Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε τεστάρω αν έχεις διαβάσει το τοπικ αν το είχες διαβάσει θα ήξερες.. ;)

 

Any Way .. Όλα να πάνε καλά..

 

παντως μ αρεσει η σοκοφρετα χεχε

λοπον δεν πηγαν ολα καλα παντως εχω την 3870 x 2 αλλα δεν βρηκα ακομα τους drivers κατεβασα καποιους και μολις πηγα να τους εγκαταστησω εκανα restart και μετα κολλησε το μηχανημα και τωρα ξανακανω install το os

επισης εχ ενα usb wifi netgear βρηκα τους drivers το βλεπει κανονικα αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο νετ

καμια ιδεα για drivers της καρτας γραφικων και καμια ιδεα πως θα συνδεθω στο νετ

ευχαριστω

το νετ το φτιαξα με τη καρτα γραφικων τι να κανω????

to app store δεν μου αναγνωριζει το apple id και μου βγαζει update lion να το κανω

Επεξ/σία από mixalisss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γειά σας.....

Σας γράφω από macintosh κι εγώ τελικά,μόλις πρίν λίγο κατάφερα να το εγκαταστήσω με σχετικά πάρα πολύ καλά αποτελέσματα....!!!! (Ευχαριστώ πολύ και για αυτόν τον δημιουργικό ιο που με κολλήσατε.)

 

Όπως βλέπετε και στα screenshots όλα σχεδόν αναγνωρίστηκαν κανονικά (μέχρι και τον εκτυπωτή μου έκανα εγκατάσταση από την χαρά μου EPSON EPL-6200L) εκτός όμως από την κάρτα ήχου μου "Realtek ALC888B"

Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ να μου προτείνετε κάτι...?? Βρίσκω κάποιους οδηγούς στο ίντερνετ άλλων που έκαναν εγκατάσταση σωστά με την δική μου μητρική αλλά επειδή είναι αρκετά παλιοί δεν υπάρχουν τα αρχεία που δίνουν... :(

 

Έκανα εγκατάσταση iATKOS l2 σε μηχάνημα :

 

GA-G41M-ES2L

GeForce 8600 GT 512 MB

Ethernet Realtek RTL8111C/D

Onboard souncard Realtek ALC888B codec (Εδώ είναι το πρόβλημα)

 

74226328.th.png

 

 

56730190.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Onboard souncard Realtek ALC888B codec (Εδώ είναι το πρόβλημα)

 

Multibeast 4.2.1 MONO Αυτά.

 

Μετά repair permisions και είσαι Ready.

 

post-227308-0-45809000-1330975615_thumb.jpg

 

εχω την ati radeon 3870 x2

Αυτό είναι διαφορετικό και μάλλον ισχύει.. Δες εδώ http://netkas.org/?p=55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multibeast 4.2.1 MONO Αυτά.

 

Μετά repair permisions και είσαι Ready.

 

post-227308-0-45809000-1330975615_thumb.jpg

 

 

Καταρχήν σε ευχαριστλω πάρα πολύ για την γρήγορη και άμμεση βοήθεια σου.

 

Κατέβασα και λετρεξα το αρχείο όπως μου είπες και κατόπιν έκανα μάλλον repair permisions και λέω μάλλον γιατί για να μην σας ζαλίζω με τις πολλές ερωτήσεις έκανα ένα search στο google και ακολούθησα αυτό :

http://kb.iu.edu/data/aoxn.html

δυστυχώς όμως φίλε μου δεν έχω ήχο και πάλι δεν ξέρω μήπως σου είναι χρήσιμο αυτό το screenshot

20629687.th.png

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σου...!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνεις άλλες 2 δοκιμές με την σειρά που στα βάζω.. Πρώτα την 1 αν δεν δουλέψει πάλι μετά την 2 μετά από κάθε προσπάθεια repair permision .

