Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, xsaviola28 είπε

καλημέρα, έχει δύο σχάρες και ένα μαντέμι, αν δε χρησιμοποιείς το μαντέμι ή θες παραπάνω χώρο στις σχάρες αγοράζεις έξτρα μία σχάρα ή απο το leroy ή αλού. Για κουκούλα με κλειστά τα πλαϊνά μη πάρεις την πολύ μεγάλη.

https://www.skroutz.gr/s/23290342/Thermogatz-Σχάρα-Μαντεμένια-Ψησίματος-03-313-212-41-5x22-5cm.html

Εγώ πήρα αυτή και ταιριάζει μια χαρά, ίσως την ήθελα λίγο πιο πλατιά.

 

Σου αφήνει λίγο κενό επειδή κανονικά χρειάζεται πλάτος 24εκ από 22,5εκ που είναι αυτή που έστειλες. Μικρό βέβαια το κακό μιας και έχει και μισή τιμή.

 

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/shara-naterial-gia-psistaria-kenton-apo-emagie-80062402

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1955

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

3 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Παιζει προσφορα στο UK

https://www.amazon.co.uk/s?k=meater&i=black-friday&ref=nb_sb_noss_2

δεν ξερω ποσο βγαινει με τελικη τιμη και ελληνικο ΦΠΑ

Ίδια τιμή με τα άλλα σάιτ, οπότε ΔΕΝ παίζει στα 60 να βρω θερμόμετρο...

Να αναφέρω εδώ ότι (μιας και διάβασα πριν λίγες σελίδες για μπανιέρες και suis vide) πως πέρισυ αγόρασα απο τν ανοβα κάποιες προσφορές τοσο σε μηχανή όσο και σε vac όσο και σε μπανιέρα. Αν εξαιρέσουμε το ότι το σύστημα αεροστεγούς θερμοκόλλησης είανι απλά τίμιο για τα λεφ΄τα του, όλα τα άλλα κάνουν απίστευτα μαγειρέματα και έχουν πολύ καλή ποιότητα. Η μπανιέρα ακριβή αλλά ποιοτική και εξάλλου μια φορά την παίρνεις. 

Πράγματι τέτοια φιλέτα και φαγητά ΔΕΝ βγάζεις από σχάρα απευθείας...

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν παίρνεις αυτό που παράγγειλα εγώ?

https://www.amazon.de/dp/B06WGMDSBL/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_1

Με μισή τιμή βγαίνει 21€ , 26 βγήκε με τα μεταφορικά και έχει bluetooth και εφαρμογή για το κινητό με 2 ενδείξεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 159 η kenton naterial με τους 3 καυστήρες στη Λάρισα

 https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-kenton-naterial-62209602

Μάλλον επειδή εξαντληθηκε αυτή με τους 4 καυστήρες. 

Την παρήγγειλα μαζί με έξτρα σχαρα για να αντικαταστήσω την πλάκα, θήκη, λαβίδες, πηρουνα βούρτσα ξύστρα σπάτουλα, σύνολο στα 205. Τιμιότατη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Wave1975 είπε

Ίδια τιμή με τα άλλα σάιτ, οπότε ΔΕΝ παίζει στα 60 να βρω θερμόμετρο...

Να αναφέρω εδώ ότι (μιας και διάβασα πριν λίγες σελίδες για μπανιέρες και suis vide) πως πέρισυ αγόρασα απο τν ανοβα κάποιες προσφορές τοσο σε μηχανή όσο και σε vac όσο και σε μπανιέρα. Αν εξαιρέσουμε το ότι το σύστημα αεροστεγούς θερμοκόλλησης είανι απλά τίμιο για τα λεφ΄τα του, όλα τα άλλα κάνουν απίστευτα μαγειρέματα και έχουν πολύ καλή ποιότητα. Η μπανιέρα ακριβή αλλά ποιοτική και εξάλλου μια φορά την παίρνεις. 

Πράγματι τέτοια φιλέτα και φαγητά ΔΕΝ βγάζεις από σχάρα απευθείας...

Δλδ δες να μη παρω μπανιερα απο αμαζον με 20 25 ε κ να τα σκασω ανοβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, sndev είπε

Δλδ δες να μη παρω μπανιερα απο αμαζον με 20 25 ε κ να τα σκασω ανοβα;

Κοιτά. Η συγκεκριμένη είναι εξαιρετική. Μεγάλη και ΔΕΝ έχω παράπονο κανένα. ΜΠΟΡΕΙ και στο Αμαζόνιο να βρεις με μισά λεφτά το ίδιο καλή. Εμένα μου αρέσει πάντως που έχω μια σωστή ¨ποιοτική" σειρά μια εταιρίας..

1 ώρα πριν, samniotis είπε

Γιατί δεν παίρνεις αυτό που παράγγειλα εγώ?

https://www.amazon.de/dp/B06WGMDSBL/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_1

Με μισή τιμή βγαίνει 21€ , 26 βγήκε με τα μεταφορικά και έχει bluetooth και εφαρμογή για το κινητό με 2 ενδείξεις

Η δυνατότητα χρήσης της meater είτε σε σούβλα είτε σε φούρνο χωρίς καλώδια είναι ασυναγώνιστη δυνατότητα. Απλό ψηφιακό θερμόμετρο έχω ασφαλώς. Απλώς ψάχνω κα΄τι καλύτερο και πράγματι το meater -μιας και το έχω δουλέψει- είναι πολύ μπροστά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, iliast33 είπε

Ναι φίλε μου αν έχεις την Large σίγουρα και μπορείς να το τσεκάρεις για να την παραγγείλω και εγώ.. 

