Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Για αυτό το λέω. Είναι απαράδεκτοι. Αύριο κλείνει ένας μήνας που έχω παραγγείλει Και εξοφλήσει κάποια πράγματα και ακόμα κανένα σημάδι παρά μόνο μειλ περιμένετε κ συγνώμη και μου έκανε εντύπωση η ταχύτητα που ανέφερες. 

τηλεφωνικα δε τη δεχόταν καθως ήταν πάνω από 5 είδη. 

Πιστεψέ με, δε μπορείς να φανταστείς καν τον όγκο παραγγελιών ανά ημέρα. Δεν διαχειρίζεται η κατάσταση με τέτοιο όγκο και σκέψου ότι όλα τα καταστήματα έχουν μέσα φουλ κόσμο και εξυπηρετούν τηλεφωνικό και eshop. Δεν είναι μόνο το αεροδρόμιο όπως λέει ο φίλος παραπάνω. Το πρώτο δεκαήμερο ήταν και μετά άνοιξαν όλα διότι η ανάγκη ήταν τεράστια. Και όχι μόνο στην Leroy, αλλά γενικά στο online λιανεμπόριο αυτό τον καιρό.

Τα Praktiker το κλείσανε το eshop για μερικές μέρες για να ξεφρακάρουν, Public τα ίδια, και όσοι, ακόμα, εξυπηρετούν έχουν-εύλογα- μεγάλες καθυστερήσεις. Υπομονή και κατανόηση θέλει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, eMike είπε

Πιστεψέ με, δε μπορείς να φανταστείς καν τον όγκο παραγγελιών ανά ημέρα. Δεν διαχειρίζεται η κατάσταση με τέτοιο όγκο και σκέψου ότι όλα τα καταστήματα έχουν μέσα φουλ κόσμο και εξυπηρετούν τηλεφωνικό και eshop. Δεν είναι μόνο το αεροδρόμιο όπως λέει ο φίλος παραπάνω. Το πρώτο δεκαήμερο ήταν και μετά άνοιξαν όλα διότι η ανάγκη ήταν τεράστια. Και όχι μόνο στην Leroy, αλλά γενικά στο online λιανεμπόριο αυτό τον καιρό.

Τα Praktiker το κλείσανε το eshop για μερικές μέρες για να ξεφρακάρουν, Public τα ίδια, και όσοι, ακόμα, εξυπηρετούν έχουν-εύλογα- μεγάλες καθυστερήσεις. Υπομονή και κατανόηση θέλει.

Συγκεκριμένα στο leroy, 3 φορες προσπάθησα να κανω αρχικα την online παραγγελία αλλα και τις 3 φορες, ενώ επέλεγα το καταστημα της Πυλαίας,, στο τελευταίο βημα πριν την πληρωμη το αλλαζε και εμφανιζε καταστημα αεροδρομιου.. 

Και ενω ημουν στο τσαφ να δωσω την παραγγελία, ειπα να παρω ενα τηλεφωνο να ρωτήσω γιατι γίνεται αυτο.. Εκει μου διευκρινήσαν οτι ολες οι online παραγγελίες εξυοηρετουνται απο εκει.. Οπως ειπες ολα τα καταστήματα ειναι ανοιχτά αλλα μονο τηλεφωνικές παραγγελίες τους προωθουν.. 

Ετσι μου ειπαν.. 

Απο τον χρονο παραδοσης που ειχε η δικη μου παραγγελια φαίνεται οτι η λειτουργια στα λοιπα καταστηματα των leroy ειναι ομαλή 

Επεξ/σία από Maktheo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, eMike είπε

Πιστεψέ με, δε μπορείς να φανταστείς καν τον όγκο παραγγελιών ανά ημέρα. Δεν διαχειρίζεται η κατάσταση με τέτοιο όγκο και σκέψου ότι όλα τα καταστήματα έχουν μέσα φουλ κόσμο και εξυπηρετούν τηλεφωνικό και eshop. Δεν είναι μόνο το αεροδρόμιο όπως λέει ο φίλος παραπάνω. Το πρώτο δεκαήμερο ήταν και μετά άνοιξαν όλα διότι η ανάγκη ήταν τεράστια. Και όχι μόνο στην Leroy, αλλά γενικά στο online λιανεμπόριο αυτό τον καιρό.

