Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το iPhone 4S, στην Ελλάδα μέχρι τέλος του χρόνου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα παιδιά, πλύση εγκεφάλου σας έχουν κανει.. Ποιο sirι και πράσινα αλόγα ; Πόσες φορές έχει γραφτεί ότι απαιτεί σύνδεσή ιντερνέτ; Σοβαρά περιμένετε να μιλατε στο κινητό στο αυτοκινητο και αυτό να αντιδρά; Πολυ start trek βλέπετε. Άντε να βρει ιντερνέτ το κινητό , άντε να είναι και γρήγορο, περίμενε και την apple 5-10 χρονιά να ασχοληθεί να το βγάλει στα Ελληνικά.. καληνύχτα δηλαδή. Ασε που ποτε δε θα δουλεύει όπως το παρουσιαζε η apple. Τέτοιες παρουσιάσεις για το ιδιο θεμα εχω δει, δεν ξέρω ποσες. Ψάχνετε να βρείτε κάτι καλο εκεί που δεν υπάρχει, ακριβώς επειδή απογοητευθηκατε απο τα υπολοιπα..

 

android.png

 

Φίλε μου, έχεις συνδεθεί ποτέ στο ίντερνετ από το κινητό σου να δεις τι ταχύτητες πιάνει? Σε πολλές περιπτώσεις είναι αντάξιο μιας ADSL σύνδεσης, και δεν υπερβάλλω σε αυτό. Και ΝΑΙ εννοείται στην Ελλάδα.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να επιβάλλεις τις απόψεις σου στους άλλους. Είπες την γνώμη σου μια φορά, οκ δεκτή. Αλλά μέχρι εκεί. Το τόπικ είναι γι' αυτούς που θέλουν πραγματικά να μάθουν κάτι για τη συσκευή και όχι για να γεμίσουμε 100 σελίδες με ποστ του τύπου "iphone και πράσινα άλογα". Έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φίλε μου, έχεις συνδεθεί ποτέ στο ίντερνετ από το κινητό σου να δεις τι ταχύτητες πιάνει? Σε πολλές περιπτώσεις είναι αντάξιο μιας ADSL σύνδεσης, και δεν υπερβάλλω σε αυτό. Και ΝΑΙ εννοείται στην Ελλάδα.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να επιβάλλεις τις απόψεις σου στους άλλους. Είπες την γνώμη σου μια φορά, οκ δεκτή. Αλλά μέχρι εκεί. Το τόπικ είναι γι' αυτούς που θέλουν πραγματικά να μάθουν κάτι για τη συσκευή και όχι για να γεμίσουμε 100 σελίδες με ποστ του τύπου "iphone και πράσινα άλογα". Έλεος

Δεν επιβάλω τη γνώμη μου σε κανένα. Ολοι κρινόμαστε για αυτά που γράφουμε. Δεκτή η άποψη σου, αλλα νομίζω ότι εχω δικαίωμά να μη συμφωνώ μαζί σου. Τα "πράσινα αλόγα" είναι σχήμα λόγου, και δεν έχει γραφτεί 100 φορές. Είναι η άποψη μου για το συγκεκριμενο χαρακτηριστικό, (Siri) κατσε να βγει, να δούμε πως θα δουλεύει υπο πραγματικές συνθήκες στην Ελλάδα και να δουμε ποιος έχει δίκιο, και αν αξίζει τοσος ντορος για αυτό το χαρακτηριστικό. Ιντερνέτ 3G χρησιμοποιω καθε μερα. Οι ταχύτητες όπως πολυ σωστά γράφεις, συχνα ξεπερνούν μια adsl φθηνή. Φτάνει και τα 3-5 mb. Καμία σχεση με 24αρα, αλλα δεν είναι άσχημα. Με τι ping όμως (κάτι που είναι σημαντικό αν θες να δουλεύει κάτι σαν το παραπάνω), και κυρίως, δεν είναι σταθερή. Μπορεί να συνδέεται και με πολυ χαμηλές ταχύτητες ή καθόλου. Με λίγα λόγια θα παίζεις ζάρια, αν το κινητό θα σε ακούσει. Δε συζητάμε το βασικο, τι θα καταλαβει. Έχεις χρησιμοποιήσει soundhound με 3G; Μπορεί να κανει 2 λεπτά... Επίσης γραφω και αλλα που δεν τα σχολιαζεις. Ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΆ. Ποσοι θα λενε "call me mitsos" ή "get me in the map kato vourla". Μακαρι η apple να έχει πετύχει κάτι φοβερό πανω σε αυτό και να μας ξαφνιάσει ολους. Στο μέλλον (όταν κάποτε δε θα θέλει ιντερνέτ ή το 3G έχει βελτιωθεί 100% σε σχεση με σημερα ), και θα έχει και Ελληνικά μπορεί να είναι πολυ σημαντικό. Μη ξεχνάς πόσους μήνες έκανε να βαλει Ελληνικο πληκτρολόγιό η apple. Κάτι που γίνεται μέσα σε ένα απόγευμα. Αυτό είναι άπειρος ποιο δύσκολο. Ελληνικο φόρουμ είμαστε. Δε μας ενδιαφέρει πως θα δουλεύει στην Αμερική.

