Προς το περιεχόμενο

iPhone 4S: 1 εκατομμύριο προ-πωλήσεις σε 24 ώρες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι δε θεωρώ ότι το καλύτερο είναι υποκειμενικό. Υποκειμενικό είναι το ομορφότερο ή το βολικότερο.

Ειδικά σε προιόντα τεχνολογίας. Τα specs γι αυτόν ακριβώς το λόγο υπάρχουν στ αυτοκίνητα, στις μηχανές, στα κινητά, στις οθόνες, στις κάρτες γραφικών, σε οτιδήποτε.

Καταλαβαίνω τι λες παρεδωσε, απλά διαφωνώ.

Επιμένω πάντως πως δεν έπρεπε να μου σβήσεις τον Αντρέα τον άνεργο και δεν είχα κανένα πρόβλημα να τον έβαζα αν ταίριαζε στην περίπτωση στο τόπικ του galaxy s2 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Εγώ πάλι δε θεωρώ ότι το καλύτερο είναι υποκειμενικό. Υποκειμενικό είναι το ομορφότερο ή το βολικότερο.

Ειδικά σε προιόντα τεχνολογίας. Τα specs γι αυτόν ακριβώς το λόγο υπάρχουν στ αυτοκίνητα, στις μηχανές, στα κινητά, στις οθόνες, στις κάρτες γραφικών, σε οτιδήποτε.

Καταλαβαίνω τι λες παρεδωσε, απλά διαφωνώ. [...]

 

Ας το θέσω διαφορετικά, για να γίνω περισσότερο κατανοητός: ανεξαρτήτως κινητήρα ή επιδόσεων, ο Χ προτιμά τα SUV και ο Ψ προτιμά τα roadster αυτοκίνητα.

 

Έτσι, για τον Χ, καλύτερο αυτοκίνητο μπορεί να είναι η BMW X3 ενώ για τον Ψ καλύτερο αυτοκίνητο είναι η BMW Z4. Μπορεί να φοράνε και τον ίδιο κινητήρα (γι'αυτό έφερα παράδειγμα εταιρείας που κατασκευάζει και SUV και roadster). Οπότε δεν παίζει ρόλο ο κινητήρας, τα άλογα ή τα απόλυτα νούμερα. Ρόλο παίζει τι αρέσει στον καθένα και τι του "πάει" και τι καλύπτει τις ανάγκες του.

 

;)

 

ΥΓ: Πραγματικό παράδειγμα το ανωτέρω, ο κουμπάρος μου προτιμά τα SUV κι εγώ τα roadster...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κοιτάξεις λίγο πιο πάνω έδωσα ίδιο παράδειγμα προηγουμένως με μηχανές. Και έλεγα ότι για να συγκρίνεις πράγματα πρέπει να ναι ίδια κατηγορία. Συγκρίνεις λοιπόν το Z4 με το S2000 και μπορείς βάσει specs, εξοπλισμού κλπ να δεις ποιο είναι καλύτερο.

Το iPhone με το Galaxy S2 λοιπόν δεν είναι ίδια κατηγορία? Δεν είναι high end κινητά? Άρα νομίζω ότι μπορούμε να τα συγκρίνουμε και αν δεις ότι το μόνο που κάνει καλύτερα το iPhone είναι να ναι πιο όμορφο θεωρώ καλύτερο το S2.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να μη συνεχίσουμε τη συζήτηση, εγώ απ την αρχή έκανα απλά λίγο πλάκα, καθώς έχω υποσχεθεί να μην ξαναμπλέξω σε τέτοια κουβέντα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το θέσω διαφορετικά, για να γίνω περισσότερο κατανοητός: ανεξαρτήτως κινητήρα ή επιδόσεων, ο Χ προτιμά τα SUV και ο Ψ προτιμά τα roadster αυτοκίνητα.

 

Έτσι, για τον Χ, καλύτερο αυτοκίνητο μπορεί να είναι η BMW X3 ενώ για τον Ψ καλύτερο αυτοκίνητο είναι η BMW Z4. Μπορεί να φοράνε και τον ίδιο κινητήρα (γι'αυτό έφερα παράδειγμα εταιρείας που κατασκευάζει και SUV και roadster). Οπότε δεν παίζει ρόλο ο κινητήρας, τα άλογα ή τα απόλυτα νούμερα. Ρόλο παίζει τι αρέσει στον καθένα και τι του "πάει" και τι καλύπτει τις ...

