Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δευτερο νομιζω πρεπει να κανεις.

Στο terminal οι εντολες που πρεπει να δωσεις ειναι οι απλες κ κλασσικες οταν βαζεις ενα kext

sudo chown -R root:wheel /System/Library/Extensions/

sudo chmod -R 755 /System/Library/Extensions/

sudo rm /System/Library/Extensions.mkext

sudo rm /System/Library/Extensions.kextcache

:

 

Διαφορετικα δες κ εδω:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=68208&hl=time+machine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΌΧΙΙΙΙΙΙΙ!

 

Από Hackintosh δεν γίνεται να κάνεις update. Ειδικά αν αφορά το λειτουργικό το update.

 

Ο πυρήνας της εγκατάστασής σου ήταν κατάλληλα επεξεργασμένος για να αναγνωρίσει το υλικό σου, που δεν είναι Apple.

 

Τα updates της Apple αφορούν βασικά το υλικό της Apple, και γι' αυτό θα πρέπει να περιμένεις να βγει μια patched έκδοση όπως αυτήν που έχεις τώρα στο Hackintosh σου ώστε να είναι κατάλληλη για το hardware σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΌΧΙΙΙΙΙΙΙ!

 

Από Hackintosh δεν γίνεται να κάνεις update. Ειδικά αν αφορά το λειτουργικό το update.

 

Ο πυρήνας της εγκατάστασής σου ήταν κατάλληλα επεξεργασμένος για να αναγνωρίσει το υλικό σου, που δεν είναι Apple.

 

Τα updates της Apple αφορούν βασικά το υλικό της Apple, και γι' αυτό θα πρέπει να περιμένεις να βγει μια patched έκδοση όπως αυτήν που έχεις τώρα στο Hackintosh σου ώστε να είναι κατάλληλη για το hardware σου.

 

τι λες ρε φιλε και εγω πως ειμαι και στα 2 συστήματα με 10.5.7?

Χωρίς να πειράξω τίποτα update μαμισιο απο 10.5.6 μεσα απο την επιλογή update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα απο 10.5.4 αρχισα και με update στο 10.5.6. Δεν ειχα κανενα προβλημα στο 6 περα απο κεχτ των usb που λυθηκε ευκολα. Απλα ρωταω απο kalyway το εχει κανει κανενας να δω αν θα παιξει προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως από Kalyway και τις δυο φορές που έκανα το λάθος και πάτησα το αναθεματισμένο το Install, μου κατέστρεψε τα πάντα.

 

Και πάλι απ' την αρχή. Από τότε περιμένω νέα από τον διανομέα της Kalyway.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα απο 10.5.4 αρχισα και με update στο 10.5.6. Δεν ειχα κανενα προβλημα στο 6 περα απο κεχτ των usb που λυθηκε ευκολα. Απλα ρωταω απο kalyway το εχει κανει κανενας να δω αν θα παιξει προβλημα?

Αμα δεν ειχες απο 10.5.4 σε 105.6 προβλημα, τοτε μαλλον δεν θα εχει και για 10.5.7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα απο 10.5.4 αρχισα και με update στο 10.5.6. Δεν ειχα κανενα προβλημα στο 6 περα απο κεχτ των usb που λυθηκε ευκολα. Απλα ρωταω απο kalyway το εχει κανει κανενας να δω αν θα παιξει προβλημα?

 

Ξανα απανταω εγω.

Πρωχορα αφοβα αρκει να εχεις παρει back up ;)

Να εισαι ομως στην 10.5.6 αλλιως αν εισαι πιο πισω δεν ξερω τι θα παιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι στην 6 αρα ειμαι και αφου γραψω αυτο το ποστ παταω το κουμπι για software update.

 

Οταν τελειωσει σας λεω.

Το επομενο θα ειναι η απο vista η απο 10.5.7

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:48 ----------

 

Ολα οκ γραφω απο 10.5.7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα οκ κ απο μενα με το update σε 10.5.7 απο 10.5.6...

