Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ καλό επεισόδιο. Δε με απογοητεύει αυτή η σειρά (για την ώρα, τουλάχιστον).

Συμφωνώ.

 

Μετά το twist πήρε μπρος για τα καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω την άποψη μου λοιπόν μιας και έχω δει σε 2 βδομάδες δυο σαιζόν φουλ ...

 

Να αρχίσω με αυτα που δε μαρεσουν ..

- Όχι άλλο love story μεταξύ Μπροντι και Καρι ..

Καθε φορά που κατι δυσκολο συμβαίνει αυτοί οι δυο θα πηδηχτουν και όλα τα προβλήματα τέλος ..

- Όχι άλλο χεράκια , αγκαλιές, φιλια κτλ κτλ ..

 

Επίσης μου θυμίζει αμερικανια του τύπου εμεις ήμαστε οι καλοί και παλεύουμε εναντίον της κακής Αλ Καιντα ..

Κατακαβενετε τι εννοώ ..

 

Αυτό που μαρεσει πολύ ειναι ότι σου δίνει την εντύπωση ότι νιώθεις πως είσαι μέσα στην CIA ..

Πως δουλεύουν κτλ κτλ

Σου δίνει αυτό το αίσθημα ..

 

Επισης Τρομερές ερμηνείες ..

Κάρι , Σαουλ ΚΑΙ ΕΣΤΕΣ τα σπάνε ..

Όχι τόσο ο Μπροντι που απλα παίζει το ρόλο του και τπτ παραπάνω ..

 

Αυταααα..

Ελπίζω να συμφωνεί κανεις μαζί μου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω την άποψη μου λοιπόν μιας και έχω δει σε 2 βδομάδες δυο σαιζόν φουλ ...

 

Να αρχίσω με αυτα που δε μαρεσουν ..

- Όχι άλλο love story μεταξύ Μπροντι και Καρι ..

Καθε φορά που κατι δυσκολο συμβαίνει αυτοί οι δυο θα πηδηχτουν και όλα τα προβλήματα τέλος ..

- Όχι άλλο χεράκια , αγκαλιές, φιλια κτλ κτλ ..

 

Επίσης μου θυμίζει αμερικανια του τύπου εμεις ήμαστε οι καλοί και παλεύουμε εναντίον της κακής Αλ Καιντα ..

Κατακαβενετε τι εννοώ ..

 

Αυτό που μαρεσει πολύ ειναι ότι σου δίνει την εντύπωση ότι νιώθεις πως είσαι μέσα στην CIA ..

Πως δουλεύουν κτλ κτλ

Σου δίνει αυτό το αίσθημα ..

 

Επισης Τρομερές ερμηνείες ..

Κάρι , Σαουλ ΚΑΙ ΕΣΤΕΣ τα σπάνε ..

Όχι τόσο ο Μπροντι που απλα παίζει το ρόλο του και τπτ παραπάνω ..

 

Αυταααα..

Ελπίζω να συμφωνεί κανεις μαζί μου ..

Μάλλον δεν πρόλαβε να ωριμάσει μέσα σου η σειρά. Η σχέση Μπρόντυ-Κάρυ είναι ο κεντρικός άξονας του στόρυ. Σε ό,τι αφορά στη CIA και στον τρόπο που παρουσιάζεται, εγώ βλέπω μια προσπάθεια απομυθοποίησης της υπηρεσίας και των ικανοτήτων της. Να το πω αλλιώς, αναδεικνύεται το ανθρώπινο πρόσωπό της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά η σειρά είναι σε άλλο επίπεδο από πλευράς σεναρίου και πλοκής.

Κάνει όλες τις άλλες σειρές να φαίνονται παιδικά παραμυθάκια.

Τρομερό και το 6ο επεισόδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μην το δένετε κόμπο για την εγκυμοσύνη:

 

 

 

PREGNANCY TEST SHOWS THAT CLOZAPINE IS STILL IN HER SYSTEM. When you're on Clozapine, it gives a false-posative on pregnancy tests.

 

 

 

 

 

Πάντως δεν ξέρω για σας αλλά εμένα 2 φορές Brody σε έξι επεισόδια δεν μου φτάνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγω δεν καταλαβα, την γυναικα του γιατι την σκοτωσε;

 

 

Κατά λάθος είδα το σχόλιό σου πριν δω το 6ο -οι ειδοποιήσεις στο e-mail δεν έχουν spoiler- και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι ότι ο Σάουλ ήταν αυτός που σκότωσε τη γυναίκα του (φαντάστηκα για να εκτονωθεί επιτέλους για όσα κακά του συμβαίνουν τον τελευταίο καιρό). Μπορεί να ήταν πολύ εκτός χαρακτήρα, μιας και είναι εξαιρετικά υπομονετικός και 2μιση χρόνια τώρα δε θυμάμαι να τον έχουμε δει να θυμώνει, αλλά, ρε παιδί μου, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα γι' αυτήν την υποθετική εξέλιξη είναι "ν' αγιάσει το χέρι του"!

