Προς το περιεχόμενο

Online Καρτοανανέωση...


fordakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου έχει τύχη αρκετές φορές να βρίσκομαι στο ωραίο γραφιάκι μου, να έχω δουλεία και να μην έχω κάρτα. Μα γιατί δεν υπάρχει μία υπηρεσία που να πληρώνεις μέσω Paypal και να σου δίνει κωδικό ανανέωσης χρόνου ομιλίας? Δεν το έχουν σκεφτεί αυτό οι εταιρίες ή κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το ίδιο. Έτσι υποχρεώνεσαι κιόλας. Ασε που με τo Online, αναπάσα στιγμή θα μπορείς να πάρεις κάρτα. Υπάρχει κάποιος λόγο που δεν το έχουν κάνει αυτό ή δεν το έχουν σκεφτεί ( μου φαίνεται λίγο δύσκολο)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα ξέρω οτι μπορείς να το κάνεις μέσω του ebanking της πειραιώς,πολύ πιθανόν να το υποστηρίζουν κ άλλες τράπεζες.

 

Αυτό θα έλεγα και εγώ μόλις!

 

http://www.piraeusbank.gr/ecPage.asp?id=266269&nt=96&sid=278953&lang=1

 

Βέβαια υπάρχει και ένας πιο παλιομοδίτικος τρόπος... Προνοείς να έχεις πάντα μία επιπλέον στο πορτοφόλι σου, σε περίπτωση που ξεμείνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Το γνωρίζω για την τράπεζα Πειραιαώς αλλά πρέπει να έχεις λογαριασμό σε αυτήν ( λογικό). Επίσης μπορεί να γίνει στην Eurobank (απο 30+ Ευρω ) και στην Alpha Bank απο ΑΤΜ (Info Cosmote). Αλλά Online με PayPal πληρωμή, που πιστεύω πως χρησιμοποιεί αρκετός κόσμος, δεν υπάρχει :confused: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Το γνωρίζω για την τράπεζα Πειραιαώς αλλά πρέπει να έχεις λογαριασμό σε αυτήν ( λογικό). Επίσης μπορεί να γίνει στην Eurobank (απο 30+ Ευρω ) και στην Alpha Bank απο ΑΤΜ (Info Cosmote). Αλλά Online με PayPal πληρωμή, που πιστεύω πως χρησιμοποιεί αρκετός κόσμος, δεν υπάρχει :confused: .

 

Ε έχε μία κάρτα μαζί σου για μπακ απ! :rolleyes: Που δεν θα την χρησιμοποιείς παρά σε περιπτώσεις σαν αυτές! Και θα την αντικαθιστάς αμέσως στην 1η ευκαιρία! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αν δεν κανω λαθος αυτο γινεται αμα εχεις συνδεση να μπορεις να πληρωνεις τον λογαριασμο σου μεσω της τραπεζας σου.τωρα οσον αφορα σε καρτα μερια αν ξεμενεις απο φραγκα λογικο να μην τρεχεις σε περιπτερο αλλα απο την αλλη παλι δεν θα πρεπει να πηγαινεις καπου καπου να περνεις μια χρεωστικη;(και λογο του οτι δεν εχουμε ολοι λογαριασμο σε καποια τραπεζα) έ το ιδιο ειναι λοιπον τοτε να βαζεις 3 30ευρες και ερχεται παλι το ιδιο και το αυτο.ή κανω λαθος;

Υ.Γ συμφωνω με το σκεπτικο σου και ωραιο σαν ιδεα απλα εθεσα και γω καποια ερωτηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην προπληρωμένη κάρτα δεν θα βάλεις χρήματα μόνο για την κάρτα. Βάζεις ένα συγκεκριμένο ποσό π.χ. το μήνα ξέροντας τη χρήση κάνεις. Τουλάχιστον απο την μεριά μου αυτό κάνω. Βάζω ένα ποσό, και εάν τελειώσει τότε την ξαναγεμίζω. Αλλά επειδή δεν την πολύ χρησιμοποιώ δεν την πολύ ανανεώνω. Επιπλέον μέσω paypal δεν είναι μόνο προπληρωμένη ή χρεωστική αλλά οι κάρτες που είναι VISA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...