Προς το περιεχόμενο

Το Siri λειτουργεί (σχεδόν) και στο iPhone 4


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή αρκετοί έχουν την ίδια άποψη να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα για να γίνουν πιο σαφή για τους λίγους (ή πολλούς) ίσως που δε γνωρίζουν:

 

1. Το jb ΔΕΝ προκαλεί πρόβλημα στη συσκευή, η συσκευή αποδίδει το 100% όπως και πριν!

............................

.................

........

9. Αν κάνεις jb, τότε το μόνο που δεις είναι ένα επιπλέον icon στην οθόνη σου, αυτό του cydia store.

 

αυτά τα λίγα είχα να πω σα χρήστης iPhone από το 2007 όταν και το έφερα από Αμερική και το έκανα jb κι από τότε κάθε μοντέλο το κάνω jb την πρώτη μέρα που περνάει στα χέρια μου. Ή θα το αγαπήσεις ή απλά θα χάσεις 20 λεπτά από το χρόνο σου να κάνεις ένα restore τη συσκευή σου (νομίζω όμως ότι θα συμβεί το πρώτο)

 

Φιλικά

Ευχαριστω παρα πολυ για το εκτενεστατο ποστ σου! Πανω κατω γνωριζω αυτα που παρεθεσες, περισσοτερο ειναι θεμα ψυχολογικο η ολη κατασταση. Σιγουρα θα κανω j.b ωστε να δοκιμασω και μονο το navigon (χαιρομαι που μου δινεται η δυνατοτητα μεσω j.b να το κανω για να δω αν αξιζει να δωσω τα λευτα μου.*) αλλα αν συμβει κατι μικρο θα εχω το νου μου μηπως φταιει το j,b και γενικοτερα το πειραγμα. Εκει ειναι το ψυχολογικο που σου λεω.

 

* Απο την αλλη λυπαμαι που το εκμεταλευονται μερικοι κρατωντας το τσαμπα γιατι μακροπροθεσμα εχουμε ολοι κακες υπηρεσιες...

 

 

Γίνεται,

...........................................

ΕΛΕΟΣ. Ένα θέμα για το Siri είναι και ακόμα και εδώ πετάχτηκαν και άρχισαν να λένε ό,τι τους κατέβει για την apple....

 

 

Υπάρχουν και κάποιοι που ΘΕΛΟΥΝ να διαβάζουν αυτό που λέει το θέμα και όχι ό,τι άλλο.

Ειναι αρρωστα ψυχολογικα και ΑΓΕΝΗ αυτα τα παιδια φιλε μου... Μπαινουν σε ενα θεμα που δεν τους ενδιαφερει και με το κινητρο της "ελευθερης αποψης" αρχιζουν και χωνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστω παρα πολυ για το εκτενεστατο ποστ σου! Πανω κατω γνωριζω αυτα που παρεθεσες, περισσοτερο ειναι θεμα ψυχολογικο η ολη κατασταση. Σιγουρα θα κανω j.b ωστε να δοκιμασω και μονο το navigon (χαιρομαι που μου δινεται η δυνατοτητα μεσω j.b να το κανω για να δω αν αξιζει να δωσω τα λευτα μου.*) αλλα αν συμβει κατι μικρο θα εχω το νου μου μηπως φταιει το j,b και γενικοτερα το πειραγμα. Εκει ειναι το ψυχολογικο που σου λεω.

 

* Απο την αλλη λυπαμαι που το εκμεταλευονται μερικοι κρατωντας το τσαμπα γιατι μακροπροθεσμα εχουμε ολοι κακες υπηρεσιες...