Τα Praktiker το κλείσανε το eshop για μερικές μέρες για να ξεφρακάρουν, Public τα ίδια, και όσοι, ακόμα, εξυπηρετούν έχουν-εύλογα- μεγάλες καθυστερήσεις. Υπομονή και κατανόηση θέλει.

Προφανως, αλλά στη μια περίπτωση παραδίδουν στις 3-4 μέρες στην άλλη ένα μήνα στο κλασιμο... αυτό δεν είναι σωστή αντιμετώπιση, δε δικαιολογούνται να κάνουν random επεξεργασία/αποστολή... Όλα ετοιμοπαράδοτα ήταν και σε εμένα κ στον φιλο. Τεσπα μη βγαινουμε οφφ

32 λεπτά πριν, eMike είπε

Υπομονή και κατανόηση θέλει.

Δεκτό και συμφωνώ. Αλλά ένα μήνα; Όταν στέλνουν σε ελάχιστες μέρες σε άλλον που παρήγγειλε πολύ αργότερα (όπως ο φίλος μας εδώ)

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

Προφανως, αλλά στη μια περίπτωση παραδίδουν στις 3-4 μέρες στην άλλη ένα μήνα στο κλασιμο... αυτό δεν είναι σωστή αντιμετώπιση, δε δικαιολογούνται να κάνουν random επεξεργασία/αποστολή... Όλα ετοιμοπαράδοτα ήταν και σε εμένα κ στον φιλο. Τεσπα μη βγαινουμε οφφ

Δε συμβαίνει, δεν ισχύει.

Είναι απλά πολύ -αλλά ΠΟΛΥ- μεγάλος ο όγκος. Τώρα, ΟΚ, αν αρχίσεις τα "δε με νοιάζει ας φέρουν κόσμο να δουλέψει ..και να μην έχουν προσωπικό ασφαλείας..και έχουν πάρει τα λεφτά μου.." και άλλα τέτοια (που δε λέω θα το κάνεις αλλά το συναντώ συχνα) θα σου πω ότι ΔΕΝ δουλεύουν με προσωπικό ασφαλείας, είναι όλοι καθημερινά 6 το πρωί με 9 το βράδυ στα μαγαζιά και δουλεύουν στο maximum, και παρόλα αυτά οι παραγγελίες προς εκτέλεση καθημερινά αυξάνονται εκθετικά. Γι'αυτό και ο χρόνος παράδοσης πλέον έχει φτάσει τις (περίπου) 25 εργάσιμες..

Κι εγώ παραγγελία 20+ ημερών απο Cosmosport σήμερα την παρέλαβα μετά από σωρία επικοινωνιών με απολογίες και ενημερώσεις. Οκ, τι να κάνουμε...Υπομονή βρε αδερφέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πολλες φορες καθυστερουν και οι μεταφορικες. Εγω ειχα κανει μια παραγγελια και ειχε η γεν.ταχ. την παραγγελια μου στο καταστημα της περιοχης 3 μερες και δεν την εφερναν, μεχρι που πηγα εγω και την πηρα. Και σε φιλο παλι η ιδια εταιρεια την ειχε πανω απο βδομαδα.

Σχετικα με τα αξεσουαρ στο Λεροϋ εχει αρκετα καλα και φθηνα. Τα ειδα και γω στο Σκλαβενιτη αλλα μαλλον ηταν λογω Πασχα, οποτε δεν θα τα βρισκεις παντα. Αν πας τωρα ομως εχει καλες τιμες. Εγω απο κει πηρα μοτερακι και σουβλα με 30€ συνολο, λιγο πιο φθηνα απο σκρουτζ δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ftso είπε

Η ψησταριά ήρθε!

Weber spirit II Ε-310...

Θέλω βοήθεια με λίστα από τα αξεσουάρ που θεωρείτε must για αρχική αγορά...

Φιάλη, σετ σπάτουλας - τσιμπίδας, ταψάκια για λίπη, κάλυμμα , βούρτσα καθαρισμού κτλ

Ότι πιστεύεται επιπλέον ότι πρέπει να αγοραστεί και γιατί.

Θα προτιμούσα όλα να είναι από το ίδιο κατάστημα αν είναι δυνατόν εκτός της  φιάλης και φυσικά value for money.

Εγω για αρχη πηρα μια σχαρα για ψαρακια https://www.plus4u.gr/sxara-bbq-home&camp-anokseidwth-orthogwnia-40x28cm/104019376-104019376/p#

Και μια βουρτσα καθαρισμου https://www.plus4u.gr/boyrtsa-bbq-landmann-katharismoy-me-makria-labh-33x18cm/104019363-104019363/p#

Το επομενο θα ειναι σιγουρα και ενα κάλυμμα

Καλες τιμες και δωρεαν αποστολη

Σπατουλα τσιμπιδα φιαλη κτλ υπαρχουν....

