Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Ggiorgos7 είπε

 

Εκανα και εγω το πρωτο αναμμα σημερα, 

Δεν εψησα, ετσι να δω χρονους κτλ ήθελα μονο.. Σε 10 λεπτά οπως ειπαν και αλλα παιδιά εφτασε κοντα στους 350..

Μετα άφησα λιγο να κρυωσει και αλοιψα σχαρα και πλάκα με λαδι..εδω ηθελα να ρωτησω, το λαδι το βαζετε οταν η ψησταρια είναι ζεστη μετα την πυρολυση ή κρυα; εγω άφησα λιγο να κρυωσουν οι σχαρες και μετα εβαλα.. Επισης σε ενα βιντεακι ειδα κατι ψαγμένους να λενε να τις περνάς με μια πατατα κομμένη στην μέση,  δουλεύει αυτο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Στις 23/4/2020 στις 2:09 ΜΜ, Morosana είπε

Ως προς το πρώτο σκέλος όπως σε κάθε αγορά πρώτα βλέπουμε το ταβάνι της τσέπης μας και αποφασίζουμε. Το πρώτο πράγμα που κοιτάει κανεις είναι η αξιοπιστία γιατί δεν είναι μια αγορά που την κανεις κάθε μέρα και αρχικά βασίζεσαι σε reviews και εμπειρίες. Το όνομα σαφώς παίζει σημαντικό ρόλο αλλά οποίος βάλει δίπλα δίπλα μια φασόν θα καταλάβει διάφορες στην ποιότητα κατασκευής που δικαιολογούν εν μέρη την τιμή, εκεί που δεν δικαιολογείται η διαφορά είναι στα αξεσουάρ που είναι υπερτιμημένα όσο δεν πάει.Απο τη στιγμή που οι φασόν δεν έχουν τεράστια διαφορά τιμής είναι σχετικά ευκολο να ανεβεί κάποιος 150-200€ για να πάρει κάτι πιο δοκιμασμένο και με εγγύηση, ακόμα και αν θέλει να αναβαθμίσει την φασόν με μια ποιοτικότερη μαντεμενια σχάρα θα έρθει περίπου ίδια λεφτά με την επώνυμη. 

Για τις διάφορες σε entry και πιο premium μοντέλα δεν νομίζω ότι ο περισσότερος κόσμος να μπορεί να αντιληφθεί στο ψήσιμο (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) και μένει στις entry γιατί ξεκίνησε πιο χαμηλά και έφτασε ή και ξεπέρασε το ταβάνι του με την entry επώνυμη ή απλά θεωρεί ότι παραπάνω λεφτά είναι υπερβολή και ας μπορεί να τις αγοράσει.

Θέμα αίγλης και prestige δεν πιστεύω να υπάρχει γιατί δεν είναι και κανένα αντικείμενο για show off . Υπάρχει απλά κόσμος που είτε αντιλαμβάνεται τις διάφορες και είναι διατεθειμένος να πληρώσει το premium ή απλά είναι κόσμος που έχει τη λογική θα πάρω ότι καλύτερο σηκώνει η τσέπη μου και η τσέπη του σηκώνει περισσότερα. 

Σε όλους τους κλάδους οι πρωτοπόροι καθορίζουν την αγορά και οι υπόλοιποι ακολουθούν και προσπαθούν να πάρουν μερίδιο αλλά σίγουρα η έξτρα τιμή της premium έναντι της entry κάπου αποτυπώνεται είτε σε ακριβότερα υλικά ή σε πιο αποδοτικό ψήσιμο.

ειναι αλήθεια  , ενα επώνυμο προιόν  προσφέρει μια σιγουριά  στον καταναλωτή  , και η εταιρία παράλληλα  φροντίζει και  προσφερει προινόντα για όλα τα πορτοφόλια  ,
 

όσο για τα αξεσουάρ  θα συμφωνήσω μαζί σου εχουν απίστευτες τιμές  το ίδιο πιστεύω πως θα ισχύει και στα ανταλλακτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πήρατε weber μπείτε στο official site (οχι το Ελληνικο) Καντε εγγραφη και δηλωστε το προιον

