Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Evgenios_V είπε

Εχω δει να το κανουν και για να καθυστερήσουν το πανω ψησιμο...για να εχει λιγο χρονο παραπάνω η βάση να ψηθεί...

To κανουν για να ΜΗΝ ψηθει το απο πανω κ να να μην καει ωστε να δωσουν λιγο παραπανω χρονο στο κατω μερος να ψηθει.Εχει να κανει με την θερμορασια της πετρας.Δηλαδη στους μεγαλους ξυλογουρνους δεν χρειαζεται αυτη η διαδικασια κ το πετυχαινουν αλλαζοντας θεση της πιτσας κ βαζοντας την σε διαφορετικη θεση της πετρας που καιει περισσοτερο.Γι αυτο κ στο τελος αμα εχει δει σηκωνουν της πιτσα ψιλα στο υψος της φλογας.Για να τελειωσουν την πιτσα απο πανω γιατι εκει δεν χρειαζεται να το κανεις αυτο κ ο πατος ψηνεται γρηγοροτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

8 λεπτά πριν, axinak είπε

Παιδια καμια προσφορα black friday σε Napoleon εχει δει κανενας μηπως?

 

Έχουν βγάλει σε προσφορά όλη την σειρά Rogue, πλην phantom

https://www.skroutz.gr/c/447/gas_barbeque/m/7877/Napoleon.html?from=catspan&keyphrase=rogue&o=napoleon+rogue&order_by=pricevat&order_dir=asc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από πολύ διάβασμα εδώ στο Forum και καθώς έφτασε επιτέλους  η μέρα που θα πάρω και εγώ την πρώτη μου ψησταριά υγραερίου, ενώ ήμουν έτοιμος να παραγγείλω την προσφορά της Weber 310 είπα θα κάνω την υπέρβαση και τελικά παράγγειλα την Napoleon 425. Τελικά μετά από μια ώρα την ακύρωσα και παράγγειλα την Napoleon 425 Sb αφού η γυναίκα μου ήθελε και το πλαϊνό μάτι. Ευτυχώς έτσι ίσως γκρινιάζει λιγότερο για την τιμή!
Λογικά αύριο θα την έχω επομένως θα επανέλθω με φωτογραφίες, ερωτήσεις, απορίες κτλ...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, oceanakis είπε

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από πολύ διάβασμα εδώ στο Forum και καθώς έφτασε επιτέλους  η μέρα που θα πάρω και εγώ την πρώτη μου ψησταριά υγραερίου, ενώ ήμουν έτοιμος να παραγγείλω την προσφορά της Weber 310 είπα θα κάνω την υπέρβαση και τελικά παράγγειλα την Napoleon 425. Τελικά μετά από μια ώρα την ακύρωσα και παράγγειλα την Napoleon 425 Sb αφού η γυναίκα μου ήθελε και το πλαϊνό μάτι. Ευτυχώς έτσι ίσως γκρινιάζει λιγότερο για την τιμή!
Λογικά αύριο θα την έχω επομένως θα επανέλθω με φωτογραφίες, ερωτήσεις, απορίες κτλ...

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

Από την στιγμή που είχες σύμμαχο το έτερον ήμισυ, μην φοβάσαι τίποτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oceanakis είπε

.... και παράγγειλα την Napoleon 425 Sb αφού η γυναίκα μου ήθελε και το πλαϊνό μάτι. Ευτυχώς έτσι ίσως γκρινιάζει λιγότερο για την τιμή!

Εκπληκτική επιλογή...συζυγου... :) 

Καλοριζική η ψησταριά...καλά ψησιματα...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, samniotis είπε

Το ασύρματο θερμόμετρο θα βοηθήσει στα πρώτα βήματα και αν ναι σε τι τιμές παίζει κάτι οικονομικό?

Ξεκινά με ένα instant θερμόμετρο και έπειτα πας και σε ασύρματο, αν το επιθυμείς

Μια καλή επιλογή για instant είναι της Inkbird

https://www.amazon.de/Inkbird-Einstechthermometer-Küchenthermometer-Fleischthermometer-Grillthermometer/dp/B07XG6MQDT/ref=sr_1_4_sspa?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&keywords=Inkbird&qid=1637775423&sr=8-4-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzVUU5TDdWMFY5MTJFJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNTE5MzAyMVdTSFlPM1VOTUNaJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTA0Nzc3MzUxQjA5UFgxMU9RVjRXJndpZGdldE5hbWU9c3BfYXRmJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==

Για ασύρματο 

https://www.skroutz.gr/s/19376738/Meater-Ασύρματο-Ψηφιακό-Θερμόμετρο-Φούρνου-με-Ακίδα-0-C-100-C-Plus-Bluetooth-Repeater.html?from=catspan

Αν ψαχτείς, ίσως να τα βρεις και σε ακόμα καλύτερες τιμές

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, samniotis είπε

Οι κριτικές του amazon είναι πολλές και θετικές, η εταιρεία είναι γνωστή και τα λεφτά οκ. Σε φίλο που πήρα αυτό https://www.amazon.de/Inkbird-Bluetooth-IBT-4XS-Magnetic-Thermometer/dp/B076QBJVWX?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1 είναι ευχαριστημένος. Αν ισχύει και ένα 30% voucher που γράφει κατεβαίνει πολύ η τιμή του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα..και εγω δεν άντεξα και μόλις την τσίμπησα την Kenton στα 179€.με παραλαβή από το κατάστημα.... ελπίζω να έκανα καλή αγορά... μίας και θα είναι η πρώτη μου ψησταριά υγραερίου...αν μπορείτε να με πείτε τι άλλο θα χρειαστώ εκτός από την αγοράς τις ψησταριάς?

Επεξ/σία από Traxanas1991
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, samniotis είπε

Έχει 4.5/5 αστέρια από περίπου 6.500 reviews… Δε νομίζω ότι χρειάζεσαι κάτι παραπάνω. Είναι μια τίμια επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Traxanas1991 είπε

Καλησπέρα στην παρέα..και εγω δεν άντεξα και μόλις την τσίμπησα την Kenton στα 179€.με παραλαβή από το κατάστημα.... ελπίζω να έκανα καλή αγορά... μίας και θα είναι η πρώτη μου ψησταριά υγραερίου...αν μπορείτε να με πείτε τι άλλο θα χρειαστώ εκτός από την αγοράς τις ψησταριάς?

Από αξεσουάρ, θα χρειαστείς 

1) 2-3 λαβίδες

2) Σπάτουλα 

3) Γάντια

4) Βούρτσα καθαρισμού 

5) Θερμόμετρο (μπορείς να το πάρεις σε 2ο χρόνο)

Από εκεί και πέρα θα μπορούσες να προσθέσεις και μια σούβλα, εφόσον σου αρέσουν τέτοιου είδους ψησίματα.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...