Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Τριτη σεζόν , θα γίνει ο Saul Director , η Κάρυ Station Chief , και θα πέζεται τρελό κατασκοπευτικό παιχνίδι μεταξύ των δύο....

 

Απλη πρόβλεψη , που μάλλον δεν θα βγει αληθινη , γιατί πόσες φορες μας έχει αφήσει μαλακα η σειρα΄....

 

Επεξ/σία από MovingShadow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^

Βάλε σπόιλερ

 

στην 1η αράδα, δεν ξέρω αν φταίει το ότι το έχω ήδη δει, αλλά μου κάνει ότι δίνεις κάτιτίς παραπάνω από απλή πρόβλεψη.

 

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα...Βρε το Homeland...Ποτε ξεκιναει η 3η?

 

 

Η Καρι πως θα το παιξει τωρα?την παιρνει να πει οτι ειχε φυγει μονη της και δεν ξερει τι εγινε ο Μπροντυ?

Αν οντως θελει να καθαρισει το ονομα του με το να παραδεχτειι οτι τον φυγαδευσε πως θα την βγαλει καθαρη?

 

Οσο για το σχεδιο του Ναζιρ απλα τρελο.Ειδικα με το videaki!

Αντε τωρα να τους πεις "Παιδια ηταν για αλλη τρομοκρατικη ενεργεια την οποια δεν την εκανα!"

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιστευω για την τριτη season:

 

O Saul δεν ειναι ο σπιουνος αλλα η Καρυ τον υποψιαζεται, απλα ηταν ενα μεγαλυτερο σχεδιο απο Brody-Nazir απο την αρχη. Ολη η τριτη season θα παει καπως ετσι μεχρι να εχουμε το reveal στο τελος παλι..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

O Estes τον ηπιε κανονικά, οπως και του αξιζε.

...κριμα ομως να χαθει αδικα τοσος κοσμος, μου φανηκε βαρια η σκηνη αυτη, σαν 9/11.
Δεν πιστευω οτι ο Σαουλ εχει σχεση, γιατι στενοχωρεθηκε πολυ με την ιδεα οτι η Καρι μπορει να ειχε πεθανει στην εκρηξη, ασε που ειναι εβραιος και οχι μουσουλμανος. Εμενα η γυναικα του Σαουλ μου φαινεται υποπτη.



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη αγωνία για το σημερινό Φινάλε. Θυμαμαι περυσι το τελευταιο επεισόδιο και σκεφτομαι οτι μπαινει ανετα στην 5αδα με τα καλύτερα season finale σειράς. (μαζί με Lost, 24, Fringe etc. ). Προσωπικά στη σειρά αυτή μάρεσει το χτισιμο και η αναλυση του καθε χαρακτηρα και οχι τοσο η υπόθεση, Θεωρω οτι το καστ ειναι το πρωταγωνιστικό καστ ειναι πολύ καλό εωσ κορυφαίο με τρομερή χημεία μεταξύ τους. (αντιθετα απαραδεκτες επιλογές ειναι η μάνα-βραζιλιάνα και η φρικιό-κόρη που μαζί με τον εραστή-Μαικ ειναι εντελώς ατάλαντοι ηθοποιοί). Περιμένω να μαθω ποιος ειναι το καρφί και ποιος θα αντικαταστησει το Ναζιρ στο ρόλο του κακού (αν κρινω απο το 24 θα ναι προδοτης από το λευκό οικο). Οτι και να γινει πάντως η δευτερη σεζόν δεν θα φτάσει την πρώτη.

 

Υ.Γ. Ασχετη πληροφορία. Η ξανθιά Καρι με την βραζιλιάνα απιστη σύζυγο ηταν συμμαθητριες στο Λύκειο. Μήπως η πρώτη τελικά προτεινε για το ρόλο τη δεύτερη....

 

http://www.oneman.gr/keimena/diaskedash/watchlist/ti-dikaiologia-exeis-kai-den-vlepeis-akoma-homeland.1983038.html

 

Οποιος κατάλαβε ας μου εξηγησει και μενα....

