Προς το περιεχόμενο

Απεβίωσε ο Steve Jobs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 377
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποτέ δεν συμπάθησα τις τακτικές τις apple και του jobs αλλά ο άνθρωπος ήταν μια ιδιοφυια.

Απο σήμερα ο μέσος όρος IQ του πλανήτη είναι μικρότερος.

 

RIP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα πολύ κρίμα..Δεν συνηθίζω να γράφω σε τέτοιες περιπτώσεις,κ πέρα απο ανταγωνισμούς.. Πρόσφερε πολλά με τις ιδέες του.Ας είναι ελαφρύ τ χωμα που θα τον σκέπασει.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε για πάντα την καθημερινότητά μας, οι περισσότερες "επαναστάσεις" στο χώρο ξεκίνησαν από τις ιδέες του...

Το κινητό μου έχει οθόνη αφής εξ αιτίας του, το πρώτο μου mp3 είχε χειριστήρια αφής εξ αιτίας του, τα tablets

σαρώνουν και γίνονται η νέα μόδα εξ αιτίας του...

Κακά τα ψέματα, οι υπόλοιπες εταιρίες απλά αντιγράφουν και δουλεύουν στις βάσεις των ιδεών του, με εξαίρεση την

Asus κ τα netbook (που η apple ουδέποτε μπήκε στον κόπο να αντιγράψει όπως όλες οι υπόλοιπες εταιρίες)...

Δεν είμαι fanboy, δεν είχα κ ούτε έχω στην κατοχή μου apple (htc - creative - pc) αλλά δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω

αυτά τα λίγα για τον Jobs που "έδεσε" τον όνομα του για πάντα με την Apple...

Ακόμα και η microsoft έχει προσφέρει λιγότερα κ μη μου πείτε ότι ένα λειτουργικό αποτελεί ΤΟ "θαύμα"....

 

Ο Jobs ήταν η Apple, με απίστευτη επιρροή και "ρεύμα"...

Αν δείτε σήμερα τα σύννεφα στον ουρανό να κινούνται γρήγορα, ο Steve κάτι θα ετοιμάζει...Καλό ταξίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αρχιζει το πραγματικα ενδιαφερον ταξδι για τον Stevie.

 

Αυτο το μικρο βιντεο δειχνει πραγματικα ποιος ηταν.Εγω το δειχνω εδω και αρκετα χρονια στους μαθητες μου.(Μαζι με αλλα videos για εκπαιδευτικους λογους.)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ποτέ δεν τον συμπάθησα, ούτε τον δικαιολόγησα, ούτε τον παραδέχτηκα, όταν ξύπνησα σήμερα το πρωί και διάβασα την είδηση στεναχωρήθηκα πάρα πολύ...

 

Κρίμα, ήταν και νέος. Θα μας λείψει. RIP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο πλήγμα στην κοινωνία της τεχνολογίας. Ένας άνθρωπος που πρόσφερε πολλά. Ένας δημιουργός που χωρίς αυτόν δεν είχαμε φτάσει στο σημείο που είναι τώρα την τεχνολογία.

Ευχαριστώ Steve. Αναπαύσου εν ειρήνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...