Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σημερα πειρα τηλεφωνο σε ενα απο τους authorize resellers της apple στην κυπρο και τους ρωτησα ποσα μπουρουνε να μου ποθλησουν καινουργιο case του macpro. εντυπωσιαστικα διοτι ηταν πολυ εξυπιρετικοι και μου ειπαν οτι δεν τους ξαναρωτησαν τετοια ερωτηση και θα με παρουν πισω τηλεφωνο να μου πουνε. τελικα με πηραν και μου ειπαν οτι κοστιζει 340ευρο τελικη τιμη.

ειναι λιγο πανακριβο αλλα αντε...

αυτο που θα ρωτησω ειναι εαν μπορει να εφαρομοστει οποιοδηποτε motherboard στο case του macpro χωρις προβλημα. επισης και για το powersupply...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα πειρα τηλεφωνο σε ενα απο τους authorize resellers της apple στην κυπρο και τους ρωτησα ποσα μπουρουνε να μου ποθλησουν καινουργιο case του macpro. εντυπωσιαστικα διοτι ηταν πολυ εξυπιρετικοι και μου ειπαν οτι δεν τους ξαναρωτησαν τετοια ερωτηση και θα με παρουν πισω τηλεφωνο να μου πουνε. τελικα με πηραν και μου ειπαν οτι κοστιζει 340ευρο τελικη τιμη.

ειναι λιγο πανακριβο αλλα αντε...

αυτο που θα ρωτησω ειναι εαν μπορει να εφαρομοστει οποιοδηποτε motherboard στο case του macpro χωρις προβλημα. επισης και για το powersupply...

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=315575

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

κατέβασα την έκδοση iDeneb v1.4 και την εγκατέστησα κανονικότατα. Το μόνο που δεν με αναγνώρισε είναι το πληκτρολόγιο (μάλλον επειδη είναι την Microsoft...:o), αλλά όταν πάω να κάνω εκκίνηση στην οθόνη με το μήλο κολάει μια ώρα και φορτώνει. Μπήκα με -v και γράφει unable to find root device. Ξέρει κανείς τι φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, και επέλεξα όλα όσα αντιστοιχούν στον υπολογιστή μου...

Θα ξαναπροσπαθήσω τώρα και θα δω...

---------------------------------EDIT----------------------------------------------------

Τώρα πιά δεν αρχίζει ούτε κάν ο εγκαταστάτης! Με δείχνει το μήλο και ενώ φορτώνει μετά από λίγο πάνω στο μήλο βγαίνει ένα σήμα σάν το "απαγορεύεται το παρκάρισμα".

Σημειωτέον το πληκτρολόγιο δουλεύει μόνο στις αρχή για τις επιλογές εκκίνησης (-v κτλ.) στον εγκαταστάτη γιόκ! (όταν έμπαινε δηλαδεί...

Έχω chipset της Asus αν βοηθάει.

Ευχαστ'ω πολύ για το ενδιαφέρον!

Επεξ/σία από koskino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει εγκαταστήσει κανείς Leopard σε m/b ASUS P5Q Deluxe ?

 

Αν ναι, με ποια μέθοδο? Κυκλοφορούν αρκετές στο νετ. Βλέπω επίσης οτι υπάρχει δυνατότητα για απευθείας εγκατάσταση της Retail έκδοσης αλλά με ειδικό πειραγμένο bios update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει εγκαταστήσει κανείς Leopard σε m/b ASUS P5Q Deluxe ?

 

Αν ναι, με ποια μέθοδο? Κυκλοφορούν αρκετές στο νετ. Βλέπω επίσης οτι υπάρχει δυνατότητα για απευθείας εγκατάσταση της Retail έκδοσης αλλά με ειδικό πειραγμένο bios update.

 

Εδώ είσαι...

 

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=144020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαγεία βρίσκεται μέσα σε ένα κανονικό MAC OSX και δεν το λέω για να καταψήσω το θέμα του φίλου tmavr γιατί χρησιμοποιώ mac εδώ και 3.5 χρόνια και προσωπικά ήταν η καλύτερη μου επιλογή.

Τ'ώρα όσοι θέλετε να το δείτε πρίν το αγοράσετε μπορείτε να πάτε σε ένα torrent client και να πατήσετε το MACOSX KALYWAY 10.5.2

Έχει την καλύτερη υποστήριξη σε συσκευές.

 

We love Mac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!

Ίσως σας φανεί άσχετο το post εδω αλλά και εκει που το έβαλα σωστά,δεν πήρα απαντήσεις.

Ετοιμάζομαι να αγοράσω νέο υπολογιστή και θα μπούν hackintosh πάνω του..

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε μια σύνθεση ώστε να δουλεύουν όλα άψογα ή χωρίς πολλά προβλήματα τελος πάντων?

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Καλησπέρα!!

Ίσως σας φανεί άσχετο το post εδω αλλά και εκει που το έβαλα σωστά,δεν πήρα απαντήσεις.

Ετοιμάζομαι να αγοράσω νέο υπολογιστή και θα μπούν hackintosh πάνω του..

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε μια σύνθεση ώστε να δουλεύουν όλα άψογα ή χωρίς πολλά προβλήματα τελος πάντων?

Σας ευχαριστώ!

 

Εδώ είναι όλα http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

Η ερώτησή σου είναι πολύ γενική και θέλει αρκετή ώρα ψάξιμο στη σελίδα που σου έδωσα. Νομίζω πως μπορείς να ρίξεις και μια ματιά, λαλακία δεν είναι να ψάξει άλλος για σένα; ;)

 

Λες θα μπούν hackintosh. Καλά, πόσα σκοπεύεις να βάλεις;;; :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!

Ίσως σας φανεί άσχετο το post εδω αλλά και εκει που το έβαλα σωστά,δεν πήρα απαντήσεις.

Ετοιμάζομαι να αγοράσω νέο υπολογιστή και θα μπούν hackintosh πάνω του..

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε μια σύνθεση ώστε να δουλεύουν όλα άψογα ή χωρίς πολλά προβλήματα τελος πάντων?

Σας ευχαριστώ!

 

το Dell mini 9 παιζει αριστα με OSX...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...