Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν τα πλήρη χαρακτηριστικά του Samsung Galaxy Nexus (ενημερώθηκε)


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κι επειδή συνέβαινε στο παρελθόν σημαίνει ότι πρέπει να το τραβήξουμε ως σήμερα;Ή μήπως ότι καλώς συνέβαινε;

Θα στο πω απλά.Πριν από 1,5 χρόνο πήρα το desire με 300 κάτι ευρώ.Ο κολλητός μου ήθελε να πάρει κι αυτός τηλέφωνο.Ρε πάρε του έλεγα ένα ανδροειδές να δεις φως.Έχει μέλλον και πολύ καλά χαρακτηριστικά ήδη.Δεν το ξερε η μάνα του τότε στην Ελλάδα το android.Η αντίδρασή του; Άσε με με τις κλανιές σου και τα πειράματά σου.Θα πάρω το satio που σαλτάει και δέρνει και έχει και 12mp κάμερα.Τι να μου πει και το δικό σου με τα 5...

Θες να μάθεις το αποτέλεσμα;Πολιτισμικό σοκ όταν είδε το desire σε λειτουργία και τι μπορεί να κάνει.Τι μαλάκας είμαι που πέταξα 600 ευρώ για μια παντόφλα ήταν το ποίημα μετά...Λίγο αργότερα πήγε και πήρε το desire hd.Και ξέρεις πόσα mp είχε;Ω ναι, καλά μάντεψες, λιγότερα από 12...Δε συζητά να το αφήσει πλέον.Άσε που πολύ αμφιβάλλω αν το satio έβγαζε καλύτερες φωτό ακόμα και από το απλό desire...

Συμπέρασμα; αφήστε λοιπόν τα mp για τους μεσήλικες που πάνε στο γερμανό να ψωνίσουν ψηφιακή και κοιτάξτε τίποτα πιο ουσιώδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβοκάτσια της aplle μυρίζομαι <_< <_< :ph34r: :ph34r:

 

λες να είναι και αυτό σαν το iphone 5 που θα κυκλοφορούσε προχθές;

πάντως από την φωτογραφία φαίνεται ότι θα είναι εντυπωσιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάποδα είναι... λάθος της apple που έμεινε στις 3.5 και δεν πήγε έστω στις 4.

Ο κοσμος θα διαλεξει αναμεσα σε 3,5 του iphone και 4,65 ιντζες του samsung και οι περισσοτεροι θα διαλεξουν 3,5 δεν ειναι τρελοι..

Σπεκακηδες και hardcore enthusiasts μονο θα πανε σε 4,65. δηλαδη λιγος κοσμος.

 

Μα τωρα ρε παιδια να μιλαμε λογικα..4,65 ιντζες σε κινητο?

Τι να λεμε τωρα, το sgs2 με το ζορι χωραει σε τσεπη , αυτο δηλαδη πως θα το κουβαλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι επειδή συνέβαινε στο παρελθόν σημαίνει ότι πρέπει να το τραβήξουμε ως σήμερα;Ή μήπως ότι καλώς συνέβαινε;

Θα στο πω απλά.Πριν από 1,5 χρόνο πήρα το desire με 300 κάτι ευρώ.Ο κολλητός μου ήθελε να πάρει κι αυτός τηλέφωνο.Ρε πάρε του έλεγα ένα ανδροειδές να δεις φως.Έχει μέλλον και πολύ καλά χαρακτηριστικά ήδη.Δεν το ξερε η μάνα του τότε στην Ελλάδα το android.Η αντίδρασή του; Άσε με με τις κλανιές σου και τα πειράματά σου.Θα πάρω το satio που σαλτάει και δέρνει και έχει και 12mp κάμερα.Τι να μου πει και το δικό σου με τα 5...

Θες να μάθεις το αποτέλεσμα;Πολιτισμικό σοκ όταν είδε το desire σε λειτουργία και τι μπορεί να κάνει.Τι μαλάκας είμαι που πέταξα 600 ευρώ για μια παντόφλα ήταν το ποίημα μετά...Λίγο αργότερα πήγε και πήρε το desire hd.Και ξέρεις πόσα mp είχε;Ω ναι, καλά μάντεψες, λιγότερα από 12...Δε συζητά να το αφήσει πλέον.Άσε που πολύ αμφιβάλλω αν το satio έβγαζε καλύτερες φωτό ακόμα και από το απλό desire...

