Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανετε την ζωη σας δυσκολη. Σουβλα απο το amazon? ΠΟυ διαολο εμαθαν να φτιαχνουν σουβλες οι γερμανοι και οι κινέζοι?

Καλπάκης μοτερ για μια ζωή και μια σουβλα οτι γουσταρεις απο το makro, praktiker ή οπουδηποτε.

Εχω Καλπακης μοτερ 30 χρονια στο εξοχικο, επανω στο bbq , 70 μετρα απο την θαλασσα και καθε πασχα το βαζω στην πριζα και σουβλιζω αρνι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

31 λεπτά πριν, Rabbit30 είπε

Σε ευχαριστούμε! Θέλω σε 2ο χρόνο να ψήσω αλλά δεν το έχω κάνει σε υγραερίου παρά μόνο σε κάρβουνο. Πόση ώρα θέλει και σε τι θερμοκρασία το βάζουμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Κανετε την ζωη σας δυσκολη. Σουβλα απο το amazon? ΠΟυ διαολο εμαθαν να φτιαχνουν σουβλες οι γερμανοι και οι κινέζοι?

Καλπάκης μοτερ για μια ζωή και μια σουβλα οτι γουσταρεις απο το makro, praktiker ή οπουδηποτε.

Εχω Καλπακης μοτερ 30 χρονια στο εξοχικο, επανω στο bbq , 70 μετρα απο την θαλασσα και καθε πασχα το βαζω στην πριζα και σουβλιζω αρνι.

 

Ε μα όταν ανακάλυπταν οι άλλοι την σούβλα εμείς είχαμε χοληστερίνη....
Νομίζω το θέμα είναι με το να βρεις κάποια σούβλα η οποία να ταιριάζει με την ψησταριά του κάθε ενδιαφερόμενου και φυσικά να μην την πληρώσεις και χρυσάφι. Και εγώ ενδιαφέρομαι για την δικιά μου αλλά θα προσπαθήσω να φτιάξω την βάση που έχουν αναφέρει σε παλαιότερο ποστ και μετά με μια aftermarket σούβλα κάνεις την δουλειά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Κανετε την ζωη σας δυσκολη. Σουβλα απο το amazon? ΠΟυ διαολο εμαθαν να φτιαχνουν σουβλες οι γερμανοι και οι κινέζοι?

Καλπάκης μοτερ για μια ζωή και μια σουβλα οτι γουσταρεις απο το makro, praktiker ή οπουδηποτε.

Εχω Καλπακης μοτερ 30 χρονια στο εξοχικο, επανω στο bbq , 70 μετρα απο την θαλασσα και καθε πασχα το βαζω στην πριζα και σουβλιζω αρνι.

 

Φαντάζομαι εννοείς Κλαπάκης (https://klapakis.gr). Είναι γνωστή εταιρεία στον χώρο και όλοι μας είτε έχουμε ένα μοτέρ ή το έχουμε δει κάπου. Από εκεί και πέρα επειδή κάποιος γνωρίζει ή θέλει να κάνει πατέντες για να στηρίξει σούβλα και μοτέρ στην ψησταριά του, αυτό δεν σημαίνει ότι μπορεί/θέλει και κάποιος άλλος.

Για τον λόγο αυτό προτείναμε και τους 2 τρόπους, αγοράζοντας ξεχωριστά τα κομμάτια και στηρίζοντας την με κάποια πατέντα ενδεχομένως ή αγοράζοντας μια έτοιμη λύση OEM που θα ταιριάξει στο μοντέλο της ψησταριάς που έχει.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελαίνεστε με τις βάσεις. Και με ένα βιβλίο κάνεις δουλειά.

Αν έχεις βιβλίο uml ακόμα καλύτερα 😝

https://www.dropbox.com/s/x6b2myqf10vobme/VID_20200416_194610.mp4?dl=0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μην τρελαίνεστε με τις βάσεις. Και με ένα βιβλίο κάνεις δουλειά.

Αν έχεις βιβλίο uml ακόμα καλύτερα 😝

https://www.dropbox.com/s/x6b2myqf10vobme/VID_20200416_194610.mp4?dl=0

Πρέπει να κατέχεις από UML για να το σκεφτείς αυτό!😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μην τρελαίνεστε με τις βάσεις. Και με ένα βιβλίο κάνεις δουλειά.

