Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Ε, καλά. Άσε το 800άρι να πάμε διακοπές. :wub: Αν μείνει κανα ψίχουλο θα πάει στα Πλαίσια.

 

Σόρρυ για την ακυρότητα του post. 'Φχαριστώ. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δυστυχώς δεν Βοοταρει μονο με το cd μπορεί.

 

Άρα σου λείπουν και άλλα όχι μόνο bootloader.. ;)

 

 

Ε, καλά. Άσε το 800άρι να πάμε διακοπές. :wub: Αν μείνει κανα ψίχουλο θα πάει στα Πλαίσια.

 

Φέρτο να το "τοποθετήσω" εγώ, έχω κάτι UpGrades στο νου μου.. oxoxoxoxxo :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω γεια την βοηθεια σας βρηκα τους drivers για τον ηχο τωρα εχω ακομα δυο προβληματα 1 εγκατεστησα το atheros για wifi αλλα δεν αναγρωριζει το belkin n150 wireless micro usb adapter αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ για τους drivers και 2 παρατηρησα οτι η ροδελα του ποντικιου στα mac παει αναποδα σε σχεσει μα τα windows αυτο διορθωνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω γεια την βοηθεια σας βρηκα τους drivers για τον ηχο τωρα εχω ακομα δυο προβληματα 1 εγκατεστησα το atheros για wifi αλλα δεν αναγρωριζει το belkin n150 wireless micro usb adapter αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ για τους drivers και 2 παρατηρησα οτι η ροδελα του ποντικιου στα mac παει αναποδα σε σχεσει μα τα windows αυτο διορθωνεται ?

 

1) διάβασες κάπου ότι είναι συμβατό ? εγώ δεν διαβάζω κάτι τέτοιο..

 

post-227308-0-61297200-1330452212_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα αυτο εδω http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=164728

το κατευασα αλλα δεν ανοιγει

Λογικό.. > how to get it working in 10.5.6

 

Any Way δεν κουράστηκες ? 14 ευρώ Atlantis η Edimax στο ίδιο μέγεθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα σου λείπουν και άλλα όχι μόνο bootloader.. ;)

 

 

 

άρα τι πρέι να κάνω.υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μας δείχνει τι λείπει η μήπως πρέι να κάνω τη εγκατάσταση πάλι από την άρχει μήπως κάτι δεν έχει γίνει σωστά.πεζή η έκδοση αυτή να είναι ελλιπής και να χρειάζεται να κατεβάσω αλλη εκδοση macosx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να ξέρω θα έπρεπε να έχω τον υπολογιστή μπροστά μου για να έχω εικόνα κ άποψη.

Όχι δεν υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να το κάνει αυτό..

Δεν νομίζω να είναι ελλιπής.

 

Το Hackint0sh γι'αυτο είναι παρεξηγημένο κ νομίζουν ότι δεν λειτουργεί καλά οι περισσότεροι..

γιατί ενώ είναι τόσο πολύ εύκολο να το κάνει οποιοσδήποτε μέχρι ένα σημείο είναι πανδυσκολο να κάνεις τον υπολογιστή σου να δουλεύει άψογα σε ολα τα επίπεδα.. Οπότε οι περισσότεροι μένουν στο σημείο Α και λένε δεν δουλεύει σωστά.. Αλλά και μέχρι εκεί που έφτασες πόσες μέρες βασανίζεσαι ? Φυσικά αν βρεις έναν οδηγό κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σου είναι ευκολότερο αλλά τι πιθανότητες έχεις σε ένα desktop ? Από την άλλη είναι κρίμα να έχεις έναν συμβατό υπολογιστή και να μην μπορείς να πάρεις το Max..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok φιλε θα δοκιμάσω να κάνω άλλη μια φορα την εγκατάσταση μήπως και κάτι δεν έχω κάνει καλά

το πρόβλημα είναι πως το pc δεν είναι κανονικό κουτί ώστε να το πήγαινα σε κάποιον να κάνει την εγκατάσταση και έτσι θα παιδευτώ αρκετά έως να το κάνω να έχει μια σωστή και σταθερή λειτουργία με macosx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις μικρο motherboard (mini atx) έλα να σου κάνω ένα ολοκαίνουριο κουτάκι δώρο. επειδή είσαι και παναθα.. :mrgreen:

 

Η αλήθεια είναι ότι μόνο έτσι μαθαίνεις Hackintosh.. με άπειρες δοκιμές και αποτυχίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα δεν είναι το κουτάκι φιλε μου και σε ευχάριστο πολυ.το προβλημα μου είναι πως το κουτάκι μου είναι λίγο δύσκολο να το μετακομίσω :mrgreen:

post-127917-0-54507800-1330463185_thumb.jpg

post-127917-0-37897800-1330463194_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxoxxoxo κουτάκι δεν το λες.. και εγώ είχα σκεφτεί ένα παρόμοιο αλλά minimal.. τελικά κατέληξα ότι θα βρω ένα από G4 - G5 και θα το μεταποιήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και βγαίνουμε of topic θα σου πω πως είναι ωραίο για κάποιον που έχει γνώσης από pc και όχι για κάποιον σαν εμενα που όταν χρειάστηκε να ρυθμίσω της μνήμες ξήλωσα μονο την μητρική και το πήγα σε ένα μαγαζί για να μου το ρυθμίσουν όμως και πάλι δεν με πειράζει μου αρέσει σαν φάση και είναι και πολύ ήσυχο μιας και δεν έχω καθόλου ανεμιστήρες πέρα από 2 για το ψυγείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Hackint0sh γι'αυτο είναι παρεξηγημένο κ νομίζουν ότι δεν λειτουργεί καλά οι περισσότεροι..

γιατί ενώ είναι τόσο πολύ εύκολο να το κάνει οποιοσδήποτε μέχρι ένα σημείο είναι πανδυσκολο να κάνεις τον υπολογιστή σου να δουλεύει άψογα σε ολα τα επίπεδα.. Οπότε οι περισσότεροι μένουν στο σημείο Α και λένε δεν δουλεύει σωστά.. Αλλά και μέχρι εκεί που έφτασες πόσες μέρες βασανίζεσαι ? Φυσικά αν βρεις έναν οδηγό κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σου είναι ευκολότερο αλλά τι πιθανότητες έχεις σε ένα desktop ? Από την άλλη είναι κρίμα να έχεις έναν συμβατό υπολογιστή και να μην μπορείς να πάρεις το Max..

 

Υπάρχει τρόπος να δούμε αν όλα δουλεύουν άψογα ή αυτό διαπιστώνετε με την καθημερινή χρήση και με το τρέξιμο bench software ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Όλα τα UpDates

2) Μηδέν kernel panic οθόνες

3) Μετρήσεις

4) Συμβατότητα με όλο το software,appstore,iCloud,iMessages

5) Αυτό που γράφεις καθημερινή χρήση όσο το δυνατόν πολυποίκιλη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...