Προς το περιεχόμενο

Os X Lion ελληνικά!


vagos456

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω να πάρω ένα apple όχι τώρα όμως..Από τη νέα χρονιά..Θα περιμένω τα επόμενα mac book pro,γιατί αυτά δεν λένε και πολύ..θα περιμένω για να έχω καλύτερες επιδόσεις..

Τέλος πάντων...Το Lion,έχει το λειτουργικό ελληνικά? Γιατί στο site της apple έχει:

Languages

English

Japanese

French

German

Spanish

Italian

Dutch

Swedish

Danish

Norwegian

Finnish

Traditional Chinese

Simplified Chinese

Korean

Brazilian Portuguese

Portuguese (Portugal)

Russian

Polish

Czech

Turkish

Hungarian

Arabic

http://www.apple.com/macosx/specs.html

 

Να σας πω, μόνο ipod έχω της apple τίποτα άλλο! Πρώτη φορά θα πάρω mac book pro και θέλω ελληνικά στο λειτουργικό.Γίνεται?

Στο πλαίσιο είδα ότι έχει κάποια laptop mac με εκδώσεις Ελληνικά και αγγλικά..Τα ελληνικά έχουν λειτουργικό ελληνικά? ¨Η γραμματοσειρές?

Mac θέλω να πάρω για τον σχεδιασμό που έχει και για το λειτουργικό του..Γιατί μόνο windows έχω στα laptop μου και θέλω να κάνω την αλλαγή...

 

 

EDIT: Και κάτι που ξέχασα.. ssd μπορώ να βάλω όποιον θέλω εγώ? Ή της Apple?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το macOS Lion δεν είναι μεταφρασμένο στα ελληνικά ακόμα. Υποστηρίζεται όμως η ελληνική γραμματοσειρά και πληκτρολόγιο (εννοείται!) και ορθογραφικός έλεγχος.

Έχει γίνει μια προσπάθεια εξελληνισμού του, οχι απο την ίδια την apple, αλλά όσοι εγκατέστησαν το πρόγραμμα ανέφεραν αστάθεια στο λειτουργικό και απέτρεψαν τους υπόλοιπους να το εγκαταστήσουν.

 

Αυτό που αναφέρεις αφορά το πληκτρολόγιο που συνοδεύεται , εαν θα έχει πάνω τυπωμένα και τα ελληνικά γράμματα ή μονο τα αγγλικά/λατινικά.

 

Όσο για SSD , ορισμένοι χρήστες έχουν εγκαταστήσει συμβατό SSD δίσκο της επιλογής τους αλλά αυτή η διαδικασία σπάει την εγγύηση, εαν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok σε ευχαριστώ πολύ! Με κάλυψες..! αγγλικά θα το πάρω γιατί δεν μ'αρέσει να έχει πάνω ελληνικά το πληκτρολόγιο..θα περιμένω το επόμενο μπας και βάλουν usb 3.0 ivy bridge και κανένα blu-ray..αν και δύσκολο το κόβω...πολλά ζητάω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[...]

 

EDIT: Και κάτι που ξέχασα.. ssd μπορώ να βάλω όποιον θέλω εγώ? Ή της Apple?

SSD μπορείς να βάλεις όποιον θέλεις εσύ.

 

[...]

Όσο για SSD , ορισμένοι χρήστες έχουν εγκαταστήσει συμβατό SSD δίσκο της επιλογής τους αλλά αυτή η διαδικασία σπάει την εγγύηση, εαν δεν κάνω λάθος.

Κάνεις λάθος, δεν σπάει καμία εγγύηση. Η ίδια η Apple παρέχει οδηγίες στους χρήστες για να αλλάξουν μόνοι τους τον σκληρό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ok. καλύτερα!! Να βάζει ο καθένας όποιον θέλει..καλό αυτό..

 

Κάτι άλλο.Το καλύτερο μαγαζί για να πάρει κάποιος apple πιο είναι για να έχει καλό support-δηλαδή εγγύηση? Δηλαδή αν σου χαλάσει να μη στο παίζει κινέζος και κάνει διάφορα? Γιατί το service παίζει μεγάλο ρόλο!! Το Document store είναι καλό στο Service και σαν μαγαζί?

Εσείς από που παίρνεται τα APPLE????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα περιμένω το επόμενο μπας και βάλουν usb 3.0 ivy bridge και κανένα blu-ray..αν και δύσκολο το κόβω...πολλά ζητάω..

Θα περιμένεις ΠΟΛΥ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς από που παίρνεται τα APPLE????????????????

εγω πηρα προσφατα εναν iMac και τον προτιμησα απο την iSquare που ειναι η επισημη αντιπρόσωπος της Apple στην Ελλαδα (Link)

 

Blue Ray με τίποτε. Εδω λένε να ξηλώσουν τελείως όλα τα οπτικά drives.

συμφωνω μ αυτη τη λογικη, ελπιζω σε μερικα χρονια να φυγουν και τα CDs οπως εφυγαν τα Floppy Disks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω μ αυτη τη λογικη, ελπιζω σε μερικα χρονια να φυγουν και τα CDs οπως εφυγαν τα Floppy Disks

Απ' ότι φαίνεται προς τα κει το πράγμα, αλλά πως θα καλυφθεί το κενό που θα αφήσουν τα CD;

Σήμερα αν θες να δώσεις σε κάποιον κάποια αρχεία τα γράφεις εύκολα σε ένα CD και του το δίνεις, αν δεν υπάρχουν τα CD αυτό δεν μπορεί να γίνει καθώς η λύση του USB stick δεν είναι πρακτική αν θες να μεταφέρεις αρχεία χωρίς να χρησιμοποιήσεις υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή από τα usb stick έχει πέσει πάρα πολύ. Σε λίγο καιρό θα κοστίζουν όσο τα cd αναλογικά με τα ΜΒ τους. Δεν θα υπάρχει κανένας λόγος τότε για να χρησιμοποιείς τα cd( ίσως μόνο γιατί προσφέρουν μια διάρκεια στον χρόνο χωρίς να πάθουν κάτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...