Μονο που αμα διαβάσεις τι γραφούν αυτοι που έχουν iphone, και τι αυτοι που έχουν android, καταλαβαίνεις ότι και οι 2 αφού γράψουν ένα σωρο θετικά για το κινητό τους που συνηθως όντως ισχύουν, γραφούν ένα καρο μπούρδες για την αντίπαλη πλατφόρμα, που δεν ισχύει τίποτε ή κάνουν την τρίχα τριχια ή ισχύει κάποτε. Βγάζουν έτσι το συμπέρασμά ότι η πλατφόρμα τους είναι η καλητερη. Αυτός είναι ο λόγος τόσων αντιπαραθέσεων. Η αγνοία για την αντίπαλη πλατφόρμα.

Αυτός λοιπόν που ορκίζεται ότι κανεί καλύτερα τη δουλεία του με το suv, το λέει αγνοωντας εντελώς το BMW. Αν το γνώριζε πραγματικά μπορεί να εξακολουθούσε να προτιμά το suv, μπορεί και όχι.

Μονο όταν τα έχεις και τα 2 μπορείς να έχεις σωστή κρίσή.

Οποίος λέει ζωα οποίον παίρνει iPhone, ή ότι το παίρνει για μοδα κλπ κανει λάθος. Αγνωει το ios και τα πλεονεκτήματά του. Όταν μια πλατφόρμα έχει παρει τέτοιο μερίδιό αγορας απο το πουθενά δεν μπορεί να το έχει κανει μονο με τη μοδα, ή επειδή είναι άσχετοι οσοι το παίρνουν. Με το να τους λες ζωα γελάνε και οι πέτρες. Τίποτα δεν έχει τέτοια τεραστία επιτυχία χωρίς να αξίζει. Το θεμα είναι τι θα γίνει στο μέλλον.

Επίσης οποίος παίρνει iPhone, και το δικαιολογεί ότι το κανει γιατί τα android, κολανε, έχουν λίγες καλές εφαρμογές, δεν είναι smooth, είναι δύσκολα, θέλουν φτιάξιμο custom rom κλπ για να έχεις ανάλογη εμπειρια χρησης, έχουν μείνει στα παλαιά android.

Για πάρτε ένα sgs2 (γι αυτό μπορω να μιλαω σίγουρα γιατί το εχω, όπως και το 3gs) ή καποιο απο τα υπολοιπα κορυφαία και τα ξαναλέμε τοτε..

Προσωπικά λατρεψα το iPhone, αλλα πολυ δύσκολα θα ξαναπάρω iphone. Γιατί εχω δει ότι στο sgs2 δε μου λείπει τίποτα απο οσα λατρεψα στο iPhone. Δεν ειχα την ιδία άποψη όταν ειχα δουλέψει το desire. Με τίποτα δεν αλλαζα το iPhone γι αυτό.

Εχω πάψει να αγωνιω αν και ποτε θα βγει jb. Ειχα 300 εφαρμογές στο iPhone, καμία 200ρια τις εχω ακριβώς ίδιες στο android, και καμία 100ρια παρόμοιες, συνυθως λίγο χειρότερες. Απο εκεί και περα πλεον έχει κυρίως πλεονεκτήματά ένα καλο και ακριβό android.