Συμπέρασμα; αφήστε λοιπόν τα mp για τους μεσήλικες που πάνε στο γερμανό να ψωνίσουν ψηφιακή και κοιτάξτε τίποτα πιο ουσιώδες...

 

καλά δεν το συζητάμε για τέτοιο επίπεδο, αλλά να κάνουμε πρόοδο σε όλα τα χαρακτηριστικά ενός κινητού. :-)

μην φτιάχνουμε το ένα και χαλάμε το άλλο. Γενικά δεν κοιτάω φωτογραφική όταν παίρνω κινητό γιατί δεν την πολύ χρησιμοποιώ αλλά θέλω όταν βγάζω μια στις τόσες εφόσον τεχνολογικά υπάρχει η δυνατότητα να μπορώ να βγάλω μια της προκοπής ακόμα και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Αλλά ναι δέχομαι ότι σε σχέση με άλλα χαρακτηριστικά είναι δευτερεύων. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα εντυπωσιακο κινητο οπως φαινεται με πολυ καλη οθονη κ αναλυση οσο για την Mp ξεκολλατε επιτελους.....αλλα γτ μου φαινεται πως ειναι ιδιο σε επιδοσεις με το SII εκτος της οθονης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος θέλει μεγαλύτερη κάμερα ας περιμένει το sgs3. Έτσι και αλλιώς και τα 2 η samsung τα κατασκευάζει, παρόμοιά θα είναι. 4,6 οθόνη και εμένα μεγάλη μου φαίνεται. Οι 4,3 που εχω στο sgs2 οριακές μου φαίνονται. Εκτός αν καταργησουν το κεντρικό κουμπι και έχουμε 4.6 ίντσες στο ιδιο μέγεθος οπότε θα είναι σούπερ τέλειο. Νομίζω ότι κάτι τέτοιο σχεδιάζουν στις επόμενες εκδόσεις android, ίσως γι αυτό να ακούμε παντού για μεγάλες οθόνες. Τα κουμπιά έτσι και αλλιώς ήταν επαφής, τώρα θα είναι στο κάτω μέρος στην οθόνη. Για βίντεο, browsing, θα έχεις ολη την οθόνη όμως... Τέλειο μου ακούγεται και εντελώς λογικό.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως πάνω από τις 4 ίντσες ζορίζει το πράγμα.Ανάλογα και τη χρήση που θέλει να κάνει και ο καθένας βέβαια, αλλά πιστεύω πως για επαγγελματική χρήση που συνδέεται με συχνό βάλε-βγάλε οι μικρές διαστάσεις βολεύουν.Αν το θες να γράφεις στο αεροπλάνο, οκ... :mrgreen:

Οι 3,5 του iphone πάντως προσωπικά πιστεύω πως είναι λίγες.3,8 με 4 θεωρώ πως είναι η χρυσή τομή για τις περισσότερες ανάγκες/περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα που έχω ένα χρόνο 5 ίντσες κινητό νομίζω πλέον το ιδανικό μέγεθος είναι 4 με 4,3 αναλόγως τα γούστα, παραπάνω γίνεται δύστροπο σε καθημερινή χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα που έχω ένα χρόνο 5 ίντσες κινητό νομίζω πλέον το ιδανικό μέγεθος είναι 4 με 4,3 αναλόγως τα γούστα, παραπάνω γίνεται δύστροπο σε καθημερινή χρήση.

 

αυτό λέω και εγώ... 4.6 νομίζω ξεφεύγει αλλά 4-4,3 είναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά περιμένετε να το δείτε και να τρέχουν τα σάλια σας tongue.gif

 

Να δείτε μετά που θα λέτε δεν πειράζει μωρέ!!

 

Πέρα από την πλάκα, αλλάζει το πράγμα εδώ όσον αφορά το μέγεθος γιατί μιλάμε για 720ρ και μένει να δούμε πώς θα είναι το κινητό από κοντά.

 

Έχω την αίσθηση ότι εκτός από πολύ λεπτό θα είναι αρκετά μίνιμαλ και μικροκαμωμένο, πολύ πιθανώς και χωρίς πλήκτρα στο κάτω μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται ή μόνο σε μένα κάνει εντύπωση πως ενώ όλοι λέγαν και γραφόταν για 1,5 Ghz επεξεργαστή, τελικά θα κυκλοφορήσει στο 1,2? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...