Όταν λες φίλε μου την πιο μεγάλη από την L ποια εννοείς? 

Υπάρχει κάπου μεγαλύτερη στο Leroy? 

Sorry φίλε τώρα το είδα που γύρισα, την Medium έχω τλκ και χωράει με κάτω το ράφι, άρα η Large θα την χωράει με ανοιχτά τα ράφια όπως έχει πει ο @plasTOST

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναφορικά με το meater

Τελικώς αγοράστηκε από το γερμανικό σάιτ στα περίπου 85 με αποστολή και μάλιστα η έκδοση +.

Σε σχέση με τα 130 της Ελλάδος, έχει διαφορά....

 

Επεξ/σία από Wave1975
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Wave1975 είπε

Αναφορικά με το meater

Τελικώς αγοράστηκε από το γερμανικό σάιτ στα περίπου 85 με αποστολή και μάλιστα η έκδοση +.

Σε σχέση με τα 130 της Ελλάδος, έχει διαφορά....

 

ορίστε να δωσω 86 ε για το meater να το καταλαβω αλλά να δωσω 80 για ΠΛΑΣΤΙΚΗ μπανιερα anova δε μπορω , ξινίζει το στομάχι μου, δε παει το χερι μου με τπτ κανω το κλικ ρε παιδι μου ενα πραγμα.

πριν κάνα χρονο μου λεγε ο @SagoniasSlutRos δε δινω 65 για φτυάρι πίτσας επειδη λεει ooni Πανω,  τωρα με εχει πιασει το ιδιο, δε παει το χερι μου να δωσω 80 ε για ένα κομμάτι πλαστικό :P

 

btw to meater για φούρνο ειναι οτι καλυτερο μου εχει συμβει στη περιοχη της κουζίνας :D

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στην παρεα , σημερα παρελαβα και εγω την δικη μου αγαπημενη !! 

εχει καει - λαδωθει και ειναι ετοιμη να πυροβολησει , ετοιμαζω τα καλουδια , περιμενοντας τα κοριτσια μου !

Σας ευχαριστω για την βοηθεια με τα σχολια σας !!

ΠΥΡΡΡΡΡΡΡΡ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ψησταρια.jpg

Επεξ/σία από aivagio
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι ενα smash burger που εξαφάνισα σήμερα . 

image.png.50fbfa8d2f0739632faf937b84ebd55f.png

 

Αυτο το καψιμο (γευση) μπιφτεκιου σε τοσο μικρη φλιδα  ΔΕΝ γινεται σε μαντεμι της πλακας που εχουν οι περισοτερες no name ψησταριες. Αρα θες ενα ακομα εξτρα κοστος αγορας μαντεμενιας πλακας συνηθως 80+ ε στο budget.

Αυτό το καψιμο ΔΕΝ γινεται σε ψησταριες που δε κρατανε θερμοκρασια κ θες να κραταει κ να ανεβαζει γρηγορα γτ θα ανοιξεις θα πατησεις κ θα γυρισεις σε 2λεπτα το πολυ. Σε αυτο το διλεπτο αν δεν πετύχει θα ΒΡΑΣΕΙ στα ζουμιά του κατι το οποιο γίνεται στη πλειονότητά των no name  

image.png.c3ab8b7e7a1ba4ba0f98da384033d303.png

παρολο που δειχνει καμένο κ ξεραμένο εξωτερικα μεσα (οσο μεσα υπάρχει στη φλιδα) είναι ζουμερο. Κάτι το οποίο το πετυχενεις μονο σε ψησταριες που κρατάνε θερμοκρασια κ την επαναφέρουν ψιλο άμεσα (μεσα στο διπλετο)

 

αυτο σε συνεχεια του οτι ολες ψήνουν το θέμα ειναι πως το ψήνουν.

ps: έχω πετυχει πολυ καλυτερο αποτελεσμα οταν ειχα μαντεμι lodge στην ίδια διαδικασία 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Καλά κάρβουνα από που παίρνουμε???

Προτιμώ τα πυρηνοκάρβουνα Κλήμης. Συνήθως τα αγοράζω από το παρακάτω κατάστημα

https://www.kmaninos.gr/catalog/fuel/144-pyrinokarvouno-3-kilon-10-kilon

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποοοο μόλις τελείωσα το στήσιμο. Δεν άντεχα να τη βλέπω στην αυλή μέσα σε κούτα και την ξεκίνησα πριν κάνα 2ωρακι. Ωραία φαίνεται μέσα στο σαλόνι. (Συνημμένο pdf, η φωτό για να καταφέρω το μέγεθος που ζητούσε..) Ποιος ακούει τη γυναίκα όταν τη δει το πρωί που θα ξυπνήσει να είναι μέσα στη μέση...

Αύριο βόλτα στο Leroy στη Λάρισα για αγορές παρελκόμενων και λογικά Κυριακή το πρώτο αίμα.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια..

Weber last.pdf

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστησα κ εγω απογευματακι πριν την δουλεια.,Φωτο αυριο απ το θηριο.Το μοναδικο που με χαλαγε παντα στις weber ειναι αυτη η σχαρα μ αυτο το απαισιο,αχρηστο συστημα gbs.Επικοινωνησα με kyso μεσω μαιλ ρωτοντας αν υπαρχει η ιδια απλα ενιαια κ χωρις τον κυκλο στη μεση,απαντηση εδω κ 2 μερες δεν εχω παρει.Γνωριζει κανεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...