Προς το περιεχόμενο

iPhone 4S: 1 εκατομμύριο προ-πωλήσεις σε 24 ώρες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η apple δεν πρόκειται να ρίξει τις τιμές γιατί αν το κάνει θα είναι σαν να λέει τοσο καιρο κορόιδα σας είχα. Σκεψου να εδινε φετος το 4 κανα 300αρι. Επίσης θα χάσει και το premium feeling που έχουν τα προιόντα της .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομίζω ότι αυτοί που κοιτάνε την τιμή του iphone πριν το αγοράσουν είναι πάνω από 10-20% του αγοραστικού του κοινού. Ότι τιμή και να είχε, το ίδιο θα πούλαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple δεν πρόκειται να ρίξει τις τιμές γιατί αν το κάνει θα είναι σαν να λέει τοσο καιρο κορόιδα σας είχα. Σκεψου να εδινε φετος το 4 κανα 300αρι. Επίσης θα χάσει και το premium feeling που έχουν τα προιόντα της .

Κανείς δεν ξεφεύγει απο το νομο προσφοράς ζήτησης. Κατσε να πέσουν οι πωλήσεις και θα δεις για ποτε το iphone μπορεί να παει μεχρι και 50% κάτω. Μη κοιτάς τώρα. Μπορεί να διαβάζεις ότι μειώνονται τα ποσοστά τις apple, λόγω android κυρίως, αλλα επειδή είναι πολοι περισσότεροι αυτοι που αγοράζουν smartphone, σε απόλυτα νούμερα, οι πωλήσεις τις apple αυξάνονται συνεχώς. Δεν υπάρχει εταιρία στον πλανήτη που οι πωλήσεις να αυξάνονται και αυτή να ρίχνει τιμές.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες δε βαρεθήκατε;Ειλικρινά δεν υπάρχει συζήτηση για την Apple που να μη γίνεται της τρελλής,

Θα παρακαλουσα οταν τσακωνονται fans και haters να μην κανετε τετοια posts,

τους κοβετε τον ειρμό της σκεψης και δεν εχουμε καλο θεαμα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Η Apple και πάλι έκανε το θαύμα της.

100 χρόνια μπροστά είναι το Siri απο οτιδήποτε έχει κυκλοφορήσει μέχρι τώρα.

Απλά τώρα θα το αντιγράψουν όλοι και θα γίνει μια σούπα.

Πάντα θα είναι η εταιρία που θα καινοτομεί.

1.000.000 ήταν οι προπαραγγελίες χώρια οι retail πωλήσεις που έγιναν και όλα αυτά σε αυτές τις λίγες χώρες που κυκλοφόρησε.

Respect!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω στοίχημα το 90% που εκθειάζουν το siri, δεν πρόκειται να το χρησιμοποιείσουν πανω απο 2-3 φορές.. :)

 

Τι σημασία έχει; Κι εγώ λέω «ωωω respect» για τους σκληρούς των 3-4 TB που βρίσκω στα ράφια, αλλά δεν πρόκειται ποτέ να πάρω κανέναν τέτοιο. Άλλο το να θαυμάζεις κάποια τεχνολογία, άλλο να τη χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημασία έχει; Κι εγώ λέω «ωωω respect» για τους σκληρούς των 3-4 TB που βρίσκω στα ράφια, αλλά δεν πρόκειται ποτέ να πάρω κανέναν τέτοιο. Άλλο το να θαυμάζεις κάποια τεχνολογία, άλλο να τη χρειάζεσαι.

Αυτή είναι η διάφορα μας. Εγώ αγοράζω τις τεχνολογίες που χρειάζομαι.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η διάφορα μας. Εγώ αγοράζω τις τεχνολογίες που χρειάζομαι.

 

Για όλους το ίδιο ισχύει. Ένα smartphone δεν προσφέρει ένα πράγμα μόνο, για να πεις ότι εφόσον δε σου χρειάζεται δε θα το αγοράσεις. Δεν αγοράζεις μόνο του το Siri, αγοράζεις μία συσκευή, η οποία εκτός των εκατοντάδων άλλων χαρακτηριστικών, έχει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά Respect στην Apple.

Παρόλο που με χάλασε πολύ που έβγαλε το νέο της κινητό μετά απο 16 μήνες με τον ίδιο σχεδιασμό πάλι.

Δεν ξέρω νιώθω σαν να είναι όλα απο την αρχή!

The best iPhone ever!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος γι'αυτο;

 

:)

Απολύτως! για το κινητό τουλάχιστον. Σε αλλα πράγματά εχω πληρώσει μάρκετινγκ. Και όσον αφορα το siri, αν για κάποιον είναι σημαντικό με τα 2 χερια να παρει iPhone. Εγώ το εχω γραψει ηδη. Στο sgs2 ένα απο τα πρώτα που έκανα είναι να αφαιρέσω την αντίστοιχη υπηρεσία που είχε με 2πλο κλικ και να βάλω εκεί άλλη εφαρμογή που θεωρώ σημαντικότερη.

Εδω έχει κολησει η συζήτησή για το 4s αποκλειστικα στο siri. Και ο λόγος είναι καθαρά να την πειτε σε όσους κάνουν καζούρα για το 4s. Στην παρουσα φαση η συγκεκριμένη εφαρμογή για Ελλάδα δεν έχει καμία χρησιμότητά. Το αστείο είναι ότι υπήρχε ηδη ως δωρεάν εφαρμογή στο applestore και ουδης είχε ποτε ασχοληθεί με αυτή. Η μεγάλη αλλαγη που έκανε η apple, είναι να την προεγκαταστησει και να την διαφημισει ως κάτι το πρωτοποριακό. Δηλαδή αν αύριο η apple παρουσιάσει στο iPhone 5 ένα σημειωματάριό που μιλάει (εκφωνεί ότι γράφεις ) και το προμοταρει ως τη μεγαλύτερη εφεύρεση μετα το χαρτί, θα βαρεθούμε να διαβάζουμε για την τεχνολογική ανωτερότητά της apple.. Μετα διαμαρτύρεστε όταν σαν κοροϊδεύουν fan κλπ. Στην πραγματικότητα το ποιο χρησιμο πραγμα που πρόσθεσε η apple είναι το "συνεφο", όχι ότι δε γινόταν και πριν, αλλα τώρα το ενσωμάτωσε καλύτερα και ποιο απλα για να το χρησιμοποιήσουν ολοι. Αλλα δεν το έχετε παρει χαμπάρι καν.. Όπως και τα (κλεμενα απο το android) notification του ios5. Αλλα όλα αυτά τα εχεις και στο 4. Αρα καταλήγουμε ότι το 4s δεν είναι παρα ένα γρήγορο 4 όπως αλωστε λέει και το όνομά του. 4 s (speed ).

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...