Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, plasTOST είπε

Για να βάζεις το σπίρτο να ανάβεις τους καυστήρες

🙄

but why? :P

σε περιπτωση που δε δουλευει το αυτοματο; (το οποιο το βρισκω τερμα οβερκιλ σαν λογικη και τεχνολογία)

και με ενα μακρυ αναπτηρα δε παιρνει;

 

επισης, την καταχωρουμε ονλαιν καπου για την εγγυηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1938

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

7 λεπτά πριν, paylidis είπε

🙄

but why? :P

σε περιπτωση που δε δουλευει το αυτοματο; (το οποιο το βρισκω τερμα οβερκιλ σαν λογικη και τεχνολογία)

και με ενα μακρυ αναπτηρα δε παιρνει;

 

επισης, την καταχωρουμε ονλαιν καπου για την εγγυηση;

Ναι σε περίπτωση που μείνει από μπαταρία.

Κάπου την είχα καταχωρήσει αλλά δεν θυμάμαι που. Νομίζω στο site της Αμερικής.... νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, tounion είπε

Καλημέρα στην παρέα

Εγώ σημέρα θα πάω να παραλάβω την naterial με 4 καυστηρες, θα στησω μαλλον ΣΚ

Δυο ερωτήσεις όποιος γνωρίζει και μπορει να βοηθήσει.. 

 Χρειάζεται να αγοράσω επιπλέον σχάρα ? Βγαίνει με την σχαρα planca μαμα , όπως φαινεται στη φωτό ή όχι ?

Ποια κουκούλα κάνει στη συγκεκριμενη απο λερόυ  ? μπαινει μικρότερη με κλειστα τα πλαϊνα ? 

 

Ευχαριστώ 

καλημέρα, έχει δύο σχάρες και ένα μαντέμι, αν δε χρησιμοποιείς το μαντέμι ή θες παραπάνω χώρο στις σχάρες αγοράζεις έξτρα μία σχάρα ή απο το leroy ή αλού. Για κουκούλα με κλειστά τα πλαϊνά μη πάρεις την πολύ μεγάλη.

https://www.skroutz.gr/s/23290342/Thermogatz-Σχάρα-Μαντεμένια-Ψησίματος-03-313-212-41-5x22-5cm.html

Εγώ πήρα αυτή και ταιριάζει μια χαρά, ίσως την ήθελα λίγο πιο πλατιά.

Επεξ/σία από xsaviola28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dikomou01 είπε

Ακολουθώντας σιωπηρά το forum, πήρα και εγώ την weber spirit II 310 από practiker στα 550. Ήρθε με το καλό και την έστησα αλλά ρε παιδία το φυλλάδιο με τις "οδηγίες" και μερικές πληροφορίες στα Ιταλικά. Ελληνικά πουθενά ούτε καν αγγλικά. Με πιάνουν τα διαόλια μου σαν καταναλωτής με κάτι τέτοια.

υπάρχει η εφαρμογή Bilt που είναι και 3d

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, sndev είπε

meater amazon για σημερα 72,63 ε 

https://www.amazon.de/dp/B07DZB6XZ6/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&aaxitk=b7c977d3f388ece47e24a4ab2839812a&hsa_cr_id=9286908940902&pd_rd_plhdr=t&pd_rd_r=91b14ccc-351f-4a39-bdb5-eb1ff991f5a5&pd_rd_w=J0yUn&pd_rd_wg=1anGp&ref_=sbx_be_s_sparkle_lsi4d_asin_0_img

αν το ψηνει κανεις κ ειναι αθηνα νοτια προάστια να πάρουμε 2 βγαίνει 60ε το κεφαλι με μεταφορικα να μου πει θα περιμενω ως το βραδυ αλλιως το χτυπαω στα 72 

image.png.14a7f43e8b6f370a93d2788b956cfb8f.png

 

Από χθες το ψάχνω, γιατί δεν το πρόλαβα, αλλά στα 80+ είναι η τιμή οριακά καλή. Η δε επίσημη ευρωπαϊκή σελίδα τους έχει πολλά μεταφορικά. Κρίμα, γιατί στα 60 ευρώ ήταν εξαιρετική τιμή!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ep1 είπε

Εμένα ο Κότσος μου κάνει νερά. Έχω πάρει την 310 και μου αναβάλλει συνεχώς την αποστολή της... σκέφτομαι μήπως κάνω και μία κράτηση στην kenton για να μην μείνω χωρίς ψησταριά στο τέλος. Παρέλαβαν όλοι την 310;

Καλημέρες!