Παρόλα αυτά, εντελώς ηλικρινα σε πολους γνωστούς μου προτείνω το iphone. Όταν κάποιος δεν ξερει να κανει ούτε ένα copy-past, ή δεν έχει καν pc, αυτό είναι το κινητό για αυτον.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο μου smartphone ήταν το s.e. xperia αυτό με το πληκτρολόγιο,να πω την αλήθεια,το πήρα μόνο κ μόνο για το msn κ για τίποτα άλλο,τολμησαν να το χαρακτηρησουν τρομαρα τους κ iphone killer, :-P τότε φαν του msn βλέπεις μιλουσα με καμία δεκαρια γκομενες ο greek lover O:-).... σα κινητό ήταν τραγικό,αλλά όμως μαζί του "ανακάλυψα την Αμερική". Το galaxy το ιδα σε ένα κατάστημα της wind έρωτας κεραυνοβολος,μετά στον germano είδα το iphone,αν καποιος είναι καψουρης δεν έχει μάτια για άλλη γκομενα,έτσι κ εγώ,ωραία ο αναθεματισμος του μήλου αλλα κακά τα ψέματα copy paste του iphone είναι,απλα εγώ έχω κ live walpepers ζήλια σας :-P.. κ όσο κ αν δε θέλουμε επίσης να το παραδεχτουμε αν αφησεις σε ένα τραπέζι το iphone κ διπλά του οποιοδηποτε galaxy όλοι το iphone θα τσακωσουν πρώτο να περιεξεργαστουν. Κ ομόλογο επίσης ήμουν έτοιμος για iphone αν έλεγαν ότι το νέο θα είχε 4άρα Οθόνη,τώρα όχι,ποιο πάνω πάω, βλέπε Samsung note ποιο κάτω όχι. Δε πιστεύω περι φανμποισμους,αυτη είναι η εύκολη προσβολή,φανμποισμους έχουν τα πιτσιρικια για της κονσολες τους,PlayStation vs Xbox. Οπως δεν είναι όλα ροδινα με την γουγλε έτσι πιστεύω δεν είναι όλα ροδινα με το μήλο,προσωπικά πριν την έλευση του πολυχρονεμενου 2.3.3 το κινητό ήταν μια ανάσα πριν κάνει μετωπικη στον τοιχο απο τα τρέλα του κολληματα,τώρα με έχει αφήσει μαλακά,ούτε ένα κολλημα ουτε κιχ δεν κάνει,δε με ενδιαφέρουν η νέες ρομ που βγαίνουν σα στραβες κ να είμαι απο πάνω του καθε τρεις κ λιγο,με ενδιαφέρει το κινητό που θα πάρω να δουλεύει Τέλεια, απλα πράγματα.

Σε μερικά πράγματα το μήλο έχει δίκιο οσο κ αν την βιδωνει ακόμη κ σε εμένα,κυριοι η πληρωστε η φτιαχτε δικό σας,εμένα προσωπικά μου την δίνει που το κινητό μου είναι ίδιο με του Μήλου,πριν λοιπών κραξουμε τους κακούς Αμερικάνους που κυνηγούν τους φτωχούς κορεατες,μην ξεχνάμε κάτι, η Κορέα είναι η μεγαλύτερη copy paste μηχανή που υπάρχει αυτή την στιγμή. Κ θα συνεχίσω να επιμένω, ο θάνατος του συνχωρεμενου βοήθησε πολύ στο να ανέβουν η πωλήσεις. Κ όπως επίσης ότι η Ζωή είναι μεγάλη ιεροδουλη,την στιγμή που ο τυπος σχεδόν έκανε τα όνειρα του πραγματικότητα, ξεκίνησε απο το 0 κ μέσα σε λίγα χρονιά έγινε αυτός που έγινε ήρθε ο θάνατος να ρίξει το χορό χαστουκι κ μάλιστα ηχηρο. Αυτά, καλά μου πέρασε η ώρα οποίος κατάλαβε ας το πει κ σε εμένα που δε κατάλαβα :-P

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα λινκ με πωλήσεις smartphones έχουμε?

 

έτσι για να δούμε ρε αδρερφέ πόσα πουλάει το καθένα...

 

 

όλα τα άλλα ομελέτα με αντζούγιες ....

 

αν μου αρέσει κάτι θα το πάρω , δεν μου αρέσει δεν το παίρνω ...

 

με αυτήν τον νοοτροπία πήρα την 318 BMW μου χέστηκα αν υπάρχουν καλύτερα αυτοκίνητα , με αυτήν νοοτροπία πήρα την LG τηλεοραση ξαναχέστηκα αν υπάρχουν καλύτερες (δεν γράφω ίντσες για να μην με πει και κανένας μαλάκας ψώνιο ...)

 

με αυτην την νοοτροπία πηδούσα τα μωρά που διάλεγα ξαναματαχέστηκα αν υπήρχανε πιο καλά , πιο σφιχτά πιο χαζά ... (και λέω πηδούσα γιατί τώρα είμαι παντρεμένος οπότε ή το δικό μου μπούτι ή της γυναίκας μου να πιάσω το ίδιο είναι)

 

με αυτήν νοοτροπία θα πάρω και το iphone καταλάβατε ή να κάνω και κακά?

