Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S II με μόλις 2 δολάρια στην Αυστραλία !


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μαλωνουμε, απλως προσπαθω να του δωσω να καταλαβει πως υπαρχει ΚΑΙ ο Business πελατης που ΔΕΝ τον ενδιαφερει αν ενα κινητο εχει καλη cam καλο βιντεο κτλ κτλ. ΔΕΝ τοχρησιμοποιει για τεοιτο σκοπο.

Και απο την αλλη υπαρχει ο πελατης που θα το χρησιμοποιησει για την φωτογραφικη του για το ραδιο σου κτλ κτλ.

Ειανι δυο εντελως διαφορετικα target group. Απλα τα πραγματα.

Αν θες την γνωμη μου απο την θεση του IT Mng. με "βολευουν" πιο πολυ τα BB γιατι μπορω να εχω Management του χρηστη.

Προσωπικα εχω 2 iphone και 1 bb και τα πηρα λογω ΔΟΥΛΕΙΑΣ και ΜΟΝΟ, αλλιως θα ημουν ακομη με ασπρομαυρη οθονη, δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

Το IPAD ωραιο αλλα δεν το πηρα γτ πολυ απλα δεν μπορω να κανω την ΔΟΥΛΕΙΑ μου απο αυτο.

Δεν υπαρχει καμια ΣΟΒΑΡΗ εταιρεια που δουλευει κατι περαν Iphone ή BB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βρεθείτε για ξύλο και τραβήξτε το με το S2 άμα είναι τόσο καλό και ανεβάστε το και εδώ να το δούμε να γελάσουμε.Εντωμεταξύ πως αυτή η είδηση πέρασε στην κεντρική ένας θεός ξέρει.Για μπλα μπλα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μαλωνουμε, απλως προσπαθω να του δωσω να καταλαβει πως υπαρχει ΚΑΙ ο Business πελατης που ΔΕΝ τον ενδιαφερει αν ενα κινητο εχει καλη cam καλο βιντεο κτλ κτλ. ΔΕΝ τοχρησιμοποιει για τεοιτο σκοπο.

Και απο την αλλη υπαρχει ο πελατης που θα το χρησιμοποιησει για την φωτογραφικη του για το ραδιο σου κτλ κτλ.

Ειανι δυο εντελως διαφορετικα target group. Απλα τα πραγματα.

Αν θες την γνωμη μου απο την θεση του IT Mng. με "βολευουν" πιο πολυ τα BB γιατι μπορω να εχω Management του χρηστη.

Προσωπικα εχω 2 iphone και 1 bb και τα πηρα λογω ΔΟΥΛΕΙΑΣ και ΜΟΝΟ, αλλιως θα ημουν ακομη με ασπρομαυρη οθονη, δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

Το IPAD ωραιο αλλα δεν το πηρα γτ πολυ απλα δεν μπορω να κανω την ΔΟΥΛΕΙΑ μου απο αυτο.

Δεν υπαρχει καμια ΣΟΒΑΡΗ εταιρεια που δουλευει κατι περαν Iphone ή BB.

Θα μας κουφάνετε όλους εδώ μέσα!Τι χρειάζεται μια ΣΟΒΑΡΉ εταιρεία ένα κινητό έκτο που να παίρνει τηλέφωνα, άντε και να στέλνει/λαμβάνει μερικά email?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σιγά το πράγμα. Εδωσέ 10 Κινητά τσάμπα. Λέτε να πέσει έξω η εταιρία τωρα?

 

Μόνο και μόνο που εμείς στην Ελλαδα (Και σε πόσες άλλες Χώρες) μιλάμε γιαυτό το Γεγονός, η Samusung είναι κερδισμένη.

Οτι και να λεμε ηταν μια πολυ πετυχημενη κινηση marketing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον εσυ ερχοσουν, ερχομενος μπορεις να μου πεις ποια αλλη εταιρεια εχει το ιδιο με bes server ή εστω ιδιο integration tou exchange Οπως το iphone?

Απλως απαντησε μου σε αυτο,ξερεις... καθως ερχεσαι..

