Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν τα πλήρη χαρακτηριστικά του Samsung Galaxy Nexus (ενημερώθηκε)


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν οι φωνητικες εντολες δεν λειτουργουν 100% δεν μπορεις να στηριχτεις πανω τους

και δεν τις ξαναχρησημοποιεις. Στο μελλον ομως ειμαι αισιοδοξος, και βλεπω οτι και η Apple προς τα εκει παει

 

(εχω καει απο φωνητικες εντολες. ειπα στο iphone ονομα για να παρει τηλεφωνο ενα φιλο μου και πηρε μια πρωην γκομενα. ρεζιλι εγινα και ειχα να της μιλησω 5 χρονια..)

 

δεν είναι ακριβός φωνητικές εντολές αυτό που αναπτύσσει η google είναι ακριβός το ίδιο πράμα με το siri της apple απλός η apple έχει την τάση να παρουσιάζει κάθε τη σαν καινοτομία..... έτσι μερικά προβατάκι πιστεύουν ότι τους λένε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

βασικά όχι μόνο apple εδώ και η google έχει αυτό το πρόγραμμα ένα χρόνο και κάτι και το βελτιώνει κάθε τόσο απλός κάνεις δεν το χρησιμοποιεί ευρεία...

 

Κανείς δεν το χρησιμοποιεί ευρεία γιατί απλά δεν λειτουργει. Αυτά ή λειτουργουν ή δεν λειτουργούν! Επιφυλλάσομαι για το αν θα λειτουργεί και η προσπάθεια της apple. Θα το μαθουμε σε 10 μέρες.

 

 

(εχω καει απο φωνητικες εντολες. ειπα στο iphone ονομα για να παρει τηλεφωνο ενα φιλο μου και πηρε μια πρωην γκομενα. ρεζιλι εγινα και ειχα να της μιλησω 5 χρονια..)

 

Ναι, ρε φίλε. Αν είναι να κάνει λάθος η φωνητική κλήση, θα πάρει την πιο ακατάλληλη επαφή! Είναι κανόνας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν το χρησιμοποιεί ευρεία γιατί απλά δεν λειτουργει. Αυτά ή λειτουργουν ή δεν λειτουργούν! Επιφυλλάσομαι για το αν θα λειτουργεί και η προσπάθεια της apple. Θα το μαθουμε σε 10 μέρες.

 

 

εγώ που του μίλαγα δεν λειτουργούσε σωστά ο φίλος μου που μιλάει πολύ καλά αγγλικά εκείνον τον άκουγε χωρίς ζόρι χωρίς τπτ.... το κακό....... ούτε το siri ούτε της google στα ελληνικά τσου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν γραφτει τοσα πολλα σε αυτες τις σελιδες, για την οθονη για την μπαταρια το μεγεθος...κτλ ομως η καινοτομια που φερνει το τηλεφωνο...μαλλον περασε απαρατηρητη. Θα ειναι το πρωτο τηλεφωνο-πορτοφολι!!!!!! ενα εξυπνο τηλεφωνο εχει αντικαταστησει πολλες συσκευες ειρθε η σειρα για το πορτοφολι, κ τις καρτες. :-)

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "1.3MP κάμερα στο μπροστινό μέρος του για video κλήσεις" καλό θα ήταν να μας διευκρινίσουν αν πρόκειται για UMTS βιντεοκλήσεις ή απλά μέσω 3g internet βιντεοκλήσεις τύπου skype/google talk οι οποίες φυσικά δεν είναι συμβατές με τα άλλα κινητά τηλέφωνα.

 

Έτσι την πατήσαμε με το nexus s. Εκτός και αν με το ICS μας δώσουν αυτό που και στα πιο παλιά Nokia υπάρχει - Απλή UMTS βιντεοκλήση μεταξύ τηλεφώνων ανεξαρτήτως λειτουργικού.

