Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντυπωσιακή διαφορά με Γερμανία. Ιδίως στην NAPOLEON Rogue® SE 525 που είναι η πληρέστερη.

Απλά, δεν ξέρω πως να την φέρω. Από το eshopwedrop δεν νομίζω, δεν το πολυεμπιστεύομαι, να πω την αλήθεια, μιας και δεν το ξέρω και δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2124

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

48 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Thanks

Eνταξει λεγανε οτι ηταν απλα ενας χασαπης που εγινε γνωστος στο τικτοκ. Ηρθε η συζητηση για το αν τρωνε μοσχαρι στην Τουρκια, καπως ετσι. Ξεκινησαμε απο το τι κρεας ειναι το ντονερ και φτασαμε σ αυτον.

Εχουν περασει 17ωρες σχεδον και δεν εχω χονεψει ακομα. Νιωθω σαν πυθωνας που εχει καταπιει ενα  βουβαλι. Γιατι φυσικα δεν ηταν μονο αυτα! 

Cheescake banana by akis εξαιρετικο!!!!

IMG_20211128_170445.jpg.08e8a7f8c15af2c754e3f99cbe4c344a.jpg

Σοκολατοπιτα Κωνσταντινιδης αδιανοητη

IMG_20211128_170448.jpg.8176f6b31ab48496aaa17c9561c649f5.jpg

Γαλακτομπυρεκο κανταιφι απο εναν στο Παγκρατι, πολυ καλο

IMG_20211128_170452.jpg.02dfeca5a33f0c7f4b20ec05a6c8fc19.jpg

Ελπιζω να ηπιατε coca cola light :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Thanks

Eνταξει λεγανε οτι ηταν απλα ενας χασαπης που εγινε γνωστος στο τικτοκ. Ηρθε η συζητηση για το αν τρωνε μοσχαρι στην Τουρκια, καπως ετσι. Ξεκινησαμε απο το τι κρεας ειναι το ντονερ και φτασαμε σ αυτον.

Εχουν περασει 17ωρες σχεδον και δεν εχω χονεψει ακομα. Νιωθω σαν πυθωνας που εχει καταπιει ενα  βουβαλι. Γιατι φυσικα δεν ηταν μονο αυτα! 

Cheescake banana by akis εξαιρετικο!!!!

IMG_20211128_170445.jpg.08e8a7f8c15af2c754e3f99cbe4c344a.jpg

Σοκολατοπιτα Κωνσταντινιδης αδιανοητη

IMG_20211128_170448.jpg.8176f6b31ab48496aaa17c9561c649f5.jpg

Γαλακτομπυρεκο κανταιφι απο εναν στο Παγκρατι, πολυ καλο

IMG_20211128_170452.jpg.02dfeca5a33f0c7f4b20ec05a6c8fc19.jpg

Δώσε πληροφορίες για το γαλακτομπούρεκο στο Παγκράτι! Εκεί γύρω δουλεύω, να περάσω αν είναι!

 

Εν τω μεταξύ, βγήκε off η βούρτσα της Weber από το πολύ τρίψιμο και είπα να πάρω την μεγάλη της Napoleon... Δεν μέ έχει βολέψει καθόλου. Είναι τεράστια,  βρίσκει στα πλαινά, δεν σε αφήνει να τρίψεις τις άκρες... 

Επεξ/σία από panos_ace
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Amaretos είπε

Ελπιζω να ηπιατε coca cola light :) 

Zero φυσικα. 

 

45 λεπτά πριν, panos_ace είπε

Δώσε πληροφορίες για το γαλακτομπούρεκο στο Παγκράτι! Εκεί γύρω δουλεύω, να περάσω αν είναι!

Θα δω το κουτι το βραδυ και θα σου στειλω. Το Κοσμικον κανει πιο ωραιο βεβαια. Αυτο ηταν υπερβολικα γλυκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

Θα δω το κουτι το βραδυ και θα σου στειλω. Το Κοσμικον κανει πιο ωραιο βεβαια. Αυτο ηταν υπερβολικα γλυκο.

Γαλιφιανακης λογικα! τιμιο... το κοσμικον μου καθεται στο στομαχι, αυτό όχι :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Γαλιφιανακης λογικα! τιμιο... το κοσμικον μου καθεται στο στομαχι, αυτό όχι :P 

και για μενα Γαλιφιανακης ειναι το τοπ και μετα ακολουθει το Κοσμικον 😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2021 στις 11:14 ΠΜ, ilpapacha είπε

Δεν έχω πολλά πάρε δώσε με το κατάστημα, καθώς η ψησταριά που έχω εδώ είναι συνδεδεμένη με το φυσικό αέριο. Πρώτη φορά που χρειάστηκα να πάρω μπουκάλες για την ψησταριά στο εξοχικό, είχα επικοινωνήσει με την Coral και έπειτα με κάλεσαν από το συγκεκριμένο κατάστημα, για να μου τις φέρουν. Μου τις έφεραν σπίτι με χρέωση 20€ το αέριο (προπάνιο) και 22€ εγγύηση ανά φιάλη.

