Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια ακόμα ερώτηση στον I5 που έχω το να βλέπω της 2 κάρτες γραφικών την μια την ati5770 και η άλλη απο CPU της intel γίνεται. Γιατί στα settings βλέπει μόνο την ατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και δεν έχεις και κανένα λόγο η 5770 είναι πολύ καλύτερη από την HD 3000 την οποία καλό είναι να κλείσεις εντελώς από Bios να μην σου τρώει και μνήμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα με τον παλιο amd μου παντως... απλα στο update επρεπε να κανει κανεις μια διαδικασια για να μην χαλασει η εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα με τον παλιο amd μου παντως... απλα στο update επρεπε να κανει κανεις μια διαδικασια για να μην χαλασει η εγκατασταση.

 

Έπρεπε να περιμένεις κανένα μήνα να βγει το αντίστοιχο kernel και το αντίστοιχο sleepenabler και με μεγίστη προσοχή να μην κάνεις κανένα λάθος γιατί bye bye.. και αν τοποθετήσουμε κ όλο αυτό στο Lion άστα να πάνε.. και αν βάλουμε και τα ξαφνικά kernel panic που είναι αναπόφευκτα στους Amd ... ψηλά κ αγνάντευε.. :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια βοηθηστεμε,μετα απο μια απλη επανακινηση που εκανα,τωρα δεν μου βλεπει το λαιον σε κινγκστον εσεσντι 64 γιγα.

Χωρις να κατλαβω τον λογο μου βγαζει μια παυλα πανω αριστερα,σαν να μην μπορει να μπουταρη,επιπλεον μεσα στο μπαιος ομως τον κινγκστον μου τον αναγνωριζει κανονικα,τι να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ενας φιλος θελει να βαλει Lion στο λαπτοπ του. Πηγα να το περασω σε φλασακι με Unibeast αλλα σκαλωνει το disk utility μου βγαζει error στο δικο μου macbook pro. Καμια βοηθεια?? Γιατι εχω να βαλω hackintosh απο εποχης Tiger..tongue.gif

 

 

υ.γ. δεν εχει snow leopard το laptop του

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημαντικά που δεν φαίνονται αν δεν τα ξέρεις είναι η DSDT Free υλοποίηση που σημαίνει πολύ καλό "κούμπωμα" Hardware - Λειτουργικού,ανεξαρτητοποίηση με ότι καινούριο κυκλοφορήσει και συμβατότητα με εξωτερικές συσκευές π.χ επαγγελματικές κάρτες ήχου.Επίσης έχει την δυνατότητα εξωτερικού η εσωτερικού RAID με ανεξάρτητο SATA III Controler που ρυθμίζεται από Bios και στα 2 Modes (IDE AHCI) χωρίς να επηρεάζονται οι δίσκοι του λειτουργικού και στην ουσία καταργεί το firewire όσο αφορά τους δίσκους αφού μπορείς να φορτώνεις,επεξεργάζεσαι μεγάλα αρχεία (π.χ. εικόνας) σε απίστευτες ταχύτητες.

 

Εδώ θέλω να πω κάτι.

Εμπιστευτείτε ανθρώπους ψαγμενους με μεράκι και όχι τα super market υπολογιστών και τα 100 ευρώ που θα πληρώσετε παραπάνω θα τα βγάλετε τρίδιπλα γιατί αν ο υπολογιστής στηθεί σωστά τότε με ένα φύσηματακι τον χρόνο είσαστε απροβληματιστοι για όσα χρόνια θέλετε εσείς και κανένας άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσημα Ελληνικά πλέον..

 

post-227308-0-89166300-1328151885_thumb.png

 

Αυτό που έλεγα πιο πάνω περί DSDT επί του πρακτέου τώρα :: ένα αρκετά μεγάλο UpDate χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα η διόρθωση στην Hackint0sh υλοποίηση.. Τώρα αν σας αρέσει το desktop να το λένε "γραφειο εργασιας" τι να πω ? περί ορέξεως... :P

 

post-227308-0-44551900-1328154686_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να είναι διαφωτιστικό για το τι πρέπει να περιμένετε από μια καλή κάρτα γραφικών και γιατί φωνάζω τόσο καιρό ότι η HD 3000 δεν είναι ολοκληρωμένη κάρτα γραφικών όσο κ να πλασάρεται έτσι..

 

post-227308-0-19813400-1328270714_thumb.jpg post-227308-0-06691800-1328271070_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...