Αυτοματα σας βγαζει και τη 10ετη εγγυηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Εγώ όταν μου μπήκε η ιδέα να πάρω ψησταριά υγραερίου διέθετα καμία 350€. Είχα βρει λοιπόν μια outback νομίζω σε προσφορά από UK αλλά για να τη φέρω εδώ ήθελα 100-150€ ακόμα. Άρχισα το ψάξιμο και είδα ότι στην Ελλάδα  με κάνα 600€ έπαιρνα τη spirit. Άρχισα να διαβάζω reviews κλπ κλπ. Λέω θα πάρω τη spirit, δέκα χρόνια εγγύηση κλπ. Να την έφερνα απ' έξω δεν άξιζε. Άξιζε μόνο η genesis αλλά έπρεπε να ανέβω ακόμα 200-250€ οπότε λέω άστο. Πόση να δω από κοντά τη spirit κατά πόσο είναι στιβαρή κατασκευή. Εκεί είδα τη genesis και κατάλαβα πόσο καλύτερη κατασκευή είναι απλά ανοίγοντας το καπάκι. Νομίζω είναι άλλο υλικό και διπλό, άρα κρατάει καλύτερα θερμοκρασία κλπ κλπ. Οπότε λέω αυτή θα πάρω. Μια φορά τα 10-15 χρόνια να δώσω 850€ για την κ@υλα μου το αξίζω. Ήταν στην ουσία το δώρο που έκανα στον εαυτό μου για τον επαναπατρισμό.

ΥΓ υπήρχε στο μαγαζί και η summit αλλά πήγαινε πολλαπλάσια τιμή.

ΥΓ επόμενη αγορά θα είναι ένα smoker σε μερικά χρόνια.

ναι μωρέ έτσι είναι  το θέμα είναι το κατα πόσο  -και εσύ θα είσαι και ο πλέον κατάλληλος να πεις -  αν αξίζει  να δώσει κανείς σχεδόν  το διπλάσιο ποσό  για μια ψησταριά με σχεδόν ίδιες διαστάσεις  της ίδιας εταιρίας ... φιλολογικές οι απορίες ;)

ωραίο το  smoked   !!  δεν ξέρω κατα πόσο είναι υγιεινό βέβαια αλλα αυτό είναι μια αλλη ιστορία τωρα εαν πας στην κατηγορία  αυτών με το pelets  όπως traeger  προσωπικά θα είχα το εξής δίλημμα  smoked pelets ή  κεραμικές τύπου kamando ;

7 ώρες πριν, Morosana είπε

Έχει κανενας εμπειρία από hybrid ψησταριές που χρησιμοποιούν κάρβουνο και αέριο; 

Ειδα την παρακάτω και μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρουσα επιλογή που μπορείς να συνδυάσεις τα πλεονέκτημα του κάρβουνου στη γεύση και στον καθαρισμό με την ευκολία στο άναμμα που προσφέρει το υγραέριο και μπορεί να δουλέψει και σαν stand alone gas. 

https://www.sietosthodoris.gr/products/psistaries-aeriou/char-broil/char-broil-gas2coal/

Σκεφτομαι να φτιάξω ένα ίδιο tray  για τα κάρβουνα και να κάνω μια προσαρμογή για να μπει στη δικιά μου. Δεν πιστεύω να είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν κατασκευή 

420A65DD-1E20-4130-94E2-DB9828571622.jpeg

54B15F8D-A8E4-40A9-AEEA-A634A5DBA2BE.jpeg

F07094DE-B7F5-4D11-9C44-51312AD86095.jpeg

δεν με ενθουσιαζει η πρόταση της char broil   , σαν ιδέα  υπάρχει εδώ  αρκετό καιρό με κορυφαίες στο χώρο  αυτές των kalamazoo και της amg grill οι οποίες όμως είναι σε άλλο επίπεδο υλικών όπως και τιμής.

Μάλιστα υπάρχει και μια ελληνική πρόταση  τις Δήμτσας  βέβαια στη ουσία πρόκειτε για  μια ψησταριά  ανοιχτού τύπου με  κάρβουνο το οποίο αναβει με τη βοήθεια καυστήρων 
υπάρχουν όμως αξεσουάρ  που προσφέρουν οι εταιρίες όπως η napoleon  ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε


ωραίο το  smoked   !!  δεν ξέρω κατα πόσο είναι υγιεινό βέβαια αλλα αυτό είναι μια αλλη ιστορία τωρα εαν πας στην κατηγορία  αυτών με το pelets  όπως traeger  προσωπικά θα είχα το εξής δίλημμα  smoked pelets ή  κεραμικές τύπου kamando ;

 

Το pellet έχει την ευκολία ότι ρυθμίζεις τη θερμοκρασία που θες και το ξεχνάς για όσες ώρες καπνίζεις. Και με αυγό αν το μάθεις κάνεις δουλειά φαντάζομαι χωρίς να είσαι από πάνω του. Εγώ χρησιμοποιούσα ένα απλό στρογγυλό bbq με καπάκι και είχα πετύχει ωραίο κάπνισμα για ώρες με snake method. Βασικό ρόλο παίζει το καλό κρέας. Γιατί οκ, pork ribs βρίσκεις εύκολα και φτιάχνεις. Αλλά beef ribs που έχω δοκιμάσει 2 φορές στο γκάζι μου βγήκαν μάπα. Αν δεν έχεις καλό κρέας κατάλληλο γι' αυτό που το θες, ότι μηχάνημα και να έχεις δεν σώζεται.

