Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με το Nero vision


viotiashop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σας, έχω ένα πρόβλημα με το Nero vision 10. μόλις πήρα νέα κάμερα η οποία βγάζει αρχεία Mov, και στο Nero δεν ακούγεται το ήχος κατά την επεξεργασία των βίντεων. τι μπορώ να κάνω για να μη μου αχρηστευτεί η κάμερα? λείπει κάποιος codec?

ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξ αρχής, πριν τα βάλεις στο nero vision, παίζει ο ήχος; Δοκίμασε να κάνεις κανένα convert τα βίντεο που θες να επεξεργαστείς π.χ. σε τύπο avi και μετά βάλ' τα. Αν δεν γίνει ούτε έτσι, δυστυχώς δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό... Κάνε καμία αναζήτηση στο Google μήπως και άλλος έχει το πρόβλημα αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξ αρχής, πριν τα βάλεις στο nero vision, παίζει ο ήχος; Δοκίμασε να κάνεις κανένα convert τα βίντεο που θες να επεξεργαστείς π.χ. σε τύπο avi και μετά βάλ' τα. Αν δεν γίνει ούτε έτσι, δυστυχώς δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό... Κάνε καμία αναζήτηση στο Google μήπως και άλλος έχει το πρόβλημα αυτό...

 

ναι εξ'αρχής παίζουν και όπως έψαξα στο google κατάλαβα ότι ίσως του λείπει ο codec mov αλλά δεν ξέρω που να τον βρω.

σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν βρεις τότε τον mov codec για το vision, δοκίμασε όπως σου είπα να το μετατρέψεις σε άλλο τύπο...Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό. (Αυτό το πρόγραμμα είναι μόνο για converting. Μπορείς να κατεβάσεις αυτό που κάνει converting αλλά παρέχει και άλλες πολλές χρήσιμες λειτουργίες. Και τα δύο είναι δωρεάν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...