Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω AMD 720 be.

Μπορει καποιος αν γινεται να μου δωσει ενα link για να βαλω και εγω mac?

Αυτο του τουρκου το δοκιμασα αλλα δε ξεκιναει καν το bootarisma. Πεταει για 0.5sec την γκρι οθονη με το μηλο, και μετα restart και παλι απο την αρχη.

Καρτα γραφικων 4870

 

ενα keyword να μου δωσει καποιος να το ψαξω, θα καταλαβω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά έχω ένα pc και θέλω να δοκιμάσω mac. Το pc μου είναι αυτό:

AMD athlon 6000+

M2N68

OCZ reaper 4GB-800

9500GT-512MB

 

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? άν είναι κάποια έκδοση συνβατή και ποία είναι αυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω AMD 720 be.

Μπορει καποιος αν γινεται να μου δωσει ενα link για να βαλω και εγω mac?

Αυτο του τουρκου το δοκιμασα αλλα δε ξεκιναει καν το bootarisma. Πεταει για 0.5sec την γκρι οθονη με το μηλο, και μετα restart και παλι απο την αρχη.

Καρτα γραφικων 4870

ενα keyword να μου δωσει καποιος να το ψαξω, θα καταλαβω εγω

 

παιδιά έχω ένα pc και θέλω να δοκιμάσω mac. Το pc μου είναι αυτό:

AMD athlon 6000+

M2N68

OCZ reaper 4GB-800

9500GT-512MB

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? άν είναι κάποια έκδοση συνβατή και ποία είναι αυτή?

 

Παίδες ψάξτε το λίγο στο σχετικό forum

 

( http://wiki.osx86project.org )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ψάξτε το λίγο στο σχετικό forum

 

( http://wiki.osx86project.org )

 

φίλε μπορείς να δείς εσύ? γιατί την mobo την βρίσκω τον επεξεργαστή δεν καταλαβαίνω τι λέει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εχω AMD 720 be.

Μπορει καποιος αν γινεται να μου δωσει ενα link για να βαλω και εγω mac?

Αυτο του τουρκου το δοκιμασα αλλα δε ξεκιναει καν το bootarisma. Πεταει για 0.5sec την γκρι οθονη με το μηλο, και μετα restart και παλι απο την αρχη.

Καρτα γραφικων 4870

 

ενα keyword να μου δωσει καποιος να το ψαξω, θα καταλαβω εγω

 

O τουρκος που λες εχει ονομα.

Λεγεται iatkos και λιγος σεβασμος σε καποιον που σπαει τ' @@ του για να απολαμβανουμε ευκολες διανομες δε βλαπτει.

To "i" που εχει μπροστα σημαινει "intel only" το ιδιο ειναι και iDeneb

Ψαξε για Kallyway (εξαιρετικη δουλεια) και Leo4All που υποστηριζουν AMD oπως και το iPC.

Oταν κανεις install πατα F8 και μετα εκει που λεει boot: δωσε -v ωστε να ξερεις τι σου γινεται.

Επεξ/σία από eski
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω AMD 720 be.

Μπορει καποιος αν γινεται να μου δωσει ενα link για να βαλω και εγω mac?

Αυτο του τουρκου το δοκιμασα αλλα δε ξεκιναει καν το bootarisma. Πεταει για 0.5sec την γκρι οθονη με το μηλο, και μετα restart και παλι απο την αρχη.

Καρτα γραφικων 4870

 

ενα keyword να μου δωσει καποιος να το ψαξω, θα καταλαβω εγω

 

Προσπάθησε να κάνεις boot με cpus=1 -v -f

 

Αν τα λέω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μπορείς να δείς εσύ? γιατί την mobo την βρίσκω τον επεξεργαστή δεν καταλαβαίνω τι λέει...

 

Να το ψάξω από την αρχή όχι, δε μπορώ, συγγνώμη. Όμως για να παραμείνουμε στη λογική ενός forum τεχνολογίας όπως το insomnia, θα πρότεινα να μας γράψεις εδώ ακριβώς (κάνω μια επι μέρους επικόλληση) τι δεν καταλαβαίνεις κι όποιος από εμάς μπορεί, να βοηθήσει, έτσι ώστε τα σχόλια να μείνουν και για μελλοντικές αναγνώσεις άλλων μελών! Πολύ φιλικά πάντα! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O τουρκος που λες εχει ονομα.

Λεγεται iatkos και λιγος σεβασμος σε καποιον που σπαει τ' @@ του για να απολαμβανουμε ευκολες διανομες δε βλαπτει.

 

Από πότε το να αναφέρεις κάποιον με την εθνικότητά του όταν δεν ξέρεις ή δε θυμάσαι το όνομα είναι έλλειψη σεβασμού; Δηλαδή αν εσένα σε αποκαλέσει ένας Τούρκος "Έλληνα", θα σε προβάλλει; Ας προσέχουμε τι λέμε... Εννοείται πως το παληκάρι από τη γειτονική χώρα έχει σπάσει τα νεύρα του και τα @@ του αλλά δε νομίζω να τον έβρισε κανείς. Τούρκο τον είπε το παιδί, ότι είναι δηλαδή και σίγουρα είναι περήφανος γι' αυτό!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:29 ----------

 

μου λέει ότι είναι συμβατός ο επεξεργαστής με την έκδοση 10,5,6

 

Ωραία αν και η μητρική σου και ο εεξεργαστής σου είναι συμβατά με την έκδοση 10.5.6 τότε κατεβάζεις κάποια ανάλογη διανομή. Πχ εγώ έκανα εγκατάσταση το iPC 10.5.6. Εσύ ψάχνεις (παλι στο σχετικό forum κάποια άλλη που να κάνει για AMD), όπως λένε και οι φίλοι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου λέει ότι είναι συμβατός ο επεξεργαστής με την έκδοση 10,5,6

 

Εχω παρόμοιο συστημα (AMD 6000, ASUS M2N-E SLI)κατέβασε την ideneb 1.4 (υπάρχουν και πιο καινουριες αλλά αυτη θα σου δουλέψει καλύτερα)

και ακολουθα τα βήματα.

Αν δεν έχεις όρεξη για λίγο ψάξιμο μην το ξεκινας και μην περιμένεις να σου τα δωσουν έτοιμα.

Συμβουλη δική μου:δοκιμες μέχρι να επιτυχεις το επιθυμητό.

Σαν αρχή μην διαλέξεις vanilla kernel (ειναι μόνο για intel)

και να ξεκινας σε verbose mode (-v κατα την εκκίνηση)για να σε βοηθήσει άν κάπου κρεμάσει η διαδικασία.

Ισως να πρέπει να παίξεις και με τις συσκευές σου (dvd,hdd σε sata/atapi)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "i" μπροστα σημαινει μονο για intel? Ε γιαυτο δε μου δουλευει τιποτα, μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει μονο το iatkos, ideneb και σε λιγο ερχεται και το iPC lol. Μαλλον παω για αλλη εκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "i" μπροστα σημαινει μονο για intel? Ε γιαυτο δε μου δουλευει τιποτα, μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει μονο το iatkos, ideneb και σε λιγο ερχεται και το iPC lol. Μαλλον παω για αλλη εκδοση

 

παιδία βρήκα την kalyway 10.5.4 αυτή είναι για AMD?

και αυτή: iPC 10.5.6 Leopard Hackintosh AMD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί έχω την εντύπωση πως το "i" πριν το όνομα είναι όπως λέμε "iPod, iTunes, iPhone" ;;;

Είστε σίγουροι ρε παιδιά πως βγαίνει από το "intel" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...