Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S II με μόλις 2 δολάρια στην Αυστραλία !


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε που :X με φορτωνει που μερικοι κραζουν ενω πανε και ψωνιζουν απο τα Lidl και τα Dia :mrgreen:

Αν γυνοταν το event στην Ελλαδα θα γυνοταν χαμος και ας το παιζουν μερικοι υπερ ανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στην εξευτελιστική τιμή των 2 δολαρίων στους δέκα πρώτους της σειράς κάθε μέρα ενώ όλοι οι υπόλοιποι θα έχουν μια τεράστια έκπτωση.

 

 

Ε σιγά το πράγμα. Εδωσέ 10 Κινητά τσάμπα. Λέτε να πέσει έξω η εταιρία τωρα?

 

Μόνο και μόνο που εμείς στην Ελλαδα (Και σε πόσες άλλες Χώρες) μιλάμε γιαυτό το Γεγονός, η Samusung είναι κερδισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοιες κινήσεις δε μπορούν να κάνουν τίποτα. Εκεί που κερδίζει το iPhone είναι στο ότι έχει μεταπωλητική αξία. Το παίρνεις 650 και μετά από ένα χρόνο το δίνει 450. Αμφιβάλλω αν μπορείς να το κάνεις αυτό με το Galaxy αυτό.

 

Η μεταπωλητική αξία στηρίζεται στο όνομα Apple, στην κατασκευή του κινητού που είναι καλή (και όχι πλαστικουριά) και στο ότι ξέρεις ότι έχει ζωή 2-3 χρόνια (από άποψη software). Και φυσικά ότι δε μπορείς να το βρείς μετά από 1 χρόνο να πωλείται στη μισή τιμή καινούριο.

 

Άλλο είναι να σκάει κάποιος 650 και να ξέρει ότι μετά από ένα χρόνο θα πάρει 450 πίσω, και άλλο να ξέρει ότι θα πάρει 300 και 200. Και φυσικά δεν είναι το ίδιο η πλαστικουριά με το γυαλί. Αντε και εμάς στο φόρουμ μας πείθεις ότι είναι καλό το πλαστικό και τέλεια η κατασκευή αλλα τα γυναικόπαιδα ποιος θα τα πείσει;

 

Επίσης σημαντικό είναι να επικεντρώνεσαι κυρίως σε μια να ναυρχίδα συσκευή. Η Samsung το χει καταφέρει αυτό και όλοι ξέρουν το Galaxy. Η LG ποια κινητά έχει; Κανείς δεν ξέρει. Βγάζουν οι εταιρείς ένα κάρο μοντέλα, τα απαξιώνουν μετά από ένα εξάμηνο, σταματούν την υποστήριξη και θέλουν να πουλήσουν κιόλας; Σιγά ρε φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο λοιπον εγω λεω εδω και καιρο πως το iphone απευθυνεται ΚΑΘΑΡΑ σε business χρηση.

Προσωπικα αν θελω να δω ταινια βλεπω στην LED μου, δεν θα κατσω να στραβωθω μπροστα σε ενα κινητο.

Δεν μπορω να κατανοησω πως καποιος μπορει να δωσει παραπανω απο 400e για να βλεπεισ τανιες στο κινητο του η να ακουει μουσικη απο αυτο η να παιζει παιχνιδια.

Για βαλε σε μια εταιρεια με καμια 100αρια ατομα να δουλεψουν με κατι εκτοσ iphone και να σου ζητανε exchnage, shared calendars κτλ κτλ και τοτε τα ξαναλεμε.

Για να καταλαβετε ποσο ασχετοι εισαστε ολοι που εχετε αυτο το μπρικι το iphone δεν στελνουμε ο ενας στο αλλο ταινιες μονο για να τις βλεπουμε μεσα στο S2 αλλα διοτι το συνδεουμε σαν το απολυτο media player με HDMI στη LED μας (σιγα μην ειχατε στο iphone HDMI) και βλεπουμε καθε μορφης video που ακομα και οι τηλεορασεις δεν υποστηριζουν ολες τις μορφες video π.χ mkv με αποκωδικοποίηση ac3 η dts (αλλα τη σας λεω εσας) αυτα ολα ειναι γι'αυτους που θελουν και εχουν με το S2 τα παντα multimedia και business χρηση. Ανακεφαλαιωση ΕΧΕΙΣ GALAXY S2 ? ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη υπόθεση είναι μια μεγάλη επιτυχία marketing της Samsung.