 

Είμαι εδώ αν χρειαστείς οτιδήποτε πάνω στο θέμα (αν και γενικά μπορείς να τα βρεις όλα στο διαδίκτυο). Πίστεψε με δεν υπάρχει περίπτωση να σου παρουσιαστεί το παραμικρό. Το χειρότερο που μπορεί να συμβεί είναι να περάσεις κάποια άγνωστη εφαρμογή από κάποιον κακό developer που δεν την έχει τεστάρει σωστά και να σου κολλήσει το κινητό. Αλλά ακόμη κι αυτό λύνεται με ένα απλό βήμα σε 2 λεπτάκια (μετά αφαιρείς την εφαρμογή χωρίς να αφήσει κατάλοιπα στο κινητό κι είσαι όπως πριν). Και πάλι ξαναλέω πως αν περνάς τις γνωστές εφαρμογές που χρησιμοποιεί ο περισσότερος κόσμος κι όχι ότι σαβούρα υπάρχει στο cydia (δυστυχώς όπως και στο app store, υπάρχει κι εκεί σαβούρα) είσαι ασφαλής :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, σε ένα θέμα που λέει για apple προϊόντα να μην πετάγεται ο κάθε apple hater και να λέει ό,τι λέει;

 

Γίνεται, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, οι moderators να φροντίσουν να κρατάνε τα θέματα καθαρά;

 

ΕΛΕΟΣ. Ένα θέμα για το Siri είναι και ακόμα και εδώ πετάχτηκαν και άρχισαν να λένε ό,τι τους κατέβει για την apple....

 

 

Υπάρχουν και κάποιοι που ΘΕΛΟΥΝ να διαβάζουν αυτό που λέει το θέμα και όχι ό,τι άλλο.

Δε γίνεται, γιατί όπου δεν εχει κάποιο θέμα την αππλ,δε θα επιτρέπεται να μιλάνε ούτε οι applelovers! :devil:

 

+1234567890 στο jb,για κάθε ένα που θέλει να απολαμβάνει το iphone του, όπως όλοι οι άλλοι κάτοχοι κάποιού sm/ph!

Και όσο αφορά το siri συν χίλια σ'αυτο που είπε ο bahamut zero στο #3! Όλοι όσοι έχουν το ios5 πρέπει να το έχουν κ μάλιστα να δουλεύει απροβλημάτιστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανεστατα οπως και ολες οι υπολοιπες εταιρειες εχουν ως στοχτο τι αλλο βρε παιδια? το κερδος.

Το σκεπτικο λοιπον των manager της apple κατ'εμε ειναι το εξης:

Εχουν στην αποθηκη υλικα για την παρασκευη των iphone 4. Γυαλια, κουμπακια, πλαστικα και οτι αλλο χρειαζεται...Το πιο σωστο βημα για μια εταιρεια θα ηταν να κανει αυτο ακριβως που εκανε! Την παραγωγη ενος καινουργιου μοντελου με τη χρηση ακριβως των ιδιων υλικων που ειχε, συν φυσικα οτιδηποτε χρειαζεται για την παραγωγη του 4S. Αν επελεγε αυτη τη στιγμη να παραγει ενα ολοκαινουργιο προιον σαν το iphone 5, θα ειχε πολυ μεγαλυτερο κοστος αντικαταστασης των υλικων στην αποθηκη της, συν το σχεδιασμο του, συν εξολοκληρου νεα υλικα για την παραγωγη του 5, συν...συν...συν

Οποτε, σωστα σκεπτομενοι, εβγαλαν ενα 4S και οχι 5 για να μεγιστοποιησουν το κερδος τους.

Ο τροπος για να πεισουν τους αγοραστες να αγορασουν το 4S...? Το siri φυσικα. Γι αυτο αλλωστε προσφερεται μονο για το συγκεκριμενο μοντελο...

Μην ξεχναμε οπως ολα τα προιοντα εχουν ενα life-cycle. To iphone 4 λοιπον αρχισε να βρισκεται στο σταδιο που οι πωλησεις αρχισαν να πεφτουν πλεον μετα απο ενα χρονο κυκλοφοριας...Δε θα μπορουσε με τιποτα λοιπον να μην βγαλει καν νεο μοντελο, δε ηταν επιλογη.