Σήμερα που πήγα να αλλάξω μια συμβατική που είχα με coral prime προπάνιο, την χρέωσε 19€. Ίσως να ισχύει αυτό που λες και να χρεώνουν ανάλογα τα κέφια τους. Ίσως η χρέωση έχει να κάνει ανάλογα τις αυξομειώσεις στα καύσιμα. 

Με φυσικό αέριο ποιο ψησταριά έχεις??? Όσο και αν έχω ψάξει δεν βρίσκω παρά μόνο με πατέντες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά,

Δεν είναι ακριβώς θέμα ψησταριάς αλλά το γνωστό λερου που γενικά γράφεται εδώ μέσα, έχει για σήμερα με όλες τις online αγορές δωρεάν μεταφορικά χωρίς ελάχιστο ποσό αγοράς! Όσοι ενδιαφέρεστε κοιτάξτε και αν βρείτε κάτι καλό μοιραστείτε το και με εμάς τους υπόλοιπους!

32 λεπτά πριν, paylidis είπε

Γαλιφιανακης λογικα! τιμιο... το κοσμικον μου καθεται στο στομαχι, αυτό όχι :P 

Πολλά χρόνια στην γειτονιά της Καισαριανής, ο Γαλυφιανάκης τα σπάει. Απλώς προσωπικά  μου αρέσει με το κλασικό φύλλο και όχι με τις 'τρίχες'  χαχα😀

Επεξ/σία από oceanakis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, oceanakis είπε

Καλημέρα παιδιά,

Δεν είναι ακριβώς θέμα ψησταριάς αλλά το γνωστό λερου που γενικά γράφεται εδώ μέσα, έχει για σήμερα με όλες τις online αγορές δωρεάν μεταφορικά χωρίς ελάχιστο ποσό αγοράς! Όσοι ενδιαφέρεστε κοιτάξτε και αν βρείτε κάτι καλό μοιραστείτε το και με εμάς τους υπόλοιπους!

εαν υπαρχει ακομα η κεντον και ισχυει η προσφορά της Here is your chance για τους εκτος αθηνας...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, dextergsxr είπε

Με φυσικό αέριο ποιο ψησταριά έχεις??? Όσο και αν έχω ψάξει δεν βρίσκω παρά μόνο με πατέντες

Με φυσικό αέριο έχουμε τη Napoleon Prestige Pro 500. Όταν ξεκινήσαμε να ψάχνουμε για ψησταριά θεωρούσαμε ότι δεν θα υπήρχε πρόβλημα να βρούμε μία που να είναι για φυσικό αέριο, καθώς όλες οι επώνυμες τουλάχιστον διέθεταν στα site τους και τους 2 τύπους.

Δυστυχώς όμως κάτι τέτοιο δεν ισχύει στην πράξη, τουλάχιστον στην ελληνική αγορά. Η απάντηση που παίρναμε ήταν ότι δεν φέρνουμε ψησταριές με φυσικό αέριο από το εργοστάσιο, αλλά μπορούμε να σας κάνουμε εμείς την μετατροπή με ένα έξτρα κόστος (300€ - 350€).

Μιλώντας με το homing, που είναι ο αντιπρόσωπος της Napoleon, μας ενημέρωσαν ότι μπορούν να μας φερουν ψησταριά με φυσικό αέριο, απο το εργοστάσιο.

Δεν γνωρίζω τι ψησταριά ψάχνεις ακριβώς, όμως μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στο homing και να ρωτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Με φυσικό αέριο έχουμε τη Napoleon Prestige Pro 500. Όταν ξεκινήσαμε να ψάχνουμε για ψησταριά θεωρούσαμε ότι δεν θα υπήρχε πρόβλημα να βρούμε μία που να είναι για φυσικό αέριο, καθώς όλες οι επώνυμες τουλάχιστον διέθεταν στα site τους και τους 2 τύπους.

Δυστυχώς όμως κάτι τέτοιο δεν ισχύει στην πράξη, τουλάχιστον στην ελληνική αγορά. Η απάντηση που παίρναμε ήταν ότι δεν φέρνουμε ψησταριές με φυσικό αέριο από το εργοστάσιο, αλλά μπορούμε να σας κάνουμε εμείς την μετατροπή με ένα έξτρα κόστος (300€ - 350€).

Μιλώντας με το homing, που είναι ο αντιπρόσωπος της Napoleon, μας ενημέρωσαν ότι μπορούν να μας φερουν ψησταριά με φυσικό αέριο, απο το εργοστάσιο.