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι μερικες φορες τωρα με 10.5.7 κολλαει το pc κ θελει restart...Δεν μπορω να καταλαβω το λογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα οκ κ απο μενα με το update σε 10.5.7 απο 10.5.6...

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι μερικες φορες τωρα με 10.5.7 κολλαει το pc κ θελει restart...Δεν μπορω να καταλαβω το λογο...

 

Εχει να κανει με το πόσο ειναι συμβατό το hardware σου.

Εμενα μου έπαιξε με την μια το μονο που χρειάστηκε ηταν να ξανα κανω εγκατάσταση τους drivers απο την κάρτα ηχου.

Κανε repair disk premisions και restart και τσεκαρε το παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

θελω να βαλω Hackintosh και στο pc μου γιατι βαρεθικα τα παραθυρα.

Εχω ηδη Mac λαπτοπ , δηλαδη τα γνωριζω.

Δεν εχω βαλει ποτε hackintosh και απο οτι ξερω το πρωτο βημα ειναι εαν το hardware σου υποστιριζεται που το δικο μου δεν νομιζω γιατι ειναι πολυ προσφατο.

 

CPU : INTEL CORE 2 QUAD CORE Q9650 3.00 GHZ LGA775

Ram : OCZ DDR3 3x 2GB 1332 (νομιζω ) Hz

Motherboard : Asus Rampage II Extreme Motherboard

Graphics : Nvidia 9800 GX2

 

Για ήχο και ethernet εαν δεν τα υποστιρηζει δεν υπαρχει προβλημα γιατι εχω βρει φτηνα εξωτερικα απο ebay για hackintosh..

 

Μηπως ξερει εαν το hardware που εχω υποστιριζεται? (Το βλεπω απιθανο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το dvd-rom. Είναι ένα LG SATA DVD-RW. Το πρόβλημα είναι αν βάλω δισκάκι μέσα και το αφήσω μέχρι αυτό να σταματήσει να γυρνάει, δηλαδή όταν δε γίνεται ανάγνωση από το DVD, τότε το drive χάνεται από το OS X και δεν ανταποκρίνεται ακόμα και αν πατήσω να ανοίξει από το κουμπί του. Πρέπει μάλιστα να σβήσω τον υπολογιστή και να τον ξανανοίξω για να το βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπερα,

θελω να βαλω Hackintosh και στο pc μου γιατι βαρεθικα τα παραθυρα.

Εχω ηδη Mac λαπτοπ , δηλαδη τα γνωριζω.

Δεν εχω βαλει ποτε hackintosh και απο οτι ξερω το πρωτο βημα ειναι εαν το hardware σου υποστιριζεται που το δικο μου δεν νομιζω γιατι ειναι πολυ προσφατο.

 

CPU : INTEL CORE 2 QUAD CORE Q9650 3.00 GHZ LGA775

Ram : OCZ DDR3 3x 2GB 1332 (νομιζω ) Hz

Motherboard : Asus Rampage II Extreme Motherboard

Graphics : Nvidia 9800 GX2

 

Για ήχο και ethernet εαν δεν τα υποστιρηζει δεν υπαρχει προβλημα γιατι εχω βρει φτηνα εξωτερικα απο ebay για hackintosh..

 

Μηπως ξερει εαν το hardware που εχω υποστιριζεται? (Το βλεπω απιθανο)

 

Με μηχανημα που δεν ειναι αγορασμενο ωστε να ειναι συμβατο με mac os x, δεν προκειται να κανεις ευκολα σοβαρη δουλεια..

Ηδη με το καλημερα εχεις οπως ειπες 2 προβληματα..

 

Θελει ορεξη, διαβασμα, αγορα καταλληλου-συμβατου hardware για να εχεις ενα σωστα στημενο hackintosh που δεν θα εχει προβληματα..

 

 

Αν τωρα εχεις ορεξη για πειραματισμους, το συστημα σου υποστηριζεται γενικως, αλλα ισως οχι τελεια(κ η καρτα γραφικων που εχεις ειναι ενα θεματακι)..

Καλο διαβασμα:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showforum=85

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...