Προς το περιεχόμενο

Υπερβολικά αργή μεταφορά δεδομένων


Panahs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά μπορείτε να δώσετε λίγο φως και σε μένα;

Έχω WD 500αρη usb2.0 φάση και ενώ δούλευε κανονικά τον λειτούργησα σήμερα και πάει χελωνονικά...

Κατέβασα τα προγράμματα που λέτε και τα παραθέτω.

Μπορείτε να μου πείτε ενδεικτικές τιμές για read write access και δεν ξέρω και γω τι άλλο ώστε να καταλάβω τι φταίει;

Ευχαριστώ

 

 

 

post-193694-0-08196800-1318095401_thumb.jpg

 

 

post-193694-0-34868500-1318095402_thumb.jpg

Που πας ρε φίλε με 55°C φαντάζομαι ότι θα ανεβαίνει και πάνω από αυτό,βρες ένα φουρφούρι να του χτυπήσεις λίγο αέρα κοπανιστό μπας και στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που πας ρε φίλε με 55°C φαντάζομαι ότι θα ανεβαίνει και πάνω από αυτό,βρες ένα φουρφούρι να του χτυπήσεις λίγο αέρα κοπανιστό μπας και στρώσει.

 

 

Δε μου λες, ο εξωτερικός μου που δουλεύει στους 56-57 είναι φυσιολογικό; Δεν ξέρω και τι να τον κάνω γιατί είναι εξωτερικός! Να του βάλω κάνα ανεμιστήρα από πάνω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα είναι αναλόγως των δίσκο αν έχεις το μοντέλο μπορείς να ψάξεις για της προδιαγραφές του αλλά γενικά οτιδήποτε πάνω από 50 αρχίζει και γίνεται επικίνδυνο.

 

Για το μοντέλο του φίλου από πάνω π.χ. η μέγιστη θερμοκρασία είναι η 60° (και γενικά οι ποιο πολύ δίσκοι εκεί είναι)που όταν έχει 55° είναι πολύ οριακά και εσύ ακόμα ποιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω η WD μας λέει το πολύ εώς 104 fahrenheit που είναι 40°C σε άλλες σελίδες που των έχουν του δίνουν μόνο 35°C.

 

 

Αυτό είναι environment temperature. Δεν μπορεί να είναι θερμοκρασία συσκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες διάβασε εδώ που έχει αρκετές πληροφορίες,με βασικότερη ότι μεταξύ ambient και πραγματικής θερμοκρασίας είναι 10°C οπότε πάμε 45-50°C max, όπως και να έχει ακόμα και 60°(που είναι για τους περισσότερους) να έχει μέγιστο ο δικός σου, εσύ είσαι στα 56-57 οπότε καλό δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Περίεργα πράγματα. Πως γίνετε το Health του HD tune να είναι ok και ο δίσκος να σέρνεται?

Εχω έναν seagate 320gb σχεδόν γεμάτο και δεν μπορώ να τον συνεφέρω. 

Έκανα ένα τεστ με το HDtune.. Εσείς που ξέρετε να διαβάζετε αυτά τα δεδομένα δεν

μου λέτε και εμένα τι γίνεται ρε παιδιά? 

 

 

 

nt6l.jpg

 

 

 

 

 

0wy7.jpg

 

 

 

Επίσης στο Sentinel η υγεία είναι 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...