Μόλις έφτασε η δικιά μου. Με καιρό ιδανικό για BBQ. Πάλι καλά δεν χρειάστηκαν βάρκα για να μου τη φέρουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Wave1975 είπε

 

Από χθες το ψάχνω, γιατί δεν το πρόλαβα, αλλά στα 80+ είναι η τιμή οριακά καλή. Η δε επίσημη ευρωπαϊκή σελίδα τους έχει πολλά μεταφορικά. Κρίμα, γιατί στα 60 ευρώ ήταν εξαιρετική τιμή!!

 

 

Παιζει προσφορα στο UK

https://www.amazon.co.uk/s?k=meater&i=black-friday&ref=nb_sb_noss_2

δεν ξερω ποσο βγαινει με τελικη τιμη και ελληνικο ΦΠΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εστησα ευκολα μαζί με τον μικρό μου ( εχουμε μεγαλη προυπηρεσία σε LEGO), απλά θα ήθελα τα ιλουστρασίον φυλλάδια σε γλώσσα που καταλαβαίνω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, plasTOST είπε

64 έχει η spirit II 310 σύμφωνα με το https://bbq.gr/en/spirit-ii-e310-gbs-weber

Στο Site της η weber λέει:

DIMENSIONS - LID OPEN (CENTIMETRES): 145CM H X 132CM W X 66CM D
DIMENSIONS - LID CLOSED (CENTIMETRES): 113CM H X 132CM W X 69CM D

Αν δεν το βιάζεσαι να μετρήσω να σου πω το απόγευμα για σίγουρα. Από ότι θυμάμαι εγώ είχα πάρει την ποιο μεγάλη. https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kalumma-large-m-150-x-p-65-x-u-110-cm-62185333

 

Ναι φίλε μου αν έχεις την Large σίγουρα και μπορείς να το τσεκάρεις για να την παραγγείλω και εγώ.. 

4 ώρες πριν, Rabbit30 είπε

εγω εχω παρει την L, απλα πρεπει να κλεινεις το ραφακι, αν παρεις την πιο μεγαλη νομιζω θα μπορεις να το εχεις ανοιχτο.

Όταν λες φίλε μου την πιο μεγάλη από την L ποια εννοείς? 

Υπάρχει κάπου μεγαλύτερη στο Leroy? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/9/2020 στις 8:14 ΠΜ, plasTOST είπε

Θα σου πρότεινα να πας να πάρεις από το lerroy μία κουκούλα για να την σκεπάζεις. Θα κοιτάξεις τις διαστάσεις της ψησταριάς σου για να δεις ποια σου κάνει. Εγώ για την spirit ii 310 πήρα σε διαστάσεις 150χ65χ110 περίπου 12 €, η οποία ταιριάζει και κάθετε πολύ καλά. Μπορείς επίσης να πάρεις από εκεί βούρτσες και σπάτουλα κόστος το καθένα 2-4€. Προσωπικά επέλεξα μπουκάλα 10 κιλών της ΕΚΟ στα 36 € 

 

Εχθές την παρέλαβα και εγώ, έγινε η συναρμολόγηση και έγινε το πρώτο δοκιμαστικό άναμμα, όπου σε 10 λεπτά έπιασε 310 βαθμούς. Θα ξαναγίνει ένα φουλ άναμμα και θα λαδώσω τις σχάρες για την πρώτη δοκιμή :) 

@iliast33Βρήκα από πέρυσι τι είχα πάρει :) 

Επεξ/σία από plasTOST
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, plasTOST είπε

@iliast33Βρήκα από πέρυσι τι είχα πάρει :) 

@plasTOSTσε ευχαριστώ φίλε μου το απόγευμα  αφού την στήσω θα γίνει online παραγγελία από Leroy η κουκούλα με διαφορά αλλά καλούδια βούρτσες σπατουλες κλπ.. 😊😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2021 στις 5:35 ΜΜ, SagoniasSlutRos είπε

Αν κάποιος πάρει ooni από Ελλάδα πρέπει να πάρει και λάστιχο και ρυθμιστή. Δεν έχει μέσα το πακέτο. 

Αυτό ισχύει ή το διαβάζω ανάποδα; Διότι στο site της ooni λέει:

  1. Gas regulator and hose to connect to your propane tank †

† Not included for countries that require a 30mbar gas regulator (Albania, Cyprus, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Italy, The Netherlands, Norway, Sweden, Romania, Croatia, Turkey, Bulgaria & Iceland.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Petyrion είπε

† Not included for countries that require a 30mbar gas regulator (Albania, Cyprus, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Italy, The Netherlands, Norway, Sweden, Romania, Croatia, Turkey, Bulgaria & Iceland.)

Aυτο. Δεν το εχει μεσα για αυτες τις χωρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...