Επεξ/σία από voliotis_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sargus είπε

Φοβερός ο φίλος!

Εγώ έχω μόλις μετακομίσει σε σπίτι στην εξοχή με αυλές και κήπους και θα ήθελα κάτι τέτοιο αλλά δυστυχώς (ευτυχώς δηλαδή!) βρήκα το σπίτι έτοιμο.

Όμως μου έχει λείψει πολύ (ήδη από τις πρώτες εβδομάδες) το γεγονός ότι δεν έχω έξω έναν νεροχύτη και έναν πάγκο. Πρέπει να τα κάνω όλα μες την κουζίνα του σπιτιού και μετά να τα μεταφέρω έξω στην ψησταριά (είναι και μια απόσταση) και μετά ξανά μες την κουζίνα να φέρνω σχάρες κ.α. και να τα πλένω στο νεροχύτη. First world problems το ξέρω αλλά ένας νεροχύτης έξω και ένας μικρός πάγκος κάνουν τεράστια διαφορά!

Εσύ ζηλεύεις εμένα που θα έχω νεροχύτη και πάγκο εγώ ζηλεύω εσένα που δεν εμπλεξες με χτίσιμο απ την αρχή και να τσακώνεσαι με συνεργεία, μάστορες μηχανικούς 😛 αλλά αυτό είναι άλλη πονεμένη ιστορία. 

Το πρόβλημα με τον νεροχύτη το έχουμε και  εμείς στο χωριό που πρέπει να μπαινοβγαινω  στο σπίτι για τα πάντα και να παίζει και γκρίνια με τη γυναίκα ότι την καθυστερώ στα δικά της μαγειρέματα. 

7 ώρες πριν, ηνίοχος είπε

φανταστικές κουζίνες ,  το όνειρο του καθε ψήστη!!  , σου ευχομαι να γίνει όπως την ονειρεύεσαι και   να την χαίρεσαι  με τους ανθρώπους που αγαπάς   φίλε μου
Σου πρότεινα την blaze  (η και τη lion )  σαν μια ποιοτικότερη  πρόταση  σε σχέση με την napoleon  ( τη  prestige φαντάζομαι )  δεν θεώρησα σαν μειονέκτημα  την έλλειψη ανταλλακτικών  για το λόγο ότι  μπορεί ναι  μεν να υπάρχει αντιπρόσωπος στην Ελλάδα  αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος πως θα καλύψει απο ανταλλακτικά  αφού το ποιο πιθανό είναι να μην έχει ούτε ο ίδιος αφου θα είναι «βαρύ» να εχει στοκ για τα  μοντέλα της ποιοτικής κατηγορίας  , και απ την άλλη ο κόσμος πλέον έγινε μια σταλιά  τα παραγγέλνεις και  έρχονται  μη σου πω και σε καλύτερη τιμή  απο το αν σου τα φερει ο αντιπρόσωπος
τελος πάντων κουβέντα να   γίνεται  , εσυ ξέρεις καλύτερα τις αναγκες σου

Να σαι καλά ελπίζω να βγει καλά γιατί καμία φορά το expectation vs reality διαφέρει αλλά ο αρχιτέκτονας είναι κολλητός και θα βάλουμε τις ιδέες κάτω και πιστεύω να αποτυπωθούν σωστά όπως έχει γίνει στην υπόλοιπη οικοδομή. Ένας απ τους λόγους που το κάνω ειναι τα 2 μωρά 10μηνών που έχουμε και είναι κάτι που ελπίζω να το χαρώ μαζί τους όσο μεγαλώνουν γιατί υπάρχουν μεγάλα διαστήματα που αναγκάζομαι να είμαι εκτός Ελλάδας και κάτι τέτοιο θα μας δένει. 