Πάντως κάθε λίγο και λιγάκι οι εταιρείες βγάζουν και ένα καινούργιο τηλέφωνο που πάρα πολλοί άνθρωποι αισθάνονται την ακατανίκητη ανάγκη να αγοράσουν.

Δεν ηρεμούμε λίγο να δούμε πως θα βγάλουμε την χρονιά; (Δεν το λέω μόνο για την Ελλάδα). Το 2012 έρχεται με βήμα ταχύ και απ'ότι φαίνεται θα είναι εξαιρετικά δύσκολο για όλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βλέπεις ταινία και σε παίρνουν τηλέφωνο! Έλα τώρα θα τρελαθούμε δηλαδή! 0.001% του παγκόσμιου πληθυσμού που έχει τηλεόραση θα έβαζε ταινία από το κινητό στην τηλεόραση.

 

Δηλαδή κουβαλάς κινητό, κουβαλάς και το HDMI μαζί; Αυτά δε γίνονται!!! Θα μου πεις πάω στον φίλο μου και έχει HDMI, εαν έχει τότε έχει και συσκευή που συνδέεται με το HDMI, άρα θα παίξει την ταινία από εκεί και δε χρειάζεται το κινητό. Γενικά όλα αυτά είναι άχρηστες δυνατότητες, όπως αντίστοιχα που δείχνει με το iPad να παίζεις ραλάκι στην τηλεόραση. 1ον το ραλάκι είναι μάπα, 2ον σιγά μην το κάνω όλο αυτό.

 

Έλα τώρα έχουμε μπουχτίσει στις χαζομάρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα ρε παιδια και το iPhone εχει το Airplay που δεν χρειαζεσαι καν καλωδιο για να δεις ταινια.. και αφου εισαι ψαγμενος με τα κινητα θα βρεις και εσυ τροπο να βαλεις 1080P ταινια στο iPhone σου.. μου θυμιζεται οταν ημασταν στα νηπια ποιος ειχε την πιο καλη τσαντα και αλλα τετοια σχετικα... Αυτο που δεν εχει καταλαβει κανεις ειναι οτι το iOS θα ειναι χρονια πιο μπροστα απο το Android οσο κλειστο κι αν ειναι. Γιατι το συγκεκριμενο λειτουργικο δεν χρειαζεται δυνατο hardware για να δουλεψει γρηγορα με αποτελεσμα να μειωνεται το κοστος και με αποτελεσμα επισης απο αυτο το κοστος που αφαιρεθηκε να το προσφερουν την αυξηση την ποιοτητας του υλικου.. και μετα τα Samsung ειναι ελαφρυα κινητα.. -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα ρε παιδια και το iPhone εχει το Airplay που δεν χρειαζεσαι καν καλωδιο για να δεις ταινια.. και αφου εισαι ψαγμενος με τα κινητα θα βρεις και εσυ τροπο να βαλεις 1080p ταινια στο iPhone σου.. μου θυμιζεται οταν ημασταν στα νηπια ποιος ειχε την πιο καλη τσαντα και αλλα τετοια σχετικα... Αυτο που δεν εχει καταλαβει κανεις ειναι οτι το iOS θα ειναι χρονια πιο μπροστα απο το Android οσο κλειστο κι αν ειναι. Γιατι το συγκεκριμενο λειτουργικο δεν χρειαζεται δυνατο hardware για να δουλεψει γρηγορα με αποτελεσμα να μειωνεται το κοστος και με αποτελεσμα επισης απο αυτο το κοστος που αφαιρεθηκε να το προσφερουν την αυξηση την ποιοτητας του υλικου.. και μετα τα Samsung ειναι ελαφρυα κινητα.. -_-

