Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, tounion είπε

μπηκα τώρα να την πάρω και έχει γίνει 249E απιστευτο

Μπήκα τώρα να την πάρω και στο καλάθι πάνω έγινε 249€ ... αλητεια λερου

Δοκίμασε να αλλάξεις κατάστημα παραλαβής. 

6 λεπτά πριν, sndev είπε

θα σου βγαζαν κ τη ψυχη μαζι :P

PS: κ για τους κακοπροαίρετους εχω και Κenton 

Γιατί έτσι; Δεν..; Προσωπικα τη θεωρω vfm επιλογή κ ειλικρινά θα την τιμούσα εάν είχε βγει αυτή πρώτη σαν προσφορά… (μιλάμε για το 1/3 της αξίας της 310, μη ξεχνιόμαστε..!)

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1955

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

1 ώρα πριν, biovaggoulas είπε

Τώρα ψάχνομαι για βούρτσες ξυσίματος και σπάτουλες ψησίματος (είχα δει κάτι ωραίες σαν κλαρκ που περνούσαν κάτω από τα μπιφτέκια πχ, ανάμεσα από τη σχάρα αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν). Έχετε να προτείνετε κάποιες?? 

Για βούρτσα ξυσίματος είχα πάρει μία στρογγυλή που από κάτω έχει ένα βιδάκι με ροδέλα για να συγκρατεί την βούρτσα. Όταν φαγώθηκε αρκετά, ξεβίδωσα, πήρα ένα άλλο βουρτσάκι ίδιο από το super market και το ξαβίδωσα. Για την ακρίβεια πήρα αυτό.

Σπάτουλα χρησιμοποιώ την κλασσική της κουζίνας μεταλλική ή ξύλινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δοκίμασε να αλλάξεις κατάστημα παραλαβής. 

Γιατί έτσι; Δεν..; Προσωπικα τη θεωρω vfm επιλογή κ ειλικρινά θα την τιμούσα εάν είχε βγει αυτή πρώτη σαν προσφορά… (μιλάμε για το 1/3 της αξίας της 310, μη ξεχνιόμαστε..!)

μα ειναι οντος vfm δε το συζηταω σε αυτο το κομματι κ οτι ψηνει ψήνει to θεμα ειναι πως ψηνει

αν μπορεις να δωσεις 500 ε δε πας εκει.. τα μαντεμια της κεντον μιαζουν να νε αγορασμενα απο τη λαικη της αγια βαρβαρας μπροστα στης weber . σαν να λεμε MIKE και ΝΙΚΕ.

η θερμοκρασια δεν κρατιεται σταθερη , φλογες στο θεο απο αναφλεξεις λογο πολυ κοντινης αποστασης κυριως σχαρα καυστηρα , σκουρια στο ετος πανω. το μονο που της βγαζω το καπελο ΠΕΡΑΝ της τιμης ειναι το ποσο ευκολα καθαριζει ο καδος. 

Αμα εχει κ αερα αρχιζουν τα πανηγυρια 

να ψηνεις τωρα χωριατικο λουκανικο κ να σε με πυροσβεστηρα, η προβατινα απλα απαγορευται εκει και το χειροτερο για μενα..... λογο μη καλης κ σταθερης θερμοκρασιας τα ακριβα κρεατα εχουν μεγαλη πιθανοτητα να μη πετυχουν ΤΟΣΟ οσο στις πιο καλες.

 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δοκίμασε να αλλάξεις κατάστημα παραλαβής. 

Γιατί έτσι; Δεν..; Προσωπικα τη θεωρω vfm επιλογή κ ειλικρινά θα την τιμούσα εάν είχε βγει αυτή πρώτη σαν προσφορά… (μιλάμε για το 1/3 της αξίας της 310, μη ξεχνιόμαστε..!)

φιλε ευχαριστώ. τελικά καταστημα βασ.σοφίας το εβγαζε 249€ 

μόλις ολοκλήρωσα την παραγγελία απο άλλο καταστημα 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tounion είπε

φιλε ευχαριστώ. τελικά καταστημα βασ.σοφίας το εβγαζε 249€ 

μόλις ολοκλήρωσα την παραγγελία απο άλλο καταστημα 

Καλορίζικη καλορίζικη!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, sndev είπε

μα ειναι οντος vfm δε το συζηταω σε αυτο το κομματι κ οτι ψηνει ψήνει to θεμα ειναι πως ψηνει

αν μπορεις να δωσεις 500 ε δε πας εκει.. τα μαντεμια της κεντον μιαζουν να νε αγορασμενα απο τη λαικη της αγια βαρβαρας μπροστα στης weber . σαν να λεμε MIKE και ΝΙΚΕ.