Επειδη την εχεις δει καπως, για 31 χρονων εισαι πιτσιρικι ακομα για να μου πουλας μουρη με γλωσσες δικτυωσης και συγχρονισμου. Σεβαστες οι επιδωσεις που εχει το iphone σε αυτους τους τομεις Αλλα και τα blackberry και galaxy δεν υστερουν και χωνεψε το, εισαστε εσεις η μειονοτητα που χρησιμοποιείται αυτα τα πραγματα η πλειοψηφια των gadgetακηδων θελουν υπερεργαλειο που μονο το galaxy τα κανει τοσο καλα τι πιστευεις δλδ ολος ο κοσμος που περνει το i-phone ασχολειται με αυτα που θεωρεις εσυ συμαντικα ελα απο το saturn να δεις και να ακουσεις τη ζηταει ο κοσμος, ασχετος η μη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μας κουφάνετε όλους εδώ μέσα!Τι χρειάζεται μια ΣΟΒΑΡΉ εταιρεία ένα κινητό έκτο που να παίρνει τηλέφωνα, άντε και να στέλνει/λαμβάνει μερικά email?

 

Ψαξε samsung galaxy s exchnage shared calendar πχ στο google και θα καταλαβεις.

Δεν ειναι ωραιο να σε καλουν 3-4 η ωρα τα ξημερωματα απο Κορεα και να σου λενε πως το κινητο τους δεν λαμβανει Mail, πιστεψε με.

 

Επειδη την εχεις δει καπως, για 31 χρονων εισαι πιτσιρικι ακομα για να μου πουλας μουρη με γλωσσες δικτυωσης και συγχρονισμου. Σεβαστες οι επιδωσεις που εχει το iphone σε αυτους τους τομεις Αλλα και τα blackberry και galaxy δεν υστερουν και χωνεψε το, εισαστε εσεις η μειονοτητα που χρησιμοποιείται αυτα τα πραγματα η πλειοψηφια των gadgetακηδων θελουν υπερεργαλειο που μονο το galaxy τα κανει τοσο καλα τι πιστευεις δλδ ολος ο κοσμος που περνει το i-phone ασχολειται με αυτα που θεωρεις εσυ συμαντικα ελα απο το saturn να δεις και να ακουσεις τη ζηταει ο κοσμος, ασχετος η μη!!!

 

Καταρχην ειπα Iphone ΚΑΙ ΒΒ Λογω κεντρικου Management που μπορεις να εχεις στους clients. Κατα τα αλλα γενικα ΠΟΛΛΑ προβληματα o BES. Ετυχε να μιλησω με μιας απο τις 3 εταιρειες κινητης με τον it infrastracture manager και κατοπιν επικοινωνιας με την ιδια την RIM ΔΕΝ μπορεσαν να δωσουν λυση (multiple same message). Οποτε αν θεσ την γνωμη μου τουλαχιστον εγω ΔΕΝ εχω καλη εμπειρια απο την RIM, ΑΛΛΑ με βοελυει το Management Που εχει.

 

Συμφωνω σε αυτο που λες περι με το τι ασχολειται ο κοσμος. Εδω πολυ δεν εχου να φανε και περνουν iphone γτ τραβαει καλεσ photo ή για να το παιξουν δηθεν. Προσωπικα στο ξαναλεω, μακαρι να ειχα κινητο με ασπρομαυρη οθονη η ακομη καλυτερα ΚΑΘΟΛΟΥ κινητο.

 

Απο το saturn δεν χρειαζεται να ερθω γτ ποτε δεν ψωνιζω απο τετοια μαγαζια, και στο κατω κατω διολου με απασχολει τι πουλαει η οχι, εμενα με ενδιαφερει καθαρα τι ταιριαζει στην δικη μου δουλεια ειτε λεγετε Iphone ειτε samsung ειτε οπως θελει.

Ξαναλεω ειναι προσωπικεσ μου αποψεις βαση εμπειριων. Μεθαυριο μπορει να βγαλει η samsung ενα πολυ καλυτερο κινητο και να ειναι πολυ καλυτερο απο οποιοδηποτε iphone h bb. Κολλημενος με τις μαρκες δεν ειμαι.