So...that explains all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανεστατα οπως και ολες οι υπολοιπες εταιρειες εχουν ως στοχτο τι αλλο βρε παιδια? το κερδος.

Το σκεπτικο λοιπον των manager της apple κατ'εμε ειναι το εξης:

Εχουν στην αποθηκη υλικα για την παρασκευη των iphone 4. Γυαλια, κουμπακια, πλαστικα και οτι αλλο χρειαζεται...Το πιο σωστο βημα για μια εταιρεια θα ηταν να κανει αυτο ακριβως που εκανε! Την παραγωγη ενος καινουργιου μοντελου με τη χρηση ακριβως των ιδιων υλικων που ειχε, συν φυσικα οτιδηποτε χρειαζεται για την παραγωγη του 4S. Αν επελεγε αυτη τη στιγμη να παραγει ενα ολοκαινουργιο προιον σαν το iphone 5, θα ειχε πολυ μεγαλυτερο κοστος αντικαταστασης των υλικων στην αποθηκη της, συν το σχεδιασμο του, συν εξολοκληρου νεα υλικα για την παραγωγη του 5, συν...συν...συν

Οποτε, σωστα σκεπτομενοι, εβγαλαν ενα 4S και οχι 5 για να μεγιστοποιησουν το κερδος τους.

Ο τροπος για να πεισουν τους αγοραστες να αγορασουν το 4S...? Το siri φυσικα. Γι αυτο αλλωστε προσφερεται μονο για το συγκεκριμενο μοντελο...

Μην ξεχναμε οπως ολα τα προιοντα εχουν ενα life-cycle. To iphone 4 λοιπον αρχισε να βρισκεται στο σταδιο που οι πωλησεις αρχισαν να πεφτουν πλεον μετα απο ενα χρονο κυκλοφοριας...Δε θα μπορουσε με τιποτα λοιπον να μην βγαλει καν νεο μοντελο, δε ηταν επιλογη.

So...that explains all...

ναι αυτό το ξέρουν όλοι πιστεύω. αλλά το θέμα είναι ότι φαίνεται σαν να παίζουν με την νοημοσύνη μας και γιαυτό κράζουν τόσοι..

αυτό που δεν έχει η εταιρία apple είναι σεβασμός στον πελάτη αλλά τι να κανείς money money money f*cking money..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω οτι υπαρχει ελλειψη σεβασμου. Δε θα το χαρακτηριζα ετσι. Ειναι απλα management της εταιρειας με στοχο το κερδος. Ειναι επιλογη του καθενος αν θελει να χρησιμοποιει προιοντα της ή οχι. Τα νουμερα των πωλησεων και η γενικη υστερια για τα προιοντα της παντως, δειχνουν το ποσο επιτυχημενη ειναι χωρις να χρειαζονται πολλα λογια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple είναι πραγματικά κορυφαία δεν αμφισμβητείται αυτό.

Κι εγώ είμαι σύμφωνος ότι το Porting που προσπαθούν να κάνουν σε μια συσκευή που το λειτουργικό της δεν είναι απόλυτα δουλεμένο με μια συσκευή εμένα μου φαίνεται λάθος μεγάλο.

Και στην τελική πολλοί ήταν αυτοί που το προσέρασαν ή το κατέκριναν γιατί λένε ότι προϋπήρχε γιατί το θέλουν όμως σε port;

Apple forever!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα λεφτά το βίντεο Siri...

Σχετικά με το jb...

Τι να πω , δεν ξέρω...

Το είχα ψάξει αρκετά πριν κάνω το iphone 4 jb

και απο τότε που το έκανα, είχα 2 crash-αρίσματα του κινητού.

Επι 10 μήνες απείραχτο και δεν είχα το παραμικρό κόλλημα, μέσα σε 2 βδομάδες απο τότε που το έκανα jb (για να έχω facetime μέσω 3G) είχα crash.