Δεν γνωρίζω τι ψησταριά ψάχνεις ακριβώς, όμως μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στο homing και να ρωτήσεις.

1000 ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται

 

Ενδιαφέρον εργαλειο.

Ειχα γραψει ενα μινι review της ίδιας με εναν καυστηρα (αγοραστηκε στα 29.90 απο βασ. σοφιας και ειχε πολλές 39.90 στο μαρουσι) μερικες σελιδες πριν. Δεν υποκαθιστα σε καμια περιπτωση κανονική ψησταριά αλλα θεωρω ότι ειναι οτι καλυτερο για λαχανικά ομελετες αυγα pancakes κλπ.

Η μονού καυστηρα που εχω παρει ανεβαζει σε 5-6 λεπτά 320-330 βαθμούς στην πλάκα - μετρημενους με ψηφιακό θερμομετρο στη δευτερη δοκιμη (τους οποίους και κρατάει αρκετά εύκολα-στην πρώτη δοκιμή ειχα βιαστει απο τον ενθουσιασμό μου και μετρησα λιγοτερους), ισως ανεβαινει και παραπανω δε το δοκιμασα καθως ξεκινησα το μαγειρεμα.

Η πλακα αφαιρειται επισης και πλενεται πολυ ευκολα στον νεροχυτη-ειναι ωστοσο πολυ βαριά. Οποιος ενδιαφερεται προτεινω ανεπιφύλακτα τη μονού εαν υπαρχει ακομα στα 39.90 (στα 29.90 ειχα παρει την τελευταία λογικά-ισως βεβαια περναει την παραγγελια και τη φερουν απο αλλο καταστημα)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. 

Είναι πρώτη φορά που συμμετέχω στο φόρουμ και εύχομαι με την βοήθεια σας να γίνω κι εγώ ενεργό μέρος να παρέας. Έχω δώσει προκαταβολή στο praktiker  για την πρώτη μου ψησταριά υγραερίου ( ADVANCE 4 τιμή Black Friday 179€, η άλλη επιλογή για ξεκίνημα ήταν η kenton naterial του Leroy στα ίδια χρήματα.)

Έβγαλα τα  μάτια μου ψάχνωντας (τρείς μέρες διαβάζω) να βρω κάποιο σχόλιο για το συγκεκριμένο bbq μα δε βρήκα κάτι, οπότε αναρωτιέμαι μήπως να ψάξω για κάτι άλλο τώρα που μπορώ ακόμη να υπαναχώρησω. Το μπάτζετ για αγορά άντε να φτάσει τα 250€, οικογένεια τρία άτομα στην οικογένεια, περιστασιακά ψησίματα σε ηλεκτρική -μεχρι τώρα.

Πραγματικά θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας!!!

Ευχαριστω πολύ

Επεξ/σία από Paraggelies
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Paraggelies είπε

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. 

Είναι πρώτη φορά που συμμετέχω στο φόρουμ και εύχομαι με την βοήθεια σας να γίνω κι εγώ ενεργό μέρος να παρέας. Έχω δώσει προκαταβολή στο praktiker  για την πρώτη μου ψησταριά υγραερίου ( ADVANCE 4 τιμή Black Friday 179€, η άλλη επιλογή για ξεκίνημα ήταν η kenton naterial του Leroy στα ίδια χρήματα.)

Έβγαλα τα  μάτια μου ψάχνωντας (τρείς μέρες διαβάζω) να βρω κάποιο σχόλιο για το συγκεκριμένο bbq μα δε βρήκα κάτι, οπότε αναρωτιέμαι μήπως να ψάξω για κάτι άλλο τώρα που μπορώ ακόμη να υπαναχώρησω. Το μπάτζετ για αγορά άντε να φτάσει τα 250€, οικογένεια τρία άτομα στην οικογένεια, περιστασιακά ψησίματα σε ηλεκτρική -μεχρι τώρα.

Πραγματικά θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας!!!

Ευχαριστω πολύ

Η αλήθεια είναι πως για την συγκεκριμένη δεν έχουμε «εικόνα». Σε αυτό το μπάτζετ, συστήνουμε την Kenton που έχει το Leroy. Την περίοδο αυτή την είχε στα 170€, όμως τώρα την έχει βάλει στα 299€. Συχνά πυκνά πέφτει η τιμή της γύρω στα 220€ - 230€. Αν μπορείς να περιμένεις να πέσει η τιμή, τότε ακυρώνεις την παραγγελία που έχεις κάνει στο Praktiker.

Αν δεν μπορείς να περιμένεις, τότε προχωράς με την παραγγελία που έχεις κάνει ήδη και μας ενημερώνεις για τις εντυπώσεις σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...