Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft θα παίρνει ποσoστό για κάθε Android συσκευή που πουλά η Samsung


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Βρε εγκάθετε παρέθεσε τουλάχιστον το κατάλληλο τμήμα του ποστ μου... :lol:[...]

 

Σε παρακαλώ να ανακαλέσεις τον προσβλητικότατο χαρακτηρισμό. Άμεσα.

 

Στα υπόλοιπα φληναφήματα δεν απαντώ, είτε δεν αντιλαμβανέσαι τι γράφει το link που παρέθεσα είτε δεν θέλεις να καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το emoticon δείχνει το ύφος με το οποίο έγραψα το "εγκάθετε", αν δεν μπορείς να αναγνωρίσεις το χιούμορ, πραγματικά λυπάμαι, ρώτα και τους υπόλοιπους αν κατάλαβαν τι ήθελα να πω και αν και εκείνοι αντιλαμβάνονται την πρόθεσή μου ως προσβλητική, εδώ είμαστε τόσο για να ανακαλέσουμε τους χαρακτηρισμούς ή για όποιες άλλες απορίες στα όποια "φληναφήματα", χαρακτηρισμό που καλόπιστα υποθέτω ότι αναφέρεις αστειευόμενος και όχι με διάθεση για flame μια και πάνω από όλα είσαι smod και πρέπει να κρατάς ένα κόσμιο επίπεδο.

 

Όπως πάντα με φιλικούς χαιρετισμούς, Δημήτρης. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το emoticon δείχνει το ύφος με το οποίο έγραψα το "εγκάθετε", αν δεν μπορείς να αναγνωρίσεις το χιούμορ, πραγματικά λυπάμαι, ρώτα και τους υπόλοιπους αν κατάλαβαν τι ήθελα να πω και αν και εκείνοι αντιλαμβάνονται την πρόθεσή μου ως προσβλητική, εδώ είμαστε τόσο για να ανακαλέσουμε τους χαρακτηρισμούς ή για όποιες άλλες απορίες στα όποια "φληναφήματα", χαρακτηρισμό που καλόπιστα υποθέτω ότι αναφέρεις αστειευόμενος και όχι με διάθεση για flame μια και πάνω από όλα είσαι smod και πρέπει να κρατάς ένα κόσμιο επίπεδο.

 

Όπως πάντα με φιλικούς χαιρετισμούς, Δημήτρης. :-)

Λυπάμαι αλλά αδυνατώ να εισέλθω στη βαθύτητα της σκέψης σου. Με απλά λόγια:

 

1. Είτε ανακαλείς είτε δεν ανακαλείς προσβλητικότατο χαρακτηρισμό που μου απηύθηνες. Μέση οδός και εξυπνακισμοί όπως το «εδώ είμαστε ... για να ανακαλέσουμε τους χαρακτηρισμούς» δεν έχουν θέση εδώ.

Θα προτιμούσα να συνοδεύεται από δημόσια συγγνώμη αλλά μάλλον ζητώ πολλά.

 

2. Είτε αντιλαμβάνεσαι είτε όχι ότι η ύπαρξη ενός smilie δεν αναίρει τη βαρύτητα ενός χαρακτηρισμού. Εκτός αν σπευθύνεσαι σε άνθρωπο που γνωρίζεις και με τον οποίο υπάρχει κοινή συναίνεση για τα όρια ενός αστείου.

Δεν νομίζω να υφίσταται κάτι τέτοιο εδώ.

 

3. Τα περί flame και υποδείξεων νομίζω περιττεύουν και απαξιώ ακόμη και να σχολιάσω την απέλπιδα προσπάθειά σου, από υβριστής να εμφανιστείς θιγμένος.

 

Λυπάμαι ειλικρινά.

Δεν έχω τίποτε άλλο να πω, αρκετά ξέφυγα από το θέμα.

 

Ζητώ συγγνώμη από τα υπόλοιπα μέλη για το «επί προσωπικού» ζήτημα που δημιουργήθηκε, χωρίς δική μου υπαιτιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι αλλά αδυνατώ να εισέλθω στη βαθύτητα της σκέψης σου. Με απλά λόγια:

 

1. Είτε ανακαλείς είτε δεν ανακαλείς προσβλητικότατο χαρακτηρισμό που μου απηύθηνες. Μέση οδός και εξυπνακισμοί όπως το «εδώ είμαστε ... για να ανακαλέσουμε τους χαρακτηρισμούς» δεν έχουν θέση εδώ.

Θα προτιμούσα να συνοδεύεται από δημόσια συγγνώμη αλλά μάλλον ζητώ πολλά.

 

2. Είτε αντιλαμβάνεσαι είτε όχι ότι η ύπαρξη ενός smilie δεν αναίρει τη βαρύτητα ενός χαρακτηρισμού. Εκτός αν σπευθύνεσαι σε άνθρωπο που γνωρίζεις και με τον οποίο υπάρχει κοινή συναίνεση για τα όρια ενός αστείου.