Τώρα στο τι σκέφτομαι να αγοράσω? Το πιο προσιτό αυτή τη στιγμή και πιο συνετή επιλογή μιας και κάνει τα πάντα είναι ένα Weber kettle master touch που βγαίνει γύρω στα £200. Το αγοράζεις κι αυτό και το παντρεύεσαι. Μετά σε πιο premium μάλλον το big green egg. Δε νομίζω να έδινα χιλιάρικο για κάπνισμα μόνο (pellet smoker) που θα κάνω μια φορά το μήνα. Αν έπαιζε κήπος, μπορεί να τα είχα και όλα 😅

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kostasm45 είπε

Κι εγώ στην spirit 310 το ίδιο έχω κάνει. Πήρα ταψάκια από τον ΑΒ τα οποία έχουν σχεδόν το ίδιο πλάτος με αυτό της Weber. Στο ύψος είναι μεγαλύτερα , τα πατίκωσα και τέλος.

Στο manual της ψησταριάς λέει να μην χρησιμοποιείς αλουμινόχαρτο γιατί και καλά υπάρχει κίνδυνος ανάφλεξης, μπαλαμούτι μου ακούγεται αφού και το ταψάκι από το ίδιο υλικό είναι. Το γαμώτο είναι ότι στο manual λέει επίσης ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιηθεί  υγρό καθαρισμού φούρνου . Άντε να δω πως θα καθαρίσει ο κάδος της ψησταριάς.

Εγω να πω την μαύρη μου αλήθεια την "πλάκωσα" με fornet χθες με καλά αποτελέσματα και χωρίς ιδιαίτερο τρίψιμο.Η πλαστικη σπατουλα ,επειδη είναι σαγρε ο καδος, δεν απομακρυνε πολλα λιπη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσεχε μόνο πόσο συχνά το χρησιμοποιείς γιατί αυτό το πράγμα φτιάχτηκε για το φούρνο της κουζίνας που είναι εμαγιέ ή όπως το λένε αυτό το υλικό. 

Υπάρχουν και κάποια καθαριστικά σπρέυ της Weber που κοστίζουν αλλά για μια στο τόσο εγώ σκέφτομαι να αγοράσω. Δεδομένου ότι δεν ακουμπάει στο φαγητό και ότι είναι πιο κάτω από τους καυστήρες φαντάζομαι ότι δεν δημιουργείται πρόβλημα από κάποιο υπόλειμμα.

Επεξ/σία από Astronautis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζοντας λιγο παραπανω μπαινω σε σκεψεις ενω ειχα καταληξει σε αυτη https://www.skroutz.gr/s/14442577/Broil-King-Royal-320-Black-824-253.html

Tωρα κανω δευτερες σκεψεις για αυτη εδω https://www.skroutz.gr/s/17097916/Weber-Spirit-II-E-310-GBS-45010175.html

Βρισκω ελαχιστες κριτικες για την Broil King Royal line γενικα ενω για την Weber Spirit II βλεπω τα καλυτερα παντου.

Ποια ειναι κατα τη γνωμη σας καλυτερη επιλογη ?

Οσον αφορα τον καθαρισμο, ποσο συχνα πρεπει να γινεται με λεπτομερεια μεχρι τους καυστηρες ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καυστήρες θεωρητικά δεν νομίζω ότι χρειάζονται πολλά γιατί καλύπτονται από τους ανακλαστήρες θερμότητας. Όμως χρειάζεται προσοχή όταν καθαρίζεις την ψησταριά γιατί δεν πρέπει να εισχωρήσουν στο εσωτερικό τους σκουπιδακια. 