 

Παιδια στα htc παντως μια χαρα κανουμε video call κανονικα ανεξαρτητα απο προγραμματα και συσκευες... Λογικα θα γινεται και εδω... αφου το επιτρεπει το android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω την κίνηση της apple, τι θα κάνει στο iphone 5??? λέτε να κάνουν το απίστευτο και να βάλουν ραδιόφωνο???? Αν γίνει αυτό πιστεύω δεν θα υπάρχει ανταγωνισμός!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν οι φωνητικες εντολες δεν λειτουργουν 100% δεν μπορεις να στηριχτεις πανω τους

και δεν τις ξαναχρησημοποιεις. Στο μελλον ομως ειμαι αισιοδοξος, και βλεπω οτι και η Apple προς τα εκει παει

 

(εχω καει απο φωνητικες εντολες. ειπα στο iphone ονομα για να παρει τηλεφωνο ενα φιλο μου και πηρε μια πρωην γκομενα. ρεζιλι εγινα και ειχα να της μιλησω 5 χρονια..)

Τυχερακια, παραλίγο να βγάλεις γκομενα :) ή έστω να επανασυνδεθεις με την πρώην .. Ειδες το iPhone εξυπνάδα; :)

Αυτά με τις φωνητικές οδηγίες ποτε δεν τα καταλαβα. Ακόμα και γραμματεα να ειχα, δεν θα της έλεγα να παρει κάποιον τηλέφωνο. Μπορεί να μην άκουγε καλα, ή μπορεί να έχεις πολους με παρόμοιο όνομά. Τι χαζομάρες είναι αυτές; Τόσο δύσκολο είναι να συρεις το δάχτυλο με τα τηλεφωνά; Υπάρχει ποιο σίγουρη λύση;

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιιδια come on ακομη δεν το παρουσιασε samsung και γιαννη το βαφτισατε...

 

Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες της ιστοσελίδας του BGR, έγιναν γνωστά τα χαρακτηριστικά του Galaxy Nexus, του smartphone που η Samsung μαζί με τη Google ετοιμάζονται να μας παρουσιάσουν την επόμενη εβδομάδα.

 

 

ναι ok και εμενα δεν μου αρεσε το 5MP αλλα μεχρι την τριτη 11 οκτωβριου θα κανω υπομονη για γιουχα η ουααααου :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βαρέθηκα να βλέπω όλους να trolάρουν για τις κάμερες στα κινητά τηλέφωνα...Καιρός είναι να μάθετε πως τα MP δεν παίζουν ΚΑΝΕΝΑ ρόλο στην ποιότητα της εικόνας! Τα MP είναι μονάδα μέτρησης για το πόσο μεγάλη θα είναι και ΟΧΙ πόσο καλή!

Εκτός και αν θέλετε να εκτυπώσετε πάνω σε κανέναν τοίχο... Με καμία παναγία δεν πρόκειται να βγει κινητό στα επόμενα χρόνια που να έχει ποιότητα καλής μηχανής! Και όποιος εκτυπώνει σε ploter όπως είπε πιο πριν καλό είναι να πάρει μια Dslr και να κόψει τις π!π35 που κάθεται και τραβάει με το κινητό του... αν είναι δυνατών...

 

...συγνώμη για το ξέσπασμα αλλά δεν άντεξα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βαρέθηκα να βλέπω όλους να trolάρουν για τις κάμερες στα κινητά τηλέφωνα...Καιρός είναι να μάθετε πως τα MP δεν παίζουν ΚΑΝΕΝΑ ρόλο στην ποιότητα της εικόνας! Τα MP είναι μονάδα μέτρησης για το πόσο μεγάλη θα είναι και ΟΧΙ πόσο καλή!

Εκτός και αν θέλετε να εκτυπώσετε πάνω σε κανέναν τοίχο... Με καμία παναγία δεν πρόκειται να βγει κινητό στα επόμενα χρόνια που να έχει ποιότητα καλής μηχανής! Και όποιος εκτυπώνει σε ploter όπως είπε πιο πριν καλό είναι να πάρει μια Dslr και να κόψει τις π!π35 που κάθεται και τραβάει με το κινητό του... αν είναι δυνατών...

