Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονο οταν κανεις εγκατασταση Mac OS πρεπει να εχεις stock ρολογια , μετα μπορεις ανετα να κανεις OC (CPU RAM) και να δουλευουν ολα τελεια

Εγω τον εχω 3.8GHz και 1600 της μνημες .

 

Ευχαριστώ gigas

 

Επειδή είναι δοικιμαστική εγκατάσταση (κάθε λίγο) στήνω από την αρχή δεν θα μπώ τώρα σε διαδικασία πειράγματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για δες εδώ μήπως και σώθηκες..

 

> http://www.tonymacx86.com/viewtopic.php?f=15&t=51853

 

 

Με Καθαρη Εγκατασταση Καταφερα να βγαλω καλυτερο αποτελεσμα κυριε MoviemakerGr

 

Και επισης δουλευει σωστα η GMA X3100 του laptop *(ασχετω με τους παραπανω Drivers )

post-142084-0-67827300-1330867523_thumb.png

post-142084-0-49992600-1330868941_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και συγγνώμη προκαταβολικά για τις 2 άσχετες και ίσως ποιο συχνές ερωτήσεις που έχουν γίνει ξανά και ξανά....

 

Υπάρχει κάποιος σχετικά πρόσφατος οδηγός, για τύπους σαν και εμένα που έχουν δει 2-3 φορές στην ζωή τους mac και θα ήθελαν και να το βάλουν και σε Intel/AMD cpu τρομάρα μου...????

Μια ιδέα θέλω να πάρω,έχω καταλάβει ότι δεν υπάρχει γενικός οδηγός που να καλύπτει τα πάντα και τους πάντες...

 

Και επίσης, τα iATKOS και iDeneb ISO που κυκλοφορούν στο internet κατά διαστήματα έχω καταλάβει σωστά ότι είναι "έτοιμα/patchαρισμενα" των καινούριων εκδόσεων του macOS με κάποιους drivers και αφορούν ίσως, μεγαλύτερες ομάδες χρηστών που θέλουν να κάνουν "γρήγορα" και "απλά" την δουλειά τους...???

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Καθαρη Εγκατασταση Καταφερα να βγαλω καλυτερο αποτελεσμα κυριε MoviemakerGr

 

Και επισης δουλευει σωστα η GMA X3100 του laptop *(ασχετω με τους παραπανω Drivers )

 

Άμα είσαι και σταθερός σε όλο αυτό είσαι αρχηγοπουλο.. μέχρι 15 μέρες ακόμα που έρχεται ο i7 μου..Μπράβο σου !!

Εγώ έφτασα 1380 χωρίς ν'ακουμπησω voltage εξάλλου είναι κάτι που δεν μ'αρεσει το πολύ Push.. ;)

 

@ lewnidas_ τι μηχάνημα έχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και συγγνώμη προκαταβολικά για τις 2 άσχετες και ίσως ποιο συχνές ερωτήσεις που έχουν γίνει ξανά και ξανά....

 

Υπάρχει κάποιος σχετικά πρόσφατος οδηγός, για τύπους σαν και εμένα που έχουν δει 2-3 φορές στην ζωή τους mac και θα ήθελαν και να το βάλουν και σε Intel/AMD cpu τρομάρα μου...????

Μια ιδέα θέλω να πάρω,έχω καταλάβει ότι δεν υπάρχει γενικός οδηγός που να καλύπτει τα πάντα και τους πάντες...

 

Και επίσης, τα iATKOS και iDeneb ISO που κυκλοφορούν στο internet κατά διαστήματα έχω καταλάβει σωστά ότι είναι "έτοιμα/patchαρισμενα" των καινούριων εκδόσεων του macOS με κάποιους drivers και αφορούν ίσως, μεγαλύτερες ομάδες χρηστών που θέλουν να κάνουν "γρήγορα" και "απλά" την δουλειά τους...???

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας....!!!!

 

Θέλει πολύ ψάξιμο-μελέτη Λεωνίδα. Όσο νεότερο hardawre έχεις τόσο ευκολότερο το hackintos.

 

Καταρχήν θα ψάξεις το hardware σου αν είναι συμβατό και μετά θα ψάξεις να βρείς οδηγό για την μητρική σου.

