Προς το περιεχόμενο

CPU - MOBO - RAM στα 180e


jumper_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειαζεται να παρεις τον 965.περνεις αυτον AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz Quad Core Socket AM3 125W Box Black Edition (HDZ955FBGMBOX) και με μια τετοια Xigmatek Gaia SD1283 τον κανεις τετοιον και παραπανω μαλλον Phenom II X4 980

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

 

απαντα στην ερωτησει μου ο σκληρος και το dvd που εχεις τι συνδεση εχουν sata ή ide

για αν ειναι ide τοτε δεν ακνουν οι μητρικη που δειχνουν τα παιδια

και δεν χρειαζεται να πας σε phenom x4 με εναν x2 θα ειναι καλυμενως

 

Phenom II X2 555 3.20GHz 78$

Asus M5A78L-M LX 50$

μνημες corsair 27$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντα στην ερωτησει μου ο σκληρος και το dvd που εχεις τι συνδεση εχουν sata ή ide

για αν ειναι ide τοτε δεν ακνουν οι μητρικη που δειχνουν τα παιδια

και δεν χρειαζεται να πας σε phenom x4 με εναν x2 θα ειναι καλυμενως

 

Phenom II X2 555 3.20GHz 78$

Asus M5A78L-M LX 50$

μνημες corsair 27$

 

Sorry που δε σου απαντησα.. Ολα sata ειναι..

 

Απλα αν με αυτα τα λεφτα βγαινε Χ4 γιατι οχι;;

 

Σιγουρα με καλυπτει και το Χ2 αλλα γιατι να μην παρω κατι που θα κρατησει περισσοτερο;;

 

Δεν χρειαζεται να παρεις τον 965.περνεις αυτον AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz Quad Core Socket AM3 125W Box Black Edition (HDZ955FBGMBOX) και με μια τετοια Xigmatek Gaia SD1283 τον κανεις τετοιον και παραπανω μαλλον Phenom II X4 980

 

η Loki πιστευεις δε θα με καλυψει;; μπας και γλυτωσω ενα 10ρικακι,, :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jumper_ κάνε τη χάρη στα αυτιά σου και δώσε τα 7 ευρώ παραπάνω για την Gaia :rolleyes: .

 

Τωρα μιλας σωστα.. Θελω ησυχια να πω την αληθεια μου.. :mrgreen:

 

Οποτε σε αυτα τα λεφτα (μεχρι 30ε ας πουμε) θα εχω την καλυτερη ψυξη σε χαμηλα επιπεδα θορυβου με την Gaia;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω κοιτάξει όλη την αγορά για ψύκτρες εώς 30 ευρώ,πιστεύω ότι η gaia είναι μια πολύ καλή πρόταση ως προς το τρίπτυχο τιμής/απόδοσης/θορύβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω κοιτάξει όλη την αγορά για ψύκτρες εώς 30 ευρώ,πιστεύω ότι η gaia είναι μια πολύ καλή πρόταση ως προς το τρίπτυχο τιμής/απόδοσης/θορύβου.

 

Καποιος άλλος γιαυτο;; Να σημειωθει οτι η ψυκτρα θα αγοραστει αποκλειστικα απο Πλαισιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ψυκτρα εκλεισε..

 

Να ρωτησω τωρα! Eιμαι αναμεσα σε αυτες τις 2 mobo

 

Asus και Msi

 

Ποια μου προτινετε;; Σε προηγουμενα ποστ μου ειπατε για την MSI απλα εχω καταληξει στις Corsair Vengence για μνημες και δεν τις υποστιριζει..

 

Τι να κανω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πάρε τις μνήμες που σου έβαλε ο φάνης 8gb πρώτα από όλα και αν ανεβάσεις το μπάτζετ άμα θες βάλε τον 955 και μια ψυκτρούλα.Πιο πάνω δεν υπάρχει λόγος.Εγώ πάντως τον athlon II θα έβαζα και θα προτιμούσα τα παραπάνω χρήματα να τα δώσω για ένα mobo με sata3 για να μπορούσα στο μέλλον να βάλω και έναν Sata3 ssd.

 

Από τις δύο μητρικές που έβαλες πάρε την ASUS μλκία μου που έβαλα την MSI δεν τα πολυκοίταξα.Δεν έχει DVI από ότι βλέπω τώρα η MSI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πάρε τις μνήμες που σου έβαλε ο φάνης 8gb πρώτα από όλα και αν ανεβάσεις το μπάτζετ άμα θες βάλε τον 955 και μια ψυκτρούλα.Πιο πάνω δεν υπάρχει λόγος.Εγώ πάντως τον athlon II θα έβαζα και θα προτιμούσα τα παραπάνω χρήματα να τα δώσω για ένα mobo με sata3 για να μπορούσα στο μέλλον να βάλω και έναν Sata3 ssd.

 

Από τις δύο μητρικές που έβαλες πάρε την ASUS μλκία μου που έβαλα την MSI δεν τα πολυκοίταξα.Δεν έχει DVI από ότι βλέπω τώρα η MSI.

 

Να ρωτησω κατι, μητρικες με RAM Συχνότητες: 1866(OC)/1600(OC)/1333/1066 MHz σημαινει οτι παιρνουν μνημες 1600 και 1866;; και αν ναι χρειαζεται να κανω κατι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα χρειαστει αν θέλεις να τις έχεις πιο πάνω από 1333.Δεν θα καταλάβεις διαφορά ότι και να έχεις όμως.Αν δεν ασχολείσαι πάρε 1333άρες γιατί υπάρχει περίπτωση να πάρεις πιο γρήγορες και να οαιζουν στα 1333

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποστηριζει, αλλα νομιζω οτι θα στις ριξει πρωτα στα 1333 και μετα θα τις ανεβασεις εσυ χειροκινητα μεσω του BIOS στα 1600 ή 1866 αντιστοιχα.

Αλλα περιμενε καποιος να το επιβεβαιωσει καλυτερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα χρειαστει αν θέλεις να τις έχεις πιο πάνω από 1333.Δεν θα καταλάβεις διαφορά ότι και να έχεις όμως.

 

Οποτε λες οτι και 1333 να βαλω ειναι το ιδιο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποστηριζει, αλλα νομιζω οτι θα στις ριξει πρωτα στα 1333 και μετα θα τις ανεβασεις εσυ χειροκινητα μεσω του BIOS στα 1600 ή 1866 αντιστοιχα.

Αλλα περιμενε καποιος να το επιβεβαιωσει καλυτερα ;)

 

Οπως τα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...