Δεν νομίζω να υφίσταται κάτι τέτοιο εδώ.

 

3. Τα περί flame και υποδείξεων νομίζω περιττεύουν και απαξιώ ακόμη και να σχολιάσω την απέλπιδα προσπάθειά σου, από υβριστής να εμφανιστείς θιγμένος.

 

Λυπάμαι ειλικρινά.

Δεν έχω τίποτε άλλο να πω, αρκετά ξέφυγα από το θέμα.

 

Ζητώ συγγνώμη από τα υπόλοιπα μέλη για το «επί προσωπικού» ζήτημα που δημιουργήθηκε, χωρίς δική μου υπαιτιότητα.

 

Αρχικά να πω ότι συμφωνώ απόλυτα (και επαυξάνω) ως προς το ότι τα θέματα (τα όποια επί προσωπικού θέματα) μεταξύ μελών θα πρέπει να λύνονται μέσω pm. Θέματα όμως που ξεκινούν οι διαχειριστές και από θέση εξουσίας επιβάλουν την θέση τους, λυπάμαι αλλά εκεί όλα θα πρέπει να είναι διάφανα για να κρίνει ο κόσμος τόσο το μέλος όσο και τον διαχειριστή.

 

Μάλλον όμως θέλεις ένα τυπικό συγνώμη για τον χαρακτηρισμό που δεν κατάλαβες ότι ανάφερα προφανέστατα αστειευόμενος, λες και κάτι έχω μαζί σου, κάτι έχουμε να μοιράσουμε, αν λοιπόν θέλεις ένα κενό συγνώμη είναι όλο δικό σου αν και σου πρόσφερα ένα ουσιαστικότερο λέγοντας ότι λυπάμαι που δεν κατάλαβες το ύφος μου, βλέπεις κάποιοι δεν φοβούνται να παραδεχτούν ότι μπορεί άθελά τους να έφεραν κάποιους σε δύσκολη θέση και για αυτό πραγματικά λυπούνται, προβληματίζονται και ζητούν συγνώμη αν το χιούμορ τους δεν γίνεται εύκολα αντιληπτό άρα είναι παρεξηγήσιμο, για αυτό άλλωστε σου είπα να ρωτήσεις και άλλους και να δεις και αυτοί πως εξέλαβαν το ύφος μου, μια και πολλές φορές λόγο είτε ψυχολογικής φόρτισης είτε άλλων λόγων εκείνη την στιγμή όλοι μας βλέπουμε τα πράγματα από μία στρεβλή που λέει ο λόγος οπτική.

 

Εγώ ξέρεις αγαπητέ δεν κρατάω κακίες, δεν υπάρχει βλέπεις άνθρωπος που να μην έχει κάνει λάθος και αν κάπου θεωρείς έντονο τον τόνο μου και νομίζεις ότι κάνω υποδείξεις είναι επειδή διαχειριστής υπήρξα για πολλά χρόνια και γνωρίζω την ευθύνη που έχει το πόστο και πως θα πρέπει ένας διαχειριστής να διαχειρίζεται τέτοιου είδους θέματα. Εξάλλου αν εξαρχής φίλτατε θεωρούσες ότι το ποστ μου ξέφευγε των κανόνων θα το διέγραφες χωρίς καν να χρειάζεσαι δημόσια συγνώμη όπως έγινε τελευταία με κάποια ανάρμοστα και χυδαία ποστ προς το πρόσωπό σου.

 

Εντελώς λοιπόν φιλικά, χωρίς ίχνος πρόθεσης υπόδειξης, επίτρεψέ μου να σου πω ότι ο σεβασμός κερδίζεται δεν επιβάλλεται, αυτό που επιβάλλεται είναι ο φόβος και σε αυτόν δεν χωρά η εκτίμηση κάτι που κερδίζεται μόνο με χρόνο και με κόπο και ελπίζω να μην σου έχω δώσει την εντύπωση ότι φοβάμαι να πω την γνώμη μου ανοικτά για αυτό άλλωστε εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι, από εκεί και πέρα το πως βλέπει ο καθένας τα πράγματα ή πως εκείνος θέλει για τους δικούς του λόγους να τα ερμηνεύει, είναι δικό του θέμα και ο καθένας μας θα πρέπει να βλέπει και πως οι υπόλοιποι εκλαμβάνουν τα όποια ερεθίσματα γιατί πολλοί χωρίς να καταβάλλουν ιδιαίτερη προσπάθεια είναι αρνητικά προκατειλημμένοι και με αυτή την προδιάθεσή τους αρνητικά αντιδρούν κάτι που θα επαναλάβω ότι στα μέλη μπορεί υπό προϋποθέσεις να δικαιολογηθεί αλλά στους διαχειριστές σε καμία περίπτωση, πόσο μάλλον όταν γίνεται κατ' επανάληψη.