 

1

 

post-227308-0-10207600-1330981355_thumb.jpg

 

2

 

post-227308-0-08878100-1330981381_thumb.jpg

 

Repair

 

post-227308-0-01470600-1330981409_thumb.jpg

 

Αν έχεις βάλει Voodoo έστω και μια φορά πριν δεν θα δουλέψει..

Αν πάλι δεν έβαλες Voodoo και παρ'ολα αυτά δεν δουλέψει θέλει να βρεις DSDT για το board σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Update είναι ασφαλές σε καλές εγκαταστάσεις. Υπάρχει έλεγχος στο ethernet σου γι'αυτο δεν σ'αφηνει να κάνεις login. Δεν διάβασες το καινούριο λινκ που σου έβαλα για την κάρτα σου ? Τι γράφει τελικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν το διαβασα που το εχεις ποσταρει ;;; υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε παρακαμψη στον ελεγχο?

 

πριν απο λιγο το βρηκα κ εγω αυτο αλλα φοβαμαι μην ειναι για λεοπαρντ

γιατι ειδα ημερομηνια 2009

παντως το κατεωασα ξερεις πως το περναω?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hρθε η ώρα να προχωρήσεις επίπεδο.. Διάβασμα λοιπόν. και τα 2 είναι για προχωρημένους και δεν μαθαίνονται μέσα από ένα forum δυστυχώς.. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φανταζομαι αλλα μια μικρη βοηθεια α ηταν υπερπολυτιμη..

οταν λες και τα 2 εννεις και για την καρτα και για το appstore ?

http://forum.netkas.org/index.php/topic,99.0.html

θα βοηθηδρι συτο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο μεγαλύτερη βοήθεια ρε Μιχάλη μέχρι και το λινκ έψαξε να σου βρει

άμα είναι να έρθει σπίτι σου να στο περάσει και να κρατήσεις τα kudos και τις σοκοφρετες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο μεγαλύτερη βοήθεια ρε Μιχάλη μέχρι και το λινκ έψαξε να σου βρει

άμα είναι να έρθει σπίτι σου να στο περάσει και να κρατήσεις τα kudos και τις σοκοφρετες

 

 

Οποιος θελει ας ερθει κερναω σοκοφρετα χαχα

δεν θα πω οχι σε οποιο καλο παιδακι ερθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνεις άλλες 2 δοκιμές με την σειρά που στα βάζω.. Πρώτα την 1 αν δεν δουλέψει πάλι μετά την 2 μετά από κάθε προσπάθεια repair permision .

 

1

 

post-227308-0-10207600-1330981355_thumb.jpg

 

 

Είσαι μέγιστος....!!!! Μόλις έκατσα στο pc, ακολούθησα τις οδηγίες της πρώτης εικόνας που μου έδειξες και βλέπω Hawaii Five-0 στον vlc με ήχο τώρα ποιά κανονικά.....!!!!

 

Σε ευχαριστώ πάρα,μα πάρα πολύ φίλε μου για τον χρόνο σου και την υπομονή σου....!!!!!

 

Τώρα κατά τα άλλα παιδία συμπεριφερόμαστε στο μηχάνημα σαν να είναι κανονικά με macintosh 10.7.2 έτσι...???

Αυτό που με χαλάει ιδιαίτερα έιναι το πληκτρολόγιο (τα κουμπιά που δεν απαντούν π.χ. ctrl+c, ctrl+v) η εναλλαγή γλώσσας και ποιό είναι επιτέλους το mac/option κουμπί (δεν ξέρω εάν το λέω και σωστά) στο πληκτρολόγιο μου...?? (αναφέρετε παντού το άτιμο...)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου και πάλι για τον χρόνο σου και την υπομονή σου...!!! :D :D

 

Ας ακούσω και λίγο web radio τώρα σαν παιδί από το macOS μου... :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;) Κανε κανονικά τα update σου και αν ξαναδημιουργήσει πρόβλημα με τον ήχο (ρόλο rollback) θα ξανακάνεις το ίδιο..

 

Πάρε ενσύρματο apple πληκτρολόγιο αργότερα.. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...