η θερμοκρασια δεν κρατιεται σταθερη , φλογες στο θεο απο αναφλεξεις λογο πολυ κοντινης αποστασης κυριως σχαρα καυστηρα , σκουρια στο ετος πανω. το μονο που της βγαζω το καπελο ΠΕΡΑΝ της τιμης ειναι το ποσο ευκολα καθαριζει ο καδος. 

Αμα εχει κ αερα αρχιζουν τα πανηγυρια 

να ψηνεις τωρα χωριατικο λουκανικο κ να σε με πυροσβεστηρα, η προβατινα απλα απαγορευται εκει και το χειροτερο για μενα..... λογο μη καλης κ σταθερης θερμοκρασιας τα ακριβα κρεατα εχουν μεγαλη πιθανοτητα να μη πετυχουν ΤΟΣΟ οσο στις πιο καλες.

 

 

Σε νιώθω σε μεγάλο βαθμό λόγω της εμπειρίας μου με τις δυο προηγούμενες ειδικά στο θέμα των αναφλέξεων…

Σιγουρα παντως τη θεωρω μια καλή ψησταριά, τώρα με το Χ-Ψ ζόρι έδωσα τα 530 πηρα τη Weber κ μακάρι να βγάλει τα λεφτά της λέω, γιατί κακά τα ψέματα για εμένα είναι παρά πολλά για κάτι που μένει στη βροχή και το αγιάζι και σκουριάζει…

Αλλα για να μην αποτρέψω κανεναν, ξαναλέω, εάν έβγαινε πρωτα η προσφορά της κεντον ή δεν είχα πληρώσει/παραλάβει θα πιστολιαζα τη 3 φορές ακριβότερη Weber for sure όποτε go for it 

α κ τεράστιο συν στην κεντον το ότι βγαίνει το συρτάρι από κάτω κ καθαρίζει για πλάκα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω που πηρα την weber απο κωτσο,την μακραν πιο πολυχριστικη καρβουνου της αγορας (για τριτη) του Λερου για να περιμενει γκαραζ αφου χωρος αλλος δεν υπαρχει κ σεφτομαι να χτυπησω κ το 16αρι το ooni που νομιζω εχει χτυπησει ιστορικο χαμηλο τι να πω???

12αρι oonni μεταξυ σοβαρου κ αστειου σε φιλικη τιμη θελει κανεις???χαχαχα

Επεξ/σία από alimentas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

Σε νιώθω σε μεγάλο βαθμό λόγω της εμπειρίας μου με τις δυο προηγούμενες ειδικά στο θέμα των αναφλέξεων…

Σιγουρα παντως τη θεωρω μια καλή ψησταριά, τώρα με το Χ-Ψ ζόρι έδωσα τα 530 πηρα τη Weber κ μακάρι να βγάλει τα λεφτά της λέω, γιατί κακά τα ψέματα για εμένα είναι παρά πολλά για κάτι που μένει στη βροχή και το αγιάζι και σκουριάζει…

Αλλα για να μην αποτρέψω κανεναν, ξαναλέω, εάν έβγαινε πρωτα η προσφορά της κεντον ή δεν είχα πληρώσει/παραλάβει θα πιστολιαζα τη 3 φορές ακριβότερη Weber for sure όποτε go for it 

α κ τεράστιο συν στην κεντον το ότι βγαίνει το συρτάρι από κάτω κ καθαρίζει για πλάκα!

Παρε μια θηκη απο leroy Naterial με 20 ευρω, ειναι πολυ καλη ποιοτητα, δεν προκειται να παθει τιποτα. Ασε που οι "καλες" ψησταριες ειναι για εξωτερικους χωρους φτιαγμενες, δεν παθαινουν τιποτα. Στο εξωτερικο τις εχουν χυμα εξω εκτεθιμενες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο τις χρησιμοποιείς δε παθαινουν τπτ σημαντικο γτ μπαινεις στη διαδικασία κ τις φροντιζεις καθαρισμος τριψιμο καψιμο κτλ.