Την prestige pro 665 κοιτάζω, lifetime warranty στα περισσότερα μέρη και οι καυστήρες νομίζω 10 χρόνια όποτε θεωρώ ότι θα είναι απροβλημάτιστη. Αυτό που μου αρέσει είναι το ενσωματωμένο smoker με δικό του heater, ο πίσω infrared καυστηρας για σουβλιστα , ο σχεδιασμός των πλακών, ο εσωτερικός φωτισμός και η σχεδίαση των διακοπτών με led και διαφορετικό χρωμα που σε προειδοποιεί αν υπάρχει ανοιχτός καυστήρας χωρίς να καεί και υπάρχει διαρροή αερίου στο χώρο (με τα μωρά σκεφτόμαστε διπλά και τριπλά την ασφάλεια) μαζί με την θεωρητική υποστήριξη είτε σε σερβις ή ανταλλακτικά έχει ένα μικρό προβάδισμα προς το παρών. 

Βέβαια επειδή κουβέντα γίνεται μπορεί να καταλήξω σε blaze ή lion  γιατί το σπίτι θέλει αρκετούς μήνες μπροστά και με την τωρινή κατάσταση θα καθυστερήσει ακόμα παραπάνω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα, Χριστός Ανέστη με υγεία σε όλους. Θα βγω λίγο off topic, συγχωρέστε με, αλλά θέλω την άποψη σας. Σε ψησταριά με κάρβουνο, μπορώ να βάλω στην σχάρα μαντεμένιο ταψί να ψήσω σε αυτό; Η ψησταριά έχει και καπάκι. Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε απάντηση, και πάλι συγνώμη για το off topic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, bibikleio είπε

Καλησπέρα στην παρέα, Χριστός Ανέστη με υγεία σε όλους. Θα βγω λίγο off topic, συγχωρέστε με, αλλά θέλω την άποψη σας. Σε ψησταριά με κάρβουνο, μπορώ να βάλω στην σχάρα μαντεμένιο ταψί να ψήσω σε αυτό; Η ψησταριά έχει και καπάκι. Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε απάντηση, και πάλι συγνώμη για το off topic. 

Ναι κανονικα... το μαντεμι μπαινει κανονικα πανω σε φωτια, καρβουνα, οπου θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Morosana είπε

Εσύ ζηλεύεις εμένα που θα έχω νεροχύτη και πάγκο εγώ ζηλεύω εσένα που δεν εμπλεξες με χτίσιμο απ την αρχή και να τσακώνεσαι με συνεργεία, μάστορες μηχανικούς 😛 αλλά αυτό είναι άλλη πονεμένη ιστορία. 

Το πρόβλημα με τον νεροχύτη το έχουμε και  εμείς στο χωριό που πρέπει να μπαινοβγαινω  στο σπίτι για τα πάντα και να παίζει και γκρίνια με τη γυναίκα ότι την καθυστερώ στα δικά της μαγειρέματα. 

Να σαι καλά ελπίζω να βγει καλά γιατί καμία φορά το expectation vs reality διαφέρει αλλά ο αρχιτέκτονας είναι κολλητός και θα βάλουμε τις ιδέες κάτω και πιστεύω να αποτυπωθούν σωστά όπως έχει γίνει στην υπόλοιπη οικοδομή. Ένας απ τους λόγους που το κάνω ειναι τα 2 μωρά 10μηνών που έχουμε και είναι κάτι που ελπίζω να το χαρώ μαζί τους όσο μεγαλώνουν γιατί υπάρχουν μεγάλα διαστήματα που αναγκάζομαι να είμαι εκτός Ελλάδας και κάτι τέτοιο θα μας δένει. 

Την prestige pro 665 κοιτάζω, lifetime warranty στα περισσότερα μέρη και οι καυστήρες νομίζω 10 χρόνια όποτε θεωρώ ότι θα είναι απροβλημάτιστη. Αυτό που μου αρέσει είναι το ενσωματωμένο smoker με δικό του heater, ο πίσω infrared καυστηρας για σουβλιστα , ο σχεδιασμός των πλακών, ο εσωτερικός φωτισμός και η σχεδίαση των διακοπτών με led και διαφορετικό χρωμα που σε προειδοποιεί αν υπάρχει ανοιχτός καυστήρας χωρίς να καεί και υπάρχει διαρροή αερίου στο χώρο (με τα μωρά σκεφτόμαστε διπλά και τριπλά την ασφάλεια) μαζί με την θεωρητική υποστήριξη είτε σε σερβις ή ανταλλακτικά έχει ένα μικρό προβάδισμα προς το παρών. 

Βέβαια επειδή κουβέντα γίνεται μπορεί να καταλήξω σε blaze ή lion  γιατί το σπίτι θέλει αρκετούς μήνες μπροστά και με την τωρινή κατάσταση θα καθυστερήσει ακόμα παραπάνω.

