Προς το περιεχόμενο

Επιλογή σωστής φορητής συσκευής (quiz)


ChaniaMania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παλικάρια!

 

Έχω έναν πολύ καλό φίλο και γείτονα ο οποίος αποφάσισε (έστω και αργά) να ασχοληθεί με το άθλημα και με παρακάλεσε να του κάνω μια έρευνα και να του πω τι φορητή συσκευή να πάρει.

 

Αρχικά έλεγε για laptop αλλά του έβαλα στο παιχνίδι και τα tablet (καλώς??)... του έδειξα πως δουλεύουν μερικά μέσω youtube και ενθουσιάστηκε με την απλότητα τους.

 

Εδώ θέλω την γνώμη σας. (γιαυτό και το "Quiz" που έχω στον τίτλο!)

 

Μιλάω για έναν άνθρωπο 60 ετών που διαβάζει ένα βιβλίο κάθε 2 μέρες και που δεν έχει πιάσει ποτέ στην ζωή του ποντίκι.(ούτε καν ξέρει τι είναι ποντίκι αν εξαιρέσουμε το γεύμα της γάτας).

 

Θέλει κάτι πολύ απλό και εύχρηστο για να διαβάζει μερικά blog/sites/PDF και να βλέπει μέσω webTV κάποια συγκεκριμένα προγράμματα.

 

Δεν πρόκειται να ασχοληθεί με τίποτα άλλο εκτός τα παραπάνω.

 

Γενικά συμφωνείτε για την επιλογή Tablet?

Του το πρότεινα γιατί είναι πιο κοντά στο βιβλίο, είναι ελαφρύ, δεν χρειάζεται ποντίκι, ανοιγοκλείνει γρήγορα κτλ.

 

Αν συμφωνείτε ποιο προτείνετε για τις ανάγκες του? (Να προσθέσω ότι δεν βλέπει και καλά άρα μιλάμε για 10" και καλής ποιότητας οθόνης)

 

ΑΝ όχι, τι αντι-προτείνετε και γιατί?

 

Όπως και να έχει θα πάμε μαζί από Δευτέρα σε κάποιο κατάστημα να τα δει όλα από κοντά αλλά θέλω να είμαι και προετοιμασμένος σχετικά με το μοντέλα και τις τιμές.

 

** ακόμα πολύ βασικό είναι η εταιρία να έχει πολύ καλό support **

 

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

 

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά, κλείσαμε σε ταμπλέτα!

 

Τι προτείνετε με ξεκούραστη οθόνη στις 10" για διάβασμα?

 

5-6 συγκεκριμένα blog

3-4 συγκεκριμένα ειδησεογραφικά site

PDF/ebooks

WebTV/Youtube

 

τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο! (Το πολύ στο μέλλον να προστεθούν άλλα 3-4 blog kai sites αλλά ως εκεί)

Για όλα αυτά θα του βγάλω από ένα εικονίδιο στην αρχική και το μόνο που θα κάνει είναι open/close.

 

Η τιμή δεν είναι θέμα αλλά μην επιλέξουμε και κάτι υπερβολικό για τις ανάγκες του!

 

Πιο πολύ τον ενδιαφέρει αξιοπιστία και καλή εγγύηση!

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

Eidt: ίσως κάποιο ARCHOS 101 INTERNET TABLET 8GB ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...