Σχετικά με την μάρκα το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να περιμένεις έως να ανοίξουν τα καταστήματα για να της δεις και τις δύο από κοντά. Μόνο που δεν ξέρω πόσο καιρό θα τρέχει ακόμη η προωθητική ενέργεια της Weber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Το pellet έχει την ευκολία ότι ρυθμίζεις τη θερμοκρασία που θες και το ξεχνάς για όσες ώρες καπνίζεις. Και με αυγό αν το μάθεις κάνεις δουλειά φαντάζομαι χωρίς να είσαι από πάνω του. Εγώ χρησιμοποιούσα ένα απλό στρογγυλό bbq με καπάκι και είχα πετύχει ωραίο κάπνισμα για ώρες με snake method. Βασικό ρόλο παίζει το καλό κρέας. Γιατί οκ, pork ribs βρίσκεις εύκολα και φτιάχνεις. Αλλά beef ribs που έχω δοκιμάσει 2 φορές στο γκάζι μου βγήκαν μάπα. Αν δεν έχεις καλό κρέας κατάλληλο γι' αυτό που το θες, ότι μηχάνημα και να έχεις δεν σώζεται.

Τώρα στο τι σκέφτομαι να αγοράσω? Το πιο προσιτό αυτή τη στιγμή και πιο συνετή επιλογή μιας και κάνει τα πάντα είναι ένα Weber kettle master touch που βγαίνει γύρω στα £200. Το αγοράζεις κι αυτό και το παντρεύεσαι. Μετά σε πιο premium μάλλον το big green egg. Δε νομίζω να έδινα χιλιάρικο για κάπνισμα μόνο (pellet smoker) που θα κάνω μια φορά το μήνα. Αν έπαιζε κήπος, μπορεί να τα είχα και όλα 😅

Η μεγάλη διαφορά ανάμεσα στις δύο είναι ότι στην  πέλλετ  όπως και όλα τα  smoked καπνίζετε - ψήνετε  με τον καπνό - κατάλοιπο καύσης-  συνέχεια σε αντίθεση με κεραμικές - αλλά και οι μεταλλικές - που δουλεύουν με κάρβουνο το κάπνισμα γίνεται ελεγχόμενο 

Τη πρώτη λύση την φοβάμαι θεωρώ ποίο ασφαλή τη δεύτερη λύση .

Σε προσωπικό επίπεδο θα διάλεγα φούρνο είτε κανονικό είτε κυκλοθερμικο :)

Σε κάθε περίπτωση όμως η επιλογή  - ποιότητα κρέατος είναι τα  ποίο σημαντικά  , εγώ το δοκίμασα μια φορά με ένα τρίκιλο   χώρις κάπνισμα σε δύο στάδια στην αρχή  το άφησα για μια με μιάμιση ώρα και στην συνέχεια άλλο τόσο τυλιγμένο σε λαδόκολλα και αλουμινόχαρτο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ηνίοχος είπε

ειναι αλήθεια  , ενα επώνυμο προιόν  προσφέρει μια σιγουριά  στον καταναλωτή  , και η εταιρία παράλληλα  φροντίζει και  προσφερει προινόντα για όλα τα πορτοφόλια  ,
 

όσο για τα αξεσουάρ  θα συμφωνήσω μαζί σου εχουν απίστευτες τιμές  το ίδιο πιστεύω πως θα ισχύει και στα ανταλλακτικά

Το να είναι τσιμπημένα τα ανταλλακτικά που είναι vital για τη λειτουργία το καταλαβαίνω αν και καλύπτονται από εγγύηση.

Το να πληρώσει κάποιος 25€ για να πάρει τα Inox καλαμάκια της Weber ή 15€ για μια συρματοβουρτσα που είναι η ίδια κινεζική που πουλάνε με 3€ ή 30€ για μια τσιμπίδα εκεί μπαίνουμε σε χωράφια fanboy που τα σκάνε για να τα σκάσουν. 

1 ώρα πριν, ηνίοχος είπε

δεν με ενθουσιαζει η πρόταση της char broil   , σαν ιδέα  υπάρχει εδώ  αρκετό καιρό με κορυφαίες στο χώρο  αυτές των kalamazoo και της amg grill οι οποίες όμως είναι σε άλλο επίπεδο υλικών όπως και τιμής.

Μάλιστα υπάρχει και μια ελληνική πρόταση  τις Δήμτσας  βέβαια στη ουσία πρόκειτε για  μια ψησταριά  ανοιχτού τύπου με  κάρβουνο το οποίο αναβει με τη βοήθεια καυστήρων 
υπάρχουν όμως αξεσουάρ  που προσφέρουν οι εταιρίες όπως η napoleon  ;) 

Το είχα δει αυτό στη Kalamazoo και μου άρεσε σαν ιδέα. Στον αδερφό μου έχουμε παροπλίσει μια παλια ψησταριά 12ετιας και ίσως κάνω εκεί την πατέντα. 

