Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ Dell Ultrasharp U2311H !!!


johnrock1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα δω πόσο ακόμα ειναι η εγγύηση και θα την στειλω .

Το περίεργο πάντως ειναι οτι σήμερα που την άνοιξα το πρωί δεν φαίνεται τίποτα ,αυτο που φοβάμαι ειναι οτι θα την στείλω θα μεινω χωρις pc (που το χρειάζομαι) και θα μου την στείλουν πισω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες δεν εχει εμφανιστεί καθόλου περίεργα πραγματα .Θα δω ποτε θα ξανα εμφανιστεί και θα μιλήσω με την dell γιατί μέσα σε εξεταστική δεν έχω χρόνο για να τρεχω και να μείνω χωρις pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες δεν εχει εμφανιστεί καθόλου περίεργα πραγματα .Θα δω ποτε θα ξανα εμφανιστεί και θα μιλήσω με την dell γιατί μέσα σε εξεταστική δεν έχω χρόνο για να τρεχω και να μείνω χωρις pc

δοκιμασε με αυτο σα desktop backgroundpost-254666-0-03667000-1392245959_thumb.png

 

 

και σε μενα αλλοτε φαινεται στο ασπρο αλλοτε οχι -ιδια οθονη το ιδιο προβλημα επισης στα δεξια

παντως σε κανονικη χρηση δεν φαινεται καθολου και δεν ξερω αν θα θελα να μπλεξω με refurbished οθονη-- το να πεσω σε κομματι με  πολυ bleeding θα μου φανει πιο ενοχλητικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και μέρες δεν φαίνεται τίποτα δεν ξερω τι έγινε .Και εγω σε κανονική χρηση δεν το καταλαβαίνω πρώτη φορα το εντόπισα την ωρα που ήμουν στο photoshop .

 

Επειδή απο οσο ξέρω έχουν βγει απο την αγορά τα συγκεκριμένα μοντέλα πιστεύω οτι θα μας δώσουν καινούρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλέον της τελευταίες δυο εβδομάδες εχω παρατηρήσει οτι στα δεξιά της οθόνης αχνοφαίνεται μια μαύρη γραμμή εμφανίστηκε στα καλά καθούμενα ούτε χτυπήθηκε ουτε καθαρίστηκε με υγρο που δεν έπρεπε .Δείτε και την φωτογραφία αν και δεν φαίνεται πολύ καλα ,δεν ξέρω τι να κανω απο οτι θυμάμαι πρέπει να εχουν μείνει λίγοι μήνες ακομη για την εγγύηση εάν ισχύει αξίζει να την στείλω ;

 

attachicon.gifIMG_7846.jpg

Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω, μπήκα να ανοίξω θέμα για αυτόν τον διάολο (2 μήνες πριν την λήξη εγγύησης κι εγώ), βλέπω αυτό το θρεντ και λέω αποκλείεται αλλά για να δω τι παίζει πριν ανοίξω το δικό μου..... :mellow: Μιλάμε για καρμπόν σκιά (στο δεξί την έχω τονίσει επίτηδες πιο πολύ για να φανεί καλύτερα, το αριστερό είναι το "νορμάλ" του) και καρμπόν το φαινόμενο χρονικά, wtf?!

 

Ραφαήλ εγώ έχω καταλήξει ότι δεν είναι ότι χάνεται και εμφανίζεται, απλά στους πιο ανοιχτούς τόνους του γκρι από αυτό του photoshop φαίνεται λιγότερο/πιο δύσκολα και σε πολύ σκούρα φόντα black, αδύνατο να την διακρίνεις, όχι ότι δεν υπάρχει. Αντίστοιχα εύκολο τεστ πέρα από τα γκρι, δοκιμάζοντας όλα τα solid colours ως desktop backgrounds είναι ορατό σε όλα.

 

υγ. για την εγγύηση, απευθείας επαφή με Dell ή στο μαγαζί που την πήραμε? Δεν έχω ξαναστείλει, για δώστε τα φώτα σας στον τυφλό για την διαδικασία, τηλ κλπ please :-(

 

shadow.jpg

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή απο οσο ξέρω έχουν βγει απο την αγορά τα συγκεκριμένα μοντέλα πιστεύω οτι θα μας δώσουν καινούρια

Eννοείς απλά πιιο καινούριο μοντέλο, στυλ 2312; Ακόμη κι έτσι, δεν μπορεί να είναι πιο καινούριο μοντέλο μεν αλλά και πάλι refurbished? γενικά τι πολιτική ακολουθεί η Dell συνήθως σε κάτι τέτοια, αντικατάσταση -με είτε νέα, είτε refurbished- ή επισκευή και επιστροφή της ίδιας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...