Αν έχεις βιβλίο uml ακόμα καλύτερα 😝

https://www.dropbox.com/s/x6b2myqf10vobme/VID_20200416_194610.mp4?dl=0

Συμφωνώ και εγώ, ένα λάστιχο και μία θήκη CD για να δώσει ελάχιστο ύψος και ήμουν κομπλέ. 

 

IMG_20210502_125404.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, tsomby είπε

Συμφωνώ και εγώ, ένα λάστιχο και μία θήκη CD για να δώσει ελάχιστο ύψος και ήμουν κομπλέ. 

 

IMG_20210502_125404.jpg

 

Tα ταψάκια δεν κόβουν φωτιά από τους ανακλαστήρες; Πόση ώρα θέλει περίπου για να ψηθεί και σε τι θερμοκρασία το βάζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ep1 είπε

 

Tα ταψάκια δεν κόβουν φωτιά από τους ανακλαστήρες; Πόση ώρα θέλει περίπου για να ψηθεί και σε τι θερμοκρασία το βάζεις;

Καλό είναι να προμηθευτείς ένα θερμόμετρο, θα σε βοηθήσει πολύ, σε τέτοια πράγματα.  Ιδανικό για σούβλα και όχι μόνο, είναι το meater+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsomby είπε

Συμφωνώ και εγώ, ένα λάστιχο και μία θήκη CD για να δώσει ελάχιστο ύψος και ήμουν κομπλέ. 

 

IMG_20210502_125404.jpg

 

51 λεπτά πριν, ep1 είπε

 

Tα ταψάκια δεν κόβουν φωτιά από τους ανακλαστήρες; Πόση ώρα θέλει περίπου για να ψηθεί και σε τι θερμοκρασία το βάζεις;

Τα ταψιά μπαίνουν κυρίως για δύο λόγους 

 α) για την προστασία από τις αναφλέξεις 

και  β) για να υπάρξει καλύτερη κατανομή της θερμοκρασίας διορθώνοντας κατά κάποιο τρόπο την απόσταση μεταξύ των καυστήρων .

Αυτό βέβαια δεν ισχύει για όλες τις ψησταριές υγραερίου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skskre είπε

Καλό είναι να προμηθευτείς ένα θερμόμετρο, θα σε βοηθήσει πολύ, σε τέτοια πράγματα.  Ιδανικό για σούβλα και όχι μόνο, είναι το meater+

Αγόρασα πριν απο μερικές μέρες το meater, αν και δεν το έχω πολυχρησιμοποιήσει ακόμα μπορώ να πω οτι για όσους έχουν Apple Watch δεν χρειάζεται να αγοράσουν την plus εκδοση για το extra range που παρέχει, αφού οι ειδοποιήσεις έρχονται στο ρολόι μέσω του iPhone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ChristophorosGiam είπε

Αγόρασα πριν απο μερικές μέρες το meater, αν και δεν το έχω πολυχρησιμοποιήσει ακόμα μπορώ να πω οτι για όσους έχουν Apple Watch δεν χρειάζεται να αγοράσουν την plus εκδοση για το extra range που παρέχει, αφού οι ειδοποιήσεις έρχονται στο ρολόι μέσω του iPhone.

Δε καταλαβαίνω τι σχεση εχει το extra range  με τις ειδοποιήσεις στο ρολόι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

Δε καταλαβαίνω τι σχεση εχει το extra range  με τις ειδοποιήσεις στο ρολόι 

Εάν έχεις το κινητό σχετικά κοντά στο θερμόμετρο, μπορείς να κινηθείς στο range του ρολογιού σου με το κινητό, οπου πρακτικά είναι όπου πιάνει wifi στον χώρο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ChristophorosGiam είπε

Εάν έχεις το κινητό σχετικά κοντά στο θερμόμετρο, μπορείς να κινηθείς στο range του ρολογιού σου με το κινητό, οπου πρακτικά είναι όπου πιάνει wifi στον χώρο

Ναι τωρα κατάλαβα τι λες , οπότε εγω με το samsung watch 4 που παίρνω ειδοποιήσεις κ τηλεφωνα όπου κ αν εχω wifi στο ρολόι αφου τα στέλνει το κινητό στο cloud θα μπορω επιτέλους να πετάγομαι στη γειτόνισσα κ να με ειδοποιεί οτι επιασε φωτιά 😛

Ρε μην απομακρύνεστε απο τη ψησταριά..... 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...