αν την αφήνεις εξω κ ψήνεις 1 στο μηνα θα υπάρξει θεμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, paylidis είπε

Σε νιώθω σε μεγάλο βαθμό λόγω της εμπειρίας μου με τις δυο προηγούμενες ειδικά στο θέμα των αναφλέξεων…

Σιγουρα παντως τη θεωρω μια καλή ψησταριά, τώρα με το Χ-Ψ ζόρι έδωσα τα 530 πηρα τη Weber κ μακάρι να βγάλει τα λεφτά της λέω, γιατί κακά τα ψέματα για εμένα είναι παρά πολλά για κάτι που μένει στη βροχή και το αγιάζι και σκουριάζει…

Αλλα για να μην αποτρέψω κανεναν, ξαναλέω, εάν έβγαινε πρωτα η προσφορά της κεντον ή δεν είχα πληρώσει/παραλάβει θα πιστολιαζα τη 3 φορές ακριβότερη Weber for sure όποτε go for it 

α κ τεράστιο συν στην κεντον το ότι βγαίνει το συρτάρι από κάτω κ καθαρίζει για πλάκα!

 

33 λεπτά πριν, sndev είπε

μα ειναι οντος vfm δε το συζηταω σε αυτο το κομματι κ οτι ψηνει ψήνει to θεμα ειναι πως ψηνει

αν μπορεις να δωσεις 500 ε δε πας εκει.. τα μαντεμια της κεντον μιαζουν να νε αγορασμενα απο τη λαικη της αγια βαρβαρας μπροστα στης weber . σαν να λεμε MIKE και ΝΙΚΕ.

η θερμοκρασια δεν κρατιεται σταθερη , φλογες στο θεο απο αναφλεξεις λογο πολυ κοντινης αποστασης κυριως σχαρα καυστηρα , σκουρια στο ετος πανω. το μονο που της βγαζω το καπελο ΠΕΡΑΝ της τιμης ειναι το ποσο ευκολα καθαριζει ο καδος. 

Αμα εχει κ αερα αρχιζουν τα πανηγυρια 

να ψηνεις τωρα χωριατικο λουκανικο κ να σε με πυροσβεστηρα, η προβατινα απλα απαγορευται εκει και το χειροτερο για μενα..... λογο μη καλης κ σταθερης θερμοκρασιας τα ακριβα κρεατα εχουν μεγαλη πιθανοτητα να μη πετυχουν ΤΟΣΟ οσο στις πιο καλες.

 

 

ειναι τόσο πολύ χάλια με τις αναφλέξεις ???   δεν παλευεται καθόλου ? με φτερουγήσατε.. :) 

το ξερω οτι οταν πας εκει οικονομικα ειναι παντα πρόβλημα αυτό αλλά νταξει.. κατι για πυροσβεστηρες που λετε.. μην με σκοτώσει η γυναίκα.. δεν είναι και τρομερα θετική με την μπουκάλα στο μπαλκονι..

εγω πάντως για πρώτη αγορά την έκανα να δω πως θα παει η πρωτη επαφή.. αν ειναι επενδυω αργότερα σε κατι πολύ καλυτερο γιατί δυστυχώς απ οτι εχω καταλαβει για να παρεις κατι καλο το χιλιαρικο δεν το γλυτώνεις..

τωρα δεν υπάρχει ουτε το 500αρικο για weber οποτε παμε κεντον κ οπου/οσο βγαλει.. 

στα180€ δεν εχει ούτε το μοτερ με σούβλα της weber 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, alimentas είπε

12αρι oonni μεταξυ σοβαρου κ αστειου σε φιλικη τιμη θελει κανεις???χαχαχα

Για στείλε ένα νούμερο με πμ αν κ φοβάμαι ότι θα με διώξει η γυναίκα μου αν κουβαλήσω ΚΑΙ οονι

34 λεπτά πριν, Amaretos είπε

Παρε μια θηκη απο leroy Naterial με 20 ευρω, ειναι πολυ καλη ποιοτητα, δεν προκειται να παθει τιποτα. Ασε που οι "καλες" ψησταριες ειναι για εξωτερικους χωρους φτιαγμενες, δεν παθαινουν τιποτα. Στο εξωτερικο τις εχουν χυμα εξω εκτεθιμενες

Έχω, αλλά έχει κ τόσο αέρα στο μπαλκόνι μου που ότι και να βάλω όπως και αν το πιάσω φεύγει (είχα βρει 2-3 φορές την κουκούλα στο δρόμο). Μάλλον πρέπει να βάλω ανεμογεννήτρια 😂

31 λεπτά πριν, sndev είπε

οσο τις χρησιμοποιείς δε παθαινουν τπτ σημαντικο γτ μπαινεις στη διαδικασία κ τις φροντιζεις καθαρισμος τριψιμο καψιμο κτλ.

