς λόγους. Στα plus το ότι είναι και μαύρη

Τιμή 1200

 

Σκέψεις κανενός επάνω στα δεδομένα που δίνω;;

 

 

 

 

Επεξ/σία από Wave1975
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους ρωτάνε για κάλυμμα για την spirit II 310 μπορείτε να πάρετε από leroy με 12-13 €. Την έχω και είναι μια χαρά. Από όσο θυμάμαι πρέπει να έχω την μεγάλη για να μπορώ να την βάλω αν έχω και τα 2 πλαϊνά ανοιχτά. Προσοχή αν έχετε την ψησταριά σε χώρο με αέρα μην την σηκώσει την κουκούλα.

 

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/?page=2

Επεξ/σία από plasTOST
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περί coral prime προπάνιο.

Πήγα σήμερα σε συνεργαζόμενο κατάστημα που βρίσκεται στην περιοχή μου (Καλλιθέα) και άλλαξα συμβατική μπουκάλα με coral prime προπανίου, με κόστος 19€.

Η εταιρεία είναι η παρακάτω και διαθέτει διάφορα καταστήματα, σε περιοχές εντός Αττικής.

https://www.gasexperts.gr/contact.html#contact

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, est είπε

Αλήθεια, αυτό το bbq που διακρίνεται στο πλάνο και λες ότι είχες, ποιο είναι;

Είναι η Outback amigo.

Δυστυχώς υποστήριξη μηδέν, αλλά κυρίως φταίει ότι το συγκεκριμένο μοντέλο, το οποίο είχε φέρει η Παρουσίαση, κυκλοφόρησε ελάχιστα κομμάτια μόνο στην Ιρλανδία όταν το έψαξα. Δεν υπάρχουν ανταλλακτικά πουθενά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Περί coral prime προπάνιο.

Πήγα σήμερα σε συνεργαζόμενο κατάστημα που βρίσκεται στην περιοχή μου (Καλλιθέα) και άλλαξα συμβατική μπουκάλα με coral prime προπανίου, με κόστος 19€.

Η εταιρεία είναι η παρακάτω και διαθέτει διάφορα καταστήματα, σε περιοχές εντός Αττικής.

https://www.gasexperts.gr/contact.html#contact

Εκεί πάω χρόνια γτ είναι στο δρόμο για το γραφείο κ πίσω κ είναι βολικό. 

Νομίζω είναι που θα πέσεις εκει μεσα.. παράπονο δεν έχω αλλα να μια μέρα χρεώνουν 17 την επόμενη 16 τη μια σου αλλάζουν κοκκινη σε γκρι μια βδομαδα μετά σου λενε δε γίνεται. Μου λένε αλλάζουν απλη σε gas κουβαλαω μου λέει αα ποιος στο πε δε γίνεται. 

Πάντως σε ολες τις περιπτώσεις έφυγα με αυτο που ήθελα 

Πηγε 19 ε; 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sndev είπε

Εκεί πάω χρόνια γτ είναι στο δρόμο για το γραφείο κ πίσω κ είναι βολικό. 

Νομίζω είναι που θα πέσεις εκει μεσα.. παράπονο δεν έχω αλλα να μια μέρα χρεώνουν 17 την επόμενη 16 τη μια σου αλλάζουν κοκκινη σε γκρι μια βδομαδα μετά σου λενε δε γίνεται. Μου λένε αλλάζουν απλη σε gas κουβαλαω μου λέει αα ποιος στο πε δε γίνεται. 

Πάντως σε ολες τις περιπτώσεις έφυγα με αυτο που ήθελα 

Πηγε 19 ε; 

Δεν έχω πολλά πάρε δώσε με το κατάστημα, καθώς η ψησταριά που έχω εδώ είναι συνδεδεμένη με το φυσικό αέριο. Πρώτη φορά που χρειάστηκα να πάρω μπουκάλες για την ψησταριά στο εξοχικό, είχα επικοινωνήσει με την Coral και έπειτα με κάλεσαν από το συγκεκριμένο κατάστημα, για να μου τις φέρουν. Μου τις έφεραν σπίτι με χρέωση 20€ το αέριο (προπάνιο) και 22€ εγγύηση ανά φιάλη.

Σήμερα που πήγα να αλλάξω μια συμβατική που είχα με coral prime προπάνιο, την χρέωσε 19€. Ίσως να ισχύει αυτό που λες και να χρεώνουν ανάλογα τα κέφια τους. Ίσως η χρέωση έχει να κάνει ανάλογα τις αυξομειώσεις στα καύσιμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους υποψήφιους αγοραστές της Weber 310:

Πήγα να την αγοράσω από το Praktiker αλλά είναι μόνο διαθέσιμη με τηλεφωνική παραγγελία από Αλεξ/πολη, Ιωάννινα, Βόλο...

Ο Κωστόβολος για παραλαβή , είναι διαθέσιμη μόνο σε λίγες πόλεις της επαρχίας. Η αποστολή κοστίζει +10€

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...