 

...συγνώμη για το ξέσπασμα αλλά δεν άντεξα...

 

Το είπαμε αυτό όμως ε... πολλές φορές, άδικα επαναλαμβάνεις το προφανές!

 

*

Είμαι πολύ περίεργος για το μέγεθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βαρέθηκα να βλέπω όλους να trolάρουν για τις κάμερες στα κινητά τηλέφωνα...Καιρός είναι να μάθετε πως τα MP δεν παίζουν ΚΑΝΕΝΑ ρόλο στην ποιότητα της εικόνας! Τα MP είναι μονάδα μέτρησης για το πόσο μεγάλη θα είναι και ΟΧΙ πόσο καλή!

Εκτός και αν θέλετε να εκτυπώσετε πάνω σε κανέναν τοίχο... Με καμία παναγία δεν πρόκειται να βγει κινητό στα επόμενα χρόνια που να έχει ποιότητα καλής μηχανής! Και όποιος εκτυπώνει σε ploter όπως είπε πιο πριν καλό είναι να πάρει μια Dslr και να κόψει τις π!π35 που κάθεται και τραβάει με το κινητό του... αν είναι δυνατών...

 

...συγνώμη για το ξέσπασμα αλλά δεν άντεξα...

 

το είπαμε ότι δεν μετράει την ποιότητα αλλά όπως είπαν και άλλοι γιατί να μην βάλει μια μεγαλύτερη; Τι θα κοστίσει; Μιλάμε για κινητό των 600ε. Το αδερφάκι του το SGS 2 έχει ήδη 8. Δεν χτυπάει άσχημα αυτό;

Εκτός και αν έχει βάλει κάνα φακό SLR με 5ΜΡ, θα την κράξω όπως κράζω την Apple όταν τις ελλείψεις τις βαφτίζει ότι είναι άχρηστες ιδέες μας που δεν χρειάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τα megapixels το ζητούμενο, προσωπικά θα προτιμούσα από την στιγμή που ενεργοποιείται η κάμερα να καταγράφει διαρκώς καρέ και με το πάτημα άμεσα (0s) να αποθηκεύεται τόσο το τρέχον όσο και μερικά πριν από αυτό αλλά και μετά (ανάλογα το τι έχει επιλέξει ο χρήστης) κάτι που πολύ εύκολα μπορεί να γίνει πράξη αφού αυτό που καταγράφει η κάμερα είναι η στιγμή που πολλές φορές μπορεί να χαθεί από τα όποια delay υπάρχουν.

 

Από εκεί και πέρα πλέον σπάνια εκτυπώνουμε τις φωτογραφίες μας αφού τις περνάμε σε ηλεκτρονικές κορνίζες όπου εκεί δεν φαίνεται η διαφορά στα mp αλλά ούτε και διαφορά στην ποιότητα σε σύγκριση με πανάκριβες dslr πόσο μάλλον όταν η ουσιαστική διαφορά θα έρθει από την επιλογή του κατάλληλου φακού ανάλογα με το θέμα που φωτογραφίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχερακια, παραλίγο να βγάλεις γκομενα :) ή έστω να επανασυνδεθεις με την πρώην .. Ειδες το iPhone εξυπνάδα; :)

Αυτά με τις φωνητικές οδηγίες ποτε δεν τα καταλαβα. Ακόμα και γραμματεα να ειχα, δεν θα της έλεγα να παρει κάποιον τηλέφωνο. Μπορεί να μην άκουγε καλα, ή μπορεί να έχεις πολους με παρόμοιο όνομά. Τι χαζομάρες είναι αυτές; Τόσο δύσκολο είναι να συρεις το δάχτυλο με τα τηλεφωνά; Υπάρχει ποιο σίγουρη λύση;

 

android.png

περα απο ολα αυτα ειναι τελειως γελοιο να καθεσαι και να μιλας μες στο κοσμο στο τηλεφωνο σου

 

δεν εχει κανενα απολυτως νοημα μια τετοια τεχνολογια, ισως μονο καθως οδηγεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...