Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις διαβάσει το manual του motherboard να δεις πιο chipaki ήχου έχεις ? εγώ νομίζω ότι έχεις το ALC 889 σωστά ?

Αν δεν κάνω λάθος στο chipaki λοιπόν δεν χρειάζεσαι voodoo γιατί το iAtkos L2 έχει τα κατάλληλα enablers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΤαινιοφτιάχτηΓΡ, ποια motherboard έχεις;

 

Κοιτάω για full-time hackintosh. Έχω κατά νου μια φτηνή και μια ακριβή. Αλλά αν ακούσω καλά λόγια για την φτηνή απορρίπτω την ακριβή. :mrgreen:

 

http://www.plaisio.gr/Compare.aspx?Catalog=20&Category=69977721&Products=1743511,1731831

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤαινιοφτιάχτηΓΡ, ποια motherboard έχεις;

 

Κοιτάω για full-time hackintosh. Έχω κατά νου μια φτηνή και μια ακριβή. Αλλά αν ακούσω καλά λόγια για την φτηνή απορρίπτω την ακριβή. :mrgreen:

 

http://www.plaisio.gr/Compare.aspx?Catalog=20&Category=69977721&Products=1743511,1731831

`Ακόμα να μάθεις έτσι ?.. :P Έχω αυτό που έκανε όλα τα όνειρα μου πραγματικότητα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα; xD Μπορείς να πεθάνεις ήσυχος, δηλαδή; :devil: [Thanks, ρε. :wub: ]

Τίποτα ρε μούτρο να περνάς καλά και να μην βαριέσαι με τις επιλογές που κάνεις.. :devil: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεθαίνει του χρόνου ο iMac. Σκέφτομαι να τον παραδώσω με ελαφρά πηδηματάκια στον πατέρα που δε σκαμπάζει και γουστάρει και την οθόνη.

 

Εμένα τώρα όμως με τρώει: να πάρω ΤΩΡΑ ένα συστηματάκι Sandy Bridge σταθερότατο, ή να περιμένω Ivy Bridge και ο Θεός βοηθός; Οεο; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεθαίνει του χρόνου ο iMac. Σκέφτομαι να τον παραδώσω με ελαφρά πηδηματάκια στον πατέρα που δε σκαμπάζει και γουστάρει και την οθόνη.

 

Εμένα τώρα όμως με τρώει: να πάρω ΤΩΡΑ ένα συστηματάκι Sandy Bridge σταθερότατο, ή να περιμένω Ivy Bridge και ο Θεός βοηθός; Οεο; :rolleyes:

Ivy από Σεπτέμβρη.. δεν φημίζεσαι για την υπομονή σου.. :cry:

 

http://www.insomnia.gr/topic/438390-intel-ivy-bridge-%CE%BF%CE%B9-%CE%BD%CE%AD%CE%B5%CF%82-%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%BE%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-ivy-bridge-platform/page__pid__4601433#entry4601433

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις διαβάσει το manual του motherboard να δεις πιο chipaki ήχου έχεις ? εγώ νομίζω ότι έχεις το ALC 889 σωστά ?

Αν δεν κάνω λάθος στο chipaki λοιπόν δεν χρειάζεσαι voodoo γιατί το iAtkos L2 έχει τα κατάλληλα enablers.

ναι εχω realtek ALC892/889 codec στην αρχη ειχα επιλεξει alc889 και alc 892 kai voodoohda 2.2 και δεν δουλευε ο ηχος και ετσι τα εγκατεστησα χωρις sound drivers μηπως μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ να τα κατευασω κατευθειαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες καλησπέρα

προσπαθώ 2 ημερες να κάνω εγκατάσταση το chameleon όμως χωρίς επιτυχία παρόλο που έχω διάβαση αρκετές οδηγίες.μπορεί κάποιος να μου τι γράφω στο terminal ώστε να γίνει η εγκατάσταση.η εγκατάσταση του λογισμικού έχει γίνει στο disk1s2

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω και για την κάρτα grafikon.exo την 6950 2g όμως εδώ φαίνεται ως 4890.τι πρέπει να κάνω

ευχάριστο πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχω realtek ALC892/889 codec στην αρχη ειχα επιλεξει alc889 και alc 892 kai voodoohda 2.2 και δεν δουλευε ο ηχος και ετσι τα εγκατεστησα χωρις sound drivers μηπως μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ να τα κατευασω κατευθειαν

 

Τσεκάρεις το 8xx και το 889 και είσαι έτοιμος. τώρα που έβαλες όμως το Voodoo επειδή αυτό διαγράφει kext μπορεί να χρειαστείς εγκατάσταση από την αρχή.

 

παίδες καλησπέρα

προσπαθώ 2 ημερες να κάνω εγκατάσταση το chameleon όμως χωρίς επιτυχία παρόλο που έχω διάβαση αρκετές οδηγίες.μπορεί κάποιος να μου τι γράφω στο terminal ώστε να γίνει η εγκατάσταση.η εγκατάσταση του λογισμικού έχει γίνει στο disk1s2

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω και για την κάρτα grafikon.exo την 6950 2g όμως εδώ φαίνεται ως 4890.τι πρέπει να κάνω

ευχάριστο πολύ

 

Wrong way. Μπες στο tonymac κατέβασε το chimera κανε εγκατάσταση is simple..

Μετά από αυτό μας ξαναλες για την κάρτα σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη την στιγμη δεν εχω βαλει sound drivers ουτε voodoo και για να μην τα ξαναεγκαταστω μηπως μπορεις να μου δωσεις τα λινκ να τα βαλω κατευθειαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκάρεις το 8xx και το 889 και είσαι έτοιμος. τώρα που έβαλες όμως το Voodoo επειδή αυτό διαγράφει kext μπορεί να χρειαστείς εγκατάσταση από την αρχή.

 

 

 

Wrong way. Μπες στο tonymac κατέβασε το chimera κανε εγκατάσταση is simple..

Μετά από αυτό μας ξαναλες για την κάρτα σου..

κατέβασα το chimera και το έκανα εγκατάσταση όμως η κάρτα φαίνεται ως 4890.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασα το chimera και το έκανα εγκατάσταση όμως η κάρτα φαίνεται ως 4890.

Βοοταρεις κανονικά τώρα δηλαδή όλα οκ ? Δες εδώ για την κάρτα σου δεν το ξέρω το συγκεκριμένο ..

 

http://www.tonymacx86.com/viewtopic.php?f=169&t=42136&start=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...