Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σουβλα ανοξειδωτη ειχα παρει απο μεγαλο Σκλαβενιτη περιοδο του Πασχα με 8ευρω. Κοψιμο και τροχισμα και ετοιμη σε απλο μοτερ Κλαπακη. Κοστος φουλ κομπλε με πηραουνες κλπ 30-35ευρω. Ειναι μπακαλιστικος τροπος, αλλα για μια φορα το μηνα που θα βαλεις σουβλα δεν σε νοιαζει. Επισης εχεις και το μοτερ για κανενα μεγαλο αρνι το πασχα σε μεγαλη ψησταρια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Σκέφτομαι να αγοράσω Lodge Combo Dutch Oven Βαθιά Κατσαρόλα από Μαντέμι 4.73lt / 27cm

Γνωρίζει κάποιος εάν είναι κατάλληλη για weber spirit 2 310 γιατί βλέπω 27cm σε αντίθεση με το weber τηγανι που είναι 30cm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kyrx είπε

Σκέφτομαι να αγοράσω Lodge Combo Dutch Oven Βαθιά Κατσαρόλα από Μαντέμι 4.73lt / 27cm

Γνωρίζει κάποιος εάν είναι κατάλληλη για weber spirit 2 310 γιατί βλέπω 27cm σε αντίθεση με το weber τηγανι που είναι 30cm

Δεν θα καθεται μεσα στην τρυπα, αλλα θα την βαζεις πανω στη σχαρα.

265259278_1023605618371713_3318813896184373372_n.jpg

Ψαχνοντας κατι παλιες φωτογραφιες επεσα πανω σε μια που ειναι ισως η φορα που ειχε γεμισει η σχαρα μου τοσο πολυ! Πρεπει να ειναι 1.5-2κιλα προβατινα στα αριστερα, χοιρινα ribs στη μεση και 2 butterfly κοτοπουλα στα δεξια.266309454_1069039993944661_3105813725590504539_n.jpg.ed0b47f70b4ef302cf22c7415b0b8605.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Δεν θα καθεται μεσα στην τρυπα, αλλα θα την βαζεις πανω στη σχαρα.

265259278_1023605618371713_3318813896184373372_n.jpg

βλεπω την έχεις βάλει ανάμεσα στον κεντρικό κ στον δεξί καυστήρα κ έχει αρκετη δύναμη για τηγάνισμα. Ισχύει η απλά η φωτογραφία δείχνει έτσι; 

Ερώτηση. Εαν την έβαζες ανάμεσα στην GBS τρύπα θα καθόταν πάνω στο flavorised bar του μεσαίου καυστήρα. Θα υπήρχε πρόβλημα λόγου βάρους; η δεν πρέπει να ακουμπάει τίποτα τα flavirised bars? Εκτός αυτού θα έπαιρνε θερμοκρασία μόνο από εναν καυστήρα (σε αντίθεση με τους 2 όπως σωστα έχεις τοποθετήσει στη φωτο) οπότε αναρωτιέμαι αν θα έδινε αρκετή φωτιά ο ενας καυστηρας από μόνος του (μιας κ θα ήταν κ πιο κοντά αφου θα καθοταν επανω του?) κ τέλος το καπάκι που γίνεται τηγανακι λογικά με τα χερούλια του που είναι λίγο πανω απο 30 (31.5.) λογικά αυτό δεν θα κάθεται μια χαρά στο gbs? Εαν τα έχεις δοκιμάσει όλα αυτά θα ήθελα πολύ να μου πεις την εμπειρία σου μιας κ ενδιαφέρομαι κ εγω για ένα τέτοιο σκεύος.

Επεξ/σία από logica1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Land-decked είπε

αφού ειναι 30αρι θα χωράει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, logica1 είπε

και ολα τα βιντεακια που εχω δει που τυλιγουν τις πατατες με αλουμινοχαρτο κ τις αφηνουν 45' με μια ωρα για να γινουν, κακως το κανουν ολοι?

Κακώς! Πιο εγγυημενη πληροφορηση απο αυτη που εχω, ειναι αδυνατον να εχει οποιοσδηποτε.

12 ώρες πριν, ηνίοχος είπε

μεγάλη κουβέντα αυτή  αφου  το αλουμίνιο υπάρχει απο τα μαγειρικά σκέυη μέχρι τις ίδιες τις ψησταριές σαν κύριο υλικό κατασκευής  .... 

Εγω μιλησα για αλουμινοχαρτο. Οχι για αλουμινιο γενικως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, andreaspA είπε

Κακώς! Πιο εγγυημενη πληροφορηση απο αυτη που εχω, ειναι αδυνατον να εχει οποιοσδηποτε.

Για να μαθω κ εγω ωστε να ξερω ακριβως τι παιζει κ να προφυλασω τοσο τον εαυτο μου οσο κ τους οικειους μου απο θεμα υγειας, μπορεις να μου πεις η πληροφορηση που εχεις πως το τεκμηριωνει αυτο σε παρακαλω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...