Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S II με μόλις 2 δολάρια στην Αυστραλία !


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλή μαγκιά πάλυ η samsung θελει να βγεί μπροστά.. αλλά το ερωτημά μου είναι με τόσο λίγα λεφ΄τα που θα πέρνει απο κάθε συσκευή που θα πουλάει δεν θα πέσει έξω στα έσοδα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα αεροπορικά για αυστραλία πόσο έχουν? :)

πολύ ανταγωνισμός βρε παιδί μου, ακόμα και δίπλα από το apple store.

αυτοί που αγόρασαν κανονικά το SII τι να λένε άραγε?

Τι να πουμε δηλαδή; Πρόκειται για μάρκετινγκ κίνησή. Πουλάνε κάτω του κόστους λίγα κοματι για να κάνουν ντορο, και απο ότι φαίνεται το πετυχανε. Με την ιδία λογική δεν πρέπει ποτε να πάρεις αυτοκινητο επειδή κάποτε μπορεί η εταιρία να δωσει 20 τσάμπα ..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung υποβιβάζει τις συσκευές της με αυτή τη κίνηση. Εφόσον θεωρείς ότι έχεις μια συσκευή καλύτερη από την ανταγωνίστρια εταιρία, παίξτο στα ίσα και κέρδισε. Θέλετε έτσι για πλάκα να φανταστούμε τι θα γινόταν έξω από το Apple Store αν έκανε κάτι τέτοιο η Apple με το 4S ή ακόμα και το 4;

 

Επίσης, πάντα υπάρχει η λύση του να αγοράσουν οι 10 πρώτοι το SGS2 με 2$, να τα πουλήσουν λίγο πιο κάτω από την κανονική τιμή και να πάνε δίπλα να πάρουν το 4S.

 

Μπα, τιποτε δεν υποβιβάζει.

 

Δεν θεωρεί, έχει καλυτερη συσκευη.

 

Μαλλον για προβλημα παρα λυση θα'ταν να δωσεις SGS2 για 4S.Ougk, πως σου ηρθε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια απορία που μου δημιουργήθηκε τώρα.

Αν πουλάει ένα κινητό $2 για τους 10 πρώτους και κάνει 'τεράστια' έκπτωση στους υπόλοιπους, πόσο είναι άραγε το πραγματικό κόστος μιας τέτοιας συσκευής σε μαζική παραγωγή;

Από περιέργεια ρωτάω, έτσι απλά να ξέραμε.

 

Αυτο είναι αποροια όντως,σκεψου το πρώτο galaxy ήρθε με 600 ευρώ, μετά "έπεσε "στα 560 κ βγήκε μετά το media mark κ το έδινε 250.. ποσά βγάζουν καθαρά η κεραταδες,κ οχι μόνο η σαμη αλλά κ τα καταστήματα.

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από δουλειά, τώρα και Samsung Galaxy S II στην Αυστραλία!!

Για να μη μιλήσω για τα καγκουρό και τα κοάλα!

Έχω μια θεία εκεί,αν το ξερα πιο πριν θα της έλεγα να πάει να μας πάρει μερικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο είναι αποροια όντως,σκεψου το πρώτο galaxy ήρθε με 600 ευρώ, μετά "έπεσε "στα 560 κ βγήκε μετά το media mark κ το έδινε 250.. ποσά βγάζουν καθαρά η κεραταδες,κ οχι μόνο η σαμη αλλά κ τα καταστήματα.

android.png

Το οτι εχουν μεγαλο κερδος ειναι συγουρο αλλα στη προκειμενη περιπτωση μαλλον εχουν χασουρα αλλα η ικανοποιηση ειναι μεγαλυτερη.

Αλλωστε η Αυστραλια ειναι μια απο της χωρες που υπαρχει διαμαχη μεταξυ Samsung και Apple οποτε δεν ειναι τυχαια η τοποθεσια.

 

Υ.Γ

Το galaxy δεν ξερω ποσο τους κοστιζει αλλα το νεο iPhone εχει κοστος λιγοτερο απο 200 δολαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια απορία που μου δημιουργήθηκε τώρα.

Αν πουλάει ένα κινητό $2 για τους 10 πρώτους και κάνει 'τεράστια' έκπτωση στους υπόλοιπους, πόσο είναι άραγε το πραγματικό κόστος μιας τέτοιας συσκευής σε μαζική παραγωγή;

Από περιέργεια ρωτάω, έτσι απλά να ξέραμε.

 

Πουλάει σε τιμή προσφοράς για κάποιες μέρες.

Οποιαδήποτε επιχείρηση έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτό. Φυσικά και δεν θα πουλήσει όλες τις συσκευές σε τέτοιες τιμές, γιατί θα βροντήξει..

 

Στην Ελλάδα νομίζω μπορείς να βγάλεις κάτι σε τιμή προσφοράς (κάτω του κόστους), για 10 μέρες.

υπάρχουν κι άλλοι περιορισμοί, όπως πχ. ότι τα είδη προσφοράς δεν πρέπει να ξεπερνούν κάποιο ποσοστό των συνολικών ειδών που διαθέτει μια επιχείρηση κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το κατάστημα της Samsung θα παραμείνει ανοιχτό μέχρι την Παρασκευή και μετά θα κλείσει.

 

 

Ε σιγα, 3 μερες δωσανε 30 κινητα.

Με κόστος εστω 250 ευρω το ένα, με 7500€ έγινε χαμος σε ολο τον κοσμο και ολοι μιλανε γι αυτο.

 

Μια διαφημηση στην τηλεοραση παραπανω θα τους κοστιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο είναι αποροια όντως,σκεψου το πρώτο galaxy ήρθε με 600 ευρώ, μετά "έπεσε "στα 560 κ βγήκε μετά το media mark κ το έδινε 250.. ποσά βγάζουν καθαρά η κεραταδες,κ οχι μόνο η σαμη αλλά κ τα καταστήματα.

android.png

 

Αν δεν κάνω λάθος, το Samsung Galaxy S που έδινε η Media Markt ήταν χωρίς AMOLED οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...