 

Και κατι τελευτια, ποτε δεν πουλησα μουρη, δεν ειμαι τετοιοσ ανθρωπος.

Οσο για το πιτσιρικι εχεις δικιο, ειμαι 31 και πιστευω οτι απο αποψη δουλειας ολο και κατι εχω καταφερει στην ζωη μου.

Αν καταλαβες καλως αν οχι παλι προβλημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά απορώ πως μπορεί κάποιος να ισχυρίζεται οτι το iphone μπορεί να είναι καλύτερο από ένα Galaxy S II σε οτιδήποτε! Είμαι υπεύθυνος κινητής σε μεγάλη ανώνυμη εταιρία και έχοντας μεγάλες επιδοτήσεις έχουμε μερικά Glaxy S, Galaxy S II, Iphone 4, Iphone 3GS, HTC Desire S, και διάφορα άλλα κινητά με Android. To MONO πράγμα στο οποίο υπερτερεί αυτή τη στιγμή το Iphone (για τη ώρα) είναι ο αριθμός των apps. Σε όλα τα άλλα είναι έτη φωτός μπροστά το Galaxy. Περιμένω μα αγωνία φυσικά να δώ αν θα κάνει κάτι η Google για τη αντιγραφή των notification στο iOS 5 από το Android. Θα ναι ηλίθιοι να μην κάνουν κάτι! Γενικά η τακτική της Apple να κλειδώνει τα πάντα και το οτι ο Jobs δεν υπάρχει πια ... Σκούρα τα πράγματα... Εγώ ξύπνησα ένα ωραίο πρωϊνό, είδα οτι βγήκε ROM του Cyanogenmod για το Galaxy S II, την πέταξα μέσα και πάει ρολόι! Επίσης υπάρχουν τόσες άλλες επιλογές! Η Apple αλήθεια τι επιλογές δίνει στους χρήστες της; Έχω στο αμάξι μου ένα φορτιστή του S II καβάτζα καθώς και HDMI καλώδιο για σύνδεση σε TV. Έβαλα και μια microSD 32GB με της παναγιάς τα μάτια από ταινίες και έχω ένα υπεργαμάτο media player! Αλλά δεν σταματάω εδώ! Πέρασα μέσα και ARM έκδοση του Backtrack Linux 5, σύνδεσα με το τηλέφωνο bluetooth πληκτρολόγιο και ποντίκι και από τον καναπέ μου χειρίζομαι full linux distro στην TV μου με ποντικάκι και πληκτρολόγιο κανονικά σαν PC! Να υποθέσω οτι αυτά τα κάνουν και τα Iphone? Στα email έχουμε exchange server και πάνω κάτι το ίδιο συμπεριφέρονται αν και όσοι έχουν πολλαπλά mail καταχωρημένα το iphone τους τα χώνει σε ένα φάκελο όλα (ίσως φταίει η έκδοση) το android πάντως τα τακτοποιεί όλα χωριστά μόνο του! Πραγματικά δεν υπάρχει σύγκριση καμία και αν κάποιος τα έχει και τα δουλεύει και τα 2 το καταλαβαίνει απόλυτα! Άσε δε που δεν υπάρχει σχεδόν ούτε ένα mobile review site που να έβγαζε καλύτερο το Iphone 4 σε σχέση με το πρώτο Galaxy, πόσο μάλλον με το S II. Οπότε άτοπη και άκυρη (και άδικη χρονολογικά) η σύγκριση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά απορώ πως μπορεί κάποιος να ισχυρίζεται οτι το iphone μπορεί να είναι καλύτερο από ένα Galaxy S II σε οτιδήποτε! Είμαι υπεύθυνος κινητής σε μεγάλη ανώνυμη εταιρία και έχοντας μεγάλες επιδοτήσεις έχουμε μερικά Glaxy S, Galaxy S II, Iphone 4, Iphone 3GS, HTC Desire S, και διάφορα άλλα κινητά με Android. To MONO πράγμα στο οποίο υπερτερεί αυτή τη στιγμή το Iphone (για τη ώρα) είναι ο αριθμός των apps. Σε όλα τα άλλα είναι έτη φωτός μπροστά το Galaxy. Περιμένω μα αγωνία φυσικά να δώ αν θα κάνει κάτι η Google για τη αντιγραφή των notification στο iOS 5 από το Android. Θα ναι ηλίθιοι να μην κάνουν κάτι! Γενικά η τακτική της Apple να κλειδώνει τα πάντα και το οτι ο Jobs δεν υπάρχει πια ... Σκούρα τα πράγματα... Εγώ ξύπνησα ένα ωραίο πρωϊνό, είδα οτι βγήκε ROM του Cyanogenmod για το Galaxy S II, την πέταξα μέσα και πάει ρολόι! Επίσης υπάρχουν τόσες άλλες επιλογές! Η Apple αλήθεια τι επιλογές δίνει στους χρήστες της; Έχω στο αμάξι μου ένα φορτιστή του S II καβάτζα καθώς και HDMI καλώδιο για σύνδεση σε TV. Έβαλα και μια microSD 32GB με της παναγιάς τα μάτια από ταινίες και έχω ένα υπεργαμάτο media player! Αλλά δεν σταματάω εδώ! Πέρασα μέσα και ARM έκδοση του Backtrack Linux 5, σύνδεσα με το τηλέφωνο bluetooth πληκτρολόγιο και ποντίκι και από τον καναπέ μου χειρίζομαι full linux distro στην TV μου με ποντικάκι και πληκτρολόγιο κανονικά σαν PC! Να υποθέσω οτι αυτά τα κάνουν και τα Iphone? Στα email έχουμε exchange server και πάνω κάτι το ίδιο συμπεριφέρονται αν και όσοι έχουν πολλαπλά mail καταχωρημένα το iphone τους τα χώνει σε ένα φάκελο όλα (ίσως φταίει η έκδοση) το android πάντως τα τακτοποιεί όλα χωριστά μόνο του! Πραγματικά δεν υπάρχει σύγκριση καμία και αν κάποιος τα έχει και τα δουλεύει και τα 2 το καταλαβαίνει απόλυτα! Άσε δε που δεν υπάρχει σχεδόν ούτε ένα mobile review site που να έβγαζε καλύτερο το Iphone 4 σε σχέση με το πρώτο Galaxy, πόσο μάλλον με το S II. Οπότε άτοπη και άκυρη (και άδικη χρονολογικά) η σύγκριση!