Τυχαίο; Δεν νομίζω...

 

Γνωρίζω πως η jb κοινότητα έχει κάνει τρομερή δουλειά πάνω σ'αυτό το κομμάτι αλλά ποτέ δεν θα πεισθώ οτι το jb δεν επηρεάζει την ευστάθεια του κινητού!

Έως ένα βαθμό την επηρεάζει.

 

Ξανα γύρισα πίσω στο non-jb και είμαι ήσυχος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου βγάλει sbsettings σε non jailbreaked ο συζητάμε.... Α και trial.... Δεν έχω αγοράσει ποτέ εφαρμογή που δεν την είχα λιώσει καιρό σπασμένη για να δω αν αξίζει....

Επίσης openvpn και αντίστοιχο του scrollingboard..... Δεν γίνεται να είσαι τόσο αυστηρός με τις εφαρμογές που θα βάλεις στο store.... Για μένα iphone χωρίς jailbreak είναι λιγότερο από το μισό..... Έχω 3gs αν και είναι άσχετο νομίζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυπηρινη καρτα γραφικων διπυρηνος επεξεργαστης και siri και καμερα με stabiliser δεν νομιζω οτι μονο το siri ειναι το μονο καινουριο πραγμα πανω στο 4s.οκ και εγω εχω το iphone 4 kai eixa kai to 3g που με αφησε εκτος στην αναβαθμηση την 4.αλλα ρε παιδια εταιρια ειναι,δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα.ο σκοπος της ειναι να βγαζει χρηματα ειτε μας αρεσει ειτε οχι.και εμεις σαν ελληνες που ειμαστε θα επρεπε να το καταλαβαινουμε καλυτερα...οποις καταλαβε καταλαβε.τουλαχιστον αυτοι προσφερουν και ενα προιον υψηλης ποιοτητας και ισως την καλυτερη επιλογη στην αγορα με βαση την ποιοτητα κατασκευης και την ποιοτητα των οσων προσφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτό το ξέρουν όλοι πιστεύω. αλλά το θέμα είναι ότι φαίνεται σαν να παίζουν με την νοημοσύνη μας και γιαυτό κράζουν τόσοι..

αυτό που δεν έχει η εταιρία apple είναι σεβασμός στον πελάτη αλλά τι να κανείς money money money f*cking money..

Θα διαφωνήσω περί σεβασμού. Ισα ίσα που κατά τη γνώμη μου ο σεβασμός είναι που χαρακτηρίζει την apple.

Οταν αγοράζεις ένα τηλέφωνο που κρατά μετά από ένα χρόνο άριστη μεταπωλητική αξία και μάλιστα υποστηρίζεται με αναβαθμίσεις για 3 χρόνια δεν γίνεται να έχεις παράπονο. Τί να πουν δηλαδή κάτι htc....

Τώρα το siri δεν μπορώ να καταλάβω σε τι θα χρησιμεύσει στον Ελληνα ας πούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματήστε ποια αυτές της γκρίνιες σε οποίων έχει κ θέλει τα σκάει κ αγοράζει το επόμενο μοντέλο. Γιατί κανένας δεν παραπονιέται που βγάζουν 800 μοντέλα αυτοκινήτων η επεξεργαστές που έχουν γεμίσει τσουβαλιά η κάθε εταιρία κάνει ότι γουστάρει το αν σας αρέσει ι όχι δεν σκεφτικέ να σας ρωτήσει σε οποίων αρέσει παίρνει σε οποίων άλλο επιδει δεν έχει φράγκα το βουλώνει φτάνει τόση μιζέρια ποια.Δεν έχω δει κανένα να κουβαλάει στο δρόμο ένα ι φονε και να το δειχνη από εδώ κ από εκεί για να κάνει φιγούρα έλεος ποια και δωρώ να σας το έδιναν παράπονα θα κάνατε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...