Τώρα αμα θες, απαντησε μου στα παραπάνω, αν θες να με διαψεύσεις για τα "πράσινα αλόγα " .

Ο μονός λόγος που εγραψα για το siri, είναι ότι διαβάζω συνεχόμενα ποστ ειδικά για αυτό, και τι διάφορα θα φέρει. Δε σχολιασα καν ένα καρο ασυναρτησίες που διαβάζω παραπάνω για το android.

Δεν ξαναγράφω και καθόλου αν ενοχλούν οι απόψεις μου.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ σε αυτά που λες. Ούτε και συμφωνώ όμως. Μπορεί να έχεις δίκιο μπορεί και άδικο, αλλά δεν μπορείς να κρίνεις ένα προϊόν που δεν έχει βγει στην αγορά, που δεν έχει δοκιμαστεί από κανένα ακόμα, απλώς και μόνο επειδή νομίζεις ότι δεν θα δουλεύει σωστά. Κάτσε να βγει, να το τεσταρουμε και κραζεις οσο θες ΜΕΤΑ και σε ξεχωριστό thread.

Όσο για τα ελληνικά, κατ' αρχίν πιστεύω πως ένα μεγάλο ποσοστό των ατόμων μου ασχολούνται με smartphones γνωρίζουν αγγλικά. Για όλους τους υπόλοιπους, πολύ απλά δεν θα μπορούν να λειτουργήσουν το siri. Η κάθε γλώσσα έχει τις ιδιομαρφίες της, και δεν μπορεί να γίνει μια απλή μεταγλώτιση στο πρόγραμμα. Πρέπει να ξαναγραφτεί από την αρχή. Γι' αυτόν το λόγο δεν πιστεύω ότι θα υποστηρίξει ποτέ ελλήνικά. Καμία ξένη εταιρία δεν έχει ασχοληθεί με ελληνικά voice commands, δεν υπάρχει λόγος να είναι το siri η εξαίρεση.

Αυτό βέβαια δεν είναι λόγος να κατακρίνεις ένα προϊόν το οποίο δεν έχει βγει ακόμα στην αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To app του siri προϋπήρχε στο app store όπως μάλιστα αντίστοιχες υπηρεσίες (Vlingo) Άμα δείτε και εδώ στο video τα περισσότερα και σημαντικότερα features υπήρχαν ήδη. Αυτό που δεν είχαν βάλει ήταν το text to speech το οποίο είναι και το λιγότερα δύσκολο σε αυτήν την τεχνολογία. Αξιοσημείωτο είναι ίσως το γεγονός ότι το παλιό siri (καθώς και άλλες παρόμοιου τύπου συσκευές) ήταν available για όλες τις apple συσκευές ενώ το παλιό siri θα πάψει να λειτουργεί από 15 Οκτωβρίου...Και το νέο θα είναι διαθέσιμο μόνο για το καινούργιο Iphone 4s...Προς τι τόσος ενθουσιασμός? Εάν ήταν το πρώτο app του είδους ίσως να άξιζε, αλλά ρε παιδιά έχει πολλά μη τεχνικά "προβλήματα" όσο αφορά το που το χρησιμοποιείς. Δηλαδή δεν γίνετε σε έναν δημόσιο χώρο να: 1)Ζητάς να γίνει ησυχία, 2) Ή να δηλώνεις σε όλους που και τι κάνεις (Πες μου που είσαι και τι κάνεις!! :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...