Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο παρακάτω βίντεο ο τύπος επιλέγει λειτουργικό...

http://www.youtube.com/watch?v=A8O4jGb3WxQ

...

http://www.youtube.com/watch?v=ZpI7edL2iUg

κάτι σε acronis μου κάνει... Ποιο είναι αυτό το πρόγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

από το πάνω το βίντεο απομόνωσα την οθόνη που με ενδιαφέρει και την παρουσιάζω στο κάτω βίντεο... είναι προφανώς κάποιο πρόγραμμα των γουίντοουζ που τρέχει πριν τα δύο λειτουργικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με περισσότερο από 2 μήνες χρήσης Mac OS-X (έκδοση iatkos) σκέφτομαι να μπώ σε πιό βαθιά νερά.

 

1) Την κανονική έκδοση του Lion που την βρίσκω ? έχω βρεί μόνο update από SL.Σκέφτομαι να περάσω την original έκδοση.

 

2) Αξίζει να ασχοληθώ με SL πλέον ή καλύτερα να παραμείνω σε Lion ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με περισσότερο από 2 μήνες χρήσης Mac OS-X (έκδοση iatkos) σκέφτομαι να μπώ σε πιό βαθιά νερά.

 

1) Την κανονική έκδοση του Lion που την βρίσκω ? έχω βρεί μόνο update από SL.Σκέφτομαι να περάσω την original έκδοση.

 

2) Αξίζει να ασχοληθώ με SL πλέον ή καλύτερα να παραμείνω σε Lion ?

 

1) Πειρατοπαραλία.οργ ;)

2) Ε, Snow μόνο για αυστηρούς λόγους συμβατότητας. Δεδομένου ειδικά πως η κοινότητα επικεντρώνεται σε νέα λειτουργικά, και στα fora απαντάνε σε πιο current λειτουργικά συστήματα. Για μένα, stick to Lion. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μολις στήνω ένα φρέσκο χάκι με reccomendation του tonymac.

 

 

πρέπει να το έχω κάνει purchase το Install Lion.app?

 

δεν γίνεται με κανένα κατεβασμένο απο το torrent;

 

 

προσπαθώ να το κάνω με το USBDrive του tonymac.

 

 

έχω το app στα Applcations.

 

 

μου τελείωνει τη διαδικασία αλλά στο τέλος βλέπω το USB drive άδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να το έχω κάνει purchase το Install Lion.app?

 

δεν γίνεται με κανένα κατεβασμένο απο το torrent;

Δοκίμασες με κατεβασμένο και είχες πρόβλημα? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά έβγαλα άκρη και πήραμε τον K.

 

ευχομαι όλα να πάνε καλά.

 

αν και στις τελευταιες προσπαθειες με τον απλό 2500 δεν μπορούσα να λειτουργήσω ουτε το ethernet που να πάρει ο διαολος.

 

πάντα με multibeast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχουμε και λέμε.

Settings στο bios όπως αυτά: http://www.tonymacx86.com/viewtopic.php?f=264&t=39721

 

Hardware: Gigabyte H67N-USB3-B3, i52500K, Vertex 3 60GB, Corsair 4gb X 1.

 

Χρησιμοποιώ μέθοδο Unibeast.

Για να χωθώ στο install Screen μπάνω μόνο σε -s mode.

Τελείωνει κανονικά το Install του Lion, μπαίνω και τρέχω multibeast για drivers και τέτοια.

 

Αλλά όταν πάω να μπώ κανονικά απο το σκληρό στο λειτουργικό hangarει στο Apple Screen.

Με -s μπαίνει κανονικά.

 

 

ιδέες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καλησπέρα έχω ένα καλό φτιαγμένο μηχανάκι. Με την ati5770 αλλά στο θέμα παιχνίδι ειναι αδύναμη . Εσείς έχετε να προτείνετε κάτι για να μπορέσω να έχω κάτι καλύτερο τι εντυπώσεις από δικό σας σύστημα . Το δικό μου όπως έχω πει στο παρελθόν ειναι gigabyte p35-ds4 ati 5770 Q6600 CPU 8gb ram 1066 Ssd 3 agility 60 και ένα ακόμα σκληρό 1tb οθόνη dell 23 full hd προτείνετε κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sapphire έχω και μιλάω για lion 10.7.2 από tonymAc το μηχάνημα παει σφαίρα αλλά σε game όχι το ίδιο game πχ trine 2 σε win7 σε full αναλύσεις το παίζει έχω 2σκληρους τον Ssd τον έχω στα Mac και λέω μήπως αν υπάρχει διάφορα με μια καλη κάρτα γραφικών για αυτό ρωτάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τσεκάρεις το bios για τις καλύτερες δυνατές ρυθμίσεις.

Φυσικά καλύτερη κάρτα σημαίνει καλύτερες επιδόσεις .. Εγώ είχα 2 5770 η MSI ήταν 1/2 κάρτα ακόμα από την Saphire που να σου πω την αλήθεια αυτές τις κάρτες ποτέ δεν τις συμπάθησα γι'αυτο αφού έκανα τις δοκιμές που ήθελα με το CF την πούλησα πράγμα που δεν σου συνιστώ να κάνεις (CF εννοώ) καλύτερα να κάνεις κάποια στιγμή UpGrade την κάρτα σου και να περάσεις σε καλύτερη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...