 

Ρώτα λοιπόν τον Κώστα, ρώτα πως και εκείνος το βλέπει γενικότερα το θέμα και από εκεί και πέρα για να δεις ότι δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, εδώ σου δηλώνω υπεύθυνα ότι θα αδιαφορώ πλήρως για τα ποστ σου αρκεί φυσικά να μην γίνονται σε αυτά αναφορές προς το πρόσωπό μου, κάτι βεβαίως που θα ήταν από πλευρά μου ένδειξη αγένειας (περί απαξίωσης ο λόγος).

 

Καλή συνέχεια, πάντα με φιλικούς χαιρετισμούς, Δημήτρης. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και off-topic, αν και μέλος, απαντώ επειδή αναφέρθηκες στο πρόσωπό μου και μόνο. :-)

 

Για κάποιο λόγο υπάρχει το ignore και καλώς ή κακώς (ο καθένας το κρίνει για τον εαυτό του) αυτό χρησιμοποιείται, τώρα το τι σχέση έχει τι έχει επιλέξει κάποιος με αυτό το topic, μάλλον ο smod μας θα το κρίνει. :-)

 

Η δική μου άχρηστη πληροφορία της ημέρας (τουλάχιστον αυτή που παραδέχομαι εγώ... :lol: (ναι έχουμε και χιούμορ και αυτοσαρκασμό :P)) είναι ότι αφενός δεν έχω κάνει κανένα ignore και αφετέρου τον κωδικό μου τον έχω δώσει σε διάφορους διαχειριστές ώστε να έχουν από πλευράς μου το ελεύθερο να βλέπουν και τι γράφω σε pm αλλά και γενικότερα πως συμπεριφέρομαι. :-)

 

Υ.Γ. Η χρήση πρώτου πληθυντικού μετά από γνωμάτευση ειδικού δεν οφείλεται σε σχιζοφρενικές τάσεις, όχι τουλάχιστον ακόμα... :lol:

Y.Γ.2 Ελπίζω να έχει ο παραπάνω κάνει login γιατί τον βλέπω να έχει τάση να πηδήξει από κανένα παράθυρο για να επιστρέψουμε σιγά-σιγά και πάλι προς το θέμα του topic... :lol: :P

Υ.Γ.3 Παράλειψή μου, τους θερμότερους χαιρετισμούς μου, Δημήτρης. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το μήνυμα είναι κρυφό γιατί έχετε επιλέξτε να αγνοείτε μηνύματα από τον digekas . Να γίνει εμφάνιση παρολαυτά;

Πάτησα να γίνει εμφάνιση γιατί είμαι μαζόχας,διάβασα 2 σειρές μπορεί και 3.

 

Δεν χρειαζόταν το "Αν και offtopic" που είπες,9,5 φορές στις 10 είσαι offtopic.

Κι εγώ είμαι σε πολλά θέματα offtopic,πετάω την κοτσάνα μου που είναι 2 σειρές και χαίρομαι,εσύ γράφεις offtopic εκθέσεις,είναι κουραστικό,σε κάθε θέμα γράφεις ένα κατεβατό 500 λέξεων σαν να δίνεις πανελλήνιες με αμπελοφιλοσοφίες,γενικότητες και δεν ξέρω γω τι άλλο.

 

Δεν ασχολούμαι άλλο,δεν ξαναπατάω,έχει και όρια ο μαζοχισμός,συνέχισε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και έχουμε κάνει ήδη αναφορά στην apple και το θέμα του topic είναι τα license fees δείτε και την επόμενη είδηση:

 

http://www.cultofmac.com/115315/if-samsung-has-its-way-dutch-iphones-and-ipads-will-be-wifi-only/

 

και πιο συγκεκριμένα:

 

However, Apple could quickly find a way out of the lawsuit by paying Samsung a “reasonable” licensing fee. Because the patents are deemed “essential,” European law requires the Galaxy and Galaxy Tab manufacturer to offer rivals a chance to license the technology. A court date is scheduled next Monday.

 

Από ότι βλέπω εδώ: http://apple.slashdot.org/story/11/09/27/1748236/apple-says-samsung-3g-patents-violate-rand-requirements νεώτερα θα έχουμε στις 14 του μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, λοιπόν τότε να πληρώνουν όλοι οι ξένοι δικαιώματα για την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΤΕΝΤΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ!!!! Άντε μπας και ξεκολλήσουμε αδέρφιαααααααα!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Mετά την Samsung η Microsoft εχει τα περισσότερα καθαρά κέρδη στον χώρο του Android ( την στιγμή βέβαια που xbox,skype και windows phone είναι στην χασούρα). Τρύπιο λειτουργικό όνομα και πράγμα.


http://www.businessinsider.com/microsoft-earns-2-billion-per-year-from-android-patent-royalties-2013-11


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...