Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τις τον φάκελο movies


cbr1000rr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα πρόβλημα.

Όταν πηγαίνω στον φάκελο movies που έχω δημιουργήσει στα downloads

και βάζω μέσα όλες τις ταινίες μου, μου κλείνει από μόνο

του από τις διεργασίες το explorer.exe και την εξερεύνηση των

windows και μου λέει σφάλμα και άμα θέλω να ειδοποιήσω την microsoft κτλ.κτλ.

Αφού γίνει αυτό μετά κλείνει ένα πρόγραμμα drwtsn34.exe και κολλάει.

Τον scanara με το antivir αλλά δεν βρίσκει τπτ.Αλλά γενικά τον τελευταίο καιρό

και το antivir το βλέπω λίγο στον κόσμο του.Δεν βρίσκει τίποτα και όλα μέλι γάλα.

Λέτε να κόλλησα τίποτα και τι να κάνω?Να κάνω επανεκκίνηση σε safe με ίντερνετ και μετά με πιο πρόγραμμα να σκανάρω το pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε έλεγχο με το antivirus (βασικά με άλλο, πέρα απ'αυτό που έχεις) και deep scan, αλλά να ξέρεις πως το ίδιο πρόβλημα δημιουργήθηκε και σε μένα κάποτε και είχε να κάνει με ένα codec pack που είχα εγκατεστημένο στο pc, που μαζί με τον Real Player τότε (για άγνωστους λόγους) όταν έμπαινα σε φακέλους με βίντεο, προχωρούσε σε επανεκκίνηση του Windows Explorer, αφού μου έβγαζε μήνυμα ότι η εξερεύνηση των windows δημιούργησε ένα σφάλμα και θα τερματιστεί η λειτουργία της. Μάλιστα δε προλάβαινα καν να μπω στον φάκελο, μέσα σε 5 δευτερόλεπτα τον έκλειναν τα windows!

Το πιθανότερο είναι να συμβαίνει αυτό. Έλεγξε τα προγράμματα αναπαραγωγής που έχεις εγκατεστημένα στον υπολογιστή σου, απεγκατέστησε τα και κατέβασε άλλα (όχι τα ίδια). Κάθε φορά θα κάνεις έλεγχο αμέσως μετά αν συνεχίζει το πρόβλημα. Αν συνεχίζει, κάνε το ίδιο με τα codec packs. Πιθανόν να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα λογισμικών μεταξύ τους!

Σε μένα ήταν το Shark Vista Codec Pack & ο Real Player, που τον δεύτερο (έκτοτε) δε τον ξαναχρησιμοποίησα. Με το που τον απεγκατέστησα, σταμάτησε το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμμμ.....Μέσα είσαι.

Λες να φταίει ο real?Με βολεύει γιατί κάνει απευθείας download τα βίντεο, αλλά επίσης μου την δίνει γιατί εισάγει και βίντεο που κατεβαίνουν από άλλα προγράμματα.Τέλος πάντων θα τον απεγκαταστήσω και βλέπω.Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις real?? Ορίστε... Λες και το ήξερα. Κάνε επίτηδες απεγκατάσταση και τα 2. Και real player & codec pack που ενδεχομένως να έχεις εγκατεστημένο. Προχώρα σε επανεκκίνηση των windows και ύστερα ξαναμπές στο φάκελο. Θα δεις πως το πρόβλημα λύθηκε!

Στη συνέχεια αποφάσισε ποιο από τα 2 θα έχεις εγκατεστημένο, αλλά όχι και τα δύο! Δημιουργούν προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να οφείλεται και «απλά» σε κάποιο χαλασμένο αρχείο βίντεο όπου προσπαθεί να δείξει thumbnail το σύστημα και να κολλάει επειδή είναι χαλασμένο.

Αυτό θα το καταλάβεις αν απενεργοποιήσεις την προβολή thumbnail έστω προσωρινά και πάψει να το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα κλασσικό θέμα προβληματικών codecs. Απεγκατέστησε και καθάρισε το σύστημα απ' ότι codecs έχεις και θα σου διορθωθεί.

Ο Real, αν και τον συχαίνομαι και δημιουργεί προβλήματα στα καλά καθούμενα, δεν νομίζω να είναι ο υπεύθυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ να πάω στην αναζήτηση να γράψω codecs και ότι βγάλει να το στείλω?

Και θα λειτουργώ με τα codecs tou vlc και του bsplayer?

 

Αφού έχεις vlc και bs τι τους θέλεις τους codecs;

Καθάρισε για αρχή του σύστημα σου από codecs για να μην σου κρεμάει ο explorer και όταν στρώσει βάλε ένα μόνο codec pack ή μόνο ffdshow tryouts με matroska splitter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...