 

 

 

υ.γ κάτι καμμένους που κάθονται μέσα στα φόρουμ και προσπαθούνε να μου αποδείξουνε ότι τα galaxy , μαλαξυ και ότι άλλο θες είναι καλυτερα από το iphone τι να πω....δεν τους λυπάμαι καθόλου ....είναι τελειωμένη περίποτωση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Νέος επεξεργαστής...

 

2. Νέα φωτογραφική... (8 ΜΡ)

 

3. Νέα υπηρεσία (SIRI)

 

4. Τραβάει και Full HD video.

 

5. Επανασχεδιασμένο σύστημα κεραίας.

 

Βασικά, δεν είναι 2-3 μικρές αλλαγές όπως το παρουσιάζουν πολλοί εδώ μέσα... ναι μεν έχει παραμείνει το ίδιο design, η οθόνη να αλλάξει για ποιό λόγο, δεν υπάρχει καλύτερη, και μην ξεχνάμε ότι έχει όλα τα άλλα που μπορεί να έχει ένα κινητό...

 

Δεν βλέπω και τον λόγο για τον οποίο δεν θα έπρεπε η Apple να βγάλει το 4S... αλήθεια... για να αισθάνονται ίσως κάποιοι καλύτερα με τα Android τους...

 

Ίσως θα έπρεπε να περιμένουν μέχρι να τους συνεννοηθούμε και να τους πούμε τί θέλουμε εμείς και πότε... κι αυτό θα ήταν καλό... ή να μην ξαναβγάλουν κινητό... τί κι αν βγαίνει το iPhone 1ο σε customer satisfaction... να πάρει και κανένας άλλος σειρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το θέσω διαφορετικά, για να γίνω περισσότερο κατανοητός: ανεξαρτήτως κινητήρα ή επιδόσεων, ο Χ προτιμά τα SUV και ο Ψ προτιμά τα roadster αυτοκίνητα.

 

Έτσι, για τον Χ, καλύτερο αυτοκίνητο μπορεί να είναι η BMW X3 ενώ για τον Ψ καλύτερο αυτοκίνητο είναι η BMW Z4. Μπορεί να φοράνε και τον ίδιο κινητήρα (γι'αυτό έφερα παράδειγμα εταιρείας που κατασκευάζει και SUV και roadster). Οπότε δεν παίζει ρόλο ο κινητήρας, τα άλογα ή τα απόλυτα νούμερα. Ρόλο παίζει τι αρέσει στον καθένα και τι του "πάει" και τι καλύπτει τις ανάγκες του.

 

;)

 

ΥΓ: Πραγματικό παράδειγμα το ανωτέρω, ο κουμπάρος μου προτιμά τα SUV κι εγώ τα roadster...

Μονο που αυτο δε λες σκυλο μου ειναι οτι εσυ απο ολα τα roadster διαλεξες ενα οχι και τοσο αντρικο. I see a pattern there :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοινη λογικη ο καθενας αγοραζει ο,τι θελει δεν μπορεις να τον κρινεις απο το κινητο του!!ελεος πια!!

 

Δεν είπα πουθενά ότι η εξυπνάδα κάποιου κρίνεται απ το κινητό του. Είπα απλά ότι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο έξυπνοι, όπως δεν είναι και το ίδιο δυνατοί κοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί που κάναν καραμέλα τα χαρακτηριστικά ας δούνε λίγο τα benchmarks που ανέβηκαν στο topic του iphone 4s...

 

Ουπς. Δε τα είχα δει αυτά. Οπότε έπεσα έξω που είπα ότι απλά θα το αναβάθμιζαν για να το φέρουν... στο ίδιο επίπεδο με τον ανταγωνισμό. :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Sensory

 

Sensory's TrulyHandsfree™ Voice Control on Samsung Phone(SGS2)uploaded Απριλη του 2011

http://www.youtube.com/watch?v=RRZp4Lp1p5Y

 

Και τώρα μπορείς να το συγκρίνεις με αυτο: http://macdailynews.com/2011/10/11/stuff-tv-hands-on-with-apple-iphone-4s-siri-is-amazing-with-video/

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...