Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εβαλα το update της Nvidia για το 10.7.3 δεν ειδα διαφορα στην αποδοση.

Βασικα το προβλημα μου ειναι οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο το QE CL κλπ

 

Τωρα ομως εχω καποια πραγματα να ρωτησω

 

1) Θα ηθελα να παρω ενα USB Bluetooth για να συνδεσω το Magic Mouse με το Desktop

και εναν USB Network Adapter τυπου Ν για να μπορω να βλεπω το ασυρματο δικτυο (αυτο ειναι για το λαπτοπ)

Εαν υπαρχουν καποια που να δουλευουν σε Lion και Mountain Lion θα ειναι η καλυτερη επιλογη

 

2)Αυτο με την αλλαγη ωρας στα Windows μου εχει σπασει τα νευρα πως το ελυσες , παλιότερα ειχα βρει ενα kext που το διορθωνε αυτο το προβλημα αλλα τωρα δεν λειτουργει.

 

3)Οταν ανοιγω μια σελιδα με τον Safari και κανω ζουμ δεν το κραταει α) οταν ξανανοιγω την ιδια σελιδα πρεπει να χανακανω ζουμ απο την αρχη Η' β) οταν ανοιγω ενα λινκ μεσα απο αυτην την σελιδα ξαναχανει το ζουμ δηλαδη ανοιγω insomnia (κανω ζουμ) μολις παω στο φορουμ χανει το ζουμ .

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινετε αυτο , δεν θυμαμαι να ειχα αυτο το προβλημα με το Snow Leopard και το εψαξα στα properties του Safari αλλα δεν βρηκα τιποτα

 

Αυτα τα ολιγα για σημερα :-D

Επεξ/σία από gigasteo83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

2)Αυτο με την αλλαγη ωρας στα Windows μου εχει σπασει τα νευρα πως το ελυσες , παλιότερα ειχα βρει ενα kext που το διορθωνε αυτο το προβλημα αλλα τωρα δεν λειτουργει.

 

 

εδώ βρίσκεται η λύση σου (εγώ ακολουθώ πάντα την μέθοδο με την registry)

 

http://pcwizcomputer.com/index.php?option=com_content&task=view&id=65&Itemid=45

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Belkin Mini Bluetooth Adapter/Wi-Fi Atlantis η Edimax

2)Το κατάλαβες αυτό που σου είπε ο φίλος η να το κάνω πιο λιανό ?

3) Αν δεν είναι προβλημα του GL/CL που δεν έχεις, καλά σου κάνει γιατί νομίζω έτσι είναι το σωστό.. Το ζοομ είναι για να δεις ένα σημείο αν θέλεις μεγαλύτερους χαρακτήρες μπορείς να τους βάλεις από αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Belkin Mini Bluetooth Adapter/Wi-Fi Atlantis η Edimax

2)Το κατάλαβες αυτό που σου είπε ο φίλος η να το κάνω πιο λιανό ?

3) Αν δεν είναι προβλημα του GL/CL που δεν έχεις, καλά σου κάνει γιατί νομίζω έτσι είναι το σωστό.. Το ζοομ είναι για να δεις ένα σημείο αν θέλεις μεγαλύτερους χαρακτήρες μπορείς να τους βάλεις από αλλού.

 

 

1)thx a lot

2)Το ειχα κανει αυτο αλλα βγηκε και ενα κενο στο Contro l οταν το εκανα copy paste απο το Site και δεν δουλευε , Τωρα ομως που το ειδα απο το Regedit καταλαβα το λαθος το διορθωσα και δουλεψε thx και γιαυτο

 

3)Για το ζουμ μπορει εγω να μην το ειπα σωστα . Παραδειγμα :

ανοιγω το insomnia ( ολο το site φαινετε μικρο ) και παταω μιλαρακι + για να μεγαλωσω το View

Ολο το site φαινετε μεγαλο τωρα στο 'ζουμ' που μπορω να τα διακρινω ολα χωρις δυσκολεια

Οταν ομως το κλεινω και το ξανανοιγω δεν εχει κρατησει αυτο το 'ζουμ' και πρεπει να το ξανακανω.Ακομα και οταν ανοιγω ενα αρθρο μεσα στο insomnia παλι πρεπει να ξανακανω 'ζουμ' γιατι παλι φαινετε μικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα αν μπορει καποιος να βοηθησει εχω ενα προβληματακι.προσπαθω να βαλω σε ενος φιλου το acer osx.ειναι ενα acer aspire one zg5.κατεβασα το ideneb και επειδη δεν ηθελα να χαθουν τα windows εφτιαξα ενα partition το εκανα fat32 & active φορτωσα απο εξωτερικο dvd το λειρουργικο αλλα βγαζει το μηλο και το στρογγυλο που γυρναει απο κατω και μενει εκει...και σαν μην εφτανε αυτο τωρα δεν μπαινει και στα windows.μια βοηθεια πως θα εχω και τα δυο???ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το acer osx.ειναι ενα acer aspire one zg5.

 

νομίζω έχει atom cpu

προσπάθησε με nawcom mode cd και dvd retail snow leopard σε mbr

και βάζεις τον legacy kernel 10.8

ότι χρειάζεσαι είναι εδώ

http://blog.nawcom.com/

http://www.nawcom.com/osx86/

 

επίσης χρειάζεσαι υπομονή διάβασμα και πολύ χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχεις καταφέρει να βάλεις mac στο παλίο σου pc και κάποια στιγμή αλλάξεις pc, και τα mac δεν κάνουν ούτε το αρχικό boot για να τα εγκαταστήσεις, τι κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζεις σύμφωνα με το καινούριο hardware που έχεις βάζεις και την εμπειρία σου από το προηγούμενο και κανείς καινούρια εγκατάσταση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις 1600αρες μνήμες ? Αν ναι τις χρονίζει το motherboard σωστά ώστε να τις ανεβάσεις κ να είναι κρύες ?

 

Hackint0sh και overclocking ήξερα δεν συμβαδίζουν ? Οι μνήμες είναι 1600αρες και η μητρική από τις καλύτερες για κλοκάρισμα.

 

Οι επιδόσεις επιρεάζονται (κάπως) και από το ότι η εγκατάσταση έχει γίνει σε WD 2TB Green.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο οταν κανεις εγκατασταση Mac OS πρεπει να εχεις stock ρολογια , μετα μπορεις ανετα να κανεις OC (CPU RAM) και να δουλευουν ολα τελεια

Εγω τον εχω 3.8GHz και 1600 της μνημες .

 

Χαχα Ωραίος..! < Restore bios Default > τώρα.. :P

 

Φοβαμαι να τρεξω Bench με Default ρυθμισεις φιλε MovieMakerGR :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...