 

Τhe exec refused to reveal any plot developments from the in-development third run.

 

"Dana (Morgan Saylor) will get another pair of boots... I imagine the cork-board wall will return next season," he joked.

 

Damian Lewis recently confirmed that he has signed a seven-season contract with Homeland but insisted that his character Brody would still be killed off at any point.

Read more: http://www.digitalspy.co.uk/ustv/s188/homeland/news/a445282/homeland-execs-plotting-third-season.html#ixzz2FF81GGiM

 

http://homeland-gr.blogspot.gr/search/label/2.12_the%20choice

 

 

7 season

 

ω lord

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρα πολύ δυνατο season φιναλε 

 

ξετυλιχθηκε παρα πολυ καλα το απωτερο σχεδιο του ναζιρ και τώρα εξηγουνται ολα:σκοτωσε το αντιπροεδρο διχως να παρει την ευθυνη και χρησιμοποιησε ρογια και την δηθεν επιθεση στη βαση για αντιπερισπαμο παρεμεινε και σκοτωθηκε και ο ιδιος ωστε να εφησυχαστουν ολοι και να χτυπησει εκει που ακριβως ηθελε με τον τροπο που ήθελε.
Τωρα που θα παρει τη θεση του estes o saul ,ο οποιος αν και ποτε δεν υποστηριξε το brody, γνωριζει πολυ καλα οτι το βιντεο καμικαζι ειναι παλιο και καλλιστα θα μπορουσαν να του την ειχα στησει του brody επειδη τους προδωσε στη cia ο οποιος μαλλιστα ηταν και σε στενη παρακολουθηση στα τελευταια επεισοδια.Εκτος αν ειναι οντως στο κολπο ο brody κατι τετοιο ομως δεν στηριζεται πουθενα απο οσα ειδαμε στα τελευταια επεισοδια.
Ανυπομονω παντως για τη νεα σεζον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εξαιρετικη ερμηνεια του Σολ στο επεισοδιο ιδιαιτερα στη σκηνη που ειναι μεσα στο hangar με τα πτωματα και ακουει την φωνη της Καρι και πως αλλαζει την εκφραση του προσωπου του.Πολυ καλο και αναζωογονητικο το twist για την σειρα μετα τα τελευταια ολισθηματα που σε κανει να περιμενεις ξανα με αγωνια την επομενη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρό είχα να δω τόσο αληθινά ανθρώπινες αντιδράσεις από μια σειρά και αυτή η σειρά δεν τσιγκουνεύεται χρόνο σε αυτά που για άλλους ίσως να είναι περιττά και ασήμαντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα μαζί 11ο και 12ο. Η σειρά μέχρι τώρα είναι άψογη, πολύ εντυπωσιακό φινάλε, καλύτερο από το περσινό κατά τη γνώμη μου, ενώ μεγάλη μαγκιά ότι

έδωσαν τέλος στον Ναζίρ στο προτελευταίο (!) της σεζόν, αφήνοντάς μας όλους clueless για το τι θα μπορούσε να γίνει στο season finale! Κάτι ανάλογο έκαναν και πέρυσι με την αποκάλυψη της κατάστασης της Κάρι στη CIA.

Δεν έχω κανένα παράπονο, με καθήλωσε όλη η σεζόν - εκτός ίσως του 3ου επεισοδίου που θεωρώ ότι ήταν και το μοναδικό filler - και δεν ξέρω που θα πάει από δω και πέρα, αλλά τα δείγματα που έχουν δείξει μέχρι τώρα είναι άριστα. Με διαφορά η καλύτερη σειρά της φθινοπωρινής σεζόν και από τις καλύτερες όσον αφορά τις 2 πρώτες σεζόν. Μακάρι να συνεχίσουν στον ίδιο δρόμο. Για 2η συνεχόμενη χρονιά ξεπερνούν τις προσδοκίες μου - που μετά την 1η σεζόν ήταν ιδιαίτερα υψηλές. Α, και Saul for President!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...