 

Για AMD πολύ δύσκολο έως απιθανο να το πετύχεις. Ναι το iatkos που δουλεύω (για την ώρα εγώ) είναι μια custom λύση.Τώρα ετοιμάζομαι για το επόμενο βήμα δηλ. εγκατάσταση κανονικού Lion

 

Γράψε το PC σου μπας και έχει κανες καμια ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα, αν και έχω αναφέρει κάτι στην προηγούμενη σελιδα, με αφορμή το προηγούμενο ποστ, παλιότερα είχα βάλει επιτυχώς το iATKOS σε pentium 4 (μόνο η κάρτα ήχου δεν δούλευε σωστά), τώρα έχω έναν athlon x2 6000+/4GB RAM/ATI 5770 σε mobo Asus M2N32-SLI Deluxe, και όταν πάω να κάνω boot από το δισκάκι iATKOS, βγαίνει κανονικά η γκρι οθόνη με το κυκλάκι στη μέση, και μετά από λίγο κολάει και μένει το pc εκεί παγωμένο. Έχω έναν sata με 2 partition, στο πρώτο (NTFS) τρέχω win7 x64, και στο δεύτερο (FΑΤ32) έχω σκοπό να βάλω τα mac με χρήση κάποιου bootloader, δεν μ ενδιαφέρει να δουλεύουν όλα, (όπως ήχος και ίντερνετ) θέλω απλά να δουλεύουν σουίτες adobe/corel κλπ, επειδή έχω τελειώσει γραφιστική και είμαι σε περίοδο αναζήτησης εργασίας θέλω να κρατάω επαφή με τις συγκεκριμένες εφαρμογές, καμία ιδέα? δέχομαι και pm..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ lewnidas_ τι μηχάνημα έχεις ?

 

 

Θέλει πολύ ψάξιμο-μελέτη Λεωνίδα. Όσο νεότερο hardawre έχεις τόσο ευκολότερο το hackintos.

 

Καταρχήν θα ψάξεις το hardware σου αν είναι συμβατό και μετά θα ψάξεις να βρείς οδηγό για την μητρική σου.

 

Για AMD πολύ δύσκολο έως απιθανο να το πετύχεις. Ναι το iatkos που δουλεύω (για την ώρα εγώ) είναι μια custom λύση.Τώρα ετοιμάζομαι για το επόμενο βήμα δηλ. εγκατάσταση κανονικού Lion

 

Γράψε το PC σου μπας και έχει κανες καμια ιδέα.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τον χρόνο σας και το ενδιαφέρον σας....!!!

 

Δυστυχώς δεν είμαι σε κάποιο σταθερό μου μηχάνημα (έχω μαζέψει 3 συνολικά) εάν και δεν είναι και ότι ποιο καινούριο κυκλοφορεί...!!!

Αύριο με την πρώτη ευκαιρία θα κάνω ένα post για το hardware που έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα χτες εβαλα την τελευταια εκδοση iatkos και δουλευει κανονικα μονο drivers για τη καρτα γραφικων θελω

μπορει να βοηθησει κανεις ? εχω την ati radeon 3870 x2

εχω βρει αυτο http://netkas.org/?p=48 αλλα δεν ξερω αν εινα το σωστο και επισης δεν ξερω πως να συνδεθω σ αυτο το σερβερ

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και καλό μεσημέρι.... :)

 

Αυτό είναι το hardware από τα τρία μηχανήματα που έχω....

http://pastebin.com/3ZWQ5i3Z

 

Τα έβαλα στο pastebin για καλύτερη παρουσίαση,ελπίζω να είναι αρκετά πλήρης η λίστα του hardware ώστε να καταφέρετε να βγάλετε μια άκρη με την περίπτωση μου.... :D :D

 

Επίσης,εχθές κατέβασα το ISO iATKOS L2 και σήμερα βλέπω πως υπάρχει και το L2M αυτή είναι ποιο πρόσφατη έκδοση...??

 

Σας ευχαριστώ πολύ...!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης,εχθές κατέβασα το ISO iATKOS L2 και σήμερα βλέπω πως υπάρχει και το L2M αυτή είναι ποιο πρόσφατη έκδοση...??

 

 

Το Original site ειναι Εδω

 

δεν ειδα ομως τι διαφορα εχει το L2 με το L2M

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...