Προς το περιεχόμενο

Φακοί επαφής


stratukos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοειται οτι τα πλανω τα χερια μου πρωτα. Δεν μπαινουν καν για να πω οτι τους βαζω αναποδα.

Παω να βαλω αλλα μολις ακουμπαει ελαχιστα νιωδω ενα τσουξιμο και τραβαω το χερι αυθορμητα. Ξερετε κανενα τιπ μπας μπουν;

 

αν δεν τους βαζεις αναποδα τοτε δεν τους εχει συνιθισει εγω που ειχα να βαλω 10 χρονια και τους εβαλα για 3 μηνες στην αρχη με ετσουζε και δακριζα για λιγο μετα απο λιγες μερες δεν ενιωθα τιποτα.

 

για να δεις αν μπαινουν σωστα δες αν το νουμερακι που εχουν φαινεται σωστα δηλαδη 123 και οχι 321, για τιπ που λες εγω με το ενα χερι ανοιγω καλα το ματι και με το αλλο φερνω το φακο απο την ακρη ακουμπαω στο ματι και σιγα σιγα κεντραρω σπροχνοντας, μετα κλεινω το ματι απαλα και ειμαι ετοιμος,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 961
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας

Γενικα κι εγω δεν ειμαι πολυ ψυχραιμος spank και μπορω να πω οτι ειμαι και λιγο φοβητσιαρης.θα προσπαθησω παλι αυριο ακολουθωντας οσα μου ειπατε. Εγω προσπαθουσα να το βαλω κατευθειαν πανω στο ματι. Θα προσπαθησω οπως ειπατε να κοιταω πανω και να το βαλω στο ασπραδι μπας και μπει επιτελους γτ δεν ξερετε τι εχω τραβήξει σημερα, νευρα, αγχος και βρισιδια και τελικα δεν τα καταφερα.θα δω τι θα κανω αυριο και θα σας πω. Παντως μην φανταστειτε οτι εχω και πολυ μυωπια 2 βαθμους αλλα προτιμουσα τον εαυτο μιυ με φακους στο σχολειο παρα με γυαλια και δυστυχώς ειμαι πολυ επιμονος. Τελος οαντων θα δείξει αυριο. Καληνυχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω νομιζα οτι θα εμπαινε κατευθειαν στο ματι αλλα που τετοια τυχη :P

βασικα εχεις 2 επιλογες η απο την ακρη που δεν το κανουν πολλοι αλλα εμενα με βολευει η κοιτας κατω προς την μυτη και το βαζεις απο κατω που κανουν οι πιο πολλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Σημερα επειτε απο πολλη ωρα καταφερα να βακω τον δεξι (yeah :) ) ομως η ατυχια που με κατατρεχει ειπε να αντιστρεψει τα πραγματα. Εκανα πολλες προσοαθιες αλλα οι φακοι δεν εβγαιναν. Μετα πολλα πηγα στον αφθαλμιατρο μου και μου τον εβγαλε. Θελει εξασκηση ειπε οποτε σκοπευω να ξανα δοκιμασω σε λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι οτι δεν εβγαιναν, ειναι οτι δεν ξερεις τον τροπο γιατι φοβασαι.
Δες καποιο video, η ακομα και τις οδηγιες του υγρου φακων.
Σε καταλαβαινω αλλα δεν ειναι τοσο φοβερο οσο σου φαινεται.
Εχει αντοχες το ματι δεν ειναι απο ζαχαρη για να λιωσει,

ουτε "χανονται"  πισω απο το ματι και πανε στον εγκεφαλο ουτε τιποτα.
Προσπαθησε να εξοικειωθεις με το ματι σου για να σου φυγει ο φοβος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω ολους. Οι συμβουλες σας με εσωσαν. Σημερα εβαλα και τους δυο φακους μεσα σε 15 λεπτα και τους φορεσα για 7 ωρες στον αγιασμο του σχολειου χωρις προβληματα. Τους εβγαλα πολυ ανετα. Και παλι ευχαριστω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα ξανα. Μετα απο τοσες μερες πλεον οι φακοι ειναι μερος της ζωης μου. Ολα ειναι καλα κι τους βαζω μεσα σε δευτερα. Βεβαια οταν ειμαι νυσταγμενος ακομα πολλες φορες τους βαζω αναποδα γιατι ξεχναω να δω εαν ειναι απο την σωστη μερια :). Τωρα θα αλλαξω φακους και θελω να ρωτησω: Τους βγαζω απο το κουτι και το υγρο του κατασκευαστη και τους βαζω κατευθειαν στο ματι μου η πρεπει να τους βγαλω μια μερα νωριτερα και να τους βαλω στο υγρο που εχω;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ξανα. Μετα απο τοσες μερες πλεον οι φακοι ειναι μερος της ζωης μου. Ολα ειναι καλα κι τους βαζω μεσα σε δευτερα. Βεβαια οταν ειμαι νυσταγμενος ακομα πολλες φορες τους βαζω αναποδα γιατι ξεχναω να δω εαν ειναι απο την σωστη μερια :). Τωρα θα αλλαξω φακους και θελω να ρωτησω: Τους βγαζω απο το κουτι και το υγρο του κατασκευαστη και τους βαζω κατευθειαν στο ματι μου η πρεπει να τους βγαλω μια μερα νωριτερα και να τους βαλω στο υγρο που εχω;

 

Μπορείς να τους φορέσεις αμέσως αφού τους ξεπλύνεις

με το υγρό φακών που χρησιμοποιείς ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ερώτηση αυτο που ρώτησε ο φίλος γιατι μετα το δείγμα παράγγειλα και εγώ σήμερα 2 κουτιά για 3 μήνες και ήθελα να σιγουρευτώ για αυτο με το υγρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...