αν την αφήνεις εξω κ ψήνεις 1 στο μηνα θα υπάρξει θεμα .

Αυτό, αν στα 2-3 ψησιματα κανείς ένα καλό καθάρισμα δεν έχει θέμα… προσωπικα δε το τηρούσα λόγω βαρεμαρασ όποτε είχα αναφλέξεις συχνά…

28 λεπτά πριν, tounion είπε

 

ειναι τόσο πολύ χάλια με τις αναφλέξεις ???   δεν παλευεται καθόλου ? με φτερουγήσατε.. :) 

το ξερω οτι οταν πας εκει οικονομικα ειναι παντα πρόβλημα αυτό αλλά νταξει.. κατι για πυροσβεστηρες που λετε.. μην με σκοτώσει η γυναίκα.. δεν είναι και τρομερα θετική με την μπουκάλα στο μπαλκονι..

εγω πάντως για πρώτη αγορά την έκανα να δω πως θα παει η πρωτη επαφή.. αν ειναι επενδυω αργότερα σε κατι πολύ καλυτερο γιατί δυστυχώς απ οτι εχω καταλαβει για να παρεις κατι καλο το χιλιαρικο δεν το γλυτώνεις..

τωρα δεν υπάρχει ουτε το 500αρικο για weber οποτε παμε κεντον κ οπου/οσο βγαλει.. 

στα180€ δεν εχει ούτε το μοτερ με σούβλα της weber 

Μη το σκέφτεσαι καν, απλά αφιέρωνε λίγο χρόνο στο καθάρισμα. Ειδικά η κεντον που έχει ταψί καθαρίζει πολύ πιο εύκολα σε σχέση με αυτές που είχα εγώ ως τώρα και ήταν με κάδο που έπρεπε να φας τα χέρια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tounion είπε

 

ειναι τόσο πολύ χάλια με τις αναφλέξεις ???   δεν παλευεται καθόλου ? με φτερουγήσατε.. :) 

το ξερω οτι οταν πας εκει οικονομικα ειναι παντα πρόβλημα αυτό αλλά νταξει.. κατι για πυροσβεστηρες που λετε.. μην με σκοτώσει η γυναίκα.. δεν είναι και τρομερα θετική με την μπουκάλα στο μπαλκονι..

εγω πάντως για πρώτη αγορά την έκανα να δω πως θα παει η πρωτη επαφή.. αν ειναι επενδυω αργότερα σε κατι πολύ καλυτερο γιατί δυστυχώς απ οτι εχω καταλαβει για να παρεις κατι καλο το χιλιαρικο δεν το γλυτώνεις..

τωρα δεν υπάρχει ουτε το 500αρικο για weber οποτε παμε κεντον κ οπου/οσο βγαλει.. 

στα180€ δεν εχει ούτε το μοτερ με σούβλα της weber 

Μην αγχώνεσαι με τις αναφλέξεις. Κάτσε να την δουλέψεις πρώτα. Ίσως με μία αλλαγή των κρυπτών από τους καυστήρες να διορθωθεί η κατάσταση. (κάπου το είχα διαβάσει). Θα βρεις τα κόλπα της αν είσαι μερακλής. Μην απογοητεύεσαι :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TiMoRiS είπε

Μία ερώτηση, έχει χρησιμοποιήσει κάποιος την παρακάτω υπηρεσία?

https://www.psistis.gr/Καθαρισμός-ψησταριάς

Ίσως να μπορέσει να σε βοηθήσει ο @ritualistic

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, PoliospA είπε

καλά 65 € μεταφορικά για Χανιά το leroy merlin

Και εγώ Χανιά είμαι ρε φίλε και την ήθελα την κεντον. Ίσως βρω κανέναν γνωστό να μου τη στείλει με το πλοίο της γραμμής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...