Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια χαρα τα εχεις κατεβασει

ξανα διαβασε το παρον θεμα και θα βρεις τις απαντησεις σου

καπου εχω αναρτησει και ενα μινι noob frendly οδηγο ο οποιος πιστευω θα σου δουλεψει γαντι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπον εχω τα εξης προβληματα

 

1. δεν bootarei απο τον hdd

2.ηχο εχω αλλα κανει δεν ειναι ακουγετε σωστα

3.οταν παταω sleep δεν ανοιγει μετα η οθονη

 

motherboard intel DH67BL

 

 

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????????

Επεξ/σία από biilys_vtec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multibeast + iboot χρειαζεσαι για αρχη...

 

Αν μετα την εγκατασταση δεν ανοιγει ξεκινας με iboot και οταν ανοιξει τρεχεις το easybeast μεσα απο το multibeast.

 

Μετα ξανα multibeast για να βαλεις ολα τα υπολοιπα που θα κανουν το hardware που εχεις να λειτουργει κανονικα.

 

Αν το τσιπ του ηχου που εχεις δεν υπαρχει εκει μεσα βαλε voodoo hda μονο.

 

Μην βαζεις οτι να 'ναι γιατι μπορει να κρασαρει.

 

Γεια σας

Ψαχνω αρκετες να βαλω τα MAC OS στο pc μου γιατι λογο κρισης δεν μπορω να παρω κανονικο mac...χεχεχε

Λοιπον εχω κατεβασει αρκτες εκδοσεις 10.6.3 10.6.7 και μια εκδοση 10α432....

Η 10α432 bootarei kanonika αλλα κολαει στο install...η αλλεσ 2 βγαζουν ενα μυνημα (PCI CONFIGERATOR BEGIN)

Eχω πελαγωσει εχω διαβασει τα παντα εδω μεσα και δεν βγαζω ακρη....μπορει καποιοσ να μου τι πρεπει να κατεβασω

σε ιboot και εκδοση leopard..

 

hardware

cpu:I5 3100

m/b:intel dh67bl

vga:hd 5770 gigabyte

hdd:intel ssd 40gb

ram:4gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

janos σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον σου όλα κομπλε δουλεψαν μετα απο πολλα format...ΜΙΑ τελεθταία ερώτηση...για ασυρματο δικτυο τι καρτα να βάλω ωστε να δουλεψει χωρισ προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

janos σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον σου όλα κομπλε δουλεψαν μετα απο πολλα format...ΜΙΑ τελεθταία ερώτηση...για ασυρματο δικτυο τι καρτα να βάλω ωστε να δουλεψει χωρισ προβλήματα

εγω εχω ενα usb το tp-link tl-wn727n

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειναι to trim janos??? γιατί δεν παλεύετε αλλα format :mrgreen:

και κατι ακόμα εχω την ati radeon hd5770 1gb και λειτουργει μονο με dvi οταν βαζω hdmi δεν λειτοθργει το monitor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την καρτα δεν ξερω...μοιαζει να χρειαζεται καποιο κεξτ ακομα για το συστημα σου ή για την Ati.

 

Για το Τριμ κανε ενα ψαξιμο στο Google και θα καταλαβεις....Το χρειαζεσαι για να μην πεφτει η αποδοση του δισκου σου (ssd) μετα απο καποιο διαστημα χρησης.

τι ειναι to trim janos??? γιατί δεν παλεύετε αλλα format :mrgreen:

και κατι ακόμα εχω την ati radeon hd5770 1gb και λειτουργει μονο με dvi οταν βαζω hdmi δεν λειτοθργει το monitor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μάγκες εγώ ακομα να καταφέρω το αυτόματα μπουτάρισμα απο τον HDD. ;( τι πρέπει να κάνω ακριβώς;

 

 

 

το ειχα παθει και εγω αυτο και εγκατεστησα το sandy bridge μετα απο αυτο δουλεψε...

 

ρε μάγκες εγώ ακομα να καταφέρω το αυτόματα μπουτάρισμα απο τον HDD. ;( τι πρέπει να κάνω ακριβώς;

 

 

 

το ειχα παθει και εγω αυτο και εγκατεστησα το sandy bridge μετα απο αυτο δουλεψε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ΗαΗα μου εξηγείς λίγο τη πλήρη εργασία που πρέπει να γίνει γιατι πρέπει να έχω κάνει ότινανε.

μου είπανε να τρέξω μέσω απο mUltibeast τον chameleon. αλλά δεν εγινε κάτι.

 

μήπως εγκατέστησα λάθος; που μπορώ να τον βρω και να τον διαγράψω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...