Ειδα ότι και η Napoleon έχει τέτοιο tray όποτε θα μπει στην παραγγελία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

Η μεγάλη διαφορά ανάμεσα στις δύο είναι ότι στην  πέλλετ  όπως και όλα τα  smoked καπνίζετε - ψήνετε  με τον καπνό - κατάλοιπο καύσης-  συνέχεια σε αντίθεση με κεραμικές - αλλά και οι μεταλλικές - που δουλεύουν με κάρβουνο το κάπνισμα γίνεται ελεγχόμενο 

Τη πρώτη λύση την φοβάμαι θεωρώ ποίο ασφαλή τη δεύτερη λύση .

Σε προσωπικό επίπεδο θα διάλεγα φούρνο είτε κανονικό είτε κυκλοθερμικο :)

Σε κάθε περίπτωση όμως η επιλογή  - ποιότητα κρέατος είναι τα  ποίο σημαντικά  , εγώ το δοκίμασα μια φορά με ένα τρίκιλο   χώρις κάπνισμα σε δύο στάδια στην αρχή  το άφησα για μια με μιάμιση ώρα και στην συνέχεια άλλο τόσο τυλιγμένο σε λαδόκολλα και αλουμινόχαρτο

Και τα δυο καπνο εχουν στην ουσια, το πελετ απο τη δικη του καυση και το καρβουνο απο το ξυλο καπνισματος που θα προσθεσεις. Πιστευω το ιδιο βλαβερα ειναι και τα δυο. Το πελετ εχει την ευκολια που εχει το γκαζι στο ψησιμο. Στο καρβουνο παλι μπορεις να κανεις τα παντα, απλα εχει περιορισμενο χωρο μαγειρεματος οταν καπνιζεις, μιας και δεν ειναι για αυτη τη δουλεια. Αν και στα αυγα πιστευω χωρανε ανετα 7-8 σιδηροδρομοι χοιρινου αν τους βαλεις σε βαση να στεκονται ορθια. Δλδ ακομα και για μια μαζωξη παρεας στο σπιτι πιστευω αρκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Maktheo είπε

 

Μετα άφησα λιγο να κρυωσει και αλοιψα σχαρα και πλάκα με λαδι..εδω ηθελα να ρωτησω, το λαδι το βαζετε οταν η ψησταρια είναι ζεστη μετα την πυρολυση ή κρυα; εγω άφησα λιγο να κρυωσουν οι σχαρες και μετα εβαλα.. 

Μια χαρα το εκανες , μετα την πυρολυση κι οταν η θερμοκρασια εχει πεσει περνας με λαδακι τις σχαρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Morosana είπε

Το να είναι τσιμπημένα τα ανταλλακτικά που είναι vital για τη λειτουργία το καταλαβαίνω αν και καλύπτονται από εγγύηση.

Το να πληρώσει κάποιος 25€ για να πάρει τα Inox καλαμάκια της Weber ή 15€ για μια συρματοβουρτσα που είναι η ίδια κινεζική που πουλάνε με 3€ ή 30€ για μια τσιμπίδα εκεί μπαίνουμε σε χωράφια fanboy που τα σκάνε για να τα σκάσουν.

Σε όλα τα αξεσουάρ που έχω δει τουλάχιστον, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να πάρεις τα branded. Όσον αφορά τα αναλώσιμα, τα μόνα που ίσως χρειαστώ σε κάποια φάση είναι καυστήρας, ανακλαστηρας και το καλώδιο του σπινθήρα. Γνήσια περίπου 120€, και έκλεισα αισίως τα 7 χρόνια αδιακοπης, κυριολεκτικά, χρήσης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Morosana είπε

Το να είναι τσιμπημένα τα ανταλλακτικά που είναι vital για τη λειτουργία το καταλαβαίνω αν και καλύπτονται από εγγύηση.

Το να πληρώσει κάποιος 25€ για να πάρει τα Inox καλαμάκια της Weber ή 15€ για μια συρματοβουρτσα που είναι η ίδια κινεζική που πουλάνε με 3€ ή 30€ για μια τσιμπίδα εκεί μπαίνουμε σε χωράφια fanboy που τα σκάνε για να τα σκάσουν. 

Αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο. Δεν υπαρχει λογος να δωσεις για περιφεριακα εξτρα, που δεν προσφερουν κατι παραπανω, ενα σορο λεφτα. Το μονο εξτρα που εχω παρει σε weber ηταν κατι σφουγγαρακια που ειχαν μια δυο λιρες. Ακομα και τα σκευη GBS της weber που καθονται ακριβως μεσα στην τρυπα ειναι πανακριβα. Βρισκεις αλλα του εμποριου που ταιριαζουν και ειναι μιση τιμη.  

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...