ακριβώς !! όλα στο καιρός τους   όταν ερθει  η ώρα της επιλογής   μπορεί να πας και στη λύση του « αυγού»  σημασία έχει να είμαστε καλά  και να περνάμε όμορφες στιγμές  με τους ανθρώπους μας (οικογένεια , φίλους  , )

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, voliotis_gr είπε

Απο "κοτσο" που παρήγγειλα την weber Μεγάλο Σάββατο και μίλησα σήμερα μαζί τους μου είπαν παράδοση 24/4

Εγώ παρήγγειλα Δευτέρα βράδυ Weber Spirit II E310 GBS και σήμερα παραλαμβάνω!

updt:

Επειδή κάποιος φίλος πιο πριν ρωτούσε για κάλυμμα, μόλις παρήγγειλα από Ali Express αυτό https://www.aliexpress.com/item/4000166319379.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5f3e6af5rPzIZG&algo_pvid=0f7bac27-e13a-4115-8a53-c3dd16f2acb0&algo_expid=0f7bac27-e13a-4115-8a53-c3dd16f2acb0-0&btsid=0ab6f83115876324752263480e835f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

και το θερμόμετρο αυτό https://www.aliexpress.com/item/Digoo-DG-FT2303-Three-Channels-Smart-Bluetoorh-BBQ-Thermometer-Kitchen-Cooking-Thermometer/32903811087.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.49984c4dHP4tzf

Όταν παραλάβω θα ανεβάσω εντυπώσεις. 

Επεξ/σία από pjjunior
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

ακριβώς !! όλα στο καιρός τους   όταν ερθει  η ώρα της επιλογής   μπορεί να πας και στη λύση του « αυγού»  σημασία έχει να είμαστε καλά  και να περνάμε όμορφες στιγμές  με τους ανθρώπους μας (οικογένεια , φίλους  , )

Amen 🙏

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω  γενικά μια στροφή ,   ειδικά το τελευταίο διάστημα  που   ψησταριές υγραερίου  αρχισαν  να μπαίνουν  για τα καλά στη ζωή μας , ποια είναι όμως αυτά χαρακτηριστικά που θα θελατε να εχει για να επιλέξετε μια ψησταριά , σίγουρα το κόστος είναι ενας  σοβαρός λόγος ,  παράλληλα βέβαια  είναι και σχετικό το πόσο κοστίζει αφου  αποδεδειγμένα δεν  ψήνουν  όπως θα είχε στο μυαλό αυτός που την αγόρασε , απ την άλλη βλέπω  ενα ρευμα   προς   τη weber  και την  broil king   για την πρώτη μαλιστα   βλέπω πως spirit   κρατάει  τα  ηνία σε σχεση  με την genesis σαφώς λόγο κόστους  αλλά απ την  άλλη  πως μπορεί να δικαιολογήσει κανείς τα 500 ευρώ της διαφοράς αναμεσα στα δυο μοντέλα της ίδιας εταιρίας  στις ίδιες ουσιαστικά διαστάσεις ,

Δηλαδή  αυτοί που επιλέγουν τη οικονομική λύση  το κάνουν γιατί  πίσω υπάρχει το όνομα  weber  ή γιατί καλύπτει  πραγματικά τις αναγκες τους  ,  στην άλλη μεριά αυτοί που επιλέγουν  μια genesis  το κάνουν γιατί εχουν την οικονομική δυνατότητα να πάρουν μια ψησταριά  για τις αναγκες τους  ή λειτουργούν με τη λογική της αιγλης που προσφέρει  αυτό το μοντέλο , 

Αν το παραπάνω στέκει σαν σκέψη τότε αυτός που καθορίζει την αγορά είναι η κάθε εταιρία με την πολιτικής της , Εαν ισχύει αυτό τοτε  είναι πολύ πιθανό να μην ξερουμε τις αναγκες μας  και ίσως να γινόμαστε «θύματα» τις αγοράς 

Αντίθετα στοιχειοθετώντας   τις απαιτήσεις  κατευθύνουμε την αγορά η οποία με τη σειρά της θα υποχρεωθεί να βρεί τους τρόπους.

Εσείς τι λέτε ;

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσο δεν χρησιμοποιείτε την ψησταρια  την βαλβιδα της φιαλης την κλεινετε ή την αφηνετε μόνιμα ανοιχτή; για λόγους ασφαλείας εννοω.. 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...