 

Διαβάσεις παραπάνω το γράφω ;;

 

Ακριβώς για καμία ταινία κανένα παιχνίδι και μουσικούλα είναι καλό

Αν και δεν μπορώ να καταλάβω πως βλέπεις ταινία στο αμάξι αλλά τέλος πάντων και FYI ναι και το iPhone τα τακτοποιει ξεχωριστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάσεις παραπάνω το γράφω ;;

 

Ακριβώς για καμία ταινία κανένα παιχνίδι και μουσικούλα είναι καλό

Αν και δεν μπορώ να καταλάβω πως βλέπεις ταινία στο αμάξι αλλά τέλος πάντων και FYI ναι και το iPhone τα τακτοποιει ξεχωριστά

 

Καταρχάς δεν αναφερόμουν σε σένα αλλά αφού μου γράφεις να σου απαντήσω.

Στο αυτοκίνητο το έχω το HDMI με τον adaptor έτσι ώστε αν πάω σπίτι κανεός φίλου ή μέλους οικογενείας να εχω εύκαιρο τα καλώδια αν γουστάρουμε να δούμε καμιά ταινιούλα. Για μουσική και Video να, τα σπάει τελείως και δεν μασάει μία ότι και να του φορτώσεις. Αλλά δε νομίζω να μπορείς πάντως να μπορείς να μετατρέψεις τόσο εύκολα ένα iphone σε PC! Η όλη διαδικασία στησίματος μου κράτησε κάτι λιγότερο από μισάωρο και αμφιβάλλω αν μπορείς να κάνεις κάτι αντίστοιχο σε iphone...Γενικά έχεις ΠΛΗΡΗ ελευθερία...Και φυσικά ένα πανίσχυρο κινητό σε hardware. Τι άλλο να ζητήσει κανείς!