Δηλαδή είχα διαβάσει ένα σχόλιο σ' αυτό το νήμα ότι οι γυναίκες στα σίριαλ είναι ανυπόφορες και μου είχε φανεί υπερβολικό, αλλά αυτές οι Ντέινα και Μίρα δεν παλεύονται! Για την πρώτη, να καταλάβω ότι μετά το σοκ που έμαθε ότι ο πατέρας της ήταν τρομοκράτης, να αποπειραθεί να αυτοκτονήσει και να προσπαθήσει να ξεφύγει, αλλά να θέλει να αλλάξει όνομα και να μετακομίσει μού φάνηκαν too much. Κάτσε για λίγο ήσυχη ρε κοπέλα μου! Ελπίζω αυτή η μετακόμιση να έχει ως αποτέλεσμα να τη βλέπουμε λιγότερο, κούρασε και κουράστηκε το θέμα. Η δε Μίρα, εμ μου ήθελε το χρόνο της, εμ όσο ήταν χώρια βρήκε άλλον, εμ μου φέρνει τον γκόμενο στο σπίτι. Αναρωτιέμαι για ποιο λόγο δεν τη διώχνει ο Σάουλ επιτέλους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατά λάθος είδα το σχόλιό σου πριν δω το 6ο -οι ειδοποιήσεις στο e-mail δεν έχουν spoiler- και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι ότι ο Σάουλ ήταν αυτός που σκότωσε τη γυναίκα του (φαντάστηκα για να εκτονωθεί επιτέλους για όσα κακά του συμβαίνουν τον τελευταίο καιρό). Μπορεί να ήταν πολύ εκτός χαρακτήρα, μιας και είναι εξαιρετικά υπομονετικός και 2μιση χρόνια τώρα δε θυμάμαι να τον έχουμε δει να θυμώνει, αλλά, ρε παιδί μου, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα γι' αυτήν την υποθετική εξέλιξη είναι "ν' αγιάσει το χέρι του"!

Δηλαδή είχα διαβάσει ένα σχόλιο σ' αυτό το νήμα ότι οι γυναίκες στα σίριαλ είναι ανυπόφορες και μου είχε φανεί υπερβολικό, αλλά αυτές οι Ντέινα και Μίρα δεν παλεύονται! Για την πρώτη, να καταλάβω ότι μετά το σοκ που έμαθε ότι ο πατέρας της ήταν τρομοκράτης, να αποπειραθεί να αυτοκτονήσει και να προσπαθήσει να ξεφύγει, αλλά να θέλει να αλλάξει όνομα και να μετακομίσει μού φάνηκαν too much. Κάτσε για λίγο ήσυχη ρε κοπέλα μου! Ελπίζω αυτή η μετακόμιση να έχει ως αποτέλεσμα να τη βλέπουμε λιγότερο, κούρασε και κουράστηκε το θέμα. Η δε Μίρα, εμ μου ήθελε το χρόνο της, εμ όσο ήταν χώρια βρήκε άλλον, εμ μου φέρνει τον γκόμενο στο σπίτι. Αναρωτιέμαι για ποιο λόγο δεν τη διώχνει ο Σάουλ επιτέλους.

 

 

καλα η ντεινα ναι εχει κουρασει πολυ.ο αδερφος δεν τραβαει τπτ στην τελικη.ο πιο ηρεμος ειναι μεσα στην οικογενεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και γαμώ τα άτομα ο Javvadi! Κατα τ'άλλα άλλη μια παροιμιώδης αποτυχία της CIA η οποία κατέληξε σε δυο νεκρούς και ένα ορφανό παιδί.

 

Δεν απορώ καθόλου γιατί θέλει να αναλάβει ο άλλος ο αντιπαθέστατος Γερουσιαστής, ίσως να είναι και καλύτερα αφού ο Σαούλ ούτε στο σπίτι του δεν μπορεί να κάνει κουμάντο. Ντάξ στο τέλος νευρίασε και έριξε και μια στον Javvadi και κλάιν.

 

Αυτή η Ντέινα πολύ μας τα ζάλισε...στα τσακίδια :P

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και γαμώ τα άτομα ο Javvadi! Κατα τ'άλλα άλλη μια παροιμιώδης αποτυχία της CIA η οποία κατέληξε σε δυο νεκρούς και ένα ορφανό παιδί.

 

Δεν απορώ καθόλου γιατί θέλει να αναλάβει ο άλλος ο αντιπαθέστατος Γερουσιαστής, ίσως να είναι και καλύτερα αφού ο Σαούλ ούτε στο σπίτι του δεν μπορεί να κάνει κουμάντο. Ντάξ στο τέλος νευρίασε και έριξε και μια στον Javvadi και κλάιν.

 

 

1ον, δεν έχουν μόνο αποτυχίες, έχουν και πολλές επιτυχίες.

2ον, δε γνωρίζουμε αν υπάρχει κάποιο leak στην υπηρεσία.

3ον, είναι ένας πόλεμος με θύματα και από τις δυο πλευρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seriously σας αρεσε?

 

Ελπιζω να εχουν εναν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ λογο στο τελος, γιατι συνεχιζουν να μας σπανε τα @@ με τα δραματα του Μπροντεικου. Τους εχει σιχαθει η ψυχη μου, τους βαρεθηκα.

 

Επισης, seriously?

περναμε 5 επεισοδια με το γαμ... μυστικο σχεδιο να γινει Mole η Καρι και ξαφνικα ΜΠΟΥΜ! Σε 5' εχει αποκαλυφθει? Σοβαρα μιλαμε?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...