Τι καθομαι και ασχολουμε με τα κολλημενα μυαλα των Iphone-aκηδων το S2 οσον αφορα το θεμα βαρους εαν σου πεσει κατω ουτε γρατζουνια δεν θα εχει οπως το δικο μου που εχει πεσει 3 φορες και ουτε αμιχη ενω το πολυστολισμενο iphone που ειχε o αδερφος μου(και το πουλησε)εγινε το τζαμι θρυψαλα με την πρωτη τουμπα (αλλα τη να ξερετε και σεις απο gorilla glass!!) και οσο για εσενα εξυπνακια που ειπες για το airplay οταν η samsung ειχε το dlna το iphone ουτε σαν ιδεα δεν υπηρχε αιντε γατακια...και ασχετε arisyo13 γιατι να ψαξω τον τροπο να παιξω 1080p αφου το S2 παιζει ολες τις μορφες fullhd και τελος που ειναι ρε κακομοιρη το ios πιο μπροστα που ακομα και το μαρκετ σας εχει μεινει πισω και θα απομακρυνεστε.....ακομα πιο πολυ. εχετε να φατε ψω....που θα παει συννεφο...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung υποβιβάζει τις συσκευές της με αυτή τη κίνηση. Εφόσον θεωρείς ότι έχεις μια συσκευή καλύτερη από την ανταγωνίστρια εταιρία, παίξτο στα ίσα και κέρδισε. Θέλετε έτσι για πλάκα να φανταστούμε τι θα γινόταν έξω από το Apple Store αν έκανε κάτι τέτοιο η Apple με το 4S ή ακόμα και το 4;

 

Επίσης, πάντα υπάρχει η λύση του να αγοράσουν οι 10 πρώτοι το SGS2 με 2$, να τα πουλήσουν λίγο πιο κάτω από την κανονική τιμή και να πάνε δίπλα να πάρουν το 4S.

 

 

 

μιλάμε ότι το διάβαζα και ψαχνόμουν ...ρε φούστη μου λέω πότε το έγραψα και δεν το θυμαμαι ....?

 

άρχοντα υποκλινομαι .....τα έγραψες όλα σε δύο αράδες ...

 

 

 

 

 

α, και κάτι ακόμα.....

 

το κόμπλεξ είναι αυτό ρε φούστη μου .,.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ρε γαμώτο γιατί δε γεννήθηκα στην Αυστραλία να παίρνω κινητό με 2 δολάρια; :cry: :cry: :cry: Εγώ θα δινα και 3 δολάρια! :cry: :cry: :cry:

 

Τρελαίνομαι για τη φάση της Samsung να χτυπάει τη μήλο!

 

Εγώ πάλι θα έδινα και 4..Αλλά στην Ελλάδα όλα πάνε στο κράτος και δε μένει και τίποτα για αγορές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Tigran ειπε το πιο σωστο:

 

«Επίσης, πάντα υπάρχει η λύση του να αγοράσουν οι 10 πρώτοι το SGS2 με 2$, να τα πουλήσουν λίγο πιο κάτω από την κανονική τιμή και να πάνε δίπλα να πάρουν το 4S.»

 

δλδ ας μου πει καποιος απο εδω εστω και φαν της samsung οτι με $2 δε θα σκεφτοταν να το πασαρει για να κονομισει τα 250πλασια σχεδον (ελλαδα τα 16gb ειναι κοντα στα €480).

 

απο κει και περα δε δινεις τσαμπα το δυνατο σου χαρτι...

+σε μερικα σημεια κολλουσε το κιν χωρις να τρεχει καποια εφαρμογη. για αλλη μια φορα η apple θα βγει κερδισμενη κατ εμε γιατι:

1)δε χαριζει τα προϊοντα της = ειναι ακριβη και θα παραμεινει ακριβη γιατι θεωρει οτι αξιζει αυτο που λανσαρει + στην ηλιθιοτητα του κοσμου που δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα οπως μπορει να εχουν καποιοι αλλοι και κανει το σκατο του παξιμαδι να παει να παρει τα καλουδια της (μεσα σε αυτους ειμαι και εγω)

2)το λειτουργικο της ειναι μακραν οτι καλυτερο που σημαινει οτι και με λιγοτερη μνημη, σκληρο, επεξεργαστη, τρεχει ομαλοτερα πραγμα ολοφανερο και μη αντιρηταιο

 

 

υγ: εχω 3gs και ειμαι οκ. θα περιμενω για το 5 απο το να παρω το 4S = 4 + σκασε αλλα 200 νουμερο επειδη το παιζω εξυπνος και εισαι θυμα με περικεφαλαια και επειδη ειμαι μαγκας σου βαζω 8megapixel camera και το siris να νομιζεις οτι αλλαξε η ζωη σου ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο καμμενοι ειναι αυτοι που καθονται απ εξω τοσες ωρες για ενα κινητο!!!

οχι δεν παιζει να ναι φτωχοι-με την δικη μας εννοια-.στην αυστραλια ο ανεργος τρωει και μενει καθε μερα δωρεαν σε δικο του σπιτι(απλα ειναι στυλ εργατικες κατοικιες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...