:rolleyes:

 

oldnew υπάρχει χωριστό guide για backtrack και χωριστό για ubuntu. Αν σε δυσκολέψει κάπου στείλε μου pm να σε βοηθήσω (έχω το backtrack 5)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ πλήρως σε ότι λες , ναι για τέτοια χρήση το iPhone πολύ απλά δεν κάνει , ασχέτως αν έχω προσωπικά δεν θα έδινα ποτέ λεφτά για να πάρω κινητό για τέτοια χρήση , αλλά αυτό είναι γεν το καθενός .

Μην απαξιωνεις όμως τόσο πολύ το iPhone επειδή χρησιμοποιείς το κινητό για εντελώς διαφορετική εργασία από αυτή που βγήκε για να κάνει το κινητο στην αγορά

 

Το iPhone βγήκε στην αγορά για να χτυπήσει το bb

Απλώς με την ενσωμάτωση του app store αύξησε κατα πολύ το target group της

Εξάλλου ακόμη και η υλοποίηση του iCloud στοχεύει σε business customers που έχουν 2-3 συσκευές apple και θέλουν το sync που θα τους λύσει τα χέρια .note,calendas events, κτλ όλα θα γίνονται sync μετάξυ συσκευων είτε του ίδιου είτε μεταξύ γραμματέας-αφεντικού. Δυστυχώς οι περισσότεροι στενόμυαλοι που δεν ξέρουν απο χρηση κινητου για δουκεια αυτά δεν τα βλέπουν . Βλέπουν μόνο ποσά mp cam εχει το κινητο η τι παιχνιδια μπορουν να παιξουν, και το παιζουν μαο καποιοι.Μεγάλο βοήθημα τεράστιο . Εκεί υπερτερεί καθαρά η apple. Ασε με εμένα το iCloud και εχε Bluetooth. Δεν μου λέει κάτι

Και φυσικά μην ξεχνάς και το Siri.

Η κάθε συσκευή έχει τα δικά της μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα αναλόγως την χρήση που θέλεις . Οφείλουμε να παραδεχθούμε πάντως πως η apple ήταν πρωτοπόρος όπως και να το δεις κανείς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι η apple ήταν πρωτοπόρος δεν αμφιβάλει κανείς. Ούτε ότι αντέγραψαν τις ιδέες και τη φιλοσοφία της πολοι. Το θεμα όμως είναι ότι πλεον δεν έχει τίποτα πρωτοπόριακο να επίδειξει. Καποιοι ανταγωνιστές πχ sgs2, έχουν φτιάξει συσκευες που κάνουν περισσότερα, και σχεδόν τα παντα καλύτερα. Στο θεμα με τα email κλπ που αναφέρεσαι, το sgs2 δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το iPhone. Ίσως το iphone να σεταρεται λίγο ευκολότερα για τέτοιες δουλείες κυρίως λόγω της μεγάλης δημοφιλιας που είχε. Το εχω γραψει και σε αλλα post. Εχω και τα 2 και πραγματικά το iPhone το εχω ξεχάσει στο συρτάρι απο όταν πηρα το sgs2. Πρέπει να το πουλήσω μην παει άχρηστο..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δεχθω χαρην τησ συζητησης και μονο οτι ειναι το ιδιο οσο αναφορα στα mail αν και η αποψη μου ειναι εντελως διαφορετικη και στην διατυπωσα πιο πανω.

Δεν μου αναφερεις την γνωμη σου για το icloud ομως.

Και το ξαναλεω, το iphone βγηκε να ανταγωνιστει τα bb. Δεν ειναι κινητο για ολους, καλως η κακως.

Αν θες multimedia κινητο τα samsung ειναι ετη φωτος μπροστα. Αν ηθελα κινητο για να βλεπω ταινιες κτλ. ναι θα επαιρνα samsung αλλα μεχρι εκει, για παραπανω δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...