Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα έχει και 2η season. Ανανεώθηκε από το Showtime.

 

IGN's Homeland Gets a Season 2

 

 

Δεν μ'άρεσε αυτό. <_<

 

Φαίνεται ότι θα πάει μακριά η βαλίτσα

 

 

...εδώ έβαλε χινάρι σε βασικό ύποπτο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μένα συνεχίζει πολύ καλά η σειρά, σε ύφος, στόρι, ερμηνείες, κτλ. ΕΚΤΟΣ ΑΝ...

παιχτεί love story μεταξύ Brody-Carrie, που δε νομίζω βέβαια, αλλά αν γίνει θα ξεράσω.

 

 

 

Αρκετά ενδιαφέρον και το 4ο επεισόδιο . Είμαι ο μόνος που μετά το τέλος αυτού του επεισοδίου ψυλλιάζομαι πως ποιο μετά στην σειρά ίσως παιχτεί κανένα Love Story μεταξύ Carrie and Brody??????

Απίθανο ακούγεται, αλλά αυτή η εντύπωση μου δόθηκε.

 

 

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα με το "trouble εν όψη" και το γεγονός ότι δεν μου ήταν ξεκάθαρο το χαμογελάκι. Αν δηλ. ήταν απλά ικανοποίηση για την παγίδα της που πέτυχε, ή αν της άρεσε η όλη φάση. Mου έκανε το δεύτερο. Κι ετσι η τύπισσα -ως ολίγον reckless που την δείχνουν να είναι- να μπει και στο φλερτ και καλά για να τον πλησιάσει και στην πορεία να την πατήσει κιόλας, μπλέκοντας την αντικειμενικότητα της κλπ. Δεν είναι απαραίτητα κακό, εξαρτάται πως θα το χειριστούν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει καταντήσει πολύ βαρετή η σειρά από τη μέση και μετά κάθε λίγο και λιγάκι κούναγα το ποντίκι να δω πόση ώρα έχει ακόμα πάλι καλά που το είδα μεσημέρι και όχι βράδυ γιατί θα με είχε πάρει ο ύπνος 100% δεν προχωράει καθόλου και το ότι θα έχει και 2η σεζόν δεν μου αρέσει καθόλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατό το σημερινό επεισόδιο. Η τελευταία σκηνή από το preview του επόμενου ep όλα τα λεφτά :lol:

 

όντως!!! laugh.giflaugh.giflaugh.giflaugh.gif

άπαιχτο το 5o επεισόδιο με τρομερές εξελίξεις!!!!

 

και με αποκορύφωμα το promo για το επόμενο επεισόδιο στο τέλοςlaugh.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλά.

 

Μόνο αυτά τα ''Ωωω, τι καημένοι που είμαστε εμείς οι Αμερικάνοι... Μας βομβαρδίζουν κι'όλας - :eek: '' να λείπανε και θα ήταν καλή η σειρά. Φτάνει πιά με την προπαγάνδα μέσα απο τις σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκε το bones, ολα τελεια, η σειρα μεταβιβαζεται στην τελευταια θεση παρακολουθησης και λογω περιορισμενου χρονου κατα πασα πιθανοτητα στις εβδομαδες που θα εχει διακοπη :mrgreen:

 

Sorry αλλα ειναι λιγο μουφα η δουλεια. Ειμαστε σχεδον σιγουροι οτι

αυτος εχει λερωμενη την φωλια του. ποιος αλλος εδωσε το ξυραφι?? στο παπουτσι του που ελεγαν?? αφου ειναι το πρωτο πραγμα που ελεγχουν σε εναν φυλακισμενο, εδω πλεον ελεγχουν τα παπουτσια στο αεροδρομιο!! αφου ειχαν την καμερα καρφωμενη πανω του, δεν ειδαν αν μπορουσε να το βγαλει απο τα παπουτσια??

 

Δευτερον, τετοιος σημαντικος μαρτυρας και αφησαν μονο την ξανθια να τον ελεγχει?? κοτζαμ CIA, δεν ειχαν εναν newbie να καθησει να κοιταει την τηλεοραση?? μην ξεχναμε οτι σε περιπτωση αυτοκτονιας απο ξυραφι, αν το προλαβεις αμεσως δεν πεθαινει. δεν υπηρχε ενα κιτ πρωτον βοηθειων?? καποιος ρε αδερφε να του πιεσει το χερι μεχρι να ερθει ασθενοφορο!! ξαφνικα τον βρηκαν νεκρο. whatever

 

Τριτον, το φλιρτ με την ξανθια. αλλο ενα ακομα κλισε. θα μπλεξουνε τα μπουτια τους και μετα θα σπαταλησουν 5-6 επεισοδια να κλαιει αυτη κλπκλπκλπ

 

Η σειρα ειναι ΑΡΙΣΤΗ σκηνοθετικα, φοβερους ηθοποιους κλπκλπ. Απλα ειπαμε, επρεπε να γινει ταινια. γιατι βλεπω να γινεται το καλυτερο υπνοστεντον...

 

Υ.Γ. το οτι ολοι γραψατε οτι το καλυτερο σημειο του επεισοδιου ηταν το... τρειλερ του επομενου, απλα επιβεβαιωνει του λογου το αληθες...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και συμφωνω μεχρι καποιο σημειο με τον vlachaquito, θεωρω, χωρις να εχω δει το πριβιου του 6, οτι το 5 ηταν μετα τον πιλοτο, ισως το καλυτερο επεισοδιο της σειρας μεχρι στιγμης. Εγιναν πραγματα, τριφτηκαν οι χαρακτηρες και προετοιμαζεται με γρηγορους ρυθμους το εδαφος για τη συνεχεια. Ακομα βεβαια η σειρα, δεν εχει κανει το ξεπεταγμα που θα φανταζομουν αλλα δεν πειραζει.

 

Πλεον, υποπτος ειναι κ ο ΣΟΛ, μην το ξεχνατε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Saul δεν καταλαβα τι επαιξε ακριβως.

 

Παντως θελει λιγο πιο γρηγορο ρυθμο η σειρα για να σε κρατησει,επισης με εχει κουρασει λιγακι το "ειναι/δεν ειναι" μεχρι τωρα.Πιστευω αν τραβηξουν ετσι μια ολοκληρη σαιζον θα ειναι ασκοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχναμε οτι σιγουρα υπαρχει καποιος μεσα απο τη σια εδωσε τη γκομενοξανθια του αραβα, λιγο απιθανο να ειναι ο σαουλ αλλα τπτ δεν αποκλειεται...επισης ο μπροντι μπορει να εγινε μουσουλμανος αλλα δεν ειναι απαραιτητο να ειναι αυτος που βοηθαει τους αραβες και π.χ το οτι ηθελε να επισκεφτει το βασανιστη του να οφειλεται στους λογους που αναφερει ο ιδιος...Γενικα εχω την εντυπωση οτι η σειρα προσπαθει παρα πολυ να μας πεισει οτι ο μπροντι ειναι συνεργατης των τρομοαραβων, μονο και μονο για να κανει την αποκαλυψη οτι δεν ειναι στο φιναλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...