Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30510894.jpg

 

Ξεκιναω μπουταρει το dvd με τα 10.5 που μου δωσε ενας φιλος ΓΝΗΣΙΑ αλλα μου βγαζει αυτο το σφαλμα!!!!

Δοκιμασα και 10.6 και 10.7 και μολις εβλεπε το dvd απο το ιβοοτ αμεσως κρασαρε και ρεσταρτ!!!!

Αυτο το σφαλμα μου το βγαλε οταν μπουταρα τα 10.5!!!

στις υπολοιπες εκδοσεις δεν εκανε τπτ απλα ρεσταρτ!!!

Momo GA-EP45T-DS3

 

Merci :)

 

Εγώ ψηφίζω κάρτα γραφικών.

 

Δοκίμασε με -x -v στο iBoot.

 

Γύρισες τους δίσκους σε AHCI?

 

 

Επίσης, δεν παίζει ρόλο η έκδοση του Mac OS X. Πιθανότατα είναι λάθος "γραμμένα" τα 10.6 και 10.7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επεξεργαστής ? Busratio=? Κάρτα γραφικών ? -x ?

 

Intel® Core™2 Duo Processor E8400

(6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)

 

sapphire radeon 4870 gddr5 1gb

 

προσπαθησα φιλε μου να ξεκινησω με -χ οταν αναγνωρισε το δισκακι και μου εβγαλε αυτα που εδειξα πανω στην φοτο!!! -χ(safe mode σωστα?)

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου :)

 

Εγώ ψηφίζω κάρτα γραφικών.

 

Δοκίμασε με -x -v στο iBoot.

 

Γύρισες τους δίσκους σε AHCI?

 

 

Επίσης, δεν παίζει ρόλο η έκδοση του Mac OS X. Πιθανότατα είναι λάθος "γραμμένα" τα 10.6 και 10.7

 

τα 10.5 ειναι γνησια!!!

Τα 10.6 και τα 10.7 ειναι γραμμενα απο macbook!!!!

και τα 2 δισκακια ειναι ΣΩΣΤΑ γραμμενα γιατι εχουν σεταριστει αλλα μηχανηματα με τα συγκεκριμενα!!!

τα πηρα απο φιλο μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! Τώρα το θυμήθηκα.

 

Με το Core 2 Duo μου μπορούσα να κάνω boot μόνο με το iBoot 2.6 Μετά χάθηκε το support. :-(

 

 

Μόλις θυμήθηκα ότι είχα ζητήσει από ένα παιδί στο forum του tonymac να μου το στείλει γιατί πέταξα το CD μόλις βγήκε το iBoot 2.7

 

Εδώ είναι τα αρχεία που χρησιμοποίησα τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! Τώρα το θυμήθηκα.

 

Με το Core 2 Duo μου μπορούσα να κάνω boot μόνο με το iBoot 2.6 Μετά χάθηκε το support. :-(

 

Σωστό.. πράγμα που δεν ειπώθηκε φυσικά ποτέ "επίσημα".. γιατί υποτίθεται ότι δεν χάνουμε συμβατότητα με τα προηγούμενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό.. πράγμα που δεν ειπώθηκε φυσικά ποτέ "επίσημα".. γιατί υποτίθεται ότι δεν χάνουμε συμβατότητα με τα προηγούμενα..

 

Κοίτα, μετά γίνανε πράματα και θάματα με τους Sandy Bridge τους 1156. Φαγώθηκαν να τους υποστηρίξουν. Και μετά μάλιστα τους "πήδηξαν" :mrgreen: και πήγαν στους 1155 που ήταν πιο compatible. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PCIRootUID=1 αν δεν δουλέψει πάλι PCIRootUID=0 όπως ακριβός στο γράφω το γράφεις εκεί που έγραφες το -x ^_^

 

το δοκιμασα εκτος απο την εκδοχη =0 :) δοκιμαζω και με =0 και επανερχομαι σε 2 λεπτα :)

 

Μαλλια τιποτα ουτε με =0!!

κρασαρει απευθειας για μισο δευτερολεπτο βγαζει το μηλο και ρεσταρτ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα, μήπως ξέρει κάποιος που έβαλε iAtkos S3 σε netbook, τι επιλογές τικάρουμε στο customize??? Θα με βοηθούσε πάρα πολύ.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

screencapture1l.png

 

 

Καλησπερα!!!να και το δικο μου αποτελεσμα στον καινουργιο μου υπολογιστη!!!με χακιντος φυσικα!!!δυστυχως το προγραμμα τρεχει σε 32μπιτ!!!μιας ειναι σε ντεμο μορφη!!!Tο λεω αυτο επειδη δεν ξερω τι αποτελεσμα θα ειχα σε 64 μπιτ μορφη.

Το χακιντος εγινε με την μεθοδο του kanewalk!!!. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!!!να και το δικο μου αποτελεσμα στον καινουργιο μου υπολογιστη!!!με χακιντος φυσικα!!!δυστυχως το προγραμμα τρεχει σε 32μπιτ!!!μιας ειναι σε ντεμο μορφη!!!Tο λεω αυτο επειδη δεν ξερω τι αποτελεσμα θα ειχα σε 64 μπιτ μορφη.

Το χακιντος εγινε με την μεθοδο του kanewalk!!!. :)

 

:-D :-D

 

Στην 10.7.3 - 10.7.4 να δω τι θα κάνεις !! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Είχα εγκατεστημένα Windows Xp και 7 (Netbook HP Mini 110c-1030sv). Κάνω 2 partitions από 20GB. Φορτώνω το iAtkos S3 v2 και κάνω εγκατάσταση (στο 1ο partition) επιλέγοντας στο customize επιλογές σύμφωνα με έναν οδηγό για άλλο netbook με το ίδιο hardware. Η εγκατάσταση ολοκληρώνεται επιτυχώς και ζητάει reboot. Φορτώνω ξανά από iAtkos S3 και πατάω F8. Από εκεί επιλέγω το partition που εγκατέστησα και ύστερα μένει εκεί. Δεν κάνει τίποτε. Εγκαθιστώ ubuntu στο άλλο partition. Μετά την εγκατάσταση στον Grub υπάρχουν επιπλέον οι επιλογές Mac Os X 32 bit και 64bit. Επιλέγω το Mac Os X 32bit και πάλι δεν κάνει τίποτε. Φορτώνω με το iBoot και ύστερα πάλι με το iAtkos αλλά στο verbose δείχνει να σταματάει λέγοντας Ebios read error... κάτι τέτοιο... Καμιά ιδέα;;;; Υπάρχει περίπτωση να φταίνε οι επιλογές στο customize??? (Κατά την προηγούμενη εγκατάσταση επέλεξα άλλα και πήγαινε μέχρι το μηλαράκι και την ροδέλα φόρτισης και σταματούσε εκεί.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα μην ασχοληθεις φιλε

ειναι αρκετα χρονοβορο αθλημα (που δεν εχεις χρονο) μεχρι να δουλεψει σωστα

αν βρεις χρονο παντως και διαβασεις το παρον θεμα απο την αρχη ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις απαντησεις

επισης αν βρεις χρονο μπορεις να κανεις μια αναζητηση στο google ''lion on acer 5560g''

αν και με τον amd που εχεις ειναι λιγο δυσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...